Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
poisonkatka poisonkatka

poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

takze neplatit....:-))
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

co daco odvysielali ?
0 0
DOBSON35 DOBSON35

DOBSON35 je offline (nepripojený) DOBSON35

a sme za vodou a oni v riti
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

no a zase nevieme nic nove, stanovisko kompetentnych sa asi pred 15.11 nedozvieme. Podla vsetkeho len malolety su za vodou...dokonca aj v televizii sa boja povedat ludom, NEPLATTE. Preco to nevie nejaka kompetentna osoba povedat do kamery? Preco ukazuju nazory nejakych zaplatenych pravnikov, ktory sa chcu len zviditelnit v mediach a hraju sa ze su na spravnej strane? Ti sa tiez urcite len chcu nabalit na celej tejto veci! Uz toho zacimam mat dost!
0 0
Baky1975 Baky1975

Baky1975 je offline (nepripojený) Baky1975

poisonkatka Pozri príspevok
ide to v spravach na jojke..som zvedava, co povedia
Tak a je to jasne na JOJ-ke jasne povedaly,že je to podvod. A žiadne peniaze im platit nemame. Som jeden z vas a sledujem,tuto diskusiju od začiatku. Len dufam,že to obstoji ak by stim boly nejake daľšie problemy. Myslim ak tu pohľadavku postupia,tretej strane.Ako sa stale vyhražaju.
0 0
oklamany33 oklamany33

oklamany33 je offline (nepripojený) oklamany33

neplnolety ste v suchu a mi ostatny??? mna porazii !!!
0 0
Karolina.S Karolina.S

Karolina.S je offline (nepripojený) Karolina.S

toto som dostala od pravnika

Podľa občianskeho zákonníka, ak maloletý spôsobí škodu, zodpovedá za ňu len vtedy, ak je schopný ovládať svoje konanie a posúdiť jeho následky. Ten kto je poverený vykonávať nad maloletým dohľad (spravidla rodič) zodpovedá s ním spoločne a nerozdielne. V prípade, že maloletý nie je schopný ovládnuť svoje konanie alebo posúdiť následky, zodpovedá za škodu ním spôsobenú výlučne rodič.

zacina sa nam to komplikovat,ale aj napriek tomu sa mi to v jojke pacilo
0 0
Lena77 Lena77

Lena77 je offline (nepripojený) Lena77

oklamany33 Pozri príspevok
neplnolety ste v suchu a mi ostatny??? mna porazii !!!
My nad 18 máme platiť???
0 0
lakes lakes

lakes je offline (nepripojený) lakes

ak tomu dobre rozumiem tak neplnoletí su za vodou a čo ľudia čo zadali fiktívne údaje???
lebo ako zadať trestné oznámenie ke´d sa vyplnili diktívne údaje
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Baky1975 Pozri príspevok
Tak a je to jasne na JOJ-ke jasne povedaly,že je to podvod. A žiadne peniaze im platit nemame. Som jeden z vas a sledujem,tuto diskusiju od začiatku. Len dufam,že to obstoji ak by stim boly nejake daľšie problemy. Myslim ak tu pohľadavku postupia,tretej strane.Ako sa stale vyhražaju.
No povedali, ze by ste nemali platit, pretoze by malo ist o podvod. Preco by ale malo ist o podvod nikto nepovedal.

Ja si myslim, ze sa s tymto nespravi poriadok, kym niekto nepride do parlamentu so sprisnenim legislativy. Napriklad - ze ak sa ma nieco objednane cez internet platit, nemoze to byt v ramci odkliknutia vseobecnych podmienok, ale iba v osobitom kroku, kde okrem informacie o cene nie je nic ine, co by rozptylovalo pozornost.
0 0
ivus1990 ivus1990

ivus1990 je offline (nepripojený) ivus1990

Vo VOP nikde nie je uvedený úrok z omeškania 1,08 % za každý deň omeškania, tak ako je to na faktúre. To si môže niekto do faktúry len tak zadať údaj, bez toho, aby to bolo predom zachytené v zmluve, resp. vo VOP? To si tam mohli zadať hocičo !!! Tým pádom podľa mňa nemajú právo nikoho penalizovať takýmto úrokom.
A ak je tu niekto ekonóm, ako môže firma založená v septembri, ktorá k dnešnému dňu vystavila takéto veľké množstvo faktúr /už len podľa počtu príspevkov/ zvládnuť zaplatenie 19 % dane z príjmu, ak jej nikto nezaplatí? Nemala by táto firma taktiež k 20.-temu dňu v mesiaci požiadať daňový úrad o registráciu platcu DPH? To je len moja úvaha
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ivus1990 Pozri príspevok
Vo VOP nikde nie je uvedený úrok z omeškania 1,08 % za každý deň omeškania, tak ako je to na faktúre. To si môže niekto do faktúry len tak zadať údaj, bez toho, aby to bolo predom zachytené v zmluve, resp. vo VOP? To si tam mohli zadať hocičo !!! Tým pádom podľa mňa nemajú právo nikoho penalizovať takýmto úrokom.
A ak je tu niekto ekonóm, ako môže firma založená v septembri, ktorá k dnešnému dňu vystavila takéto veľké množstvo faktúr /už len podľa počtu príspevkov/ zvládnuť zaplatenie 19 % dane z príjmu, ak jej nikto nezaplatí? Nemala by táto firma taktiež k 20.-temu dňu v mesiaci požiadať daňový úrad o registráciu platcu DPH? To je len moja úvaha
Ano, tak vysoky urok by asi neobhajili na sude, niekde v zakonoch je myslim zmienka o legalnych urokoch z omeskania, je to nejaky nasoboko urokovej sazdby vyhlasovanej NBS alebo take nieco. Niekto mozno bude vediet presnejsie. No tych 60 Eur mozu predat vymahacskej firme a oni potom mozu uctovat rozne naklady na vymahanie.
0 0
MartinaMartinka MartinaMartinka

MartinaMartinka je offline (nepripojený) MartinaMartinka

pokial ide o podvod ziadna inkasna spolocnost tieto pohladavky neodkupi!
0 0
Baky1975 Baky1975

Baky1975 je offline (nepripojený) Baky1975

misomiso Pozri príspevok
No povedali, ze by ste nemali platit, pretoze by malo ist o podvod. Preco by ale malo ist o podvod nikto nepovedal.

Ja si myslim, ze sa s tymto nespravi poriadok, kym niekto nepride do parlamentu so sprisnenim legislativy. Napriklad - ze ak sa ma nieco objednane cez internet platit, nemoze to byt v ramci odkliknutia vseobecnych podmienok, ale iba v osobitom kroku, kde okrem informacie o cene nie je nic ine, co by rozptylovalo pozornost.
To je pravda,že spominaly že by sme nemaly platit,lebo ide ziavne o podvod. Ale oni ani nemôžu povedat,že ludia to neplate.lebo by sa vystavily tresnemu stihaniu. Od danaj firmy za navadzanie na neplnenie si zmluvnich podmienok. Inak do parlamentu to ťaško prejde. Kim by to prešlo cez legislativu mame tu daľšie vianoce.
0 0
Karolina.S Karolina.S

Karolina.S je offline (nepripojený) Karolina.S

MartinaMartinka Pozri príspevok
pokial ide o podvod ziadna inkasna spolocnost tieto pohladavky neodkupi!
ha! tie sa budu byt o take pohladavky,kazdy vidi v dnesnej dobe moznost zarobit a obohatit sa ...
0 0
EJoo EJoo

EJoo je offline (nepripojený) EJoo

CO BOLO NA JoJke?? plz napiste nevidel som to
0 0
oklamany33 oklamany33

oklamany33 je offline (nepripojený) oklamany33

suhlasim s karolinou.s ...ale pokial im nezaplatime co dufam sa nestane tak si aspon treba uchovavat tie VOP a vsetko co sme obdrzali...
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

no, ja som len zvedavy co budu robit 16.11.09. Podla mna ten vysoky urok napisany na fakture nemoze nejako ohrozit platnost faktury, na tom by som to cele nestaval...ine to bude ked nam zacnu posielat dalsiu upomienku, a napisu tam uroky z omeskania dajme tomu 10 eur. Vtedy to bude napadnutelne. Teraz by som to skor skusil napadnut niekde v tych VOP. Lenze stanovisko SOI sa nedozvieme pred vyprsanim lehoty na zaplatenie faktury. Dokonca som uz dneska niekde cital predbezne stanovisko SOI BB, ze vec je v stadiu presetrovania, podnety budu spracovane v priebehu niekolkych dni. V priebhu kolko dni? tyzdenov? mesiacov? pol roka? ako poznam slovenske institucie, nebudu sa s tym ponahlat. Po citani dnesnych prispevkov si dokonca ani netrufam podat trestne oznamenie. Takze ja asi pockam este ako sa to vsetko vyvinie. Nemam ale dobre pocity.
0 0
adelaidos adelaidos

adelaidos je offline (nepripojený) adelaidos

mozno to vidim zle..ale vidim to takto: zislo sa par ludi..sadli si nad pivkom..zistili ako odrbat ludi..zrealizovali to..a teraz uz len cakali kedy budu inkasovat..takze myslim ze im urcite nezaplatim..pockam do 15teho, myslim ze vtedy by sa mala vyjadrit SOI, ak som dobre cital na nete..ale aj tak neplatit neplatit neplatit..a nech pridu kumne domov..uvarim im kavicku a napeciem perniky.. a potom ich s prehladom poslem do AHOOOOOOOOOOOOJ
0 0
erik.aragorn erik.aragorn

erik.aragorn je offline (nepripojený) erik.aragorn

ani ja ho nemam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať