Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

dasa : no az tak dobre premyslene to nemaju akurat je to totalne socialne inzinierstvo a cakaju ktory blb im zaplati (myslim ze sa taky uz aj nasli).

charon : s jedneho paka si nic nerob. som rad ze niekto tu dava solidne rady a nieje lenivy pozret aj v zakonoch. tymto by som zaroven podakoval kazdemu co prispel niecim konstruktivnym do debaty - dakujem.

karolina.s - pokial viem rec nieje o elektronickej fakture co musi mat podpis (pri fakturach pokial viem ani nieje vyzadovany). rec je o elektronickej zmluve, tu sme jednak nikto nedostali, a jednak nikto nepodpisali (elektronicky podpis tu asi moc ludi nebude mat ). ak za nu mienia povazovat tie ich VOP tak maju rovnako problem lebo ani tam nemaju elektronicky podpis.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Miroslava Bendíková Pozri príspevok
Ako to myslíš dáška s tou registračnou adresou. mám o tvoje rady záujem, lebo sa mi zdá, že máš ako tak v tom prehľad. Moje údaje v tom všetkom boli správne a dostal ma do toho bohvie kto, najhoršie na tom bolo, že ked som sa toho chcela zbaviť, lebo na maile som dlhšiu dobu nebola tak na to nikto odtial nereagoval
no tak, že na nejakom webe, kde je možné zriadiť mailovú schranku zadarmo, mám ju zriadenú a používam ju výhradne na registrácie kade tade. Poštu na nej nečítam ani neotváram, keby som ju prestala používať, tak sa nič nedeje. Ak je potreba, časom môžem registráciu zmeniť na inú adresu. Samozrejme, už tu pri registrácii napíšem minimum údajov o sebe.

Dalšia vec je, že aj ked odo mňa žiadajú adresu, tak iba výnimočne dám plnú adresu. Žiaľ, s takýmito vecami samozrejme v tomto prípade počítali, preto dali súťaž a vo vidine výhry väčšina ľudí dala úplne správnu adresu.

Takže nabudúci si treba rozmyslieť, kde svoje údaje rozdávať. Na môj vkus aj napríklad na facebooku má kopec ľudí príliš veľa údajov. Mladých v svojom okolí občas kontrolujem a snažím sa im vysvetľovať. Občas ma niekto aj počúvne.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

matqo Pozri príspevok
dasa : no az tak dobre premyslene to nemaju akurat je to totalne socialne inzinierstvo a cakaju ktory blb im zaplati (myslim ze sa taky uz aj nasli).
ano presne tak, čakajú na tých, čo sa zľaknú a zaplatia.

Lebo na súde veľa nádeje na úspech nemajú. A až tak ďaleko si myslím, že nedôjdu.

Chcem veriť, že zasiahnu také úrady ako živnostenský, daňový . A následne aj polícia, ale všetko má svoju postupnosť.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Na úvod len moje malé zamyslenie ...."prečo už túto tému niekto nezamkol." Myslím, že tu už bolo povedané všetko a mení sa to tu na osobné osočovanie a po prvých 100 stránkach je to tu len pokec o niečom.
Určite, takýto sme my, vo vidine výhry nečítame VOP, zveríme svoje osobné údaje komusi, kto nám natiahne medový motúz pre oči. A s týmto páni z pochybnej s.r.o. rátali. Nie som zástupca žiadnej podobnej firmy, ale myslím si, že to bolo od začiatku veľmi dobre premyslené a pochybujem, že by im niekto dokázal podvod, aj keď to pre mnohých javí podobné známky. Koho napadlo obviniť kamennú knižnicu, keď si idete vypožičať knihy? Takisto sme povinný, zaplatiť za výpožičku knihy a s týmto takýto podnikavci rátali. Chceš užívať, zaplať. A aby sme mali čo najviac čitateľov-platiteľov, hodíme im ako návnadu výhru.....
Je otázne, či spôsob platby na rok vopred je správny, ale zase je to vecou dohody a každý odklikol "súhlasím so VOP".
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Dáša ospravedlňujem sa, ale už som v danú nočnú hodinu trochu strácal nervy, bolo tam už dosť "blbých" príspevkov, tak ešte raz sorry

Presne to tu niekto pomenoval - je to sociálne inžinierstvo. No sociálne inžinierstvo bude aj to, keď niekomu rupnú nervy nadobro a nájde si toho fagana čo za tým všetkým stojí a možno mu preženie hlavou nejaké to olovo, potom si už na svojom Volve len tak nezajazdí, iba ak na takom čiernom-predĺženom v stave ležmo v drevenom spacáku. Ja viem, väčšinou to býva tak, že takému hajzlovi sa nič nestane, ale všetko je relatívne.

Ten kto zaplatil, myslím že iba podporil túto zločineckú bandu. Rady zo zahraničia (kde sa tieto prípady už stali) kážu neplatiť a ignorovať. Neignorovať iba ak súdnu zásielku, tú už treba riešiť.

Zaujímavé, že keď netreba, tak dvaja chalani heknú NBÚ, ale teraz by sa zišlo aby niekto totálne "rozbil" systém tých smradov aj s ich faktúrami, tak teraz niet toho, všetci sa asi vŕtajú palcami v r1ti
0 0
ddino ddino

ddino je offline (nepripojený) ddino

domenico.office Pozri príspevok
Na úvod len moje malé zamyslenie ...."prečo už túto tému niekto nezamkol." Myslím, že tu už bolo povedané všetko a mení sa to tu na osobné osočovanie a po prvých 100 stránkach je to tu len pokec o niečom.
Určite, takýto sme my, vo vidine výhry nečítame VOP, zveríme svoje osobné údaje komusi, kto nám natiahne medový motúz pre oči. A s týmto páni z pochybnej s.r.o. rátali. Nie som zástupca žiadnej podobnej firmy, ale myslím si, že to bolo od začiatku veľmi dobre premyslené a pochybujem, že by im niekto dokázal podvod, aj keď to pre mnohých javí podobné známky. Koho napadlo obviniť kamennú knižnicu, keď si idete vypožičať knihy? Takisto sme povinný, zaplatiť za výpožičku knihy a s týmto takýto podnikavci rátali. Chceš užívať, zaplať. A aby sme mali čo najviac čitateľov-platiteľov, hodíme im ako návnadu výhru.....
Je otázne, či spôsob platby na rok vopred je správny, ale zase je to vecou dohody a každý odklikol "súhlasím so VOP".
Meno Priezvisko Titul a Adresa nepatria medzi osobné údaje. Jednoznačne identifikovateľný osobný údaj je iba ČOP a RČ.
Skús si založiť knižnicu kede si ľudia prídu požičajú si knihy /navyše také ktoré niesú tvoje a nekúpis si ich/ a ty im potom po 2 mesiacoch pošleš faktúru na rok a trvaním zmluvy 2 roky.
Navyše neodklikol "súhlasím so VOP" ale zaškrtol.

To potom môžem ja spraviť stránku kde bude 50 strán textu a hore dám tlačítko ďalej, nikde na 48 strane textu bude spomenuté že ak stlačíš ďalej tak súhlasíš s VOP. Všetko v texte ťa bude všemožne nabádať na to aby si stačil ďalej.
Ty ale budeš taký pedantný že tých 50 strán prečítaš a tačítko nestlačíš. Však?
0 0
ivus1990 ivus1990

ivus1990 je offline (nepripojený) ivus1990

Je pravda, že vo VOP je uvedený mesačný poplatok. Ale to ešte hádam neznamená, že odsúhlasením podmienok som podpísala aj zmluvu. Veď zmluva je asi ďalší dokument, alebo sa mýlim? Tiež sme do toho nechtiac padli /myslela som si, že nám sa niečo také nikdy nemôže stať/, ale dôvodom nebola vidina výhry, ale portál s možnosťou sťahovania. A keďze v úvode stránky nikde nie je napísaná cena za registráciu, dokonca ani upozornenie, že registrácia je spoplatnená, sme v tom. V obchode je predsa tiež pri každom tovare cenovka a nezisťujeme cenu za tovar až pri pokladni, alebo doma ! Tovar si v obchode môžem prezrieť, tu si môžte ponúkané programy prezrieť až po registrácii. A tak stále neviem, je táto kvázi zmluva platná, alebo nie?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
ddino Pozri príspevok
Meno Priezvisko Titul a Adresa nepatria medzi osobné údaje. Jednoznačne identifikovateľný osobný údaj je iba ČOP a RČ.
Skús si založiť knižnicu kede si ľudia prídu požičajú si knihy /navyše také ktoré niesú tvoje a nekúpis si ich/ a ty im potom po 2 mesiacoch pošleš faktúru na rok a trvaním zmluvy 2 roky.
Navyše neodklikol "súhlasím so VOP" ale zaškrtol.

To potom môžem ja spraviť stránku kde bude 50 strán textu a hore dám tlačítko ďalej, nikde na 48 strane textu bude spomenuté že ak stlačíš ďalej tak súhlasíš s VOP. Všetko v texte ťa bude všemožne nabádať na to aby si stačil ďalej.
Ty ale budeš taký pedantný že tých 50 strán prečítaš a tačítko nestlačíš. Však?
Kua, akí sme všetci múdri, vieme čo sú osobné údaje, čo nie sú a vieme, že "neodklikol", ale "zaškrtol", ale dáme sa nachytať. Howgh.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Veru nachytať. Lenže to potom stačí, aby si dal niekto do VOP klauzulu, že keď si doma zapneš net, tak tým súhlasíš s jeho VOP a kľudne tam môže mať že sa týmto v jeho prospech vzdávaš celého svojho majetku?
Normálny sudca predsa musí vidieť, že ak je poškodených možno tisícka, možno viac a to iba v jednej konkrétnej veci, tak asi niečo nie je s kostolným poriadkom. No ale na SK máme sudcov a sudcov.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No vsimol som si, ze sa nam tu v suvislisti s touto autualnou temou natahala (aj) zberba, spolu so slovnikom typickym pre vsetky lowendove chatove portaly.

Ale k veci - apropos - stale sa tu ohanate trestnym oznamenim, neviete sa dockat, kedy sa stretnete, aby ste spolu isli na policiu. Pritom je medzi vami kopec takych, ktori sa tu priznavaju, ze uviedli v registracii nepravdive udaje.

Pravna definicia podvodu je, ze niekto niekoho uvedie do omylu (za ucelom nejakeho prospechu). Teda vy ste ineho uviedli do omylu (zrejme za ucelom bezplatne vyuzivat platenu stranku) a chcete podavat trestne oznamenia?

Tak vlastne potom kto je tu podvodnik a kto podvedeny?
0 0
ddino ddino

ddino je offline (nepripojený) ddino

domenico.office Pozri príspevok
Kua, akí sme všetci múdri, vieme čo sú osobné údaje, čo nie sú a vieme, že "neodklikol", ale "zaškrtol", ale dáme sa nachytať. Howgh.
Len na úvod, nepatrím medzi podvedených, len sa im snažím pomôcť.

1. neodpovedal si mi na otázku!
2. Ide o to že sa nikto /kto neposlal peniaze/ nedal nachytať, pretože to čo posielajú nemajú právne podložené.
3. Iba aby si v tom nemal zätok:
§ 3 Osobné údaje Osobnými údajmi sú údaje týkajúce sa určenej alebo určiteľnej fyzickej osoby, pričom takou osobou je osoba, ktorú možno určiť priamo alebo nepriamo, najmä na základe všeobecne použiteľného identifikátora (ČOP RČ) alebo na základe jednej či viacerých charakteristík alebo znakov, ktoré tvoria jej fyzickú, fyziologickú, psychickú, mentálnu, ekonomickú, kultúrnu alebo sociálnu identitu.

Ďalej § 7 Súhlas dotknutej osoby
(1) Osobné údaje možno spracúvať iba so súhlasom dotknutej osoby. Prevádzkovateľ zabezpečí preukázateľnosť súhlasu, a to tak, že možno o ňom podať dôkaz.
(2) Dôkaz o preukázateľnom súhlase obsahuje najmä údaj o tom, kto súhlas poskytol, komu sa tento súhlas dáva, na aký účel, zoznam osobných údajov, dobu platnosti súhlasu a podmienky jeho odvolania. Súhlas daný v písomnej forme je bez vlastnoručnéhopodpisu toho, kto súhlas dáva, neplatný. Na tento účel pre dokument v elektronickej forme možno použiť elektronický podpis podľa osobitného zákona.
...
(4) Súhlas podľa odseku 1 sa nevyžaduje aj vtedy, ak
...
d)predmetom spracúvania sú výlučne titul, meno, priezvisko a adresa dotknutej osoby bez možnosti priradiť k nim ďalšie jej osobné údaje a ich využitie je určené výhradne pre potreby prevádzkovateľa v poštovom styku s dotknutou osobou a evidencie týchto údajov
...

Z toho vyplýva že ak niekam uvediete len TITUL MENO RIEZVISKO A ADRESU a nikomu nepodpíšete /osobne alebo elektronicky/ že súhlasíte so spracovaním osobných údajov, tak vám môžu maximálne posielať poštu a nemôžu na základe daných údajou vystaviť ani zmluvu ani faktúru ...
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

"Je na spotrebiteľoch, či sa proti zaplateniu faktúr budú brániť podaním trestného oznámenia na orgány činné v trestnom konaní. V danom prípade je dôležité, ako boli v uzatvorených zmluvách o povinnosti platby za objednanú službu informovaní a tiež, či boli informovaní o zmluvnej pokute za nedodržanie splatnosti faktúry," doplnil JUDr. Árvay. no a teraz nech je niekto mudry....trestne oznamenie tu povadat neodporucate, a pravnici radia, jednu alebo druhu moznost. Prestavam verit, ze to bude take jednoduche a bude to fungovat na ten princip, ze ludia stretnime sa 20ti, a podme spolu na policiu. Sak to bude len posmech. Verim ze SOI zaujme co najskor stanovisko, lebo to co sa pise po vsetkych forach, v tom sa uz nikto nemoze vyznat.
0 0
ivus1990 ivus1990

ivus1990 je offline (nepripojený) ivus1990

Tak na základe toho, čo napísal ddino mám faktúru aj e-mail ignorovať ?
0 0
laurinka3 laurinka3

laurinka3 je offline (nepripojený) laurinka3

misomiso:

koho ineho sme akoze uviedli do omylu????????

sa ti sniva??????????

My nie sme podvedeni, my nie sme ani uzivatelia, my nie sme s nimi v ziadnom pravnom vztahu!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Len chceme aby dali pokoj a aby taka "spolocnost" nekazila moralku o podnikani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domenico.office:

ako to mozes porovnavat s kamennou kniznicou????
nemas o tejto teme ani paru...tak sa prosim ta nevyjadruj!
Naposledy upravil laurinka3 : 06.11.09 at 09:40
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Na SOIku sa moc nespoliehajte. SOI im môže maximálne ak dať pokutu a možno to posunúť polícii, daňovákom a to je asi tak všetko. Ešte jedna vec, ak sa nikto z firmy SOIke neozve, tak ani tú blbú pokutu im nemajú ako dať. Asi tak.
0 0
Karolina.S Karolina.S

Karolina.S je offline (nepripojený) Karolina.S

ivus1990 Pozri príspevok
Tak na základe toho, čo napísal ddino mám faktúru aj e-mail ignorovať ?

email teoreticky mozes ale neni faktura danovy doklad? skor by som povedala ze treba sa orientovat na zmluvu a nie na fakturu lebo ta je s elektronickym podpisom platna.. ..prosim o rekaciu nejakeho cloveka od "fachu" ...
0 0
PaDoX PaDoX

PaDoX je offline (nepripojený) PaDoX

SOIka si ich predvolala aby to vysvetlili, no keď sa neozvú, prípad bude posunutý polícií.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
ddino Pozri príspevok
Len na úvod, nepatrím medzi podvedených, len sa im snažím pomôcť.

1. neodpovedal si mi na otázku!
...
Ak ti chýba moja odpoveď máš ju tu: Nie, určite by som nečítal 50 strán nejakých VOP a ak mi niekto predkladá 50 strán VOP, alebo aj 5, so mnou skončil, ak tam bude aj výhra neviem aká a neviem aký download a neviem čo ešte, čo by som si stiahol ZADARA. A o to mi šlo, že akí sme, že nám niečo niekto ponúka akože ZADARA SI STIAHNUŤ a sme tam regnutí....neprečítame si, o čo vlastne ide, so svojím menom, adresou, mailovkou. Netvrdím, že sú to relevantné údaje pre fakturáciu, nebodaj právoplatnú zmluvu, ale to nech rozhodnú kompetentné orgány a nech sú aké sú, ale sú určené na to.
Ďakujem za upravenie môjho zmätku..... ale asi je menší, ako tých, čo.... to je už napísané vyššie.
Ja súhlasím s tebou, súhlasím, že to hraničí s dobrými mravmi, možno je to na hrane zákona, len som vyjadril svoj názor a ten si nedám vziať, že to majú veľmi dobre premyslené a bude ťažko im dokazovať úmyseľ podvodu.

Takže dobre čítaj, čo píšem, nespochybňoval som, len som sa zamyslel a vyjadril sa k tejto téme.
Naposledy upravil domenico.office : 06.11.09 at 10:09
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ddino Pozri príspevok
Len na úvod, nepatrím medzi podvedených, len sa im snažím pomôcť.

1. neodpovedal si mi na otázku!
2. Ide o to že sa nikto /kto neposlal peniaze/ nedal nachytať, pretože to čo posielajú nemajú právne podložené.
3. Iba aby si v tom nemal zätok:
§ 3 Osobné údaje Osobnými údajmi sú údaje týkajúce sa určenej alebo určiteľnej fyzickej osoby, pričom takou osobou je osoba, ktorú možno určiť priamo alebo nepriamo, najmä na základe všeobecne použiteľného identifikátora (ČOP RČ) alebo na základe jednej či viacerých charakteristík alebo znakov, ktoré tvoria jej fyzickú, fyziologickú, psychickú, mentálnu, ekonomickú, kultúrnu alebo sociálnu identitu.

Ďalej § 7 Súhlas dotknutej osoby
(1) Osobné údaje možno spracúvať iba so súhlasom dotknutej osoby. Prevádzkovateľ zabezpečí preukázateľnosť súhlasu, a to tak, že možno o ňom podať dôkaz.
(2) Dôkaz o preukázateľnom súhlase obsahuje najmä údaj o tom, kto súhlas poskytol, komu sa tento súhlas dáva, na aký účel, zoznam osobných údajov, dobu platnosti súhlasu a podmienky jeho odvolania. Súhlas daný v písomnej forme je bez vlastnoručnéhopodpisu toho, kto súhlas dáva, neplatný. Na tento účel pre dokument v elektronickej forme možno použiť elektronický podpis podľa osobitného zákona.
...
(4) Súhlas podľa odseku 1 sa nevyžaduje aj vtedy, ak
...
d)predmetom spracúvania sú výlučne titul, meno, priezvisko a adresa dotknutej osoby bez možnosti priradiť k nim ďalšie jej osobné údaje a ich využitie je určené výhradne pre potreby prevádzkovateľa v poštovom styku s dotknutou osobou a evidencie týchto údajov
...

Z toho vyplýva že ak niekam uvediete len TITUL MENO RIEZVISKO A ADRESU a nikomu nepodpíšete /osobne alebo elektronicky/ že súhlasíte so spracovaním osobných údajov, tak vám môžu maximálne posielať poštu a nemôžu na základe daných údajou vystaviť ani zmluvu ani faktúru ...
O com to tu stale tocite? Vec cely odsek II. VOP riesi ochranu osobnych udajov. Ti, co to odklikli suhlasili s poskytnutim svojich osobnych udajov a dokonca suhlasili s tym, ze ich prevadzkovatel domeny moze poskytnut "tretej osobe" - (teda vymahacskej firme) za ucelom vymahania pohladavok.

Ved staci citat, co ste potvrdili a usetrili by ste si kopec miesta v tejto debate.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Domenico.office:

ako to mozes porovnavat s kamennou kniznicou????
nemas o tejto teme ani paru...tak sa prosim ta nevyjadruj!
Ty si kto laurinka....? Myslím, že je tu niekto iný bez znalostí, keď sa registruje svojim menom na pochybné weby. Na Poradu si v svojom profile ani nevieš vyplniť kontaktné info, či iné, vystupuješ tu ako nejaký anonym narozdiel odomňa.... Na nikoho som osobne nezaútočil a ty to robíš. V budúcnosti si odpusť rady typu, ty sa tu nevyjadruj. Ja sa budem vyjadrovať k tomu, čo ja budem chcieť, je to moje právo a ty mi ho nevezmeš!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať