Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Nechapem na co to tu davas kazdy poradak ma vypis z obchodneho registra tychto firiem precitany pomaly aj od zadu.
Pokial si vsak este len dnes prisiel na to ze obchodny register je na internete nieco cez 7 rokov tak ti pripomeniem aj ine stranky :
www.zrsr.sk
www.orsr.sk
www.drsr.sk
www.gov.sk
www.google.sk.......
Inak sa tu rozoberalo aj to ze ta firma nie je nimi zalozena ale odkupena od spolocnosti ktora sa zaobera predajom sro taky su prispaty ze si nedokazu zalozit firmu ani samostatne
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

Sudnej exekucie sa bat nemusite. Na to by vas najskor museli zalovat na prislusnom okresnom sude a rozhodnutie sudu vo vas neprospech by muselo byt pravoplatne a vykonatelne. A este pred samotnou zalobou by ste museli obdrzat postou predzalobnu upomienku. Neviem si predstavit, na zaklade coho by postavili zalobu - ze som niekde klikol?

Ale musim uznat, ze strasenie im ide, kopec ludi sa zlakne...povie si ved nejde az o taku velku sumu co by stala za tie nervy a radsej zaplati....a o to im ide.

este jedna vec mi napadla, ako tu citam, odvolavaju sa na IP adresu. Ale ved IP adresa neidentifikuje osobu ktora sedi za pocitacom, nie?. Rad by som vedel, ako by postupovali, keby sa registrujem napriklad v internetovej kaviarni. Koho by buzerovali?

nedajte sa zastrasit!!!!!a NEPLATIT!!!!
Naposledy upravil harleydavidson : 25.11.10 at 12:08
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Podľa akého zákona je ten,č o chce požiadať o vydanie exekučného príkazu, povinný zaslať dlžníkovi predžalobnú upomienku? Na základe akého zákona je povinný vôbec poslať akúkoľvek upomienku?
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

pod exekucnym prikazom asi myslis akekolvek rozhodnutie sudu, ze? Lebo ex prikaz vydava iba exekutor, ale nie na navrh. A tam sa upomienky fakt neposielaju. No ale to musi byt najskor cela vec pravoplatne dosudena.

Navrh na zacatie konania upravuje OSP §79 a poviem pravdu, nenasiel som ustanovenie, kde je to vyslovne prikazane ako podmienka, (mozno niekde v komentaroch by to malo byt uvedene) teda neviem citovat §. Ale predzalobna upomienka, pokus o zmier, posledna vyzva - ako to nazves je jedno, je standartnym ukonom pred samotnym podanim navrhu na zacatie konania.
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

no tam niekde je napisane ze uzivatelom sa stavas aj po zaplateni a ze zaplatit je povinny uzivatel .... tak to som zvedavy ako sa idu s toho vytocit
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

harleydavidson Pozri príspevok
Sudnej exekucie sa bat nemusite. Na to by vas najskor museli zalovat na prislusnom okresnom sude a rozhodnutie sudu vo vas neprospech by muselo byt pravoplatne a vykonatelne. A este pred samotnou zalobou by ste museli obdrzat postou predzalobnu upomienku.
harleydavidson Pozri príspevok
...Navrh na zacatie konania upravuje OSP §79 a poviem pravdu, nenasiel som ustanovenie, kde je to vyslovne prikazane ako podmienka, (mozno niekde v komentaroch by to malo byt uvedene) teda neviem citovat §. Ale predzalobna upomienka, pokus o zmier, posledna vyzva - ako to nazves je jedno, je standartnym ukonom pred samotnym podanim navrhu na zacatie konania.
Keď som chodila do školy, tak sme na strojopise napísali XY listov: 1. upomienka, 2. upomienka, pokus o zmier - s tým, že takto to musí byť, keď sa chce potom veriteľ domôcť svojich peňazí cez súd. Neviem, či to v tej dobe bola pravda, ale teraz, ako sám píšeš, to pravda nie je. Pýtala som sa na to kvôli tomu, aby si dlžníci nemysleli, že ak veriteľ od nich nevymáha peniaze cez upomienky, tak to nemôže dať na súd.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

No mne ale prislo emailom toto
"Oznámenie o začatí súdneho konania

- mimosúdne vyrovnanie"

Mne postou nechodi nic.
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Reakcia na oznámenie o začatí súdneho konania - mimosúdne vyrovnanie

Ak ste dostali upomienku s týmto názvom, neľakajte sa. V nasledujúcich riadkoch nájdete odporúčania ako situáciu riešiť, ktoré Vám prinášame v spolupráci s Európskym hospodárskym centrom.

Spotrebiteľ, ktorý dostal mailom takúto upomienku s názvom „Oznámenie o začatí súdneho konania - mimosúdne vyrovnanie“, napíše BIB Services, s.r.o. doporučeným listom, aby to vedel následne preukázať, že nevznikol platný právny vzťah a zmluva vznikla použitím nekalej obchodnej praktiky (s poukázaním na znenie § 8 ods.4 v spojení s § 7 ods. 2 písm. a) zákona 250/2007 Z. z.), ktorá je zakázaná a teda podľa § 39 OZ je zmluva neplatná. Z tohto dôvodu firma voči jeho osobe koná neoprávnene, o čom ju týmto informuje. Tým, že spotrebiteľ takýto list firme zašle, táto bude mať o námietkach spotrebiteľa oficiálnu vedomosť! (Znenie toho listu nájdete na tejto stránke v sekcii Aktuality pod názvom List).

Po odoslaní listu by sa spotrebiteľ mal obrátiť na SOI so žiadosťou o prešetrenie postupu spoločnosti (keďže BIB Services sídli v Nitre, kompetentná je SOI pre Nitriansky kraj), doložiť, že firme už napísal a požiadať o vydanie predbežného opatrenia, pretože dodávateľ koná bez odbornej starostlivosti a vymáha od neho plnenie, ktoré ma svoj pôvod v nekalej obchodnej praktike.

A následne, po odoslaní listu spomínanom v prvom odseku, spotrebiteľ podá podnet na Komisiu na posudzovanie podmienok v spotrebiteľských zmluvách a nekalých obchodných praktík predávajúcich na Ministerstve spravodlivosti SR. Komisia sa týmto prípadom zaoberá a analyzuje najčerstvejšie informácie. Najmä, či podala firma návrh na vydanie platobného rozkazu, resp. či ho niektorý súd aj vydal, pretože MS SR, ESC a OMBUDSPOT vychádzajú z toho, že súd by nemal platobný rozkaz vydať!

Zdroj:http://www.ombudspot.sk/index.php?lang=SK

VZOR LISTU:

Hlavička listu: meno, priezvisko, adresa, email spotrebiteľa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


BIB Services s.r.o.
Cabajská 10
949 01 Nitra
Slovenská republika


Vec: Oznámenie o začatí súdneho konania - mimosúdne vyrovnanie - vyjadrenie


Vážená spoločnosť,


v súvislosti s Vašim emailom doručeným na moju emailovú adresu spolu s upomienkou a upozornením, že ide o Vašu snahu o posledné mimosúdne vyrovnanie, dňa .................. si Vás dovoľujem informovať, že podľa platných právnych predpisov SR nevznikol medzi mnou a Vašim postupcom, ktorý Vám postúpil vymáhanú pohľadávku, platný právny vzťah a teda konáte neoprávnene.

Zmluva, na ktorú sa vo Vašich predchádzajúcich emailoch odvolávate, vznikla použitím nekalej obchodnej praktiky v zmysle §8 ods. 4 v spojení s §7 ods. 2 písm. b) zákona č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa v znení neskorších predpisov (skrátený názov), pričom podľa §7 ods. 1 tohto zákona sú nekalé obchodné praktiky zakázané, a teda v zmysle §39 Občianskeho zákonníka je takáto zmluva neplatná.


S pozdravom




V ............................., dňa ................................. podpis



Zdroj:http://www.ombudspot.sk/aktuality.ph...le=96&read=yes
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Bol by som zvedavý, kto pôjde podľa tohto doporučeného postupu?
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

jusike Pozri príspevok
Bol by som zvedavý, kto pôjde podľa tohto doporučeného postupu?
No neviem ale v tom OMBUDSPOT vymyslaju riadne hluposti, reakcia na nejaky mail doporucenym listom mi pripada ako poriadna hlupost . Uz som to tu pisal x-krat, poskodeny by mal reagovat jedine na sudne obsielky a listy od sukromych firiem v tomto pripade ignorovat.
Ohladom vydania platobneho rozkazu to nevidim realne, pretoze na platobny rozkaz musi ziadatel pripravit kompletnu dokumentaciu (ako na normalnu zalobu), z ktorej musi byt formalne jasne ako a voci komu vznikla pohladavka. V tomto pripade by musela existovat minimalne pisomna zmluva (podpisana), a vieme ze nic take neexistuje. Cize je mozna len zaloba s normalnym pojdednavanim, kde by musela firma dokazat s kym uzavrela zmluvny vztah a to je mozne iba v pripade ze by sa poskodeny priznal k uzavretiu zmluvneho vztahu.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

No mne emaily chodia na ine meno, ako je moje, aj mesto je ine. Mne pisu len na moj email, co tiez je len nick a uvadzaju moju IP adresu a to neviem, ci je prevadzkovatel povinny mu meno majitela IP vydat.
0 0
edvordo edvordo

edvordo je offline (nepripojený) edvordo

No neviem, ale ja vy som ten doporučený list nepísal. Poprvé by ste sa priznali, že (aj keď na základe nekalej praktiky, ale) vznikol nejaký právny vzťah/nejaká zmluva, čo od začiatku vlastne nikto nechce.
Zmluva, na ktorú sa vo Vašich predchádzajúcich emailoch odvolávate, vznikla použitím nekalej obchodnej praktiky ..
.. a druhá vec .. trošku si protirečia tie slová .. ako, ja nie som právnik a nemám v tejto oblasti ani nejaké extra super špeciálne skúsenosti .. no slová
si Vás dovoľujem informovať, že podľa platných právnych predpisov SR nevznikol medzi mnou a Vašim postupcom, ktorý Vám postúpil vymáhanú pohľadávku, platný právny vzťah a teda konáte neoprávnene.
v spojení s predchádzajúcou citáciou sa mne trošku bijú .. ale to je len môj názor, samozrejme, tak ma, prosím, nezhučte ak sa mýlim ..

alaya1 Pozri príspevok
No mne emaily chodia na ine meno, ako je moje, aj mesto je ine. Mne pisu len na moj email, co tiez je len nick a uvadzaju moju IP adresu a to neviem, ci je prevadzkovatel povinny mu meno majitela IP vydat.
neviem už kto, ale niekto tu už dávnejšie písal, že pri dynamických IP adresách je prevádzkovateľ povinný uchovávať spojenie IP adresa - Majiteľ pripojenia maximálne pol roka a potom tieto údaje zničiť, ale zároveň je povinný tieto údaje nezverejňovať a poskytnúť ich môže iba na základe súdneho rozkazu, čo predpokladám asi len veľmi ťažko prebehlo. Pol roka je už u mnohých z tejto témy dávno preč a nemajú šancu dokázať kto tam bol v tom čase na tej IPčke pripojený. Ale aj keby, identifikovať by mohli jedine majiteľa pripojenia, nie fyzickú osobu, ktorá v tom momente sedela za počítačom a klikala.
Ako je to u statických/pevných IPčiek to vtedy dotyčný nedopísal, ale môj tip by bol, že to bude asi rovnako. To o poskytnutí údajov len na základe súdneho príkazu by, samozrejme, malo platiť aj pri statických IPadresách. Ale opäť by sa dalo identifikovať jedine na koho je internet napísaný, ale nie fyzická osoba, ktorá sedela pri akom počítači (v prípade wifi pripojenia). To je na základe IP adresy a e-mailu nemožné.

Neviem nakoľko sú tie slová o uchovávaní údajov od daného človeka pravda, len opakujem, čo sa tu napísalo dávnejšie
0 0
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

jx06 Pozri príspevok
No neviem ale v tom OMBUDSPOT vymyslaju riadne hluposti, reakcia na nejaky mail doporucenym listom mi pripada ako poriadna hlupost . Uz som to tu pisal x-krat, poskodeny by mal reagovat jedine na sudne obsielky a listy od sukromych firiem v tomto pripade ignorovat.
Ohladom vydania platobneho rozkazu to nevidim realne, pretoze na platobny rozkaz musi ziadatel pripravit kompletnu dokumentaciu (ako na normalnu zalobu), z ktorej musi byt formalne jasne ako a voci komu vznikla pohladavka. V tomto pripade by musela existovat minimalne pisomna zmluva (podpisana), a vieme ze nic take neexistuje. Cize je mozna len zaloba s normalnym pojdednavanim, kde by musela firma dokazat s kym uzavrela zmluvny vztah a to je mozne iba v pripade ze by sa poskodeny priznal k uzavretiu zmluvneho vztahu.
100% suhlas s tym OMBUDSPOTOM. zda sa ze su nekompetentni lebo ziadny skuseny pravnik by nikomu neporadil platit poste za doporucene listy kvoli emailu.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

nahodou som natrafila na tuto stranku,kde sa hladaju ľudia na podanie hromadnej zaloby a radia si ako postupuju

http://www.cms-antonak.sk/#axzz16mZo9MCc
http://blog.cms-antonak.sk/navrh-hro...eho-oznamenia/
1 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Nový dátum pojednávania -


Okresný súd v Poprade nariadil pojednávanie vo veci určenia neplatnosti právneho úkonu a na ochranu spotrebiteľov s firmou Pro Content, s.r.o. Lužianky na deň 1.2. 2011 o 8:30.
Prvé pojednávanie 16.11.2010 sa neuskutočnilo, právny zástupca žalovaného svoju účasť ospravedlnil.
O ďalšom vývoji vás budeme včas informovať.

Zdroj:http://www.ombudspot.sk/aktuality.php?lang=SK
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

A podvodníkom sa (aj vďaka našim orgánom činným v trestnom konaní a súdnictvu) darí naďalej! http://www.zive.sk/novy-skryto-spopl...5/default.aspx
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jusike Pozri príspevok
A podvodníkom sa (aj vďaka našim orgánom činným v trestnom konaní a súdnictvu) darí naďalej! http://www.zive.sk/novy-skryto-spopl...5/default.aspx
presne na to som chcela upozorniť, daľšia stránka od rovnakého registrátora
http://www.sale4u.sk/
vychytali také veci, že cenu napísali rovno na prvej strane, vedľa vstupu. A požadujú pri registrácii napríklad aj dátum narodenia.

Ale nakoľko ponúkajú možnosť vyhrať, registrovaných bude iste dosť.

registrované domény od rovnakého registrátora
http://www.slovakdomains.sk/vlastnic...omen/REKL-0026
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Ten kto ma v pocitaci nainstalovany ESET tomu ani jednu s tychto uzasnych stranok prehliadac neotvori...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

MatoB Pozri príspevok
Ten kto ma v pocitaci nainstalovany ESET tomu ani jednu s tychto uzasnych stranok prehliadac neotvori...
no ved som im tam napísala a osobne prešla všetky registrované domény. A tie, ktoré mali funkčne stránky som im napísala. A veľmi rýchlo zareagovali, zablokovali.

Len neviem, či potencionalne obete majú ESS...

Možno by stálo za to napísať podobný mail do googlu. Podobné som písala do etargetu. Ale potom sa mi zdalo rozumnejšie tú reklamu vyklikať
0 0
edvordo edvordo

edvordo je offline (nepripojený) edvordo

Od začiatku decembra je aktívna ďalšia doména našich podnikavcov. Konkrétne doména programy-online.sk. Hodili tam dizajn zo stahujme.sk a opäť nie je nikde napísané, že sa za to platí, až pri registrácií, aj to 10 centimetrov pod registračným formulárom navyše skryté v skrolovacom okienku. ESS ju už zablokoval, ale pre tých, ktorý ESS nemajú .. dajte si pozor
Naposledy upravil edvordo : 19.12.10 at 13:46 Dôvod: can't spell ..
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať