Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

artex Pozri príspevok
teraz uz len cakat. asi najlepsie ignorovat ich vyzvy na zaplatenia cakat az az na platobny rozkaz zo sudu. Potom voci nemu podat odpor. Pretoze od tejto zmluvy nebolo mozne odstupit, mala by byt preto neplatna. moja dcera sa tiez zaregistrovala, a to nemala este ani 18r. tak ideme touto cestou.
Myslím že toto je celkom múdre, teda okrem môjho návrhu s trieštivou zlomeninou lebiek tých svíň.
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

POZNÁTE ICH ?

ROBERT A VILIAM ADAMČOVCI

viď FOTO:
http://www.financninerad.cz/download...bert-a-villiam
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Faktury od BIB Services neplaťte, počkejte až na případnou výzvu soudu - tisková zpráva ESC
(Praha, 15. února 2011) Slovenská společnost BIB Services, s.r.o., opakovaně pod výhružkou exekucí a žalob tlačí tisíce Čechů k zaplacení několika desítek eur za registraci na internetových stránkách provozovaných seychelskou společností Online Investment Group Ltd. A to přestože smlouva na webu ve většině případů vůbec nevznikla. Před několika dny začala BIB Services znovu rozesílat e-mailové výzvy, aby lidé do 14 dnů údajný dluh zaplatili, jinak pošle k soudu návrh na vydání platebního rozkazu. Rada právníků ovšem zní vůbec nereagovat a nic neplatit, dokud nepřijde dopis přímo od soudu. Teprve pak by bylo vhodné reagovat.

„Výzvy jsou napsané tak, aby si méně pozorní lidé mysleli, že pohledávka už je u soudu, a že musejí zaplatit. A někteří lidé bohužel psychickému nátlaku podlehnou,“ říká Tomáš Večl z Evropského spotřebitelského centra (ESC), na které se obracejí stovky lidí s žádostí o radu, jak postupovat. ESC se zabývá spory českých spotřebitelů s prodejci z jiných zemí EU a o tomto problému ví díky partnerským centrům v jiných členských státech EU. Pochybný projekt tzv. webových pastí totiž běží i jinde v Evropě, např. Dánsku či Německu.

„Firma založí stránku s jinak volně dostupným obsahem, například s informacemi o fotbalovém mistrovství nebo volně šiřitelným softwarem, a na titulní straně nabídne možnost soutěžit o drahou elektroniku. Pár měsíců poté, co návštěvník webu do soutěžního formuláře vyplní své osobní údaje, mu přijde e-mail, že se na daných stránkách zaregistroval a za dvouleté členství musí dle smluvních podmínek zaplatit třeba 60 eur,“ popisuje Tomáš Večl a upozorňuje: „Smlouva ale ve většině případů platně nevznikla. Webové stránky jsou tvořeny záměrně klamavým způsobem a protože zákon tyto tzv. nekalé obchodní praktiky zakazuje, nemohou vést ke vzniku platné smlouvy. Při registraci mohou být navíc velmi snadno zneužity osobní údaje třetí osobou a nezřídka ji provádějí také děti bez plné způsobilosti k právním úkonům.“

Částky ve výši zhruba 50–100 eur vymáhá společnost BIB Services, s.r.o., v zastoupení společnosti Online Investment Group údajně registrované na Seychelách. Druhá jmenovaná „firma“ byla vytvořena jako následník slovenských společností Web Content a Pro Content, které s těmito praktikami na Slovensku začínaly. Díky jazykové blízkosti se cílem nekalých praktik stali i čeští uživatelé internetu.

Evropské spotřebitelské centrum pomáhá a radí spotřebitelům ve sporech s prodejci zboží a služeb z jiných zemí EU, Norska a Islandu. Síť 29 Evropských spotřebitelských center je zřizována Evropskou komisí a členskými státy, česká kancelář působí při České obchodní inspekci. Více na www.coi.cz/esc. Podrobnější vyjádření ESC k uvedenému tématu najdete zde.

Zdroj:http://www.coi.cz/cs/esc-2/aktualne/...prava-esc.html
0 0
jamnik jamnik

jamnik je offline (nepripojený) jamnik

Je tu ďalšia stránka kde posielajú faktúry na 60 €
0 0
jamnik jamnik

jamnik je offline (nepripojený) jamnik

V súčasnosti sa ma túto stránku nedá dostať, nedá sa skontrolovať aké podmienky prihlásenia (registrácie) tam sú alebo boli. Nejde o sťahovákov.
0 0
jamnik jamnik

jamnik je offline (nepripojený) jamnik

Opravujem jedná sa o túto stránku sťahujeme. Je zablokovaná
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

jamnik Pozri príspevok
Opravujem jedná sa o túto stránku sťahujeme. Je zablokovaná
Nejedná. Stránka www.stahujeme.sk patrí firme, ktorá sťahuje veci (sťahováci).

Je to stránka www.stahujme.sk. ESET ťa na ňu nepustí.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Llívia Pozri príspevok
Je to stránka www.stahujme.sk. ESET ťa na ňu nepustí.
Chvála tejto firme!
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Re: Problem s web stránkou basne - portal
POZNÁTE ICH ?

ROBERT A VILIAM ADAMČOVCI

viď FOTO:
http://www.financninerad.cz/download...bert-a-villiam

Kto ich náhodou stretne nech im "poďakuje" - je osobne na každom akú zvolí formu.
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Oprava link:

Re: Problem s web stránkou basne - portal

POZNÁTE ICH ?

ROBERT A VILIAM ADAMČOVCI

http://www.financninerad.cz/download...bert-a-villiam

Kto ich náhodou stretne nech im "poďakuje" - je osobne na každom akú zvolí formu.
0 0
jamnik jamnik

jamnik je offline (nepripojený) jamnik

Už skončili tie spory ktoré sa týkali tých faktúr. Nikto nepíše ako to skončilo. Či niekto vyhral ten súd alebo čo.
0 0
jamnik jamnik

jamnik je offline (nepripojený) jamnik

Tak to teraz neviem ani aká je to stránka ani už neviem čo na nej vlastne je..
0 0
jamnik jamnik

jamnik je offline (nepripojený) jamnik

Tu sú zmenené firmy.
Hlavná je:[U]Online Investment Group Ltd.
Francis Rachel Street, Victoria, Mahe, Seyschelles
A na slovensku:Správou a vymáhaním našich pohľadávok sme poverili spoločnosť International Payment Services s.r.o. so sídlom v
Bratislave, Sliačska 10, 831 02 Bratislava, IČO: 45 606 251.
0 0
csomora csomora

csomora je offline (nepripojený) csomora

Zdravim erik.aragorn!
Neviem ako si teda nakoniec dopadol,ale ja mám podobný problém s jednou int.stránkou konkrétne Sale4You a chystám sa za právnikom,tak ti dám vedieť alebo ak si to už poriešil(Problem s jednym web portalom-básne),prosím daj mi vedieť ako na to.
Vopred srdečná vďaka.
Ahoj.
0 0
Marshall007 Marshall007

Marshall007 je offline (nepripojený) Marshall007

Mne dosiel vcera podobny mail ako sa tu opisuje, len zo stranky www.stahujme.sk Ze im mam zaplatit 60e ako to myslia vazne? Treba to platit alebo sa kaslat na nich?
0 0
jamnik jamnik

jamnik je offline (nepripojený) jamnik

Pozri si stránku:
markiza.selacia/lamparen/posli-nazor/k/r
0 0
tonca tonca

tonca je offline (nepripojený) tonca

To isté prišlo aj mne konkrétne Sale4You a neviem čo s tým.
0 0
jamnik jamnik

jamnik je offline (nepripojený) jamnik

Toto mi prišlo na moju otázku že vlastne o čo ide. Váš písomný podnet nám bol doručený a týmto Vám zasielame naše stanovisko.

Vzhľadom na obsah Vášho podnetu Vám chceme pripomenúť nasledujúce dôležité skutočnosti:

Vaša registrácia prebehla na portáli www.stahujme.sk, kde Vám bol poskytnutý prístup
do spoplatnenej databázy s viac ako 150 programami na stiahnutie z rôznych kategórií.
V databáze, ktorá je každý deň aktualizovaná, nájdete programy a ich detailný popis, ako
aj hodnotenia našich odborníkov. Kategórie, do ktorých su jednotlivé programy rozdelené,
je možné vidieť na predmetnej internetovej stránke www.stahujme.sk.

Naše záznamy dokladajú prihlásenie a registráciu prostredníctvom Vašej emailovej adresy
a Vašich osobných údajov, t.j. meno, priezvisko, adresa a dátum narodenia, čiže Váš právny
úkon (uzatvorenie zmluvy) je dokumentovaný elektronickými prostriedkami, ktoré umožňujú
zachytenie obsahu právneho úkonu a určenie osoby, ktorá právny úkon urobila.

Pri uzatvorení zmluvy ste potvrdili, že ste sa so Všeobecnými obchodnými a užívateľskými
podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami oboznámili, akceptovali ste ich a na
základe tejto akceptácie ste získali prístup ku kompletnej platenej databáze, ktorá tvorí
podstatu poskytovanej služby. Vo Všeobecných obchodných a užívateľských podmienkach,
všeobecných užívateľských informáciách ste boli riadne informovaný o právach a povinnostiach
zmluvných strán, o cene a trvaní poskytovanej služby, ako aj o možnosti odstúpenia od zmluvy.
Ďalej chceme zdôrazniť, že uzatvorenie predmetnej zmluvy prostredníctvom internetu je v súlade
so všeobecne záväznými právnymi predpismi platnými a účinnými na území Slovenskej republiky,
a to podľa § 34 a nasl. Občianskeho zákonníka, s poukazom na § 40 ods. 4 Občianskeho zákonníka
a § 262 Obchodného zákonníka.

Taktiež ste boli jasne a zrozumiteľne informovaný o cene za poskytovanú službu, jednak pred
prihlásením na našom portáli, ako aj pri oboznámení sa so Všeobecnými obchodnými a užívateľskými
podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami, pričom zdôrazňujeme, že ste dobrovoľne
a z vlastnej vôle vyznačili akceptáciu týchto podmienok, a tým ste pristúpili k navrhovanej zmluve.

Skutočnosť, že ste našu službu využili iba čiastočne, nemení nič na platnosti predmetnej zmluvy,
a to aj z toho dôvodu, že zo strany našej spoločnosti poskytovanie služby naďalej trvá v súlade
s uzatvorenou zmluvou. Kedy a v akom intervale našu ponuku využijete ostáva na Vás. S Vašimi
prístupovými údajmi sa môžete kedykoľvek prihlásiť na náš portál a využívať jeho služby.

Chceme Vás ďalej upozorniť na fakt, že pri nezaplatení danej pohľadávky v lehote Vám vzniknú
ďalšie náklady. Týmto Vás opätovne žiadame o úhradu danej pohľadávky na nasledujúce bankové spojenie:

Bankové spojenie // International Account Number

Správou a vymáhaním našich pohľadávok sme poverili spoločnosť International Payment
Services s.r.o. so sídlom v Bratislave, Sliačska 10, 831 02 Bratislava, IČO: 45 606 251.
Prosíme Vás týmto o úhradu horeuvedenej pohľadávky bez navýšenia dlžnej sumy na účet
danej spoločnosti:

Slovenská republika

Číslo účtu: 4013047471 / 7500

IBAN: SK65 7500 0000 0040 1304 7471
BIC: CEKOSKBX


Česká republika

Číslo účtu: 242619535 / 0300

IBAN: CZ84 0300 0000 0002 4261 9535
BIC: CEKOCZPP


Suma: 60,00 EUR

Variabilný symbol: 9922127

Úhradu horeuvedenej pohľadávky Vás prosíme vykonať v lehote do 14 dní odo dňa doručenia
predmetnej faktúry na horeuvedené bankové spojenie. Pri prevode nezabudnite udať správny
variabilný symbol pre správne priradenie Vašej platby.

Do pozornosti Vám dávame aj tlačovú správu Slovenskej obchodnej inšpekcie:

Link: http://www.soi.sk/sk/Poradna/Rady-sp...nenym-strankam

Prajeme Vám pekný deň.


S pozdravom,


Zuzana Horáková
Online Investment Group Ltd.
0 0
jamnik jamnik

jamnik je offline (nepripojený) jamnik

jamnik Pozri príspevok
Pozri si stránku:
markiza.selacia/lamparen/posli-nazor/k/r
Tam je takých viac
0 0
jamnik jamnik

jamnik je offline (nepripojený) jamnik

jamnik Pozri príspevok
Pozri si stránku:
markiza.sk/relacia/lamparen/posli-nazor/k/r
Stále pribúdajú ďalší.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať