Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

j.benz Pozri príspevok
no neviem, ked si zoberiem v nejakej spolocnosti napriklad telefon na pausal na dva roky, tak mam pravo odstupit od zmluvy do dvoch tyzdnov, ked vsak z danej simkarty poslem sms alebo zavolam, odstupit nemozem, a automaticky potom som viazany na dva roky, od zmluvy sa uz neda odstupit, lebo ich sluzby vyuzivam, a ked nie, nikoho to aj tak nikoho netrapi, t.j. ked poslem za dva roky len jednu sms, tak asi tato telefonna spolocnost nepride ku mne a nepovie ze platit neni treba. dufam ze toto nebude take iste...lebo tieto telefonne spolocnosti na slovensku su vlastne tiez len obycani zdieraci. Cital niekto niekedy uz tieto VOP tychto mobilnych operatorov, co vsetko tam je, no ja som akurat prestudoval jednu, ktora je na trhu dlhsie a sam som prekvapeny, ake vselijake pokuty a poplatky mozu vyzadovat. No od dnesneho dna budem asi citat do detailu vsetky VOP, ktore mi budu vsunute...je to strasne, neverim tu uz nikomu ani slovo, zacinam mat pocit, ze tu ide o velmi dobre premysleny podvod, v ktorom asi budeme tahat za kratsi koniec....nechcem sa tu nikoho zastavat, ja som sa poucil dobre, platit nebudem, pockam si aj na exekutora, nedam nikomu nic...
Tak neviem u akeho operatora si to cital ale co ja viem tak od zmluvy s nimi sa da odstupit kedykolvek. Sice ano je tam zmluvna pokuta ale je jasne definovana a odstupit sa da!!! Ale tu pani s Podvod s.r.o. ti odstupit nedovolia.
0 0
mirinko6 mirinko6

mirinko6 je offline (nepripojený) mirinko6

co zas bude spoplatnene???tato stranka porada.sk???? to snad nemyslite wazne.....ak to je prawda,da sa nejak odstupit od platenia alebo njeco???
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Dáša prosím ťa, nerob zo seba hus (bez urážky). Kde je podvod? Čítaš to tu vôbec? KDE VO VOP JE UVEDENÁ NEJAKÁ ZMLUVNÁ POKUTA? KDE JE TAM NAPÍSANÉ, ŽE ZA VÝMAZ Z TEJ ICH DOSR4NEJ DATABÁZY SI MOŽU ÚČTOVAŤ 5€ atď, alebo to treba nakresliť?
Každý tu vidí iba svoju logiku, ale tento PODVOD nemá logiku!
Od ktorého operátora sú tie VOP, podľa ktorých nemáš šancu zrušiť zmluvu? To je asi nejaký z Honolulu
0 0
pcmaker pcmaker

pcmaker je offline (nepripojený) pcmaker

Charon Pozri príspevok
Zákon vraví o rôznych typoch zmlúv. Napr. medzi skutočnými gentlemanmi a je to v súlade so zákonmi, platí ústna dohoda. Zmluvu je možné uzavrieť ústne. Teda predpokladám, že to, čo píšeš pred zákonom neobstojí
ak su na porade VIP clenovia taky ludia ako Charon a slavica tak potom cela porada je postavena na vode.... ludia mali by ste ich preklepnut ci nepatria k pochybnej firme lebo ich prispevky sa ich zastavaju... aj ked dobre vsetci pozname vyjadrenie Judr. Juraja Bizoňa... ludia zapametajte si ze pred sudom obstoji jedine vami podpisana zmluva (pripadne s overenym podpisom pred notarom) a este aj ta zmluva musi splnat nalezitosti zakona a nesmie byt v rozporen s dobrymi mravmi, inak je zmluva neplatna... takze cela tato afera je len pokus o vytiahnutie penazi z ludi ktory sa daju oklamat... ak sa najde pravnik alebo rovno prokurator ktory sa toho chyti a da zalobu na sud tak sa treba toho chytit a skoncovat s takou firmou na vystrahu inim firmam ze takto sa peniaze nezarabaju...nezijeme predsa v afganistane s kravami v obyvacke...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

jusike Pozri príspevok
Dáša prosím ťa, nerob zo seba hus (bez urážky). Kde je podvod? Čítaš to tu vôbec? KDE VO VOP JE UVEDENÁ NEJAKÁ ZMLUVNÁ POKUTA? KDE JE TAM NAPÍSANÉ, ŽE ZA VÝMAZ Z TEJ ICH DOSR4NEJ DATABÁZY SI MOŽU ÚČTOVAŤ 5€ atď, alebo to treba nakresliť?
Každý tu vidí iba svoju logiku, ale tento PODVOD nemá logiku!
Od ktorého operátora sú tie VOP, podľa ktorých nemáš šancu zrušiť zmluvu? To je asi nejaký z Honolulu
ubezpečujem ťa, že diskusiu čítam celú od začiatku, prečítala som aj VOP.

A podotýkam, že celé som konzultovala s právnikom (manželom). A konzultácia netrvala pol hodiny, ale hodne dlhšie.

Mám už niečo za sebou z podnikateľskej praxe a manžel ako advokát má za sebou už nemálo sporov.

Ja sa vam snažím od začiatku radiť, že nemáte reagovať, máte zachovať chladnú hlavu. (napríklad http://www.porada.sk/1197491-post203.html)

Len ma nepočúvate.
0 0
pcmaker pcmaker

pcmaker je offline (nepripojený) pcmaker

misomiso Pozri príspevok
Preco? Aky je rozdiel, ak sa na policiu obrati spravca nejakeho webu (NBS alebo aj ineho) a ziada vypatrat niekoho, kto mu sposobil skodu napr. znefunkcnenim stranky, a ak sa na policiu obrati majitel vyssie spominanej stranky s tym, nech vypatra toho, kto mu nehuhradil fakturu?
dalsi VIP clen co ma nasrate v hlave.. ako moze firma poziadat policiu alebo teda NBU o vypatranie uzivatela IP adresi ktora uz mozno ani neexistuje? NBU neni urad ktory poskytuje sluzby firmam... sa uvedom... a ked niekto niekomu niekto sposoby skodu moze to tak maximalne vymahat sudne ale to by si mal ako VIP clen Porady davno vediet.... Porada u mna pekne klesla... som cakal ze statut VIP clena ziska niekto kto si aspon vie precitat zakony na zbierka . sk
0 0
Karolina.S Karolina.S

Karolina.S je offline (nepripojený) Karolina.S

pcmaker Pozri príspevok
ak su na porade VIP clenovia taky ludia ako Charon a slavica tak potom cela porada je postavena na vode.... ludia mali by ste ich preklepnut ci nepatria k pochybnej firme lebo ich prispevky sa ich zastavaju... aj ked dobre vsetci pozname vyjadrenie Judr. Juraja Bizoňa... ludia zapametajte si ze pred sudom obstoji jedine vami podpisana zmluva (pripadne s overenym podpisom pred notarom) a este aj ta zmluva musi splnat nalezitosti zakona a nesmie byt v rozporen s dobrymi mravmi, inak je zmluva neplatna... takze cela tato afera je len pokus o vytiahnutie penazi z ludi ktory sa daju oklamat... ak sa najde pravnik alebo rovno prokurator ktory sa toho chyti a da zalobu na sud tak sa treba toho chytit a skoncovat s takou firmou na vystrahu inim firmam ze takto sa peniaze nezarabaju...nezijeme predsa v afganistane s kravami v obyvacke...
uz sa tu ale rozoberalo (ak citas od zaciatku) ze elektronicka faktura je platna s elektronckym podpisom, ktory ma tato firma zaregistrovany. Treba sa zamerat na ine veci co ten pravnik povedal..to je dolezitejsie
0 0
pcmaker pcmaker

pcmaker je offline (nepripojený) pcmaker

Bircof Pozri príspevok
Skutkova podstata trestneho činu tam určite naplnená nie je. Trestné konanie bude určite zastavene. Je Váš problem, že nečitate s čím súhlasíte. Jediny spôsob, čo s tym robiť je podanie žaloby o neplatnosti zmluvy vramci obciansko-pravneho sporu a tam bude na Vasej strane dokazne bremeno.
ludia kedy pochopite ze zmluva neni platna kym ju nepodpisete rukou alebo elektronickym podpisom????
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

pcmaker Pozri príspevok
ludia kedy pochopite ze zmluva neni platna kym ju nepodpisete rukou alebo elektronickym podpisom????
A v čom konkrétne vidíš podvod?

Opakujem nereagovať okrem zasielky zo súdu. A tá by neprišla len tak ľahko.
Jednak je problém s pasívnou legitimáciou, teda by museli dokázať, kto je povinný platiť
Potom by na každý návrh na vydanie platobného rozkazu museli zaplatit poplatok, nechce sa mi pozerat presne, ale je to tuším 60€
A potom by mohlo prísť k dokazovaniu a tam by už išlo aj o také veci, či bola alebo nebola zmluva uzavratá právoplatne ....

Ale oni vas neklamali - oni mali v OP tých 5 eur za mesiac. A že vám prišla faktúra? V tom je podvod?
0 0
pcmaker pcmaker

pcmaker je offline (nepripojený) pcmaker

misomiso Pozri príspevok
To je mozne. To by potom ale znamenalo, ze akakolvek objednavka z ktorehokolvek internetovho obchodu je vlastne neplatna nie?
presne ako si povedal... ale az do doby kedy to neuhradis cez internet banking alebo inym sposobom alebo prevzatim balika a zaplateni dobierky... ludia zakon je na strane nas ludi ved si uvedomte ze vec ktoru kupite cez net mozete bez udania dvovodu vratit do 7 dni.... takze za nejake klikanie sa predsa platit nemoze.
0 0
Karolina.S Karolina.S

Karolina.S je offline (nepripojený) Karolina.S

vratit do 7 dni pokial tu sluzbu/vyrobok nepouzijeme,ja som ju nepouzila takze som uz polovicou za vodou ...
0 0
pcmaker pcmaker

pcmaker je offline (nepripojený) pcmaker

j.benz Pozri príspevok
no neviem, ked si zoberiem v nejakej spolocnosti napriklad telefon na pausal na dva roky, tak mam pravo odstupit od zmluvy do dvoch tyzdnov, ked vsak z danej simkarty poslem sms alebo zavolam, odstupit nemozem, a automaticky potom som viazany na dva roky, od zmluvy sa uz neda odstupit, lebo ich sluzby vyuzivam, a ked nie, nikoho to aj tak nikoho netrapi, t.j. ked poslem za dva roky len jednu sms, tak asi tato telefonna spolocnost nepride ku mne a nepovie ze platit neni treba. dufam ze toto nebude take iste...lebo tieto telefonne spolocnosti na slovensku su vlastne tiez len obycani zdieraci. Cital niekto niekedy uz tieto VOP tychto mobilnych operatorov, co vsetko tam je, no ja som akurat prestudoval jednu, ktora je na trhu dlhsie a sam som prekvapeny, ake vselijake pokuty a poplatky mozu vyzadovat. No od dnesneho dna budem asi citat do detailu vsetky VOP, ktore mi budu vsunute...je to strasne, neverim tu uz nikomu ani slovo, zacinam mat pocit, ze tu ide o velmi dobre premysleny podvod, v ktorom asi budeme tahat za kratsi koniec....nechcem sa tu nikoho zastavat, ja som sa poucil dobre, platit nebudem, pockam si aj na exekutora, nedam nikomu nic...
Nijako nechcem zastavat mobilnych operatorov ale ked s nimi PODPISES zmluvu vlastnorucne tak aj tak mozes odstupit od zmluvy ale s pokutou.. ale na rozdiel od tohoto pripadu si to podpisal a predpokladam ze spolu zo zmluvou si si zobral aj telefon za 150 €, takze sa musia operatori tymi pokutami chranit aby si kazdy nenabral telefony a potom neplatil... ked si pozres tie zmluvy vacsinou byva vyska pokuty vo vyske trhovej ceny mobilu ktory si beres ku pausalu, teda len sa chrania aby ich zakaznici neokradali... znovu davam na vedomie ze sa nezastavam mob. operatorov ale poukazujem na fakty...
0 0
pcmaker pcmaker

pcmaker je offline (nepripojený) pcmaker

Karolina.S Pozri príspevok
uz sa tu ale rozoberalo (ak citas od zaciatku) ze elektronicka faktura je platna s elektronckym podpisom, ktory ma tato firma zaregistrovany. Treba sa zamerat na ine veci co ten pravnik povedal..to je dolezitejsie
no to znamena akurat to ze z tej faktury musia zaplatit dan.. Mas ty s stou firmou podpisanu zmluvu ? na zaklade ktorej vystavili fakturu? myslim ze nie.. takze neni co dodat...
0 0
Karolina.S Karolina.S

Karolina.S je offline (nepripojený) Karolina.S

dufam ze nie .. odpoved sa dufam dozviem v co najkratsej dobe
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
pcmaker Pozri príspevok
ak su na porade VIP clenovia taky ludia ako Charon a slavica tak potom cela porada je postavena na vode.... ludia mali by ste ich preklepnut ci nepatria k pochybnej firme lebo ich prispevky sa ich zastavaju... .
Na toto nebudem reagovať, urazilo ma, čo si napísal a myslím, že aj slavicu. To čo som napísal, bolo v súvislosti s témou o platnosti a neplatnosti uzatvorených zmlúv.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Charon Pozri príspevok
Na toto nebudem reagovať, urazilo ma, čo si napísal a myslím, že aj slavicu. To čo som napísal, bolo v súvislosti s témou o platnosti a neplatnosti uzatvorených zmlúv.
vieš, človek sa im snaží pomôcť, ale oni chcú počuť jediné, že boli podvedení.

Ostatné nepočujú, nevidia.

Celkom by ma zaujímalo, či sa niekto z nich už poučil aspon v tom, že si urobili mailovú adresu, tzv. "registračnú", t.j. takú, ktorú používajú výhradne na registrácie na rôznych weboch.

Na druhej strane, trochu to chápem, myslím, že 90% sú to študenti, ktorí skočili na možnosť niečo zaujímavé vyhrať. A preto pre istotu dali správnu adresu ...
0 0
laurinka3 laurinka3

laurinka3 je offline (nepripojený) laurinka3

Myslim, ze je uplne jedno, ci to bol student, dochodca, nezamestnany ci zamestnany atd. Podstata je o aku stranku nakoniec islo a ake praktiky ma ta "firma".
Ponaucenie si moze zobrat kazdy!

Jednoznacne je to pofiderna spolocnost, a treba ju zastavit!!!!!!!!!!

A samozrejme nezaplatit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Dáša_ tí ľudia boli podvedení. Uviedol som niekoľko liniek, že sa jedná o minimálne zneužitie.

Mimo témy: Uráža ma však, že niekto ako pcmaker, čo má do desať príspevkov uráža (a teraz nehovorím o sebe) ľudí, ktorých poznám veľmi dlho a viem, že dávajú kvalitné rady (napr. misomiso)... Za každým príspevkom si stojím!
Naposledy upravil Charon : 06.11.09 at 07:09
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

laurinka3 Pozri príspevok
Myslim, ze je uplne jedno, ci to bol student, dochodca, nezamestnany ci zamestnany atd. Podstata je o aku stranku nakoniec islo a ake praktiky ma ta "firma".
Ponaucenie si moze zobrat kazdy!

Jednoznacne je to pofiderna spolocnost, a treba ju zastavit!!!!!!!!!!

A samozrejme nezaplatit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
no ja sa obávam, ak v nemecku pôsobí dodnes obdobná firma a nezrušili ju tam ...

Charon Pozri príspevok
Dáša_ tí ľudia boli podvedení. Uviedol som niekoľko liniek, že sa jedná o minimálne zneužitie.
povedala by som, že využili isté ľudské vlastnosti (nádej na výhru, nečítanie, bezhlavé odklikaánie, strach z problémov...), aby presunuli peniaze do svojho vrecka. Lenže to sa deje dnes a denne. Raz je to okatejšie, raz menej. Raz dobehnú jedného človeka, inokedy tisíce. Pohybujú sa na hrane zákona, ale majú to celé dobre premyslené.
0 0
Miroslava Bendíková Miroslava Bendíková
Dáša_ Pozri príspevok
vieš, človek sa im snaží pomôcť, ale oni chcú počuť jediné, že boli podvedení.

Ostatné nepočujú, nevidia.

Celkom by ma zaujímalo, či sa niekto z nich už poučil aspon v tom, že si urobili mailovú adresu, tzv. "registračnú", t.j. takú, ktorú používajú výhradne na registrácie na rôznych weboch.

Na druhej strane, trochu to chápem, myslím, že 90% sú to študenti, ktorí skočili na možnosť niečo zaujímavé vyhrať. A preto pre istotu dali správnu adresu ...
Ako to myslíš dáška s tou registračnou adresou. mám o tvoje rady záujem, lebo sa mi zdá, že máš ako tak v tom prehľad. Moje údaje v tom všetkom boli správne a dostal ma do toho bohvie kto, najhoršie na tom bolo, že ked som sa toho chcela zbaviť, lebo na maile som dlhšiu dobu nebola tak na to nikto odtial nereagoval
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať