Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
Miroslava Bendíková Miroslava Bendíková
Halo ludia,
Všetkým nám prišla faktúra na zaplatenie predplatenej stránky na rok, ktorý je ešte len pred nami. uvedomujeme si? ked nám príde časopis so šekom na ročné predplatenie , časopis nám príde až po zaplatení šeku. Tak nech nám bloknú prístup na stránku kým nebude faktúra vyplatená a nie ešte pýtať úroky za omeškanie. A od všetkého sa dá odstúpiť. Nikto z nás nemá ešte prístup na túto stránku rok tak o čo im vlastne ide. Je to neskutočná debilina. Môže od nás vyžadovať len peniaze za tie mesiace o ktorých sme pristup mali. je to na dlhšie uvažovanie, ale odmietnuť ročné predplatné mi zakázať nikto nemôže a pokutovať ma za to už tobôž nie. Tak jednoducho ich doporučene všetci napíšme odmietnutie predplatenia.
0 0
erik.aragorn erik.aragorn

erik.aragorn je offline (nepripojený) erik.aragorn

Miroslava Bendíková Pozri príspevok
Halo ludia,
Všetkým nám prišla faktúra na zaplatenie predplatenej stránky na rok, ktorý je ešte len pred nami. uvedomujeme si? ked nám príde časopis so šekom na ročné predplatenie , časopis nám príde až po zaplatení šeku. Tak nech nám bloknú prístup na stránku kým nebude faktúra vyplatená a nie ešte pýtať úroky za omeškanie. A od všetkého sa dá odstúpiť. Nikto z nás nemá ešte prístup na túto stránku rok tak o čo im vlastne ide. Je to neskutočná debilina. Môže od nás vyžadovať len peniaze za tie mesiace o ktorých sme pristup mali. je to na dlhšie uvažovanie, ale odmietnuť ročné predplatné mi zakázať nikto nemôže a pokutovať ma za to už tobôž nie. Tak jednoducho ich doporučene všetci napíšme odmietnutie predplatenia.
Pozri kazdy isiel na sutaz, registroval sa tam a uz tam nechodil. Ved co skusim stastie a mozno vyhram, to si asi kazdy povedal.....vsetci si dalej isli po svojom, nikto tam uz nesiel
nikto nevyuzival ich sluzby, kazdy chcel len vyhrat
0 0
Jana8952 Jana8952

Jana8952 je offline (nepripojený) Jana8952

tak a teraz mi povedzte, či ste posielali vypoved zmluvy na ich adresu support@pro-content.eu, alebo mam čakať
0 0
erik.aragorn erik.aragorn

erik.aragorn je offline (nepripojený) erik.aragorn

support nereaguje
info@pro-content.eu funguje
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

erik.aragorn Pozri príspevok
support nereaguje
info@pro-content.eu funguje
Znamená to že odpísali?
0 0
Samiria Samiria

Samiria je offline (nepripojený) Samiria

Ahojte
aj mne prišiel včera mail s faktúrou, a to som sa registrovala 7.10.2009
K danej téme mi napadlo nasledovné:
1) faktúra: Dátum dodania uvedený na faktúre je 02.11.2009. T.z. že služba bola dodaná 02.11.2009. V tom prípade beží 15 dňová výpvedná lehota na odstúpenie od zmluvy od 02.11. Čo však nie je v súlade s VOP, pretože podla VOP som zmluvu uzatvorila potvrdením mojej registrácie. Lenže taktiež podla VOP sa stávam užívateľom až po registrácii a PO ZAPLATENI služby (zatial som nic neplatila). Ale naspat k faktúre, je to novozalozena firma (jul 2009) a registracia na dan chvilu trva, cize registracne cislo dostali asi az v oktorbri, preto fa.vystavili az v novembri. Ale podla zakona (myslim že je to 222/2004) je danový subjekt povinny vystavit FA do 15 dní od uskutočnenia predaja výrobkov alebo poskytnutia sluzby. Takže z toho vyplýva, že bud porušili zákon (15 dnová lehota na vystavenie fa) alebo zmluva bola uzatvore (podla faktúry) 02.11.209 a tým pádom ju možno zrušiť vo výpovednej lehote ako uvádzaju VOP.

2) súťaž na portaloch basne a download
Nikde na stránke som nenasla statút súťaže, podmienky súťaže, kto je jej organizátorom, aké sú podmienky účasti, kedy bude losovanie výhercov, kde budu zverejnené výsledky
Podla mňa je to dosť veľké pochybenie !!!

3) Taktiež súhlasím s názorom, že nie je možno jednoznačne identifikovať užívateľa, resp. osobu, ktorá sa na stránke registrovala z dôvodu chýbajúcich údajov ako napr. rodné číslo, číslo OP alebo aspoň dátum narodenia. Na základe mena, adresy a mailu ťažko identifikovať osobu, pretože tieto údaje sú voľne prístupné.

Prosím o ďalšie vaše postrehy. =)
0 0
erik.aragorn erik.aragorn

erik.aragorn je offline (nepripojený) erik.aragorn

jusike Pozri príspevok
Znamená to že odpísali?
nie neodpisali
0 0
tasa tasa

tasa je offline (nepripojený) tasa

info@pro-content.eu fakt asi funguje, ale nikto nikdy odtial neodpise si myslim. ja uz len dufam ze nam SOIka co najskor aspon dakomu odpise :/
0 0
anjelik195 anjelik195

anjelik195 je offline (nepripojený) anjelik195

Ahojte,.Keď sme nepodpisovali žiadnu zmluvu, musíme posielať listom odstúpenie alebo vypovedanie zmluvy? A keď sa do listu podpíšem,nemôžu zneužiť môj podpis?
0 0
erik.aragorn erik.aragorn

erik.aragorn je offline (nepripojený) erik.aragorn

anejlik195 - radsej to posli mailom, podpis mozu zneuzit
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

erik.aragorn Pozri príspevok
anejlik195 - radsej to posli mailom, podpis mozu zneuzit
a budu vediet, ze tento mail je funkcny, teda, ze si realna osoba.

Ja by som na vasom mieste fakt ani radsej nic neposielala, lebo tym len potvrdzujete, ze maju spravnu adresu, ktoru treba bombardovat mailami.

Skuste si fakt precitat to, co radil chlapik, ktorý ma s tým skusenosti z nemecka. Je to tu prilepene uz 2x, prispevok napriklad prispevok 251

A este si dobre pozrite prispevok 255, podobne rady
Naposledy upravil Dáša_ : 04.11.09 at 08:13
0 0
erik.aragorn erik.aragorn

erik.aragorn je offline (nepripojený) erik.aragorn

hmm gmail to da hned do spamu, alebo si clovek moze aktivovat filter
ja som si to vsetko nasiel v spame
0 0
erik.aragorn erik.aragorn

erik.aragorn je offline (nepripojený) erik.aragorn

http://www.dsl.sk/article.php?article=8266&title=

Podmienky
Od: nopredsaja | Pridané: 4.11.2009 9:20

"Všeobecné obchodné podmienky sa na stránke nachádzajú vo forme obrázku, nie je v nich preto možné napríklad hľadať."
Nieje možné ich ani uložiť - po uložení je ten obrázok čierny !!!
Inde v podmienkach je napísané, že sa platí DOPREDU a používateľom sa stávate AŽ PO ZAPLATENÍ:
"Dohodnutá cena za prístup k poskytovaným informáciám na základe tejto zmluvy činí 5 EUR (150,63 SK) mesačne, so splatnosťou 12 mesiacov predom"
"Na základe tejto IP adresy je možné identifikovať danú osobu cez Vášho poskytovateľa Internetu." - je možné, lenže príkaz na to by MUSEL vydať súd!
Odpovedať Hodnotiť:

Právnikom
Od: Laco_stoprvý | Pridané: 4.11.2009 9:23

Zopár otázok:
- je zmluva bez môjho podpisu (o elektronickom už nehovoriac) platná
- sú zmluvné podmienky na uvedené webovej stránke totožné s tými, ktoré boli pri podpise "zmluvy"
- aká je možnosť garancie zneužitia mojich osobných údajov
- úrok inklinujúci k trestnému činu úžery, aj keď má zjavne zastrašiť aby čo najskôr v strese bola faktúra uhradená
- v rozpore s dobrými mravmi - zneužitie nepozornosti návštevníkov webstránky, polomafiánske praktiky ťažiace z právnej neistoty zaregistrovaných osôb. Už svojou registráciou dali najavo svoje nízke právne po-vedomie.
0 0
oklamany33 oklamany33

oklamany33 je offline (nepripojený) oklamany33

a prislo uz niekomu nieco???
0 0
notorik notorik

notorik je offline (nepripojený) notorik

Koho by to napadlo citat ci podmienky predtym ako suhlasim s podmienkami. Ale na vladu a ich prasive zmluvy nadavat budete. Slovač všivavá.Tak Vam treba priatelia, poucili ste sa a mate lekciu do zivota, ktora Vas stala 60€.

A kto to nakoniec zaplati je este vacsi hlupak ako ten kto to odsuhlasil bez precitanie vop.
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

notorik : dement sa ozval. pises to ako keby si si ty cital vsetky podmienky na kazdom webe kde sa niekedy registrujes. toto sa moze stat kazdemu. ale mydli si rucicky a vytesuj sa ze " ha ha co sa im stalo ". ze to tu rozoberame my to chapem , boli sme oklamany a zaujima nas minimalne to co sa moze stat ak nezaplatime. ale ze sa nad tym vzrusujes ty ? niektory ludia asi fakt nemaj co lepsie na praci cele dni.
0 0
ani3012 ani3012

ani3012 je offline (nepripojený) ani3012

notorik
ak nevieš alebo nechceš poradiť,tak zmizni
Aj bez tvojich pripomienok sa nám spalo zle !Teda aspoň mne....
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

hmmm
0 0
Jack ONeill Jack ONeill

Jack ONeill je offline (nepripojený) Jack ONeill

Ja som im mail o odstupeni poslal už včera ale zrejme majú veľa roboty tak nestíhajú odpisovať. Pls napíštemi čo by som mal napísať na to SOI. príp čo vám napísali pište mi pls na mail lukas.cepec@gmail.com dik za info
0 0
laurinka3 laurinka3

laurinka3 je offline (nepripojený) laurinka3

A co hovorite na tento bod vo VOP:
11. Zmeny, úpravy a doplnky týchto VOP
Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo, zmeniť a dopĺňať uvedené VOP vždy, keď si to prevádzkové
a legislatívne zmeny vyžiadajú a to formou dodatkov, ktoré budú uverejňovať na www.basneportal.
sk a budú nedeliteľnou súčasťou pôvodného znenia, s čím je užívateľ oboznámený.
Doplnky a dodatky budú užívateľovi zaslané emailom dva týždne pred nadobudnutím ich účinnosti.
Užívateľ má právo do 14 kalendárnych dní, od ich obdržania, namietať ich prípadný rozpor so
všeobecne platnými a záväznými právnymi predpismi. V prípade, že užívateľ toto svoje právo
nevyužije, považuje sa jeho konanie za konkludentný súhlas so zaslanými zmenami a doplnkami.

Tento vysek: Doplnky a dodatky budú užívateľovi zaslané emailom dva týždne pred nadobudnutím ich účinnosti.

Zaslane e-mailom...cize ak mail uz nebudes pouzivat, alebo sa ti v tom case pokazi PC ci net...2 tyzdne je dost kratky cas...a ak ti zmenia podmienky, tak si zase v keli.

Je to cele pisane v neprospech uzivatela. Mozu si tak 2 roky manipulovat s kazdym zaregistrovanym. Kde je zaruka, ze za mesiac nezmenia vo VOP cenu na 20 € mesacne atd.

Taketo veci by zakon predsa nemal dovolovat??????
Alebo na Slovensku ano???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať