Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
erik.aragorn erik.aragorn

erik.aragorn je offline (nepripojený) erik.aragorn

myslim ze oni hej....ide im o peniaze
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
zajtra ceknem VOP a sa doštím ak to tam bude doplnené
0 0
beruska29 beruska29

beruska29 je offline (nepripojený) beruska29

ahojte no aj ja mam tento problem podla mna by sme sa mali niekde stretnut niekedy jeden den a protestovat odist na policiu a podat to....
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
erik každému ide o prachy,,, aj tebe aj IM takže tak.... Ty si sa nechal ojebabrat a oni ojebabrali teba.... Dnes si to ty, zajtra to budem možno ja a pozajtra možno oni.... To je kolobeh,, nezastavíš.....
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Pokial vam pride takato faktura mailom kludne ju mozete vymazat a nijako nereagovat na pripadne dalsie maily od danej spolocnosti. (a v ziadnom pripade nekomunikujte z danou firmou pisomne) Tata finta je uz pekne stara, a jej podstatou je ze tieto faktury par vystrasenych nestastnikov zaplati. Staci aby zaplatilo 1-2 percenta ludi a pre firmu je to pekna kopa penazi . Tato firma to cez sud nebude vymahat pretoze nevie hodnoverne preukazat ze ste sa registrovali na je portali a dokonca nevie ani preukazat ze vam poslala nejaky mail.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Kristína888 Pozri príspevok
takze to doslo uz aj mne...
Vážená pani XXXXXXX

Váš písomný podnet nám bol dnes doručený formou emailu.

Na zodpovedanie Vašich otázok Vás chceme upozorniť na nasledujúce body.

Naše záznamy dokladajú prihlásenie prostredníctvom Vašej emailovej adresy.

Pri prihlásení ste potvrdili, že ste sa so Všeobecnými obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami oboznámili, akceptujete ich a na základe tejto akceptácie ste získali prístup na kompletnú databázu. Popri tom ste boli pri uzavretí zmluvy informovaný o možnosti odstúpenia od zmluvy. Ďalej chceme zdôrazniť, že uzatvorenie takejto zmluvy cez internet je možné podľa platných predpisov zmysle § 262 slovenského Obch. zákonníka. Taktiež ste boli jasne a zrozumiteľne informovaný o cene za poskytnutú službu, tak ako pred prihlásením na našom portáli, tak aj po prečítaní si Všeobecných obchodných podmienok.

Skutočnosť, že ste našu službu využili iba čiastočne, nemení nič na platnosti tejto zmluvy. Možnosť odstúpenia od zmluvy ste nevyužili, alebo bolo odstúpenie od zmluvy pri použití našej služby neplatné. Kedy a v akom intervale našu ponuku využijete ostáva na Vás, s Vašimi prístupovými údajmi sa môžete kedykoľvek prihlásiť na náš portál a využívať jeho služby.

Predčasné odstúpenie od zmluvy nie je v danom čase možné, nakoľko Pro Content s.r.o. začala s poskytovaním služby, ktorá bola aktivovaná daným užívateľom. Presný čas aktivácie konta, ako aj IP adresa, z ktorej bola aktivácia uskutočnená je presne protokolovaná.

Nezávisle od poplatku za prístup do našej databázy, ste naďalej oprávnený k bezplatnej účasti na našej výhernej súťaži, pokiaľ ste sa už nezapísali do súťaže pri prihlásení.

Prajeme Vám veľa zábavy na našom portáli.


S pozdravom,

Andrea Tichá z Pro Content s.r.o.
Z obchodného zákonníka.
§ 262
(1) Strany si môžu dohodnúť, že ich záväzkový vzťah, ktorý nespadá pod vzťahy uvedené v § ) 261, sa spravuje týmto zákonom.

(2) Dohoda podľa odseku 1 vyžaduje písomnú formu.

(3) Touto časťou zákona sa spravujú aj vzťahy, ktoré vznikli pri zabezpečení záväzkov zo zmlúv, pre ktoré si strany zvolili použitie tohto zákona podľa odseku 1, ak osoba poskytujúca zabezpečenie s tým prejaví súhlas alebo v čase vzniku zabezpečenia vie, že zabezpečovaný záväzok sa spravuje touto časťou zákona.



Ako aj §261

§ 261
(1) Táto časť zákona upravuje záväzkové vzťahy medzi podnikateľmi, ak pri ich vzniku je zrejmé s prihliadnutím na všetky okolnosti, že sa týkajú ich podnikateľskej činnosti.

(2) Touto časťou zákona sa spravujú takisto záväzkové vzťahy medzi štátom, samosprávnou územnou jednotkou alebo právnickou osobou zriadenou zákonom ako verejnoprávna inštitúcia, ak sa týkajú zabezpečovania verejných potrieb alebo vlastnej prevádzky a podnikateľmi pri ich podnikateľskej činnosti. Na tento účel sa za štát považujú aj štátne organizácie, ktoré nie sú podnikateľmi, pri uzavieraní zmlúv, z ktorých obsahu vyplýva, že ich obsahom je uspokojovanie verejných potrieb.....


bližšie pozri:
http://www.porada.sk/t16766-obchodny...009-a.html#266

Občiansky zákonník
§40
(1) Ak právny úkon nebol urobený vo forme, ktorú vyžaduje zákon alebo dohoda účastníkov, je neplatný.
(2) Písomne uzavretá dohoda sa môže zmeniť alebo zrušiť iba písomne.
(3) Písomný právny úkon je platný, ak je podpísaný konajúcou osobou; ak právny úkon robia viaceré osoby,
nemusia byť ich podpisy na tej istej listine, ibaže právny predpis ustanovuje inak. Podpis sa môže nahradiť
mechanickými prostriedkami v prípadoch, keď je to obvyklé.
(4) Písomná forma je zachovaná, ak je právny úkon urobený telegraficky, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ktoré umožňujú zachytenie obsahu právneho úkonu a určenie osoby, ktorá právny úkon urobila. Písomná forma je zachovaná vždy, ak právny úkon urobený elektronickými prostriedkami je podpísaný zaručeným elektronickým podpisom.
(5) Na písomné právne úkony tých, ktorí nemôžu čítať a písať, je potrebná úradná zápisnica. Úradná zápisnica sa
nevyžaduje, ak má ten, kto nemôže čítať alebo písať, schopnosť oboznámiť sa s obsahom právneho úkonu s
pomocou prístrojov alebo špeciálnych pomôcok alebo prostredníctvom inej osoby, ktorú si zvolí, a je schopný
vlastnoručne listinu podpísať.
---------------------------------



Prečítajte si zákony alebo to dajte právnikovi.
0 0
VAS0 VAS0

VAS0 je offline (nepripojený) VAS0

Hmmmm ja stale nemozem uverit tomu ako moze niekto nieco taketo spravit a vymysliet.takych ludi by bolo aj skoda dat do basy jedina ich poslat na druhy svet.

Takze zatial posledne slovo je neplatit ano?inac ludia z ba hlaste sa ide sa do markizi
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Mám jeden návrh. Z internetovej kaviarni sa zaregistrovať na vymyslený email aj iné adresy by boli vymyslené. A nech si to posielajú kde chcú. Tieto kaviarne meniť. Alebo to robiť z takých miest kde vám nik nedokáže že ste to boli vy. Napr. internetové učebne na školách.
0 0
laurinka3 laurinka3

laurinka3 je offline (nepripojený) laurinka3

Vsimli ste si vo VOP:
Citujem: "Užívateľ sa zaväzuje k úhrade dohodnutej ceny predmetu zmluvy v čiastke päť Euro mesačne"
pat euro.......z toho vyplyva, ze ti nasi "podnikatelia" neovladaju ani slovensky jazyk...pretoze spravne je pat eur a nie ziadne pat euro........hanba takym "slovenskym podnikatelom" Pekne naspat do skolskych lavic na zakladnu skolu a doucit sa okrem ineho aj sklonovanie!
Ste na smiech PRO CONTENT a spol
hahahahahahahahahahaha
0 0
sutulustus sutulustus

sutulustus je offline (nepripojený) sutulustus

Inak vsimol som si, ze ty hajzli uz maju spustene dalsie portale

downloads-server.sk
basnici.sk

Dokonca som narazil na facebooku na reklamy na tieto stranky.


nechapem ako mozu byt tak neskutocne drzi. vsak ta spolocnost co maju ako prevadzkovatela este nie je ani v obchodnom registry a uz su spustene registracie.
0 0
beruska29 beruska29

beruska29 je offline (nepripojený) beruska29

TREBA IST NA POLICIU PODAT TRESTNE OZNAMENIE ZE JE TO PODVOD!!!!!!
UZ MA TO TAK STVE ZE ANI SPAT NEVIEM
0 0
barancok barancok

barancok je offline (nepripojený) barancok

idem tam zajtra
0 0
Lubos.Se Lubos.Se

Lubos.Se je offline (nepripojený) Lubos.Se

Čaute, pridávam sa, prešiel som tu podstivo tých 65 strán (áno, dalo mi to zabrať a bolia ma oči ).
Tým ktorí sa zaregistrovali a nečítali podmienky, by som narovinu najradšej odkázal že za ľudskú hlúposť sa platí. Ja som čítal a o tých 5€/mesiac, 12mesacnej splatnosti vopred a 24mesačnej viazanosti som sa dočítal. Tak som asi do hodiny poslal e-mail s požiadavkou že ak to spoplatnenie myslia vážne, žiadam o zrušenie zmluvy (tiež som sa vtedy nezamyslel nad pojmom "uživateľ" vtedajších VOP). Asi o 10 dní mi prišla odpoveď som žiadosťou o trpezlivosť, že moju žiadosť zaregistrovali a o jej spracovaní budem písomne informovaný...až prišla ona faktúrka na 60€ ... a nazdar! jak sme sa tu všetci stretli.
Tiež mi to trocha podrásalo nervy, odpísal som im že som žiadal o zrušenie "zmluvy" a že nie som ani náhodou ochotný platiť im dákych 60€ a mienim sa brániť aj právnymi prostriedkami ak to bude potrebné.
Odpovede ktoré už mnohým prišli ma utrvrdzujú, že som si dral prsty nadarmo, ale som rád že sa tu táto téma rozobrala.

Tak ako väčšina, nie som expert na právo, ale pri všetkých tých kiksoch, keby som ich aj vynechal, tak z definície "užívateľ" vo VOP, ktoré mi pri registrácii boli doručené je mi jasné len to, že užívateľ nie som!!! Tým pádom neplatím! Nemám komu, nemám čo, nemám za čo! Nazdááár!!! Ani za služby, ani za nejaké 2/24 sankcie za odstúpenie, či 5€ a pod. nezmysli...
Naopak myslím, že ten kto zaplatí 1.splátku si koleduje o vačší prúser ako tí čo nezaplatia! Pretože ak zaplatím, tak aj v znení predošlých VOP sa zaplatením 60€ stávam užívateľom a vo svojej podstate tým uznávam nárok na druhú splátku vo výške 60€ opäť o rok. (minimálne v zmysle VOP, ak odhliadnem od podstaty že som aj tak žiadnu zmluvu neuzavrel!!! )
0 0
laurinka3 laurinka3

laurinka3 je offline (nepripojený) laurinka3

Tak to je teda vrchol...stranka basnici.sk je takmer tozna s basne-portal.sk Samozrejme s malymi zmenami ako napr. vyhra...ze to nie uz sony ale kidle, pocet basni uz nie 2500 ale 3000.

Ale, co sa tyka VOP tie su uplne pomenene...samozrejme horsie pre uzivatela

To je uz nehorazna drzost.........treba to medializovat a medializovat......lebo zotrocia ludi.
0 0
marketinka marketinka

marketinka je offline (nepripojený) marketinka

včera mi to taky přišlo..ani jsem neaktivovala ten email..mám splatnost do 15.11 .. docela se bojíím.. psala jsem jim email..ale ani odpověď nepřišla..celý den jsem s toho na nervy..až teď tu čtu kolik nás je..tak trochu úleva..takže,nemám platit????
0 0
Lubos.Se Lubos.Se

Lubos.Se je offline (nepripojený) Lubos.Se

to marketinka: je to na každom zvlášť, samozrejme.
Ale za 1. to čomu oni vravia zmluva je absolut.paškvil!
2. keď tak si pozri aké znenie VOP Ti prišlo (I.def.užívateľ)
3.odporučím prejsť si diskusiu, zaberie to hodne času, ale tie informácie stoja za to

ja neplatím!!!
0 0
laurinka3 laurinka3

laurinka3 je offline (nepripojený) laurinka3

prajem dobru noc........nebojte sa nic!
A hlavne sa nedajte zastrasit a nasledkom toho zaplatit, lebo len sebe uskodite a podvodnikom dovolite sa obohatit a nadalej vas zdierat
0 0
oklamany33 oklamany33

oklamany33 je offline (nepripojený) oklamany33

nechapem toho ktory tu pisal ze uz zaplatil...sorry kamo ale toto si si moc nepomohol....a tak s tym trestnym oznamenim by sa malo zacat konat
0 0
krason krason

krason je offline (nepripojený) krason

marjankaj Pozri príspevok
Z obchodného zákonníka.
§ 262
(1) Strany si môžu dohodnúť, že ich záväzkový vzťah, ktorý nespadá pod vzťahy uvedené v § ) 261, sa spravuje týmto zákonom.

(2) Dohoda podľa odseku 1 vyžaduje písomnú formu.

(3) Touto časťou zákona sa spravujú aj vzťahy, ktoré vznikli pri zabezpečení záväzkov zo zmlúv, pre ktoré si strany zvolili použitie tohto zákona podľa odseku 1, ak osoba poskytujúca zabezpečenie s tým prejaví súhlas alebo v čase vzniku zabezpečenia vie, že zabezpečovaný záväzok sa spravuje touto časťou zákona.



Ako aj §261

§ 261
(1) Táto časť zákona upravuje záväzkové vzťahy medzi podnikateľmi, ak pri ich vzniku je zrejmé s prihliadnutím na všetky okolnosti, že sa týkajú ich podnikateľskej činnosti.

(2) Touto časťou zákona sa spravujú takisto záväzkové vzťahy medzi štátom, samosprávnou územnou jednotkou alebo právnickou osobou zriadenou zákonom ako verejnoprávna inštitúcia, ak sa týkajú zabezpečovania verejných potrieb alebo vlastnej prevádzky a podnikateľmi pri ich podnikateľskej činnosti. Na tento účel sa za štát považujú aj štátne organizácie, ktoré nie sú podnikateľmi, pri uzavieraní zmlúv, z ktorých obsahu vyplýva, že ich obsahom je uspokojovanie verejných potrieb.....


bližšie pozri:
http://www.porada.sk/t16766-obchodny...009-a.html#266

Občiansky zákonník
§40
(1) Ak právny úkon nebol urobený vo forme, ktorú vyžaduje zákon alebo dohoda účastníkov, je neplatný.
(2) Písomne uzavretá dohoda sa môže zmeniť alebo zrušiť iba písomne.
(3) Písomný právny úkon je platný, ak je podpísaný konajúcou osobou; ak právny úkon robia viaceré osoby,
nemusia byť ich podpisy na tej istej listine, ibaže právny predpis ustanovuje inak. Podpis sa môže nahradiť
mechanickými prostriedkami v prípadoch, keď je to obvyklé.
(4) Písomná forma je zachovaná, ak je právny úkon urobený telegraficky, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ktoré umožňujú zachytenie obsahu právneho úkonu a určenie osoby, ktorá právny úkon urobila. Písomná forma je zachovaná vždy, ak právny úkon urobený elektronickými prostriedkami je podpísaný zaručeným elektronickým podpisom.
(5) Na písomné právne úkony tých, ktorí nemôžu čítať a písať, je potrebná úradná zápisnica. Úradná zápisnica sa
nevyžaduje, ak má ten, kto nemôže čítať alebo písať, schopnosť oboznámiť sa s obsahom právneho úkonu s
pomocou prístrojov alebo špeciálnych pomôcok alebo prostredníctvom inej osoby, ktorú si zvolí, a je schopný
vlastnoručne listinu podpísať.
---------------------------------



Prečítajte si zákony alebo to dajte právnikovi.

BINGOOO :-))) maju elektronicky podpis? nie ..
0 0
laurinka3 laurinka3

laurinka3 je offline (nepripojený) laurinka3

VOP su zmenene aj na basne-portal.sk.........ale my mame dokaz ake boli povodne VOP (ja mam ulozene uz 3 verzie VOP z basne-portalu).......sice asi taky dokaz aky maju aj oni o nas, ze sme sa zaregistrovali.

Uz nas vidim na sude s notebookmi a ukazovanim nasich a ich sprav.............hahahaha

Ste na smiech Pro content ci web content............a dalsi

A priatelia okalmany: Uz naozaj dobru noc a spite sladko bez starosti....tazko sa ma spat niekomu inemu a nie oklamanym
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať