Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
Zoeska Zoeska

Zoeska je offline (nepripojený) Zoeska

to ivus: jo jo ja vim,ale už jsem z toho opravdu zblblá, protože každou půlhodinu se dozvídám něco jiného a také se bojím toho, že nepůjdou po každém, jen si vyberou par z nás...

zkuste mrknout i na facebook, tam mají take zajímavé postřehy.
0 0
ani3012 ani3012

ani3012 je offline (nepripojený) ani3012

my už 4.deň beháme z izby do izby neboj
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

otázka:
Bola by zmluva platná aj v prípade, že súhlas s VOP a registráciu z mojej IP adresy a z rodinnej e-mailovej schránky by uskutočnila moja desaťročná dcéra? Bez môjho vedomia?
Môže takýto právny akt uzavrieť neplnoletá osoba? Považuje sa za platný?
Naposledy upravil Monika Kováčová : 07.11.09 at 12:17
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

ivus1990 Pozri príspevok
Pre Zoeska

Ale úrok z omeškania nie je nikde vo VOP uvedený. Žiadne penále za omeškanú platbu sa nikde neuvádzajú !!!
Ďalší bod podvodu, ale netreba mať obavy, ibaže by ten úrok do VOP dopracoval user s nickom Skodoradost
0 0
neskodny neskodny

neskodny je offline (nepripojený) neskodny

kurnik, blokli ma ze persona non grata. a ze sloboda nazoru konecne sa ale admin cini a dokazuje ze aj daco robi. klobuk dolu. chcel som len povedat ze aku pesnicku si pustam ked citam tie vase pribehy na tomto fore:



youtube.com /watch?v=dGjk8JPu-Ns
0 0
tasa tasa

tasa je offline (nepripojený) tasa

ivus1990 Pozri príspevok
Pre Zoeska

Ale úrok z omeškania nie je nikde vo VOP uvedený. Žiadne penále za omeškanú platbu sa nikde neuvádzajú !!!
presne vo VOPke nie su ziadne uroky z omeskania spomenute
0 0
JozkokozleJ JozkokozleJ

JozkokozleJ je offline (nepripojený) JozkokozleJ

Ked je v tych podmienkach (nazvat zmluvou to nemozno) ako poskytovatel uvedeny "Web Content, zapisany v obchodnom registri ... atd." A pritom v OR nie je, co to je za zmluvu? Dokonca ani ICO, t.j. povinny udaj pri zmluve tam nie je. Ved to je zdrap!
0 0
JozkokozleJ JozkokozleJ

JozkokozleJ je offline (nepripojený) JozkokozleJ

... prirodzene "registri"
0 0
Karolina.S Karolina.S

Karolina.S je offline (nepripojený) Karolina.S

juj nejako sa ten layout tu pokazil..
0 0
t1ny t1ny

t1ny je offline (nepripojený) t1ny

prisiel mi dnes vecer od nich mail, ja som im pisla bohuzial toho tretieho ked som bola z toho velmi vylakana, ze co sa vlastne deje strasna skoda, ze som to vobec spravila. zacali klast otazky, text , kopirujem:

Vašu písomnú reklamáciu sme obdržali dnešným dňom.
Našou odpoveďou chceme upozorniť na nasledujúce body.


Naše záznamy poukazujú na dokázateľnosť vašej registrácie prostredníctvom zadania vašej e-mailovej adresy. Na túto adresu Vám bol zaslaný aktivačný link potrebný na prístup do našej databázy.
Naďalej tvrdíte, že žiadosť o registráciu nebola podaná Vašou osobou.

Na vyjasnenie tejto skutočnosti by sme Vás chceli požiadať aby ste nám zodpovedali nasledujúce otázky:
Boli ste v deň prihlásenia, ktorý nájdete na faktúre na internete? Ktorého poskytovateľa internetu používate?
Má ešte niekto okrem Vás prístup na zadanú e-mailovú schránku?
Vykonali ste potrebné opatrenia na ochranu Vašej emailovej schránky proti neoprávnenému prístupu inými osobami ( vrátane príslušníkov rodiny ) ? Je prístupové heslo do Vašej emailovej schránky uložené v počítači a automaticky doplnené v prihlasovacom okne? Je Váš počítač používaný treťou osobou?
Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše e-mailové údaje boli použité treťou osobou pri prihlásení sa náš portál?
Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše emailové údaje boli použité treťou osobou, vrátane príslušníkov rodiny pri prihlásení na náš portál?
Ak máte skutočne len vy prístup do Vašej emailovej schránky, je dôležité objasniť, ako je možné, že aktivačný link zaslaný na Vašu emailovú adresu bol spustený?


Dobrovoľné poskytnutie týchto informácií je vo Vašom, tak ako aj v našom záujme, pretože budeme aj naďalej presadzovať požiadavky vyplývajúce zo zmluvy. Súčasne bude podané trestné oznámenie voči osobe, ktorá zneužila vaše údaje k registrácii na našom portáli a tým nás prostredníctvom Vašich osobných údajov priviedla do omylu.


Co teraz robit? hrat mrtveho chrobaka alebo s nimi komunikovat alebo co? PORADTE PROSIIIIIIM!!!!!!!!!!
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

t1ny Pozri príspevok
Co teraz robit? hrat mrtveho chrobaka alebo s nimi komunikovat alebo co? PORADTE PROSIIIIIIM!!!!!!!!!!
V prvom rade je to iba na tebe ako sa zachováš. Ja osobne by som ich ignoroval. Maximálne ak napísať, že odmietaš komunikovať s fiktívnou spol., na ktorú je podaných viacero žalôb, resp. hromadná žaloba v predmetnej veci. Ignorovať ich je ale asi lepšie riešenie, neignorovať iba ak súdnu zásielku - to som tu už napísal asi 10x, ale zrejme to nikto nečíta. Dal som sem aj x linkov na články, kde sa tieto situácie opisujú, ako sa to dialo v zahraničí, ako treba postupovať, a pod.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Kazdy internetovy provider by mal logovat netflow, to jest ktora ip na ktorom porte v akom case mala konekciu na ktoru IP na ktorom porte v akom case.
Tieto udaje ma k dispozicii len provider a poskitnut ich moze len policii ak ho o to poziada a to len v pripade ak sa jedna o trestnu cinnost
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Chce to aj trochu uvolniť atmošku:
Pýta sa klient p. Adamcu: "A budes tu ked sa vratim?" p. Adamca odpoveda: "Co si dement?, beriem 60€ a idem do nemecka!"
0 0
najprvcitaj najprvcitaj

najprvcitaj je offline (nepripojený) najprvcitaj

Bircof Pozri príspevok
V kratkosti: 300/2005 § 221 (1) ,,Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky."
Skutkova podstata nie je naplnena, lebo spolocnost, ktora Vam zaslala faktury Vas neuviedla do omylu, nakolko podmienky boli VOP uvede, sami ste sa uviedli do omylu, tym, ze ste si neprecitali s cim suhlasite.

Podla OZ staci prejav a vola na uzavertenie zmluvy...co bolo odsuhlasenym VOP...z toho vyplyva ze podla OZ musite napadnut neplatnost zmluvy, o ktorej rozhodne sud...

DOPORUCUJEM ZASLAT VYPOVEDANIE ZMLUVY § 49a OZ

To, ze to nezaplatite sa vystavuje riziku, ze bude na vás vystaveny exekucny titul....ktory bude urcite vyssi ako dlzna suma...nie som presvedceny o tom, ze je to dobra rada - neplatit
Síce nepatrím medzi registrovaných užívateľov tohto problému, avšak sledujem túto tému a k hromadnému trestnému stíhaniu by som sa vyjadril asi tak, že si je potrebné dať pozor, aby z toho nakoniec nebolo hromadné trestné oznámenie zo strany spoločnosti Pro Content podľa § 345 Trestného zákona v platnom znení, a síce trestného činu krivého obvinenia, nakoľko je tomu, kto sa na vec nepozerá s rozhnevanými klapkami na očiach jasné, že žiadny podvod spáchaný nebol, keďže nikto nebol uvedený do omylu. a preto nie je naplnená skutková podstata trestného činu podvodu tak ako je uvedený v Trestnom zákone (aspoň ja takto postupujem v praxi).
Ono z istého uhlu pohľadu by bolo možné konštatovať, že do omylu bola uvedená spoločnosť Pro Content a to tým, že užívatelia pri registrácii tvrdili, že sa oboznámili s VOP, ale v skutočnosti takto neurobili, a podaním trestného oznámenia vystavili spoločnosť trestnému stíhaniu. Proti osobe, ktorá organizuje podanie hromadného trestného oznámenia, ktoré sa ukáže ako krivé, bude podľa môjho názoru taktiež vyvodená trestnoprávna zodpovednosť.

Spomeniem ešte jednu vec. Podľa môjho názoru, keby si ľudia prečítali VOP, a nielen ich slepo "odklikli" nebola by tu vôbec takáto vášnivá diskusia. Možno sa treba z tohto poučiť, toto je pravdepodobne len začiatok, chytia sa toho ďalší a ďalší a za pár mesiacov to bude bežná vec a vôbec nikoho ani nenapadne neprečítať si VOP alebo aspoň zváži či je daná stránka naozaj "bezpečná".

Veď už ani na rôzne maily, ktoré Vám prídu z nejakej krajiny, v ktorej ste vyhrali závratnú sumu, neodpovedáte a už rozhodne im nepošlete "transakčný" poplatok.

Pokiaľ sa budú užívatelia internetu správať nezodpovedne môžu hádzať vinu na kohokoľvek, ale väčšine je už pomaly jasné, že chyba sa stala skôr na ich strane a už asi len málokto z tých, ktorým sa stalo teraz toto, budú v budúcnosti ďalej slepo "klikať" kde sa bude dať.
0 0
foxott foxott

foxott je offline (nepripojený) foxott

keďže nikto nebol uvedený do omylu?

myslim ze by si si mal precitat tie podmienky ty

minimalne jeden rozpor tam je, cim ta uz uviedli do omylu a tym padom cely tvoj prispevok je irelevantny
0 0
luslavka luslavka

luslavka je offline (nepripojený) luslavka

Bolo by zaujímavé zistiť najvyšší VS ja mám 4402456. Keby dal každý 1,- Eur na právnika...
0 0
bushin bushin

bushin je offline (nepripojený) bushin

Uz sa tu popisalo vela pre a proti zakonosti postupu autorov spominanych webov.
Uvidime co poriesi PZ a ine statne urady, ak nieco.
Ale iste je jedno - autori sli do toho od zaciatku s tym obrat co nejvacsi pocet ludi o peniaze vyuzijuc zabehnuty sposob registracie kde nikto nieco take necaka, nalakat ich na sutaze(prave mena a adresy) a ponukat tam obsah ktory je na mnohych inych weboch volne dostupny aj bez registracie..
Ci je to podla zakona uvidime (aj to koho tie zakony chrania).
Nevyznam sa natolko v zakonoch aby som to hned vedel posudit (ine "kapacity" v mediach sa nevedeli vyjadrit jednoznacne)....
Viem ale ze tento sposob je NEMORALNY, NEETICKY.. a k tomu sa mi vybavuje jedna scena z Pulp Fiction - stryko Marcelus s kamosmi, s kliestami a letlampou ze by sa na nich vyblaznili a ich prdel by spoznala stredovek.....potom by ich taketo srandicky rychlo presli!
TO nieje navadzanie - len moja fantazia..
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Aj to je pravda, že ak by sa toho chytil šikovný právnik, ako je napr. "najprvcitaj", tak by to mohlo skončiť v prospech firmy. Stačilo by tvrdiť, že VOP sú úplne v poriadku, nič v nich nikdy nebolo svojvoľne menené, všetko bolo jasne napísané a ešte pred prvou návštevou daných portálov muselo byť každému jasné že bude platiť do konca života a firma bude v danom súdnom spore úspešná.

Ó pane, kam sme to dospeli. Zákon a spravodlivosť je zrejme fraška. Danej firme nevznikla žiadna škoda - možno tisícke šikovne oklamaných/podvedených tu vzniká značná škoda, ale to už asi nikoho kompetentného a ani pani spravodlivosť trápiť nebude
0 0
barancok barancok

barancok je offline (nepripojený) barancok

mozno patri k nim
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať