Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
mia27 mia27

mia27 je offline (nepripojený) mia27

aj ja som sa zaregistrovala,ale len na to,aby si syn pozrel nejaké hry čo tam ponúkali zadarmo.Po zhliadnutí stránky si nakoniec ani nič nevybral a zo stránky odišiel.Po mesiaci mi prišla faktúra na zaplatenie 60eurového polatku.Ostala som tiež v šoku,keďže už som aj na to zabudla.Všimla som si na jednej stránke návrh na hromadné trestné stihanie voči tejto spoločnosti.Neviem či mám tiež dať alebo nie.Veď ja som vlastne ani nič nepodpisovala
0 0
lolina lolina

lolina je offline (nepripojený) lolina

takze...po dopozeraní príspevku...firma nemá oprávnenie na podnikanie takehoto druhu na uzemí SR, to znamená ze nemoze uzatvarat ziadne "zmluvy", nemoze si uzatvarat ziadne VOP a uz toboz nemoze vymahat absolutne ziadne faktury....podvodníci su to
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Či ho podpísať, alebo nie, je na každom vlastnom rozhodnutí.

Ešte by som rád dodať - keďže podvedených je také množstvo, tak ťažko obstojí tvrdenie, že treba čítať a nepísať osobné údaje a pod. Keby boli podvedení dvaja, traja, desiati, tak nepoviem, ale toto je predsa neprehliadnuteľný fakt.
0 0
shishi shishi

shishi je offline (nepripojený) shishi

mna by tiez zaujimalo, ako sa z uvedenej stranky odhlasit.
jasne, ze som pri registracii iba zaklikla, ze suhlasim s VOP a neprecitala som si ich, ale keby som bola uz pri registracii upozornena na spoplatnenie zaregistrovania sa 120€ na 2 roky, resp. vyuzivania sluzby ako som bola informovana mailom, ked som sa snazila odhlasit, by ma ani len nenapadlo sa prihlasit, 120 € by som vedela vyuzit aj inac.
normalne som sama na seba nasrata, ze som sa takto nachytala a teraz neviem, co s tym mam robit.
diky za pomoc
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

skodoradost Pozri príspevok
Konecne sme sa dopracovali k tomu ze co robi väcsina to je pravoplatne... nova forma demokracie.

A este: ovecky robia to co im vyssia moc (markiza a joj) prikaze. Uz sa tu tesim na diskusiu: "ale ved oni povedali ze ..."

A ja sa teším, keď ťa šľak trafí.
0 0
Karolina.S Karolina.S

Karolina.S je offline (nepripojený) Karolina.S

ok jojku sme videli asi vsetci,pozreli ste si markizu??? podla pravnika je zmluva platna a obchodna inspekcia tiez nemoze jednoznacne potvrdit obvinenia
0 0
Zoeska Zoeska

Zoeska je offline (nepripojený) Zoeska

na 123people je fotečka pana Adamči, docela se na ni usmíva....
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

no, markiza vravi neplatit, joj vravi platit, SOI nevie co robit, Policia - ta s tym nema nic spolocne, a cas bezi v nas neprospech. Kazdy pravnik hovori nieco ine, su pravnici ktory vravia ze zmluva je platna, na joj zase ukazuju jedneho a toho isteho pravnika, ktory hovori zmluva neplatna. Co ta navstivit nejaku dobru pravnu kancelariu? Urobil to uz niekto, ci budeme stale pocuvat nazory pravnikov, ktory chcu na celej veci len zarobit.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Ľudia.
Ako nad tým rozmýšľam, aj keby bola "zmluva" platná, ako by chceli niekoho donútiť tú čiastku zaplatiť? Také množstvo ľudí!? Jedine súdnou cestou a cestou zdĺhavého dokazovania. Ale pochybujem, že by vyhrali.
Pointa:
Aj keby tie "zmluvy" boli platné, ich vymožiteľnosť zo strany tej "firmy" je skoro nulová. Keby sa jednalo o 8 ľudí tak nepoviem nič. Ale je ich vyše tisíc, a to nepočítam tých čo sa nepridali na FB.
0 0
shishi shishi

shishi je offline (nepripojený) shishi

Diky za to zrusenie zmluvy. Som im to aj s tou ich fakturou vratila, som zvedava, ze co mi zase odpisu. vcera som im uz raz pisala a pani, ktora sa mi ozvala spat mi uvadzala v maily, ze som bola pre zaregistrovanim sa informovana o spoplatneni sluzby. Ale takato informacia nebola na stranke uvedena inac by som sa tam neregistrovala.
Dufam, ze mi odpisu a naozaj rozmyslam nad tym, ze napisem do SOI-ky.
Zatim diky, pekny vecer
0 0
ani3012 ani3012

ani3012 je offline (nepripojený) ani3012

nivarto Pozri príspevok
Ľudia.
Ako nad tým rozmýšľam, aj keby bola "zmluva" platná, ako by chceli niekoho donútiť tú čiastku zaplatiť? Také množstvo ľudí!? Jedine súdnou cestou a cestou zdĺhavého dokazovania. Ale pochybujem, že by vyhrali.
Pointa:
Aj keby tie "zmluvy" boli platné, ich vymožiteľnosť zo strany tej "firmy" je skoro nulová. Keby sa jednalo o 8 ľudí tak nepoviem nič. Ale je ich vyše tisíc, a to nepočítam tých čo sa nepridali na FB.
cez inkasne spoločnosti
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

ani3012 Pozri príspevok
cez inkasne spoločnosti
Ok. Dajme tomu. A čo oni môžu urobiť? Pochybujem, že sa budú súdiť!!! Jediné čo môžu robiť, je len spamovať mailbox, telefonovať a písať listy. A to sa dá v pohode ignorovať no nie? Alebo sa mýlim?
0 0
ivus1990 ivus1990

ivus1990 je offline (nepripojený) ivus1990

To je super! Všetci tu píšeme o problémoch s portálom, ktorý nás dostal do takýchto problémov a v hornom rohu zatiaľ bežala platená reklama na tento portál. To je výsmech poškodených.
0 0
ani3012 ani3012

ani3012 je offline (nepripojený) ani3012

ivus1990 Pozri príspevok
To je super! Všetci tu píšeme o problémoch s portálom, ktorý nás dostal do takýchto problémov a v hornom rohu zatiaľ bežala platená reklama na tento portál. To je výsmech poškodených.
tak ja nejako reklamy nevnímam....ale je to naozaj smiešne,ale vieš,keď si zaplatili...tiež nemôžu reklamu stopnúť len tak,tiež majú nejaké zmluvy atď.
0 0
ani3012 ani3012

ani3012 je offline (nepripojený) ani3012

nivarto Pozri príspevok
Ok. Dajme tomu. A čo oni môžu urobiť? Pochybujem, že sa budú súdiť!!! Jediné čo môžu robiť, je len spamovať mailbox, telefonovať a písať listy. A to sa dá v pohode ignorovať no nie? Alebo sa mýlim?
Všetky veľké inkasné spoločnosti na slovenskom trhu dnes fungujú na princípe tzv. success fee. Klienti platia len za tie pohľadávky, ktoré sa podarí vymôcť.
Spravidla ide o percentuálny podiel z peňazí, ktoré zákazníkovi prídu na účet. Vopred sa neplatia žiadne vstupné poplatky.
Podiel z vymoženej pohľadávky pre inkasnú spoločnosť sa štandardne pohybuje v intervale desať až tridsať percent. Závisí to od troch základných faktorov.
Prvý je vek pohľadávky. Je obrovský rozdiel, ak spoločnosť musí vymáhať pohľadávku dva mesiace po lehote splatnosti, ako keď vymáha pohľadávku starú viac ako rok. Čím je staršia, tým je nižší predpoklad, že sa ju inkasnej firme podarí úspešne vyriešiť, navyše ju to bude stáť oveľa väčšie úsilie.
Druhý faktor je výška jednotlivých pohľadávok. Je iné, ak klient prinesie inkasnej spoločnosti balík päťdesiatich pohľadávok voči rôznym dlžníkom, z ktorých každá má od 5- do 20-tisíc korún, ako keď jej postúpi jednu 5-miliónovú pohľadávku.
Posledný faktor, od ktorého závisí výška odmeny pre inkasnú firmu, je samotný dlžník. Jednoduchšie sa inkasuje pohľadávka voči právnickým osobám ako voči fyzickým.
Kým o fyzických osobách inkasná firma spravidla nemá žiadne alebo len strohé informácie, v prípade firiem je to naopak. Údaje o nich má v databáze, takže dokáže odhadnúť, aká je šanca, že bude inkaso úspešné.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ani3012 Pozri príspevok
fotky dvoch máš na stránke mladež SNS
Pani, tak ked je do toho zapletena SNS, tak to pre vas nebude lahke uspiet na sude, hoci momentalne je spravodlivost v rukach HZDS.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Hmmm... Podľa prvého predpokladu, ak by začali teraz, tak by mali šancu. Podľa druhého predpokladu to vyzerá dobre, lebo 60 eur(1800 korún) je relatívne málo a jedná sa o tisíce ľudí. z tohto pohľadu to bude pre inkasnú firmu málo zaujímavé. no a tretí faktor tiež nahráva v prospech poškodených, keďže sa jedná v drvivej väčšine o FO.
Pointa: Podľa mňa by táto záležitosť bola málo atraktívna pre inkasné spoločnosti. Veľké množstvo ľudí, malé čiastky a tým pádom veľa námahy.
0 0
Zoeska Zoeska

Zoeska je offline (nepripojený) Zoeska

no jo,ale když si k tomu připočtete úrok, tak to není potom tak málo...
0 0
ani3012 ani3012

ani3012 je offline (nepripojený) ani3012

skodoradost Pozri príspevok



Este nik nespomenul Fica... A co je s Dzurindom. Ten by to mohol pouzit ako volebnu kampan...

PS: Uz sme pri inkase? podla mna to dostane ruska/ukrainska inkaso firma
tebe by mohli zablokovať sem prístup.
0 0
ivus1990 ivus1990

ivus1990 je offline (nepripojený) ivus1990

Pre Zoeska

Ale úrok z omeškania nie je nikde vo VOP uvedený. Žiadne penále za omeškanú platbu sa nikde neuvádzajú !!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať