Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
harryy harryy

harryy je offline (nepripojený) harryy

Ja som sa tiez zaregistrovala na http://www.downloads-portal.sk
Poslala som im ziadost o odstupenie od zmluvy a odpisali toto:

Vážená pani ......

Váš písomný podnet nám bol dnes doručený formou emailu.

Na zodpovedanie Vašich otázok Vás chceme upozorniť na nasledujúce body.

Naše záznamy dokladajú prihlásenie prostredníctvom Vašej emailovej adresy.

Pri prihlásení ste potvrdili, že ste sa so Všeobecnými obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami oboznámili, akceptujete ich a na základe tejto akceptácie ste získali prístup na kompletnú databázu. Popri tom ste boli pri uzavretí zmluvy informovaný o možnosti odstúpenia od zmluvy. Ďalej chceme zdôrazniť, že uzatvorenie takejto zmluvy cez internet je možné podľa platných predpisov zmysle § 262 slovenského Obch. zákonníka. Taktiež ste boli jasne a zrozumiteľne informovaný o cene za poskytnutú službu, tak ako pred prihlásením na našom portáli, tak aj po prečítaní si Všeobecných obchodných podmienok.

Skutočnosť, že ste našu službu využili iba čiastočne, nemení nič na platnosti tejto zmluvy. Možnosť odstúpenia od zmluvy ste nevyužili, alebo bolo odstúpenie od zmluvy pri použití našej služby neplatné. Kedy a v akom intervale našu ponuku využijete ostáva na Vás, s Vašimi prístupovými údajmi sa môžete kedykoľvek prihlásiť na náš portál a využívať jeho služby.

Predčasné odstúpenie od zmluvy nie je v danom čase možné, nakoľko Pro Content s.r.o. začala s poskytovaním služby, ktorá bola aktivovaná daným užívateľom. Presný čas aktivácie konta, ako aj IP adresa, z ktorej bola aktivácia uskutočnená je presne protokolovaná.

Nezávisle od poplatku za prístup do našej databázy, ste naďalej oprávnený k bezplatnej účasti na našej výhernej súťaži, pokiaľ ste sa už nezapísali do súťaže pri prihlásení.

Prajeme Vám veľa zábavy na našom portáli.


Peter Urban z Pro Content s.r.o.
0 0
Miroslava Bendíková Miroslava Bendíková
erik.aragorn Pozri príspevok
Pozri kazdy isiel na sutaz, registroval sa tam a uz tam nechodil. Ved co skusim stastie a mozno vyhram, to si asi kazdy povedal.....vsetci si dalej isli po svojom, nikto tam uz nesiel
nikto nevyuzival ich sluzby, kazdy chcel len vyhrat
Ja to chápem takisto ako ty, ale si zober, že ako nás do toho zatiahli, keby sme to všetci napísali doporučene a poslali poštou, nie mailom, oni by to aj tak všetko neprebrali a asi by z toho cvokli a nás by aspon krilo to, že máme dôkaz o tom , že sme sa pokúšali to dať si do poriadku, tak by sme už nemuseli mať strach, že môžu od nás niečo vymáhať. Oni sa nepokúsili ani jednať s s týmito ľudmi, jednoducho to tam tresli a pokoj. Je nás strašne veľa a pochybujem, že to budú riešiť s niekym osobne cez súdy, ale čo ak náhodou, aspon by sme mali istotu
0 0
tasa tasa

tasa je offline (nepripojený) tasa

sa mi zda alebo tu bol pred chvilkou prispevok ako mailova odpoved od danej pofidernej firmy?
0 0
notorik notorik

notorik je offline (nepripojený) notorik

matqo Pozri príspevok
notorik : dement sa ozval. pises to ako keby si si ty cital vsetky podmienky na kazdom webe kde sa niekedy registrujes. toto sa moze stat kazdemu. ale mydli si rucicky a vytesuj sa ze " ha ha co sa im stalo ". ze to tu rozoberame my to chapem , boli sme oklamany a zaujima nas minimalne to co sa moze stat ak nezaplatime. ale ze sa nad tym vzrusujes ty ? niektory ludia asi fakt nemaj co lepsie na praci cele dni.
1.urazanie? skutocne? 2. snazim sa citat vacsinu veci, uz len v ramci slusnosti 3. nevytesujem sa nad faktom, ze niekto sa nachadza v bezpravi, to skutocne nie. Skus citat pozornejsie. 4. Zaujima Ta co s s Vami stane... A Ty si ten ktory hlada radu na nejakom internetovom fore [sorry porada ] a bude sa nou riadit. Na tom istom internete, tymi istymi anonymnymi ludmi vdaka ktorym si doplatil. to je ironicke.

Zbehni za Vasim pravnikom a spytaj sa ako postupovat. Respektive, pises ze Ta zivia rodicia. Tak je hadam fer zbehnut za nimi a vyzalovat sa im Povedia Ti sice par teplych slov, ale nebudes na to celkom sam.

Hadam si si zapamatal pre buducnost, ze ak chces nieco za nic, dostanes nic za omnoho viac.
0 0
erik.aragorn erik.aragorn

erik.aragorn je offline (nepripojený) erik.aragorn

tasa bol, ale uz je na FB...
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

notorik : uvedom si ako si sem vletel a aj ked nie priamo ale nepriamo si oznacil kazdeho co tu je za debila. potom sa necuduj ked ti niekto povie nieco priamo. inak rodicia ma uz davno nezivia

cely ten ich web je nechutny podvod. aj tak nemaju sancu z nikoho nic ani vysudit. tymi emailami co zacali posielat sa snazia len zastrasit ludi aby zaplatili.
0 0
oklamany33 oklamany33

oklamany33 je offline (nepripojený) oklamany33

matqo ale podla mna sa im v tom dari nas zastrasovat !!!
0 0
Samiria Samiria

Samiria je offline (nepripojený) Samiria

Dobrá správa snáď aspoň pre neplnoletých:
Občiansky zákonník 4.hlava §38: Neplatný je právny úkon, pokiaľ ten, kto ho urobil, nemá spôsobilosť na právne úkony.
0 0
erik.aragorn erik.aragorn

erik.aragorn je offline (nepripojený) erik.aragorn

pre neplnoletych ej to velmi dobra sprava....ale co mi nad 18?
0 0
jurino2603 jurino2603

jurino2603 je offline (nepripojený) jurino2603

harryy Pozri príspevok
Ďalej chceme zdôrazniť, že uzatvorenie takejto zmluvy cez internet je možné podľa platných predpisov zmysle § 262 slovenského Obch. zákonníka.
Tak podľa obchodného zákonníka je to takto

§ 262
(1) Strany si môžu dohodnúť, že ich záväzkový vzťah, ktorý nespadá pod vzťahy uvedené v §) 261, sa spravuje týmto zákonom.
(2) Dohoda podľa odseku 1 vyžaduje písomnú formu.


Neznanemá bod "2" to, že zmluva musí byť skutočne písomná a vlastnoručne podpísaná?
0 0
erik.aragorn erik.aragorn

erik.aragorn je offline (nepripojený) erik.aragorn

jurino2603 Pozri príspevok
Tak podľa obchodného zákonníka je to takto

§ 262
(1) Strany si môžu dohodnúť, že ich záväzkový vzťah, ktorý nespadá pod vzťahy uvedené v §) 261, sa spravuje týmto zákonom.
(2) Dohoda podľa odseku 1 vyžaduje písomnú formu.


Neznanemá bod "2" to, že zmluva musí byť skutočne písomná a vlastnoručne podpísaná?

bodaj by si mal pravdu a boli by sme vsetci za vodou
0 0
odbjorn odbjorn

odbjorn je offline (nepripojený) odbjorn

zdravím vás moja manželka má ten istý problém, včera dostala presne tú istú faktúru. Ak sa bude niečo spoločne podnikať, idem do toho, treba dať tým sviniam riadne po hube
0 0
laurinka3 laurinka3

laurinka3 je offline (nepripojený) laurinka3

Pokiaľ uzatvoríte
s našou spoločnosťou zmluvu o prístupe k uverejňovaným informáciám, sú pre Vás tieto VOP,
počas trvania tejto zmluvy, záväzné.

A kde je zmluva? preco nezaslali zmluvu mailom????
Bez zmluvy nie su VOP zavazne?
Obe strany musia mat zmluvu a my ju nemame!!!!!!!!!!
Nehovoriac o podpise zmluvy!!!!!!!!!!

My sme len akceptovali uzavretie zmluvy ale k uzavretiu zmluvy predsa nedoslo...kedze ziadnu zmluvu nikto z nas nema a ani len nevidel!!!!!
0 0
simpli simpli

simpli je offline (nepripojený) simpli

Samiria Pozri príspevok
Dobrá správa snáď aspoň pre neplnoletých:
Občiansky zákonník 4.hlava §38: Neplatný je právny úkon, pokiaľ ten, kto ho urobil, nemá spôsobilosť na právne úkony.
1, kto naozaj sedel pri pocitaci a vyplnoval registracny formular? -> mozem tvrdit, ze formular vyplnil niekto neplnolety

Myslim, ze im nejde o sudne natahovanie sa s "neplaticmi". Skor ocakavaju, ze z toho mnozstva ludi, ktorym poslali tu fakturu sa najde mozno 1% tych, ktory zaplatia aj to je pekny zisk za minimalnu namahu.

Da sa vymahat zmluva, ktora nebola podpisana elektronickym podpisom, alebo pisomne?
0 0
ani3012 ani3012

ani3012 je offline (nepripojený) ani3012

to mi napísala kamarátka :


ahoj ani, mně se jednou stalo něco podobnýho, potřebovala jsem vypočítat cestu a zajela jsem na nějakej placenej plánovač cest, samo, že cena byla ve VOP pidi písmem, jinak nebyla nikde ani zmínka, že se ta služba platí. Posílali mi několik upomínek, pak že to dávaj k soudu a nic z toho nebylo..pak jsem shodou okolností viděla na RTL pořad o gaunerských firmách na internetu a tahle tam byla taky. A shodou okolností tam byla i firma, co provozuje portál s básněma, citátama atd...říkali neplatit, u soudu by pohořeli. Musí tam být viditelně a jasně napsané, že je to placená služba, že si jí kupuješ...
0 0
lolina lolina

lolina je offline (nepripojený) lolina

ahojte....aj ja som jednou z tých "štastlivcov"...
tiez som poslala mail o zrusenie zmluvy aj ked vlastne ziadnu zmluvu som nepodpisala len som akceptovala podmienky(neprecitanim VOP)...nasledne mi mali poslat zmluvu-si myslím....zatial ziadna odpoved...a este som sa doposial nestretla s tým ze ak sa zaregistrujem na nejakej stránke uzatvaram tým pádom nejaku zmluvu.....
a ja som napriklad uviedla nespravnu adresu a mail ktory pouzivam pre registraciu na nete-ten mozem kedykolvek zrusit a podla zadanej adresy ma ako najdu?
0 0
krason krason

krason je offline (nepripojený) krason

ani3012 Pozri príspevok
to mi napísala kamarátka :


ahoj ani, mně se jednou stalo něco podobnýho, potřebovala jsem vypočítat cestu a zajela jsem na nějakej placenej plánovač cest, samo, že cena byla ve VOP pidi písmem, jinak nebyla nikde ani zmínka, že se ta služba platí. Posílali mi několik upomínek, pak že to dávaj k soudu a nic z toho nebylo..pak jsem shodou okolností viděla na RTL pořad o gaunerských firmách na internetu a tahle tam byla taky. A shodou okolností tam byla i firma, co provozuje portál s básněma, citátama atd...říkali neplatit, u soudu by pohořeli. Musí tam být viditelně a jasně napsané, že je to placená služba, že si jí kupuješ...

uplne suhlasim, nic neplatte, nic im nepiste nechajte to taK...ICH TO PREJDE.
0 0
evana1203 evana1203

evana1203 je offline (nepripojený) evana1203

ako najdem tu skupinu na FB ???
0 0
evana1203 evana1203

evana1203 je offline (nepripojený) evana1203

Mimichodom nemate niekto znameho pravnika, co by sa orientoval v tejto web problematike a poradil by, pripadne povedal co si o tom vsetkom mysli?
0 0
arvova arvova

arvova je offline (nepripojený) arvova

ahojte aj mne prisla tato faktura, ja nic nebudem platiit ale som z toho hotova co mam robit, uz ste to dali do telky?
diky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať