Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
ivus1990 ivus1990

ivus1990 je offline (nepripojený) ivus1990

Viete mi niekto jednoznačne odpovedať na otázku, či je táto faktúra na 60 Eur platná? Áno, alebo nie? Ak odpoviem na e-mail a budem chcieť odstúpiť od zmluvy, nepotvrdím tým, že som tú zmluvu akceptovala? Podľa VOP som užívateľom až po zaplatení faktúry, tak ako to je? Sledujem túto diskusiu od včera a mám už z toho poriadny guľáš. Platiť, alebo nie?
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

lucialucia12 Pozri príspevok
Dobry den,
chcem sa spytat na jedno...na stranke som sa registrovala, no nedala som tam svoje prave udaje, vpodstate vsetko co maju je moj e-mail a pripadne IP adresa. Ako mam postupovat v takom pripade?
Ak sa nemaju cez ten mail ako dostat k tvojim osobnym udajom tak si v suchu. Napr. by si ta mohli na pokeci o tebe nieco zistit, ak mas
fotku, mesto alebo zverejnený vek....
P.S: Ak nemas alternatívny mail, tak si ho vytvor. Hocijaký na pokeci a vytvor si mail, ktorý hovorí, ze ho vlastni muz. Daj iný vek atd. Proste uplne ina identita. A samozrejme oficialny mail vkladaj iba tam, kde zdroj poznas
a doverujes mu.
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

to je tu asi ten hlavny problem ze tu kazdy pise nieco ine a nic tu na nic nenadväzuje. ja som sa tu pytal uz tisickrat, co na to hovori soi, volal som do SOI Nitra, a povedali mi ze nemaju ani jeden jedniny podnet...ze sa mam obratit na SOI BB. raz sa pise, faktury maju neplatny podpis, potom sa pise ze maju platny, potom ze vop sa menia kazdu chvilu, dalsia reakcia ze VOP sa menia niekde uplne inde......odo mna nikdy ziadnych 60 eur neuvidia, ale cital som niekde na fore, ze kvoli tomu uroku to moze narast do obrovkych sum v priebehu dvoch rokov. Co ak sa tu vsetci mylime, a stoji za tym nieco viac...co ak nas tu privadzaju do velkeho omylu a nemyslime na to co sa naozaj moze stat. Neverim, ze to nemaju dobre premyslene, ked to robia v takom velkom mnozstve. Myslite si ze to moze byt cele zalozene na tej chybe v definicii uzivatela? Neviem ale mam pocit, ze prevadzkovatelia su v tomto fore v prevahe. Uz mam pocit, ze kazdy treti prispevok smeruje od nich. vie to niekto overit, ja neviem, asi administrator alebo niekto taky... co bude v pripade ze podam trestne oznamenie, co ste zadavali pri nom...trestne oznamenie za podvod? ze ste neboli nikdy na stranke? ale co treba zadat na policii, ja zvazujem ze tam pojdem este dnes....
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

ivus1990 Pozri príspevok
Viete mi niekto jednoznačne odpovedať na otázku, či je táto faktúra na 60 Eur platná? Áno, alebo nie? Ak odpoviem na e-mail a budem chcieť odstúpiť od zmluvy, nepotvrdím tým, že som tú zmluvu akceptovala? Podľa VOP som užívateľom až po zaplatení faktúry, tak ako to je? Sledujem túto diskusiu od včera a mám už z toho poriadny guľáš. Platiť, alebo nie?
NEPLATIT.
NIC IM NEPISAT.

- pokial im napises ten email co tu koluje presne ako pises vyjadris tym suhlas s ich VOP. Aj ked nic strasne sa nedeje kedze podla povodnych VOP vlastne suhlasis len s tym ze uzivatel je ten co zaplatil a len jeho sa tyka zvysok VOP
- treba ignorovat aj ich dalsie pokusy o zastrasovanie.
- sudit sa nebudu lebo by si to vyhrala :
1. nemaju ako dokazat ze si to bola ty
2. ak by ti to aj dokazali mas tromf v tom ze sami si zle formulovali VOP a teda ak si aj suhlasila tak suhlas bol len s tym ze uzivatel je ten co zaplati. ak nezaplatis nevztahuje sa na teba nic s VOP (ani ich smiesna podmienka o to ze si ich mozu menit ako chcu a ani to ze sud bude ten co si vyberu oni).

V SKRATKE : NIC NEPLATIT, NEREAGOVAT, MOZU SI S TYMI FAKTURAMI AKURAT TAK ...

Odporucanie : ozvite sa , bombardujte financny urad , SOI, media . Ved oni velmi rychlo skoncia
0 0
mikroklk mikroklk

mikroklk je offline (nepripojený) mikroklk

som v tom s vami, snazim sa zachovat chladnu hlavu. myslim si, ze platit je vacsia kravina ako to risknut, pretoze ak zaplatim stavam sa uzivatelom a to uz je pruser. asi idem za pravnikom
0 0
tasa tasa

tasa je offline (nepripojený) tasa

noo mne povedala pravnicka ze ma pockat este aspon do pondelka, ze co sa vlastne udeje (hlavne v mediach) a pak sa mam za nou znova zastavit.
0 0
RazR RazR

RazR je offline (nepripojený) RazR

No dalo zabrat precitat vsetko. Tiez mam platit...Presvedceny nie som zatial ani o jednej pravde. Niektory mate silne argumenty, ale...ktovie ake vyvodia nakoniec oni.
Platit zatial rozhodne nie. Ak k tomu pride, z mojej strany to neham dotiahnut kludne k sudu. Ale proti komu na sude? Ak su ich mena falsone? A ak nie, musi byt ta osoba velmi odvazna dojist k sudu a ukazat sa proti tolkym ludom. Je mu snad jasne ako by skoncil. A mne by to za tu cenu sudu a ich odskonenia zato stalo rozbit jej drzku. Takze mily "podnikatelia": ak na to mate, vysudte to odomna. Zadarmo to vsak nebude!
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Nič im neplaťte! Teda aspoň zatiaľ. Dal som sem link na Hromadné trestné oznámenie, takže ak chcete ísť na políciu, tak si to len skopírujte do nejakého textového editora a zadajte tam svoje iniciály/upravte a máte to. Treba si prečítať weby, ktoré už popisujú čo a ako robiť v týchto prípadoch, napr.:
ht tp://ww w.spolecna-obrana.estrank y.c z/clanky/souhrn-nejdulezitejsich-informaci/jak-pracuji-podvodne-katalogove-firmy-a-jak-se-ucinne-branit
-odstráňte v linku tie 4 medzery!!-
Nezabúdajte, že všetko je od začiatku podvod!, na tom treba stavať!
0 0
Karolina.S Karolina.S

Karolina.S je offline (nepripojený) Karolina.S

Ahojte,dlhsie uz sledujem tuto temu vzhladom na to ze som aj ja spadla medzi velku skupinu poskodenych a tak som sa zaujimala a informovala u pravnika ohladom toho trestneho oznamenia ..a tam by som bola trochu opatrna,lebo ak napisete, ze ste neboli na stranke a oni vam to na zaklade IP adresy dokazu,co v tomto pripade je mozne(pozrite na zive .sk) tak ma ten poskytovatel moznost podat trestne oznamenie na vas za krive obvinenie ked date trestne oznamenie na podvod, a niekedy sud oznami verdikt ze to podvod neni, plati to iste co v bode jedna hovoril mi, ze treba zistit, ci a ake udaje maju ulozene a zaprotokolovane v pripade, ze nedokazu vam tieto udaje poslat, nemaju v rukach absolutne nic preveroval toto uz niekto?
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

je tam iba schranka
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

stale ziadne novinky, to ze tam je schranka vie uz cele slovensko.... LUDIA, PISTE SEM LEN ADEKVATNE ODPOVEDE,LEBO ZBYTOCNE SA TO TU ZAPLNUJE NEPOSTATNYMI VECAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
Farkaš Farkaš

Farkaš je offline (nepripojený) Farkaš

žena
Tak Vám "šťastným" prišlo iba 60 €? Tak mne rovno 120 €!!!
Vraj na rok do predu za používanie portálu a za sťahovanie dát.
Ani nespím, čo sa zosypalo na moju hlavu? Sú oni normálni?
Včera o tom hovorili na Markíze i na JoJ, kto vie, čo z toho bude?
Já to platiť nebudem, veru
0 0
RazR RazR

RazR je offline (nepripojený) RazR

Karolina.S Pozri príspevok
Ahojte,dlhsie uz sledujem tuto temu vzhladom na to ze som aj ja spadla medzi velku skupinu poskodenych a tak som sa zaujimala a informovala u pravnika ohladom toho trestneho oznamenia ..a tam by som bola trochu opatrna,lebo ak napisete, ze ste neboli na stranke a oni vam to na zaklade IP adresy dokazu,co v tomto pripade je mozne(pozrite na zive .sk) tak ma ten poskytovatel moznost podat trestne oznamenie na vas za krive obvinenie ked date trestne oznamenie na podvod, a niekedy sud oznami verdikt ze to podvod neni, plati to iste co v bode jedna hovoril mi, ze treba zistit, ci a ake udaje maju ulozene a zaprotokolovane v pripade, ze nedokazu vam tieto udaje poslat, nemaju v rukach absolutne nic preveroval toto uz niekto?
lmyslim ze dokazat ze som bol v dany moment na danej IP zrovna JA, je velmi lahke, ale este lahsie sa tomu branit...toto je asi ich najslapsi argument k obrane...
0 0
zdenkanany zdenkanany

zdenkanany je offline (nepripojený) zdenkanany

ahojte všetci tak čo nové,včera som správy nestíhala tak ani nič nové neviem čo je v našej veci...budte niekto taký milý a informujte ma...díky moc
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Nikto nikoho nenuti citat nase odpovede. Toto je diskusne forum na ktorom sa diskutuje. A ak si to podaktori nevsimli nazov tohoto fora je PORADA. Tam kde nam nie vzdy vedia poradit odbornici, musime si poradit navzajom. Je tu kopu inych tem, ak sa ti nepaci chod si precitat "ako sa pestuju orchidey" alebo nieco ine. Toto su naozaj zufali ludia, a su radi, ze nie su v tom sami.
0 0
Miroslava Bendíková Miroslava Bendíková
Ludia, naozaj sme si moc nepomohli, že im upravujeme vop . síce nevedome, ale chytajú sa veľmi dobre. daška z vip porada má pravdu.
0 0
mikkes mikkes

mikkes je offline (nepripojený) mikkes

Ja by som to neriešil ... nevšimajte si to, doklady a e-maili si odložte. Tvárte sa tak ako by sa to Vás netýkalo...kašlite nato. Nič z toho nebude. Nemaju na nič právo. a BOTKA.:-) počkad až kým nepríde predvolanie na súd...potom sa odvolať a namietať...fertik...ked už oni z toho nebudu mať prúser tak my už duplom nie, my sme poškodený, nie oni, my sme boli uvedený do omylu kedže vo VOP nebola suma v SK a prepočitana konverznym kurzom...ja neviem kolko je 5€/mes..nejakých 30halierov (SK)..ešte som si na € nezvikol:-)) takže ma podviedli.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

No ja som sa neregistroval, ale dal som si tu námahu a prečítal od včera až do teraz všetkých 74 strán. Držím Vám palce, ľudia.

Nech to dobre dostane a dúfam, že sa tí podvodníci dostanú do malérov.

P.S: Skoro som sa aj ja registroval. Zlákala ma výhra iPhonu. Ale sa mi akosi nechcelo vyplňovať tie údaje, tak som sa na to

vybodol...
0 0
EJoo EJoo

EJoo je offline (nepripojený) EJoo

mikkes Pozri príspevok
Ja by som to neriešil ... nevšimajte si to, doklady a e-maili si odložte. Tvárte sa tak ako by sa to Vás netýkalo...kašlite nato. Nič z toho nebude. Nemaju na nič právo. a BOTKA.:-) počkad až kým nepríde predvolanie na súd...potom sa odvolať a namietať...fertik...ked už oni z toho nebudu mať prúser tak my už duplom nie, my sme poškodený, nie oni, my sme boli uvedený do omylu kedže vo VOP nebola suma v SK a prepočitana konverznym kurzom...ja neviem kolko je 5€/mes..nejakých 30halierov (SK)..ešte som si na € nezvikol:-)) takže ma podviedli.
dnes som pozeral vop na downloads-portal a na konci VOP uz je konverzny prevod, ale oni si nemozeu menit podmienky kedy sa im zachce nie?
0 0
Karolina.S Karolina.S

Karolina.S je offline (nepripojený) Karolina.S

mikkes Pozri príspevok
Ja by som to neriešil ... nevšimajte si to, doklady a e-maili si odložte. Tvárte sa tak ako by sa to Vás netýkalo...kašlite nato. Nič z toho nebude. Nemaju na nič právo. a BOTKA.:-) počkad až kým nepríde predvolanie na súd...potom sa odvolať a namietať...fertik...ked už oni z toho nebudu mať prúser tak my už duplom nie, my sme poškodený, nie oni, my sme boli uvedený do omylu kedže vo VOP nebola suma v SK a prepočitana konverznym kurzom...ja neviem kolko je 5€/mes..nejakých 30halierov (SK)..ešte som si na € nezvikol:-)) takže ma podviedli.
tak ty si tomu vsetkemu zase dal,treba sa navzajom ukludnovat ale co ty tu vravis je totalna blbost. Nikto nas nenutil sa tam prihlasit,je pravda ze poplatky boli skryte, VOP su nedokonale ale ze tu povies ze nevies kolko je 5 eur tak s tym sa daleko teda nedostanes... ozaj by sa tato diskusia mala vyselektovat na ludi co maju nieco v rukach a pravnicky podlozene a nie tu pisat blbosti ako bola tato... navyse ti poradim aby si si skontroloval gramaticke chyby pred tym ako cosi take predstavis na verejnosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať