Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Ja sa spolieham na príklady z DE a CZ,nedostanú odo mňa nič, pokým mi nepríde papier zo súdu, že musím zaplatiť. Keď to potom bude viac, tak hold smola, ale dobrovoľne im nedám ani pitchi!!!!
Len tak na okraj - škodoradostníci, čo tu píšete voloviny, tak si píšte aj ďalej, mňa žiaľ nenas-riete
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

A este su to aj spameri:

ht tp://ww w.stopforum spam.c om/se arch?q=188.40.100.138


Samozrejme medzery zmazat
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

MartinaMartinka Pozri príspevok
pokial ide o podvod ziadna inkasna spolocnost tieto pohladavky neodkupi!
To je samozrejme, no zatial nie je iste, ze sa to da kvalifikovat ako podvod. Ja z toho nemam pocit, ze by to naryclo zorganizoval nejaky amater. Vy sa tu ohanate pravnikmi, ktori povedali jednu vetu narychlo do Markizy, ale ja mam pocit ze cely ten "projekt" bol pripraveny prave pravnikmi, resp. za pomoci pravnikov.
0 0
RazR RazR

RazR je offline (nepripojený) RazR

nuz...ale s velkymi chybami a hlupimi pravnikmi
0 0
Desi Desi

Desi je offline (nepripojený) Desi

Myslim, ze jasnejsia a davno znama odpoved:

pocitace sme sk/c/5097017/faktury-za-registraciu-bude-vysetrovat-inspekcia-alebo-policia.html

medzery neodmyslitelne bodky´)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

RazR Pozri príspevok
nuz...ale s velkymi chybami a hlupimi pravnikmi
To je dost mozne, no v praxi to bohuzial nefunguje tak, ze kto je v spore cestnejsi a vzdelanejsi vzdy vyhra nad hlupejsim a nemoralnym. Aspon u nas na Slovensku ma spravodlivot mnohe podoby.

Ale drzim vam palce, a hlavne si myslim, ze by s podobnymi podnikatelmi mal niekto ra z navzdy zatocit. To sa bude dat iba vtedy, ak sa to jasne osetri v legislative.
0 0
JozkokozleJ JozkokozleJ

JozkokozleJ je offline (nepripojený) JozkokozleJ

Je mi zname, ze firma moze konat pravne ukony este pred zapisom do OR, avsak ak je v zmluve uvedene "Web Content, zapisana v obchodnom reg." a v skutocnosti nie je, navyse ziadne ICO, co je podstatna nalezitost zmluvy ... nuz, damy a pani ...
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
SMEcko
http://pocitace.sme.sk/c/5097017/fak...o-policia.html
0 0
gakopeter gakopeter

gakopeter je offline (nepripojený) gakopeter

Nezda sa vam , že je čudne, ked na ich portaloch prebiehaju akože suťaže , ale nikde som nenašiel ani zmienku o neakych podmienkach, napriklad za akych podmienok je možne sa zučastniť , od kedy do kedy trva , kedy bude zlosovanie , ako budu odovzdane vyhry , kde budu zverejneny vyhercovia atd.
Ked nieje stanovene kedy sa bude losovať , to može znamenať , že to kludne môže byť aj za 10, 20 rokov... ale aj nikdy. Inak skoro každa učasť v suťaži je podmienena vždy vekom viac ako 18 rokov. Takže už len toto je na zamyslenie.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Citujem SME:
Elena Veječková je z toho celého na dne. To, kde sa práve Adamča nachádza neviem," oznámila nám. Potvrdila, že Vejačková je Adamčová sestra.
Koniec citátu.
Takže je to jeho sestra, vie že ho vyšetruje nemecká polícia a ona je z toho teraz na dne? To koho chce aj ona ojebabrať? Chudera, isto sa z toho všetkého spolu rehocú a štrngajú si šampáňom
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

vynatok zo http://pocitace.sme.sk/c/5097017/fak...o-policia.html

Advokát: Neplaťte

„Vyplnenie akéhokoľvek dotazníka nie je obchodnou zmluvou," hovorí advokát Juraj Bizoň z kancelárie Bizoň&Partners. Podľa neho chýba v tomto prípade vlastnoručný podpis, zmienka nie je ani o špeciálnom elektronickom podpise.

„Sú ponúkané určité služby bez toho, aby ponuka obsahovala objednávku prípadne iné zmluvné dojednanie, z ktorého by záujemcom bolo nespochybniteľne zrejmé, že služba je aj spoplatnená, respektíve na základe ktorého, by záujemcovia vyjadrili vôľu za službu aj platiť," vysvetľuje Bizoň.

„Zo strany zatiaľ neznámych autorov internetových stránok sa jedná o konanie, ktoré má znaky pokusu trestného činu podvodu podľa ustanovení Trestného zákona, a to za predpokladu, že by sa páchateľom aj dokázal úmysel takto sa obohacovať podvádzaním občanov. Ak by prijali napokon aj plnenie od oklamaných občanov, bol by podvod dokonaný," hovorí Bizoň.

„Ľudom rozhodne odporúčam neplatiť a ignorovať vyúčtovanie sumy, pretože takáto forma „podnikania" pri prípadnom vymáhaní nepožíva súdnu ochranu," uzatvára advokát.
0 0
adelaidos adelaidos

adelaidos je offline (nepripojený) adelaidos

jusike Pozri príspevok
Citujem SME:
Elena Veječková je z toho celého na dne. To, kde sa práve Adamča nachádza neviem," oznámila nám. Potvrdila, že Vejačková je Adamčová sestra.
Koniec citátu.
Takže je to jeho sestra, vie že ho vyšetruje nemecká polícia a ona je z toho teraz na dne? To koho chce aj ona ojebabrať? Chudera, isto sa z toho všetkého spolu rehocú a štrngajú si šampáňom
to mas jak s predajom elektrarni nemcom alebo co sme im to predavali pocul som ze ti 2 tyzdne pozerali na zmluvu a neverli vlastnym ociam za co im to slovaci predavaju..a samozrejme popri tom sa 2 tyzdne ozierali a oslavovali ) aspon tak to rozpravali
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

matqo Pozri príspevok
vynatok zo http://pocitace.sme.sk/c/5097017/fak...o-policia.html

Advokát: Neplaťte

„Vyplnenie akéhokoľvek dotazníka nie je obchodnou zmluvou," hovorí advokát Juraj Bizoň z kancelárie Bizoň&Partners. Podľa neho chýba v tomto prípade vlastnoručný podpis, zmienka nie je ani o špeciálnom elektronickom podpise.

„Sú ponúkané určité služby bez toho, aby ponuka obsahovala objednávku prípadne iné zmluvné dojednanie, z ktorého by záujemcom bolo nespochybniteľne zrejmé, že služba je aj spoplatnená, respektíve na základe ktorého, by záujemcovia vyjadrili vôľu za službu aj platiť," vysvetľuje Bizoň.

„Zo strany zatiaľ neznámych autorov internetových stránok sa jedná o konanie, ktoré má znaky pokusu trestného činu podvodu podľa ustanovení Trestného zákona, a to za predpokladu, že by sa páchateľom aj dokázal úmysel takto sa obohacovať podvádzaním občanov. Ak by prijali napokon aj plnenie od oklamaných občanov, bol by podvod dokonaný," hovorí Bizoň.

„Ľudom rozhodne odporúčam neplatiť a ignorovať vyúčtovanie sumy, pretože takáto forma „podnikania" pri prípadnom vymáhaní nepožíva súdnu ochranu," uzatvára advokát.
To je mozne. To by potom ale znamenalo, ze akakolvek objednavka z ktorehokolvek internetovho obchodu je vlastne neplatna nie?
0 0
Karolina.S Karolina.S

Karolina.S je offline (nepripojený) Karolina.S

misomiso Pozri príspevok
To je mozne. To by potom ale znamenalo, ze akakolvek objednavka z ktorehokolvek internetovho obchodu je vlastne neplatna nie?
tak to vyzera! vsetky vyjadrenia su akosi zostavene narychlo bez rozmyslania .. na jojke to bolo ze deti su neni pravne zodpovedne na sme zase toto .. nech si nechaju tie media cas porozmyslat nad tym,vytvara sa tu len chaos a obrovske mnozstvo dalsich diskusii .. ukludnim sa az ked prokurator povie ze neplatte...
0 0
foxott foxott

foxott je offline (nepripojený) foxott

misomiso Pozri príspevok
To je mozne. To by potom ale znamenalo, ze akakolvek objednavka z ktorehokolvek internetovho obchodu je vlastne neplatna nie?
v tomto pripade je rozdiel objednavka a uzatvorena kupna zmluva. Tato je pravoplatne uzatvorena v momentae, ked preberies zasielku a za tuto zaplatis alebo sa podpisom preberacieho protokolu zaviazes zaplatit.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

misomiso Pozri príspevok
Nikto ti neda ziadnu radu. Mozes skusit nezaplatit a sudit sa, no vysledok ti nikto nepredpovie. Rovnako sa mnohi snazia zatocit uz roky s tymi vydieracskymi formami typu Firmdata, ktore zvycajne sidlia vo Svajciarsku, no pokial viem, doposial sa tonikomu uspesne nepdarilo.

U týchto firiem bol jeden rozdiel - oni poslali písomne kontrolu údajov a bolo to treba podpísať. A práve na tom istom papieri bolo dopísané aj o fakturácii. takže mali presne "sparovanú" osobu aj jej podpis.

v tomto prípade budú mať problém dokázať, kto presne sa prihlásil ku službe. Ja mám napríklad dynamickú adresu, mení sa po každom vypnutí modemu. Niekedy aj 5x denne - ked vypadá elektrina. Nie som presvedčená o tom, že všetky údaje sú ukladané.

Ja som dnes konzultovala a dospeli sme k niekolkym bodom:
- možno by nebolo zle, kedy sa na firmu pozrel aj živnostenský úrad v BB, prípadne aj daňový. Minimálne podnikanie nevykonávajú tam, kde majú sídlo. A ak robia inde, nemajú hlásenú prevádzku...

- neplatit, nepísať listy, maily, poštu iba odkladat. jedine, na čo treba reagovať, je výzva súdu. Ale to ešte chviľu potrvá, firme ide hlavne o lacné zastrašovanie. Keby mala podávať na súd návrh na platovný rozkaz, u každého jedného by ju to stálo tuším 60€. Ak by to došlo náhodou až sem, vtedy už treba napísať najlepšie s právnikom odpor, odvolanie.

- a v januari by sa mal DU BB pozrieť na to, či sa firma prihlásila ako platca DPH, iste hranicu už dávno prekročila. A keby bolo všetko ideálne, tak 1. apríla by mal DU nastúpiť na kontrolu dane z príjmov v tejto firme. SRO platí daň z vystavených faktúr (podľa obdobia, kam spadajú) a nie podľa prijatých peňazí.
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

rad by som preveril uzivatela Karolina.S. nakolko sa tu vsemozne uz asi v 4tom prispevku snazi presvedcit ludi ze su stale v zadku a ze ma ta pokutna firmicka navrch. necudoval by som sa keby to bol dalsi s organizatorov podvodiku.


co sa tyka eshopov : pri objednavke s eshopu casto platis vopred, danu cenu vies pri objednavani, je napisana velkym aby si ju videl predtym ako potvrdis objednavku a na samotnej fakture mas pisane ze jej zaplatenie sa povazujes za suhlas s kupnou zmluvou (ktora byva v sulade zo zakonmi sr a neojebava ludi kde sa da)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Baky1975 Pozri príspevok
Tak a je to jasne na JOJ-ke jasne povedaly,že je to podvod. A žiadne peniaze im platit nemame. Som jeden z vas a sledujem,tuto diskusiju od začiatku. Len dufam,že to obstoji ak by stim boly nejake daľšie problemy. Myslim ak tu pohľadavku postupia,tretej strane.Ako sa stale vyhražaju.
K tomu, či a ako je to podvod je predčasné sa vyjadriť. To bude treba poriadne preskúmať. Nesie to známky podvodu, ale dobre pripraveného. Ale to je podobné, ako ked idú dôchodcovia na zájazd zadarmo. A tam im napchajú kopec "úžasných" vecí za smiešnych 1000€. Oni tiež kúpia nepotrebnosti, brak za pár centov za iné peniaze. ich smola ale je, že to osobne podpíšu.
Na druhú stranu, na toto sa vzťahujú zákony o podomovom predaji a trochu sa s tým dá zápasiť.
0 0
toranor toranor

toranor je offline (nepripojený) toranor

TOTO SI POZRITE :-)))))))
Čítam na sme.sk dnešný článok o tej firme
http://pocitace.sme.sk/c/5097017/fak...o-policia.html
a dole v inzercii - etarget je odkaz na stiahnutie programu Gimp, keď naň kliknete dostanete sa na stránku Download-server.sk čo je presná kópia Download-portal, presne s tými istými podmienkami a registráciou.
Tieto etarget odkazy sa pravidelne striedajú, mne sa objavil asi každé 4-5 načítanie stránky.

Úsmevné, novinári píšu o podvode a inzertný systém ho propaguje...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

toranor Pozri príspevok
TOTO SI POZRITE :-)))))))
Čítam na sme.sk dnešný článok o tej firme
http://pocitace.sme.sk/c/5097017/fak...o-policia.html
a dole v inzercii - etarget je odkaz na stiahnutie programu Gimp, keď naň kliknete dostanete sa na stránku Download-server.sk čo je presná kópia Download-portal, presne s tými istými podmienkami a registráciou.
Tieto etarget odkazy sa pravidelne striedajú, mne sa objavil asi každé 4-5 načítanie stránky.

Úsmevné, novinári píšu o podvode a inzertný systém ho propaguje...
no ved niektorí si o etarget myslíme svoje

Ale majú to dobre vychytané na kľúčové slová, či jak to nazývajú
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať