Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
Jana8952 Jana8952

Jana8952 je offline (nepripojený) Jana8952

dadmtb Pozri príspevok
Ja len čakám na niekoho vyjadrenie, že či to niekomu prišlo na jeho vlastne meno, bo mno to na moje ani nedošlo.
Dík.
mne to doslo na meno a priezvisko
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Priznam sa, ze som v tomto necital ani jeden prispevok, ale to co ma znamenat za 33,5 hod 416 prispevkov cca kazdych4,737 min je tu pridany jeden prispevok, to kto ma citat .... beriem to ako spam
btw ... urcite to tu uz asi bolo, ale nahodou pozeram do news a http://pocitace.sme.sk/c/5094753/kli...-o-podvod.html
sorry ak to tu uz je
Naposledy upravil Fero11 : 04.11.09 at 15:45
0 0
ivana5 ivana5

ivana5 je offline (nepripojený) ivana5

si skvely aj s tou fotkou, musis byt riadny pohodak
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Idem s dobou
0 0
laurinka3 laurinka3

laurinka3 je offline (nepripojený) laurinka3

dakujem pekne za take nazory niektorych "pravnikov"...asi mali skolu zaplatenu alebo titul ziskali vdaka prachom za 2 mesiace...lebo na Slovensku je vsetko mozne!!!!!!!!!!!!
0 0
Jaro1886 Jaro1886

Jaro1886 je offline (nepripojený) Jaro1886

kamarát sa na to pýtal brata čo študuje právo...a povedal, že ak sme tam nedali rodné číslo a žiadny podpis môžu nám akurát tak vyliezť na kredenc a nie to od nás vymáhať exekútorom...
0 0
sutulustus sutulustus

sutulustus je offline (nepripojený) sutulustus

Fero11 Pozri príspevok
Priznam sa, ze som v tomto necital ani jeden prispevok, ale to co ma znamenat za 33,5 hod 416 prispevkov cca kazdych4,737 min je tu pridany jeden prispevok, to kto ma citat .... beriem to ako spam

Fero tak sa kukni na tu stranku kolko je tam uz komentarov a to je uverejnene len par hodin . Proste je tu vela podvedenych ludi a su vsetci nahnevany
0 0
pierro pierro

pierro je offline (nepripojený) pierro

Ja sa len cudujem, ze niekto ma taku odvahu spravit takuto spinavost, ze sa neboji, ze mu niekto zaklope na dvere a vybavi si to s nim rucne strucne.
0 0
harryy harryy

harryy je offline (nepripojený) harryy

pierro Pozri príspevok
Ja sa len cudujem, ze niekto ma taku odvahu spravit takuto spinavost, ze sa neboji, ze mu niekto zaklope na dvere a vybavi si to s nim rucne strucne.
ja som zhanal na tych smejdov tel cislo ale chvalabohu pre nich a nanestastie pre mna som sa k nemu nedostal!
0 0
harryy harryy

harryy je offline (nepripojený) harryy

Dnes sa tesim na jojku!Ze vraj sa tommu budu venovat v tv novinach!
0 0
harryy harryy

harryy je offline (nepripojený) harryy

Mam nenormalnu chut ich chytit pod krk a vyvliec k moru,posadit na papierovu lod a odstrcit od brehu!
0 0
tasa tasa

tasa je offline (nepripojený) tasa

tak vraj na jojke vraj aj na markize, a tek neviem ani ktore ma pozerat ale nakoniec to podla mna dnes nebude ani tam ani tam.
0 0
harryy harryy

harryy je offline (nepripojený) harryy

tasa Pozri príspevok
tak vraj na jojke vraj aj na markize, a tek neviem ani ktore ma pozerat ale nakoniec to podla mna dnes nebude ani tam ani tam.
No uvidime dufam ze hej.A ze sa tam do nich fajne obuju a uz nevyzuju!
0 0
kto_to_je kto_to_je

kto_to_je je offline (nepripojený) kto_to_je

[hore]Klik na nesprávnej stránke stojí šesťdesiat eur, môže ísť o podvod


BRATISLAVA. Dostali ste aj vy šesťdesiateurovú faktúru za registráciu na internetových serveroch? Nie ste jediní. V posledných dvoch dňoch prišla faktúra od banskobystrickej firmy Pro Content desiatkam, možno stovkám nahnevaných slovenských internetistov. Niektorí píšu aj na spotrebiteľskú službu, pretože sa cítia byť prístupom spoločnosti oklamaní.

Za webovými stránkami ako downloads-portal.sk a basne-portal.sk sa skrýva spleť firiem. Majitelia sú známi podobným biznisom aj za hranicami. K problému sa nevyjadrujú.
Väčšina ľudí sa na serveri registrovala v uplynulých mesiacoch a o spoplatení nevedela. Včera a dnes začali elektronickou poštou dostávať faktúry na sumu 60 eur, ktoré majú splatnosť 14 dní. Ak nezaplatia načas, jednodňový úrok bude 1,08 percenta.
Chceli vyhrať iPhone a Sony Reader, teraz majú platiť


Na portál download-portal.sk sa ešte začiatkom septembra registroval aj náš čitateľ Denis. „Táto stránka ponúka software na stiahnutie. Pri registrácii som nebol nijak adekvátne upozornený, že za využívanie stránky niekedy budem platiť," píše v sťažnosti Denis. Pripomenul, že na stránke sa registroval a jej služby nikdy nevyužil.
V prípade servera basne-portal.sk môže ísť o motiváciu v podobe súťaže o elektronickú čítačku kníh Sony a iPhone 3GS. Firma inzerovala registráciu aj na Facebooku a tiež v reklamnom systéme Google Adwords.
Web stránka basne-portal.sk je navyše v podozrení, že minimálne časť svojho obsahu prevzala zo Zlateho fondu sme. V jej textoch sa totiž opakujú aj digitalizačné preklepy, ktoré sa pôvodne objavili v textoch z dobrovoľníckeho projektu. Stránka tak prevzala tak a spoplatnila obsah, ktorý je v bezplatnej online knižnici ponúkaný zadarmo.
Firmy sú známe podobnou činnosťou aj v zahraničí


Na prevádzke serverov sa podieľajú tri spoločnosti, ktoré sú personálne prepojené. Faktúry vystavuje spoločnosť Pro Content s.r.o., domény sú registrované na Reklama - Global s.r.o. a webové servery bežia aktuálne na IP adrese 188.40.68.110 podľa registra RIPE patriaceho do rozsahu používaného spoločnosťou M&C Office s.r.o.
Slovenský doménový registrátor SK-NIC eviduje na spoločnosť Reklama - Global s.r.o. 63 .sk domén. Na viacerých z nich podľa serveru DSL.sk beží rovnaký obsah ako na downloads-portal.sk a basne-portal.sk.
Nájsť funkčný kontakt na ktorúkoľvek zo spoločností je takmer nemožné. Nám sa podarilo spojiť s konateľkou spoločnosti M&C Office Elenou Vejačkovou. Tá v minulosti pôsobila aj ako spolumajiteľka firmy Pro Content. Vyjadrenie nám neposkytla a opakovane nám položila telefón. Neskôr si ho vypla. Podarilo sa nám spojiť s jej bývalým manželom, ktorý tvrdí, že by už v žiadnej firme nemala figurovať. Od bývalej manželky a jej obchodov sa dištancuje.

[hore]Virtuálne sídlo


Spoločnosť Pro Content sídli v centre BB, kde sme sa vybrali. Firma tu má svoju poštovú schránku, ktorú zdiela s ďalšou tridsiatkou obchodných spoločností. Podľa podnikateľov, ktorý si tu prenajímajú kancelárske priestory, má Pro Content prenajaté tzv. virtuálne sídlo. Teda obchodná spoločnosť je registrovaná na určitú adresu, kde jej chodí pošta, ale nič viac. Telefónne číslo, ktoré nám dali na majiteľa firmy, je dočasne vypnuté.


0 0
harryy harryy

harryy je offline (nepripojený) harryy

pierro Pozri príspevok
Ja sa len cudujem, ze niekto ma taku odvahu spravit takuto spinavost, ze sa neboji, ze mu niekto zaklope na dvere a vybavi si to s nim rucne strucne.
love su love
0 0
harryy harryy

harryy je offline (nepripojený) harryy

sutulustus Pozri príspevok
Fero tak sa kukni na tu stranku kolko je tam uz komentarov a to je uverejnene len par hodin . Proste je tu vela podvedenych ludi a su vsetci nahnevany
Sa im necudujem!Skoda len ze im nikto nenatrhol hubu!
0 0
oklamany33 oklamany33

oklamany33 je offline (nepripojený) oklamany33

vie teda niekto ci to bude na jojke alebo na markize? a na markize uz isli tie prvy noviny cize pozeral to niekto?ja som zaspal
0 0
petra84 petra84

petra84 je offline (nepripojený) petra84

Ja mam taktiez ten isty problem. registrovala som sa na basne-portal 10 oct, faktura mi prisla vcera. Idem im napisat odstupenie od zmluvy doporucene 1. triedou, aby som mala o tom doklad, taktiez podavam podnet na presetrenie na SOIku.
a nakolko sa nas tu nazbieralo vela, tak by bolo mudre to hodit aj do televizie. Myslim, ze medializacia tomu len pomoze.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
SMEcko o tom pise

http://pocitace.sme.sk/c/5094753/kli...-o-podvod.html
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

v tych novinach o 5tej to nebolo ani v jednych (joj, markiza). mozno vo hlavnych spravach vecer o 7mej
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať