Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

.Zdravim,
aj ja som jednym z podvedenych, nestihol som este docitat cele forum, no mam otazku, zabudol by som )
Vo VOP uvadzaju ze veci, ktore tam nie su uvedene sa budu riesit podla obch. zakonnika, ale hned na jeho zaciatku (OZ) je jasne uvedene nasledovne:
§ 1
Rozsah pôsobnosti
Na začiatok

(1) Tento zákon upravuje postavenie podnikateľov, obchodné záväzkové vzťahy, ako aj niektoré iné vzťahy súvisiace s podnikaním
Su teda VOP neplatne ak nie som podnikatel??

A este jedna vec, exekutora sa nebojim, na to aby mi mohli nieco zobrat potrebuju ma jednoznacne a nespochybnitelne identifikovat, na to im moje meno a adresa nestacia... keby mali aspon rodne cislo... :XXX taky vysmech...
0 0
oklamany33 oklamany33

oklamany33 je offline (nepripojený) oklamany33

a uloz si tie VOP pretoze zahadne sa na ich stranke menia rychlostou svetla je tu spiooon
0 0
harryy harryy

harryy je offline (nepripojený) harryy

Ja som len zvedavy ci sa stiahnu!?Ak maju rozum dufam ze to spravia!
0 0
ivana5 ivana5

ivana5 je offline (nepripojený) ivana5

Uz to vieme, ale si dobryyyyyyyyy.
P.S.daj si tu fotku, posobis doverihodnejsie.........
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

V minulosti sme vďaka vašim informáciám na portáli staznosti.sme.sk zverejnili podobný prípad španielskej firmy European City Guide, ktorá vylákala od oslovených súhlas s obchodnými podmienkami na výhodné reklamné služby v európskom adresári firiem. Právnik vtedy poskytol k prípadu takéto všeobecné vyjadrenie:

"Po zistení, že došlo k objednaniu tovaru alebo služby, o ktorú nemáte záujem, resp. ak došlo k objednaniu z dôvodu omylu, je potrebné bezodkladne informovať protistranu, že došlo k omylu na vašej strane a o tovar alebo službu nemáte záujem. Takéto oznámenie odporúčam zaslať e-mailom alebo faxom, príp. sms-kou a zároveň aj písomne na adresu protistrany, expresnou zásielkou s návratkou.

V prípade ak vám bola poskytnutá služba bez vašej výzvy, o ktorú nemáte záujem a odosielateľ tvrdí, že ak zmluvu/objednávku nepotvrdíte v určenej lehote, ste povinný tovar zaplatiť, jedná sa o postup v rozpore občianskym zákonníkom, ako aj zákonom o ochrane spotrebiteľa. V takomto prípade odporúčam informovať písomne odosielateľa, že o službu nemáte záujem.

Je potrebné všetky písomnosti vaše ako aj protistrany archivovať aby ste v prípadnom súdnom spore netrpeli dôkaznou núdzou. Pohľadávky sa premlčujú vo všeobecnosti obchodných vzťahoch v 4-ročnej a v občianskych vzťahoch v 3-ročnej lehote. Z uvedeného vyplýva, že archivácia by mala trvať aspoň 4 roky.

Je vhodné osloviť Slovenskú obchodnú inšpekciu, na prešetrenie zákonnosti postupu odosielateľa.

Za služby a tovary, ktoré ste si neobjednali, resp. o ktoré nemáte záujem, ale boli vám vnútené, resp. ste pri ich objednaní boli uvedený do omylu, neplaťte a zároveň ich ale nevyužívajte a jednoznačne prejavte svoju vôľu protistrane, že o ne nemáte záujem, v zmysle bodu jedna.

Svojich zamestnancov poučte o tom, aké sú ich oprávnenia v súvislosti s ich pracovným zaradením, aby nedošlo k situácii, že za vás objednajú tovar alebo služby, o ktoré nemáte záujem.

V prípade žaloby protistrany alebo nátlaku na zaplatenie sa bráňte, najlepšie prostredníctvom advokáta.
0 0
harryy harryy

harryy je offline (nepripojený) harryy

oklamany33 Pozri príspevok
a uloz si tie VOP pretoze zahadne sa na ich stranke menia rychlostou svetla je tu spiooon
No ten spijon tu je ale ja mam pofotene a ulozenu to co potrebujem!mozu menit aj vzhlad stranky!
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

eINSTee Pozri príspevok
Tak uz vyply registraciu na download-portal.sk a presunuly vsetku spinu na downloads-server.sk. Krasne vidno, co su to za hajzlici. Najma, ked si pozriete kontakt. Uz figuruju ako ina firma s inym sidlom
a ta nova firma este nie je ani zaregistrovana v OR
0 0
nordwest nordwest

nordwest je offline (nepripojený) nordwest

Zmluva nie je skryta a pisana malymi pismenami. Uzivatel ju musi potvrdit. Tieto podmienky su dokonca zvyraznene. Zmluva je pisana dost velkym pismom a velmi jasne, urcite ju nepisal niekto, kto vie ako skryt pred beznym clovekom vsetky nalezitosti. Uz v druhom odstavci "uzivatel" je jasne uvedene, ze sa bude platit.

- V bode 7 (a 4) je napisane, ze sluzba je spoplatnena
- bod 3e : popisane ako dojde k uzavretiu zmluvy
- bod 5a : popisane nasledky zrusenia

Podvod to rozhodne nie je. Sprostost ludi vsak ano. Chamtivost opat zvitazila. Krute? Nie. Ak by som sa zastaval "poskodenych", obhajoval by som ludsku hlupost. Tu ide o uplne beznu spoplatnenu sluzbu na internete. Miesto cakania na sud a zaloby, by som co najskor firme zaslal vypoved zmluvy podla bodu 5 (a 5a) nech od nej mate pokoj. Az nasledne zacnite riesit, ak mate pocit, ze vas oklamali. Osobne vsak nemyslim, ze nejaky sud najde pochybenie.
0 0
PaDoX PaDoX

PaDoX je offline (nepripojený) PaDoX

Už len to, že menia VOP niečo naznačuje!
0 0
Ivík32 Ivík32

Ivík32 je offline (nepripojený) Ivík32

nordwest Pozri príspevok
Zmluva nie je skryta a pisana malymi pismenami. Uzivatel ju musi potvrdit. Tieto podmienky su dokonca zvyraznene. Zmluva je pisana dost velkym pismom a velmi jasne, urcite ju nepisal niekto, kto vie ako skryt pred beznym clovekom vsetky nalezitosti. Uz v druhom odstavci "uzivatel" je jasne uvedene, ze sa bude platit.

- V bode 7 (a 4) je napisane, ze sluzba je spoplatnena
- bod 3e : popisane ako dojde k uzavretiu zmluvy
- bod 5a : popisane nasledky zrusenia

Podvod to rozhodne nie je. Sprostost ludi vsak ano. Chamtivost opat zvitazila. Krute? Nie. Ak by som sa zastaval "poskodenych", obhajoval by som ludsku hlupost. Tu ide o uplne beznu spoplatnenu sluzbu na internete. Miesto cakania na sud a zaloby, by som co najskor firme zaslal vypoved zmluvy podla bodu 5 (a 5a) nech od nej mate pokoj. Az nasledne zacnite riesit, ak mate pocit, ze vas oklamali. Osobne vsak nemyslim, ze nejaky sud najde pochybenie.
A čo toto nordwest???:
pripájam definíciu užívateľa z VOP

Užívateľ fyzická osoba /nepodnikateľ, alebo fyzická resp. právnická osoba podnikateľ, ktorá uzatvorila s poskytovateľom zmluvu, prostredníctvom ktorej získa prístup na databázu programov, pričom užívateľom sa stáva po uzatvorení zmluvy s prevádzkovateľom a zaplatení dohodnutej ceny služby.
0 0
harryy harryy

harryy je offline (nepripojený) harryy

nordwest Pozri príspevok
Zmluva nie je skryta a pisana malymi pismenami. Uzivatel ju musi potvrdit. Tieto podmienky su dokonca zvyraznene. Zmluva je pisana dost velkym pismom a velmi jasne, urcite ju nepisal niekto, kto vie ako skryt pred beznym clovekom vsetky nalezitosti. Uz v druhom odstavci "uzivatel" je jasne uvedene, ze sa bude platit.

- V bode 7 (a 4) je napisane, ze sluzba je spoplatnena
- bod 3e : popisane ako dojde k uzavretiu zmluvy
- bod 5a : popisane nasledky zrusenia

Podvod to rozhodne nie je. Sprostost ludi vsak ano. Chamtivost opat zvitazila. Krute? Nie. Ak by som sa zastaval "poskodenych", obhajoval by som ludsku hlupost. Tu ide o uplne beznu spoplatnenu sluzbu na internete. Miesto cakania na sud a zaloby, by som co najskor firme zaslal vypoved zmluvy podla bodu 5 (a 5a) nech od nej mate pokoj. Az nasledne zacnite riesit, ak mate pocit, ze vas oklamali. Osobne vsak nemyslim, ze nejaky sud najde pochybenie.
Ale ak ma clovek nieco platit preco na to neupozornia vyditelne ako napriklad rapidshare a podobne!Tam je to hned jasne hoc je to napisane AJ.Ved zasit podmienky na uplny koniec stranky a nedat vediet ludom o plateni vopred na 1 strane alebo aspon vedla registracie ze server je spoplatny mesacnou tarifou 5E a je to predplatne na 1 rok co si nikto nepoziedal ani nikde nepotvrdil!
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

nordwest : uzivatelom sa rozumie u nich podla VOP ten co sa registroval a zaplatil. LENZE TU NIKTO NEZAPLATIL. takze tie ich VOP si mozu strcit hlboko do analu (ak vylezu krkom bude len dobre). Takisto si to mozu menit kolko chcu. V case ked to hrba poskodenych odsuhlasila tam bola presne tato chyba ze uzivatel je len ten co je registrovany a ma zaplatene. takze logicky sa na NIKOHO dane VOP nevstahuju. Teraz povedz kto je hlupak
0 0
harryy harryy

harryy je offline (nepripojený) harryy

PaDoX Pozri príspevok
Už len to, že menia VOP niečo naznačuje!
Zistile ze sa to len tak nespravy a ze nemozu tam mat napisane len tak nieco.Momentalne si to prisposobuju aby so prikryli
0 0
EJoo EJoo

EJoo je offline (nepripojený) EJoo

mpca Pozri príspevok
btw: pojde to na jojke na 100%!!!!
ako vies? kedy to pojde
0 0
harryy harryy

harryy je offline (nepripojený) harryy

nachapemtakych blbcov!Zarabat takto!?
0 0
harryy harryy

harryy je offline (nepripojený) harryy

Kazdy uz asi vysi na jojke
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Neviem prečítať toľko príspevkov. Preto sa ospravedlňujem, ako tento link tu už bol...

http://www.zive.sk/spravy/zaregistro...3/default.aspx
0 0
laurinka3 laurinka3

laurinka3 je offline (nepripojený) laurinka3

nordwest...si trapny...a hlupsi ako ti podvedeni...
a ked sa ta to forum netyka...tak vypadni a nemudruj svojimi hlupymi vyjadreniami. Chod radsej do skoly sa vzdelavat!!!!!!!!!
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
btw2: Uz ste uzivatelmi VSETCI!!!!! Zmena VOP:

1.3 Užívateľom je fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá uzatvorí s prevádzkovateľom zmluvu,
prostredníctvom ktorej získa prístup k databáze programov na stiahnutie poskytovanej prevádzkovateľom
(ďalej len „užívateľ“).


Uz nemusite PLATIT!!!
0 0
ecompka ecompka

ecompka je offline (nepripojený) ecompka

menit si ich mozu kolko chcu...pokial viem platne su tie ktore nam prisli na mail cize tie kde mali asi 50 chyb
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať