Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

oklamanydnes : ziadny pravnik ti po prezreti podmienok urcite nepovie ze to maju legalne. je to cele derave ako emental. zober si svoje polopravdy a bez si strasit ludi inde.

mr-dee : podla mna sa toho isto chytia media , tych podvedenych je na tisice a to uz je tema ktora bude zaujimava aj pre nich
0 0
mr-dee mr-dee

mr-dee je offline (nepripojený) mr-dee

Kaja S Pozri príspevok
Aj mne ta faktura prisla. Je to pekny podvod. Uvidime, ci to budu vymahat, ale ak ano, mozno by sme sa mali dat viaceri dokopy a podat trestne oznamenie. Tu si niekto zaraba na zivobytie velmi neserioznym sposobom. Mat na konte tolko podvedenych ludi, to nemoze byt v pravnom state legalne. Ja som im zatial poslala 2maily na obe ich adresy, ze si ich sluzby neprosim - zatial slusne. l
na facebooku je nas uz skoro sto ludi, ak na to pride, urcite bude tymto sposobom podane trestne oznamenie
0 0
adhoc adhoc

adhoc je offline (nepripojený) adhoc

ja si myslim ze ak ste nedali svoje data tak sa nemame coho obavat ..
0 0
informatik informatik

informatik je offline (nepripojený) informatik

Zaujímalo by ma,že keď sa na nejakej webovej stránke zaregistrujem pod falošným menom,služby danej stránky nevyužívam,ale i napriek tomu po čase prišla mailom faktúra za vyúčtovanie služieb na danom portáli.Čo s tým?
Ide konkrétne o downloads-portal.sk
Stačilo by nejaké čestné prehlásenie o nevyužívaní ich služieb alebo niečo podobné?
0 0
ani3012 ani3012

ani3012 je offline (nepripojený) ani3012

adhoc---si Malačan ?
0 0
informatik informatik

informatik je offline (nepripojený) informatik

Zaujímalo by ma,že keď sa na nejakej webovej stránke zaregistrujem pod falošným menom,služby danej stránky nevyužívam,ale i napriek tomu po čase prišla mailom faktúra za vyúčtovanie služieb na danom portáli.Čo s tým?
Ide konkrétne o downloads-portal.sk
Stačilo by nejaké čestné prehlásenie o nevyužívaní ich služieb alebo niečo podobné?
0 0
minoo1902 minoo1902

minoo1902 je offline (nepripojený) minoo1902

ja som tiez jeden z tych oklamanych co mi vcera prisiel meil a chcu tiez 60 eur. ako som sa dozvedel uz to riesi aj televizia joj. je to tak adresu sme tamdali koli tej sutazi o telefon. verme ze spravodlivost vyhra nad bezchrbtovymizdieracmi, ja som na invalidnom dochodku a nemienimto platit.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

informatik Pozri príspevok
Zaujímalo by ma,že keď sa na nejakej webovej stránke zaregistrujem pod falošným menom,služby danej stránky nevyužívam,ale i napriek tomu po čase prišla mailom faktúra za vyúčtovanie služieb na danom portáli.Čo s tým?
Ide konkrétne o downloads-portal.sk
Stačilo by nejaké čestné prehlásenie o nevyužívaní ich služieb alebo niečo podobné?
na aké meno ti prišla faktúra ?

Nie je to náhodou táto istá firma ?

http://www.porada.sk/t123235-problem...-portalom.html
0 0
ddino ddino

ddino je offline (nepripojený) ddino

Niečo k písomnej forme z občianskeho zákonníka:

§40
(4) Písomná forma je zachovaná, ak je právny úkon urobený telegraficky, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ktoré umožňujú zachytenie obsahu právneho úkonu a určenie osoby, ktorá právny úkon urobila. Písomná forma je zachovaná vždy, ak právny úkon urobený elektronickými prostriedkami je podpísaný zaručeným elektronickým podpisom.

neviem ako z údajou ktoré majú chcú určiť osobu ktorá právny úkon urobila - v tomto prípade Meno priezvisko adresa a IP istotne nestačí.
0 0
mitovka mitovka

mitovka je offline (nepripojený) mitovka

Ahojte,
Tiez mam taky isty problem ako vy, vcera vecer mi prisla faktura na 60€, 15.10.2009 som sa zaregistrovala na stranke basne-portal, nikde som necitala ani som nebola upozornena ze stranka je spoplatnena,
a teraz neviem co mam robit, ale platit nemam v plane,uz som volala na policiu aj advokatovi..uvidime co bude
0 0
informatik informatik

informatik je offline (nepripojený) informatik

faktúra prišla na azetovú mailovú adresu.prečítala som si medzitým i iné reakcie, názory a skúsenosti a naozaj vidím, že v tom nie som sama.ja som si však naozaj nie vedomá toho,že by som s nimi uzavrela nejakú zmluvu.myslím, že §40 občianskeho zákonníka to úplne vystihuje.teraz však neviem,či im mám napísať a dať najavo,že to určite nezaplatím.nechcem,aby sa tá suma zvýšila o rôzne penále a pokuty.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

No najprv si treba precitat vseobecne podmienky (ak si to neodklikol ze si si to precital, tak sa neda zaregistrovat a ak si to odklikol a neprecital si si to, tak si niekoho oklamal pri najhorsom seba sameho)
Dalej sa pod oknom s registraciou pise
Code:
Kliknutím na tlačítko "Registrovať" žiadam download-portal.sk, o sprístupnenie prístupu k databáze programov. Pokiaľ požadujete registráciu na súťažné akcie vyznačte registráciu. Aby sa zabránilo zneužitiu a zámernému zadávaniu chybných údajov, bude Vaša IP-Adresa [84.xx.xx.xx] a poskytovateľ internetu [adsl-d2.84-xx-xx.t-com.sk] pri použití uložená. Na základe tejto IP adresy je možné identifikovať danú osobu cez Vášho poskytovateľa Internetu. Kliknutím na tlačítko "Registrovať" akceptujete uzatvorenie zmluvy s našou spoločnosťou na 24 mesiacov. Dohodnutá cena za prístup k poskytovaným informáciám, na základe tejto zmluvy činí 5 EUR (150,63 SK) mesačne so splatnosťou 12 mesiacov predom, splatenie a prístup podľa Všeobecných obchodných a užívateľských podmienok, všeobecných užívateľských informácií. Prehlasujem týmto, že som spôsobilý /á/ na uzatvorenie tohto právneho vzťahu a súhlasím podľa § 65 zák.č.610/2003 Z.z. v platnom znení, so zasielaním informácií a ponúk.
Nikto ta samozrejme podla IP nebude vyhladavat koli 5€ jednoducho sa s tej sluzby odhlas
0 0
Samiria Samiria

Samiria je offline (nepripojený) Samiria

Možno by stálo za úvahu napísať do Nového Času a dať im TIP na článok =) tí vedia spraviť aj z komára slona a možno by z toho bola celkom slušná aférka =D
0 0
oklamany33 oklamany33

oklamany33 je offline (nepripojený) oklamany33

poslal uz niekto ten list alebo ideme cakat??? ja neviem co mam robit na jednej strane by som to poslal hned ale na druhej vobec pretoze tym dam najavo ze som uzatvoril zmluvu co mam robit...ak ste to uz poslali tak mi napiste dakujem
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

nic im nepis , aby to s teba vytiahli musia sa sudit , a to nesprvia lebo by to nevyhrali a este by riskovali ze budu oni ktory sa budu musiet branit.
0 0
mnariana mnariana

mnariana je offline (nepripojený) mnariana

Dobrý deň,
prečítajte si toto:


§ 37 Občianského zákonníka
(1) Právny úkon sa musí urobiť slobodne a vážne, určite a zrozumiteľne; inak je neplatný.


§ 38
(1) Neplatný je právny úkon, pokiaľ ten, kto ho urobil, nemá spôsobilosť na právne úkony.
(2) Takisto je neplatný právny úkon osoby konajúcej v duševnej poruche, ktorá ju robí na tento právny úkon neschopnou


Takze ak nemate 18 rokov, nemáte právnu sposobilost a ziadnu zmluvu ste neuzavreli.



§ 39
Neplatný je právny úkon, ktorý svojím obsahom alebo účelom odporuje zákonu alebo ho obchádza alebo sa prieči dobrým mravom.

Takmer vsetky ustanovenia ich VOP su v rozpore s týmto ustanovením...



§ 40
(1) Ak právny úkon nebol urobený vo forme, ktorú vyžaduje zákon alebo dohoda účastníkov, je neplatný.
(2) Písomne uzavretá dohoda sa môže zmeniť alebo zrušiť iba písomne.
(3) Písomný právny úkon je platný, ak je podpísaný konajúcou osobou; ak právny úkon robia viaceré osoby, nemusia byť ich podpisy na tej istej listine, ibaže právny predpis ustanovuje inak. Podpis sa môže nahradiť mechanickými prostriedkami v prípadoch, keď je to obvyklé.
(4) Písomná forma je zachovaná, ak je právny úkon urobený telegraficky, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ktoré umožňujú zachytenie obsahu právneho úkonu a určenie osoby, ktorá právny úkon urobila.


A co je najpodstatnejsie:


§ 49a

Právny úkon je neplatný, ak ho konajúca osoba urobila v omyle vychádzajúcom zo skutočnosti, ktorá je pre jeho uskutočnenie rozhodujúcaP, a osoba, ktorej bol právny úkon určený, tento omyl vyvolala alebo o ňom musela vedieť. Právny úkon je takisto neplatný, ak omyl táto osoba vyvolala úmyselne. Omyl v pohnútke nerobí právny úkon neplatným.


0 0
evana1203 evana1203

evana1203 je offline (nepripojený) evana1203

Inac ked si date do vyhladavaca meno toho hlavneho spolocnika tej firmy ktora nam tie faktury posiela, tak vam vyhodi neskutocne mnozstvo odkazov na nemecke stranky, ktore varuju pred podvodnikmi z netu a podvodnymi firmami a vsade je meno toho cloveka a jeho rodiny. A jeho nemecka firma ma takmer identicky nazov, ako ta slovenska, takze to musi byt ten isty clovek.
0 0
JOVI JOVI

JOVI je offline (nepripojený) JOVI

a co tak nejakeho politika do toho zatiahnut, idu volby, radi by nam mozno pomohli ;-)
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

Takze pani podvodnici na zaklade §37 az §40 a §49a si s vacou fakturou mozete leda tak vytret ... vieme co
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať