Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

neviem anglicky /možno som sa zmýlila/, ale cez google translate som sa snažila nájsť obchodný register na seychelles. našla som stránku www.moneyhouse.ch, ktorá sa tak tvári, ale sranda je, že online investement group LTD. tam neevidujú. Príde mi to mimoriadne zaujímavé
0 0
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

na seychelach je obchodny register tajny. preto sa seychelam hovori aj danovy raj.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Ani tí hajzli, ani ten ich právny zástupca na súd neprídu, už je to oficiálne!
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

prišla mi tiež žalobna výzva, všimol som si, že som im omylom poslal potvrdenie o prečítaní správy cez email. posielali to takto už aj v minulosti?
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Kedy ma byt sud vcera, dnes??? sak to my bolo jasne ze nepridu ked je to podvod a vyuzivanie dier v zakone je na slovensku uplny normal.
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Zo stránky pána ANTOŇAKA:
Zdroj:http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...#axzz14wvkQkns

[hore]Pojednávanie odročené na neurčito


Právny zástupca spoločnosti Pro Content s.r.o. JUDr. Švarc ospravedlnil svoju neučasť na prvom pojednávani so svojim mandantom teda spoločnosťou Pro Content.
Zároveň však poškodených klientov ktorí sa chystali do Popradu na uvedené súdne pojednávanie, pozývame na stretnutie poškodených klientov, ktoré sme pôvodne plánovali uskutočniť po súdnom pojednávaní.
Uvedené stretnutie sa bude konať v centre Ombudspot-u na Nábreži Jána Pavla II. (budova Sociálneho úradu) v Poprade.
V prípade, že sa nebudete vedieť dostať na uvedené miesto kontaktujte P. Čakovskú na mobilnom tel. čísle 0914 333 863, alebo môžete telefonovať na moje číslo 0902066836.


Čítajte viac: http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...#ixzz14wwsgLvu
Copyright © 2010 Miroslav Antoňak, ml.
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Ak preukážete neprijateľnú zmluvnú podmienku, zmluva je neplatná

Počet internetových stránok používajúcich nekalé obchodné praktiky narastá. Spotrebitelia by mali byť zvlášť opatrní pri registráciách do súťaží a odklikávaní všeobecno - obchodných podmienok (VOP). Hoci často ide o dlhé, naoko triviálne informácie, môžu sa tu skrývať formulácie, na základe ktorých vám začnú chodiť nepríjemné faktúry.
Podľa Slovenskej obchodnej inšpekcie (SOI) spoločnosti Pro Content Banská Bystrica, Web Content Nitra a Online Investment Group Ltd. Seyschelles použili pri prezentácii na svojich internetových stránkach nekalú obchodnú praktiku. Tým, že registrácia bola podmienkou pre účasť v súťaži, a spotrebiteľov priamo na úvodnej stránke neupozornili, že táto registrácia zároveň slúži aj ako objednávka platenej služby na jeden a dva roky, dopustili sa klamlivého opomenutia.
Európske spotrebiteľské centrum v SR (ESC) v spolupráci s Ministerstvom spravodlivosti SR upozorňuje na fakt, že právny úkon - akceptácia registračného formulára - dosiahnutý použitím nekalej obchodnej praktiky nemožno považovať za platný právny úkon, pretože svojim obsahom odporuje zákonu, a je teda neplatný. Právny úkon za neplatný však môže vyhlásiť iba príslušný súd v občianskoprávnom konaní. „SOI je však oprávnená, v súlade s § 21 zákona o ochrane spotrebiteľa, predbežným opatrením nariadiť zastavenie nekalej obchodnej praktiky a účinne tak v reálnom čase poskytnúť spotrebiteľom ochranu,“ – upozorňuje Mgr. Soňa Kubáni z ESC.
Ak prevádzkovatelia týchto stránok postúpili svoje pohľadávky inej spoločnosti, mení sa iba osoba veriteľa. Tento úkon nemá vplyv na platnosť pohľadávky, a teda ani neplatná pohľadávka sa nestáva platnou, nedochádza k oslabeniu postavenia dlžníka.
Podľa slovenskej legislatívy sú neprijateľné podmienky upravené v spotrebiteľských zmluvách neplatné. „V zmysle rozsudku Okresného súdu v Novom Meste nad Váhom zmluvná pokuta vo výške 0,25% denne (91,25 % ročne) má podľa názoru súdu charakter neprijateľnej podmienky, pretože požaduje od spotrebiteľa, aby zaplatil neprimerane vysokú sumu ako sankciu spojenú s neplnením jeho záväzku,“ upresňuje ďalej S. Kubáni.
Podľa názoru odborníkov ESC v SR tak minimálne jedna podmienka vo VOP prevádzkovateľov predmetných stránok má charakter neprijateľnej podmienky, teda v zmysle § 172 ods. 9 Občianskeho súdneho poriadku by v žiadnom prípade nemal byť vydaný platobný rozkaz. V prípade, že by k vydaniu platobného rozkazu došlo, je potrebné podať voči nemu v stanovenej lehote odpor a žiadať, na základe použitia nekalej obchodnej praktiky a neprijateľnej zmluvnej podmienky, aby súd návrh dodávateľa/poskytovateľa služieb voči spotrebiteľovi v celom rozsahu zamietol. Súd je povinný v rámci konania preskúmať spotrebiteľskú zmluvu a jej všeobecné obchodné podmienky z hľadiska neprijateľných podmienok. Ak súd určil niektorú zmluvnú podmienku v spotrebiteľskej zmluve alebo všeobecných obchodných podmienkach za neplatnú z dôvodu jej neprijateľnosti, takáto súdnym rozhodnutím určená neprijateľná podmienka sa vzťahuje na všetky zmluvy uzatvorené medzi prevádzkovateľom a ostatnými spotrebiteľmi.
Aj stanovisko našich českých susedov je veľmi konkrétne. Evropské spotřebitelské centrum pro ČR na stránkach Českej obchodnej inšpekcie upozorňuje, že spotrebitelia sa v žiadnom prípade nemusia obávať exekúcie, bez toho, aby o oprávnenosti tohto nároku rozhodol súd. „Domnievame sa, že v drvivej väčšine prípadov nedošlo k uzatvoreniu platnej zmluvy, pretože užívateľ neprejavil dostatok skutočnej, vážne mienenej vôle na uzatvorenie zmluvy. Odporúčame spotrebiteľom, aby na zasielané faktúry nereagovali a ďalšie kroky podnikali až v prípade, že dostanú žalobu zo súdu,“ uvádza sa ďalej v tomto stanovisku.
Podľa názoru oboch ESC i mimosúdneho centra OMBUDSPOT je nepravdepodobné, že dôjde k podaniu žalôb na jednotlivých spotrebiteľov. Žalobca by zrejme len veľmi ťažko dokázal zmluvný vzťah so žalovaným. Registrácia nie je vykonaná s použitím zaručených prostriedkov na identifikáciu danej osoby. V zásade to môže byť ktokoľvek so znalosťou osobných údajov, ktoré sú obvykle známe širokému okruhu osôb. Identifikácia pomocou IP adresy vyžaduje poskytnutie súčinnosti poskytovateľom pripojenia, ktorý je viazaný ochranou osobných údajov zákazníka. IP adresa navyše identifikuje len počítač, nie konkrétnu osobu, ktorá ho v danom okamihu používa.
Podľa dostupných informácií je v súčasnosti aktívnych 13 webových stránok požadujúcich registráciu v zmysle vyššie uvedených skutočností a nie je vylúčené, že v budúcnosti pribudnú ďalšie.

Zdroj:http://www.ombudspot.sk/
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

VYMÁHAČSKÁ SPOLOČNOSŤ
BIB Services s.r.o.
Cabajská 10, 949 01 Nitra Slovenská republika

NIE JE ČLENOM ASOCIÁCIE SLOVENSKÝCH INKASNÝCH SPOLOČNOSTÍ.

ASINS protestuje proti nekalým praktikám pri mimosúdnom vymáhaní pohľadávok

11.06.2010 - 14:13 /
Asociácia slovenských inkasných spoločností (ASINS), ktorá združuje medzinárodné spoločnosti zaoberajúce sa správou pohľadávok, ostro protestuje voči nekalým praktikám niektorých spoločností, ktoré nie sú členom ASINS, ktoré boli v posledných dňoch často medializované v Českej republike aj na Slovensku.

Správa pohľadávok je štandardnou podnikateľskou činnosťou, v rámci ktorej sa poskytuje viacero čiastkových služieb zameraných najmä na evidenciu a zabezpečenie úhrady pohľadávok. Napriek tomu, že spoločnosti združené v ASINS vykonávajú svoju činnosť striktne v súlade so zákonom, vyskytnú sa na trhu aj negatívne výnimky, ktoré sa dopúšťajú rôznych excesov vrhajúcich zlé svetlo na celú oblasť tohto podnikania.ASINS sa dištancuje najmä od medializovaných praktík spoločností, ktoré nie sú jej členom, ktoré hraničia so zákonom. Predovšetkým ide o zavádzanie ľudí priamym či nepriamym naznačením použitia neprípustných prostriedkov ako je exekúcia pri mimosúdnom procese vymáhania pohľadávok, keď sa neprihliada na skutočnosť, že exekúciu možno viesť až na podklade exekučného titulu, ktorým je spravidla vykonateľné rozhodnutie súdu. Ďalšou neprípustnou praktikou sú osobné návštevy dlžníkov tzv. inšpektormi, ktorí si podľa medializovaných informácií dožadujú prístupu k majetku dlžníkov za účelom jeho spisovania, čím hrubo zasahujú do ich práv.


Nebezpečnosť uvedeného konania znásobuje aj všeobecne nízke právne povedomie, nakoľko ľudia v mnohých prípadoch nemajú dostatok vedomostí o svojich právach a možnostiach ich ochrany. ASINS proti takýmto praktikám dôrazne protestuje a vyhlasuje, že jej členovia ich pri svojej činnosti nepoužívajú a ani nikdy nepoužívali. Dôsledné rešpektovanie práv dlžníka je jedným zo základných princípov, ktorým sa členské spoločnosti ASINS striktne riadia a preto nemôžu súhlasiť s postupom iných subjektov, ktoré vytvárajú zlé meno všetkým správcom pohľadávok.

[hore]Podľa vyjadrenia prezidenta ASINS Ing. Michala Šoltesa,




grafické znázornenie (pečiatka „EXEKÚCIA") síce nie je priamo v rozpore so zákonom, ale je na hranici dovolenosti a nezlučuje sa s postupom profesionálnych a serióznych inkasných spoločnosti. ASINS sa dištancuje od takýchto praktík a ostro protestuje voči takýmto nekalým metódam.

[hore]Podľa vyjadrenia zakladajúceho člena ASINS Zbyňka Kadidla




je tento postup podnetom na zamyslenie pre všetkých klientov spoločností využívajúcich takéto praktiky, či nie sú týmto konaním poškodzovaní ich bývalí, súčasní a potencionálni zákazníci a či nedochádza k poškodzovaniu ich dobrého mena. ASINS považuje tieto praktiky a metódy na hrane zákona a úplne mimo etický kódex ASINS. Týmto jednaním poškodzuje táto spoločnosť celý trh mimosúdneho inkasa pohľadávok, pretože táto medializovaná činnosť dlžníkov silne motivuje k tomu, aby akéhokoľvek pracovníka povereného mimosúdnym riešením pohľadávky vopred odsúdili a vedie k nedôvere k spoločnostiam, ktoré sa zaoberajú inkasom a správou pohľadávok na profesionálnej a serióznej úrovni.

[hore]Viceprezidentka asociácie, Ing. Viktória Grossová,



dodáva, že členovia ASINS sú seriózne inkasné spoločnosti, pôsobiace dlhodobo na Slovensko trhu, ktoré sa združili práve za účelom zvýšenia profesionality v oblasti správy pohľadávok. Spoločnosti združené v ASINS sú garanciou pre klientov, že pri spolupráci s nimi nemôže dôjsť k podobným alebo iných so zákonom hraničiacim postupom pri vymáhaní pohľadávok . Asociácia slovenských inkasných spoločností (ASINS) je záujmové združenie právnických osôb, združených za účelom propagácie dobrého mena profesionálnych spoločností zaoberajúcich sa inkasom pohadľávok. Cieľom združenia je najmä zastupovať a chrániť záujmy svojich členov a dbať na dodržiavanie právnych predpisov týkajúcich sa inkasa pohľadávok. Asociácia vznikla v apríli 2010 a združuje päť medzinárodných inkasných spoločností na Slovensku, a to Coface Slovakia Credit Management services s.r.o., Creditreform s.r.o., EOS KSI s.r.o., Intrum Justitia Slovakia s.r.o a TRANSCOM WORLDWIDE SLOVAKIA s.r.o..




Zdroj: http://www.instore.sk/news/asins-pro...ani-pohladavok
0 0
zuzuna336 zuzuna336

zuzuna336 je offline (nepripojený) zuzuna336

Dobry den, mne nedavno prisla už tretia upomienka na 78 euro a mam ju zaplatit za 14 dni a pak že mi príde 330 euro ci kolko.Ludia, poradte co mam robit, ja som na tej stranke iba nieco kukla a za to si pýtajú 60 euro??CHOREE!!!!!!!!!!!Ako to mam teraz riesit?Mam ist na policiu alebo co??A kde na tej stranke boblo napisane že treba platit??Dakujem ak mi poradte zachranite ma...možte písat aj na meil zuzuna336@azet.sk
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

zuzuna skús si prečítať celú tému a nepanikar. Všetko bude v poriadku
0 0
zuzuna336 zuzuna336

zuzuna336 je offline (nepripojený) zuzuna336

kaco11 Pozri príspevok
zuzuna skús si prečítať celú tému a nepanikar. Všetko bude v poriadku

Tak to dúfam bo nemam mat skadial peniaze a este sa tahat po súdoch..jaaj
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Pojednávanie sa odročilo na 1. februára 2011. Právnik sa ale opäť ospravedlní, keďže bude práve so svojimi mandantmi na Kajmanoch prepočítavať svoju odmenu.
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

odrocilo sa aby mohli poslat adliu postu :-D
0 0
edvordo edvordo

edvordo je offline (nepripojený) edvordo

Už poslali, podľa toho čo písala zuzuna
A tu máte znenie toho, čo poslali

[hore]Oznámenie o začatí súdneho konania


- mimosúdne vyrovnanie

Vážený klient!

Aj napriek našej snahe o mimosúdne vyrovnanie ste do dnešného dňa nereagovali na našu výzvu k úhrade Vašej
dlžoby. Upozornujeme Vás, že máte poslednú možnosť uhradiť túto dlžobu v dodatočnom termíne. V prípade, že
nebudete na našu snahu o posledné mimosúdne vyrovnanie reagovať, oznamujeme Vám týmto, že zo strany našej
spoločnosti boli týmto vykonané všetky potrebné predžalobné úkony potrebné k zahájeniu súdneho konania.

Týmto Vás žiadame o úhradu celkovej dlžoby vo výške 141,38 EUR v lehote do 14 dní odo dňa doručenia tejto
upomienky pod udaním variabilného symbolu xxxxxxxxxx na naše doleuvedené bankové spojenie. V prípade, že
nebudete na túto výzvu reagovať, bude proti Vám na vecne a miestne príslušnom súde podaný návrh na vydanie
platobného rozkazu podľa § 172 ods.1 O.s.p. na zaplatenie dlžnej sumy vrátane príslušenstva a v prípade
právoplatného rozhodnutia ( exekučného titulu ) podaný návrh na začatie exekučného konania podľa § 36 ods.1
zák.č. 233/1995 Z.z. - exekučný poriadok.


.. bankové spojenie bla blaa blaaa variabilný simbol, špecifický symbol blá blá blá ..


S úctou,


BIB Services s.r.o.
Cabajská 10, 949 01 Nitra
Slovenská republika

IČO: 45 467 048
DIČ: 2023007723
Vložka číslo: 27169/N
Okresný súd Nitra
Štúrova 9, 949 68 Nitra
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

edvordo Pozri príspevok
Už poslali, podľa toho čo písala zuzuna
A tu máte znenie toho, čo poslali
toto dnes prislo aj mne, no co robit? nebudem platit, pockam.M?ne to prislo len emailom, vam to chodi postou?
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

po každom takomto strašení im prídu zrejme ešte nejaké chechtaky na účet od ľudí,ktorí stratili nervy.Som zvedavý akú upomienku vymyslia nabudúce.Predsúdnu,predvianočnú,pred...tu mi končí fantazia."Oznámenie o začatí súdneho konania"-ani o tom neviem,že sa už súdim.
0 0
zuzkakom zuzkakom

zuzkakom je offline (nepripojený) zuzkakom

neplatiť, a keby aj poslali platobny prikaz, treba podať odpor, a už sa nedomožu ničoho... musim uznať, že vedia ako ľudí nastrašiť.
Našťastie nie som ich obeťou...
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

zuzkakom Pozri príspevok
neplatiť, a keby aj poslali platobny prikaz, treba podať odpor, a už sa nedomožu ničoho... musim uznať, že vedia ako ľudí nastrašiť.
Našťastie nie som ich obeťou...
Na platobny rozkaz potrebuju take iste podklady ako na normalny zalobu, cize v tomto pripade minimalne pisomnu zmluvu (podpisanu) + doklad o tom ze preukazatelne dorucili fakturu a upomienky (forma doporuceneho listu).
Bez tohoto vyssie navrh na platobny rozkaz sud zamietne ako neopodstatneny.
0 0
edvordo edvordo

edvordo je offline (nepripojený) edvordo

alaya1 Pozri príspevok
toto dnes prislo aj mne, no co robit? nebudem platit, pockam.M?ne to prislo len emailom, vam to chodi postou?
Samozrejme, že nič neplať Tie ich slová, že máš 14 dní na to, aby si zaplatila inak ťa dajú na súd je len na to aby ťa vystrašili .. to podľa mňa len kopírujú do každého jedného mailu .. aspoň pokiaľ viem, tak to doteraz bolo v každom maily, či už od Procontent/Webcontent alebo S.O.I. Corp Belize alebo ponovom BIB-Services

Iba ak by ti prišiel platobný rozkaz so súdu oficiálnou cestou na doručenku, tak to začni riešiť a, samozrejme, podaj odvolanie. Ale to už veľa ľudí tak ako tu, aj inde tak aj právnici povedali, že tak ďaleko to nezájde .. ide im ešte o postrašenie ľudí, o pokus vymámiž posledné poniaze od tých, tkorých by vystrašili a snáď už dajú pokoj.

lubocko Pozri príspevok
.. Som zvedavý akú upomienku vymyslia nabudúce.Predsúdnu,predvianočnú,pred...tu mi končí fantazia..
predapokalyptickú si zabudol šak 2012 je pomaly zarohom
0 0
Radime Radime

Radime je offline (nepripojený) Radime

Názov firmy BiB Services s.r.o. [1] Identifikačné číslo (IČO) 45467048 Právna forma Spoločnosť s ručením obmedzeným Capital 5000 EUR Štatutárny orgán konateľ Konajúci v mene spoločnosti V mene spoločnosti koná konateľ samostatne. Pri právnych úkonoch vykonaných v písomnej forme pripojí k obchodnému menu spoločnosti svoj podpis. Zápis spoločnosti do ORSR 23.03.2010Názov firmy BiB Services s.r.o. [1] Identifikačné číslo (IČO) 45467048 Právna forma Spoločnosť s ručením obmedzeným Capital 5000 EUR Štatutárny orgán konateľ Konajúci v mene spoločnosti V mene spoločnosti koná konateľ samostatne. Pri právnych úkonoch vykonaných v písomnej forme pripojí k obchodnému menu spoločnosti svoj podpis. Zápis spoločnosti do ORSR 23.03.2010
Obchodné meno: BiB Services s.r.o.
(od: 23.03.2010)Sídlo: Cabajská 10
Nitra 949 01
(od: 10.07.2010)Klincová 37/B
Bratislava 821 08
(od: 23.03.2010 do: 09.07.2010)IČO: 45 467 048
(od: 23.03.2010)Deň zápisu: 23.03.2010
(od: 23.03.2010)Právna forma: Spoločnosť s ručením obmedzeným
(od: 23.03.2010)Predmet činnosti: kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
(od: 23.03.2010)sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
(od: 23.03.2010)sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
(od: 23.03.2010)činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
(od: 23.03.2010)prenájom hnuteľných vecí
(od: 23.03.2010)faktoring a forfaiting
(od: 10.07.2010)administratívne služby
(od: 10.07.2010)služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
(od: 10.07.2010)prieskum trhu a verejnej mienky
(od: 10.07.2010)Spoločníci: Patrik Béger
Podbeľová 883/10
Nitra - Klokočina 949 01
(od: 10.07.2010)SLOVAK PORTAL Group, s.r.o.
Páričkova 18
Bratislava 821 08
(od: 23.03.2010 do: 09.07.2010)Výška vkladu každého spoločníka: Patrik Béger
Vklad: 5 000 EUR Splatené: 5 000 EUR
(od: 10.07.2010)SLOVAK PORTAL Group, s.r.o.
Vklad: 5 000 EUR Splatené: 5 000 EUR
(od: 23.03.2010 do: 09.07.2010)Štatutárny orgán: konateľ
(od: 23.03.2010)Patrik Béger
Podbeľová 883/10
Nitra - Klokočina 949 01
Vznik funkcie: 16.06.2010
(od: 10.07.2010)Boris Takáč
Špitálska 47
Bratislava 811 08
Vznik funkcie: 23.03.2010 Skončenie funkcie: 16.06.2010
(od: 10.07.2010 do: 09.07.2010)Boris Takáč
Špitálska 47
Bratislava 811 08
Vznik funkcie: 23.03.2010
(od: 23.03.2010 do: 09.07.2010)Konanie menom spoločnosti: V mene spoločnosti koná konateľ samostatne. Pri právnych úkonoch vykonaných v písomnej forme pripojí k obchodnému menu spoločnosti svoj podpis.
(od: 23.03.2010)Základné imanie: 5 000 EUR Rozsah splatenia: 5 000 EUR
(od: 23.03.2010)Ďalšie právne skutočnosti: Spoločnosť bola založená zakladateľskou listinou dňa 5.3.2010 v zmysle príslušných ustanovení z.č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník.
(od: 23.03.2010)Rozhodnutie jediného spoločníka zo dňa 16.06.2010.
(od: 10.07.2010)Dátum aktualizácie údajov: 22.11.2010Dátum výpisu: 23.11.2010
Naposledy upravil Radime : 23.11.10 at 18:54
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať