Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Mám ešte jednu otázku - nie je skoro 400% ročný úrok skôr úžera ako úrok z omeškania? Lebo podľa mňa to nie je normálne ako aj celá táto firma a kauza!
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

jusike : zabudas ze aj ludia maj dokazy. napriklad sa to da uhrat na to ze oni mali jasne stanovene VOP s tym ze uzivatel je podla nich ten co zaplatil. s tym sme suhlasili. takze uzivatel na ktoreho sa vztahuje vop je ten co zaplatil a hotovo. to znamena ze nas sa netykaju a moze s nimi ist vies kam ?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

nivarto Pozri príspevok
Hmmm... Podľa prvého predpokladu, ak by začali teraz, tak by mali šancu. Podľa druhého predpokladu to vyzerá dobre, lebo 60 eur(1800 korún) je relatívne málo a jedná sa o tisíce ľudí. z tohto pohľadu to bude pre inkasnú firmu málo zaujímavé. no a tretí faktor tiež nahráva v prospech poškodených, keďže sa jedná v drvivej väčšine o FO.
Pointa: Podľa mňa by táto záležitosť bola málo atraktívna pre inkasné spoločnosti. Veľké množstvo ľudí, malé čiastky a tým pádom veľa námahy.
No pokial viem, inkasna firma sice berie proviziu od toho, od koho kupuje pohladavky, sucasne si sle aj necha preplatit vsetky naklady vymahania od dlznika.

Ta legislativa je uplne hrozna, to by clovek neveril. Neviem, ci Cesi maju kompletne odlisny pravny system, ale skor sa obavam, ze nie. Pred casom bola v CT reportaz o zene, ktora bez toho, aby niekomu dlhovala hoci 1 korunu prisla o byt v Prahe a este aj RD na Morave.

Pani byvala v mestskom byte v Prahe. Ten byt vysudil asi v ramci nejakej exekucie najaky chlapik a chcel tu pani vystahovat. Ona mala platnu najomnu zmluvu s mestom, tak sa von neponahlala. Nakoniec ju vystahoval exekutor. Ake bolo jej prekvapenie, ked az nasledne zistila, ze exekutor predal aj jej RD na Morave, ktory zdedila po rodicoch. Vraj kvoli uhradeniu trov exekucie, ktore cinili 80.000 CZK. Exekutor nikdy dotycnu nekontaktoval za ucelom vymahania trov exekucie, rovno si zistil, aky ma majetok a zabavil jej RD. Novinari sa do toho obuli a zistili, ze hoci je to sokujuce, nic sa s tym neda robit. Exekutor vraj nie je povinny informovat "povinneho" o trovach exekucie, ani nie je povinny ziadat zaplatenie trov priamo od neho, moze za tym ucelom exekuovat akykolvek jeho majetok. No nieco strasne.

Ja viem, ze mozno SR legislativa je stale troccha odlisna v tom, ze este stale viac chrani najomnikoch v najomnych bytoch, ze im majitel musi najst nahradny byt. Ale tu teraz nejde o to, tu ide o problem, ze akym sposobom si mozu exekutori "vymahat" preplatenie trov exekucie (ktore byvaju aj tak zvacsa premrstene) - nemusia to ani pytat od vas, rovno vam predaju akukolvek nehnutelnost.

Neviem teda presne ci je to tak aj u nas, no velmi by som sa necudoval, lebo tieto exekucie a vymahania to je dobra mafia, par prispevkov na tieto temy bolo uz aj v nasej televizii.
0 0
dusann1988 dusann1988

dusann1988 je offline (nepripojený) dusann1988

Vyzyvam vsetkych ktorých sa tento podvod týka aby sa stali členom skupiny "Prisla vam faktura na 60 euro?" na facebooku.

Spolu dokážeme viac !
0 0
ivus1990 ivus1990

ivus1990 je offline (nepripojený) ivus1990

Práve ma niečo napadlo.
VOP určujú podmienky existencie a realizácie zmluvných vzťahov /bod 1 /. Citujem: "VOP sú súčasťou zmluvy medzi poskytovateľom o používateľom a tvoria časť jej obsahu."
Súčasťou akej zmluvy? Veď my sme obdržali len VOP a žiadnu zmluvu nám nikto nedoručil. Tú by sme mali vlastnoručne podpísať, prípadne elektronickým podpisom. Ale ten asi veľa ľudí nevyužíva. A kto využíva elektronický podpis, musí to najskôr odsúhlasiť vlastnoručným podpisom, alebo sa mýlim? Lebo ja som ho ešte nikdy nevyužila, tak nepoznám presné pravidlá. Tak teda na základe akej zmluvy nám bola doručená faktúra?

Ešte doplním, že zmluva /ak nejaká existuje/ je vždy platná až po podpise obidvoch strán. Odkliknutie nemôže nahradiť ručný ani elektronický podpis.
Naposledy upravil ivus1990 : 07.11.09 at 14:07
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

ano, aj ja vyzyvam vsetkych chodte na facebook, tam to budu mat z Vasou identifikáciou ovela jednoduchsie, lebo verim ze 99% z Vas tam ma fotku, meno a priezvisko. Nenapadlo Vás ze poskytovatelia sleduju asi vsetky fora a zbieraju informacie, ktore urcite neskor pouziju aj na sude? Nezabudnite vsetci z Facebooku ist na policiu a podat trestne oznamenie ze ste na stranke nikdy neboli a ze ide o podvod. Uz to tu niekto napisal ako to bude vyzerat: Zakaznik : chcem podat trestne oznamenie, niekto zneuzil moje data Policia: bol ste na stranke Zakaznik: nie, nikdy Policia: ste si tym 100% isty? ste si vedomi, ze ak sa dokaze, ze ste na tej stranke predsa len boli, moze byt na Vas podane trestne oznamenie za krive obvinenie?? Zakaznik: hmmmm, hmmmmm, dovi
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Monika Kováčová Pozri príspevok
otázka:
Bola by zmluva platná aj v prípade, že súhlas s VOP a registráciu z mojej IP adresy a z rodinnej e-mailovej schránky by uskutočnila moja desaťročná dcéra? Bez môjho vedomia?
Môže takýto právny akt uzavrieť neplnoletá osoba? Považuje sa za platný?
Vie mi niekto odpovedať na moju otázku?
0 0
macbeth8 macbeth8

macbeth8 je offline (nepripojený) macbeth8

t1ny Pozri príspevok
prisiel mi dnes vecer od nich mail, ja som im pisla bohuzial toho tretieho ked som bola z toho velmi vylakana, ze co sa vlastne deje strasna skoda, ze som to vobec spravila. zacali klast otazky, text , kopirujem:

Vašu písomnú reklamáciu sme obdržali dnešným dňom.
Našou odpoveďou chceme upozorniť na nasledujúce body.

Boli ste v deň prihlásenia, ktorý nájdete na faktúre na internete? To si ma clovek pamatat pol roka dozadu, ktore dni bol na nete?
Ktorého poskytovateľa internetu používate? To si mozu zistit velmi lahko oni, naco tym niekoho otravuju...
Má ešte niekto okrem Vás prístup na zadanú e-mailovú schránku?
Vykonali ste potrebné opatrenia na ochranu Vašej emailovej schránky proti neoprávnenému prístupu inými osobami (vrátane príslušníkov rodiny)? Ano, mamu a otca som zavrela do komory a sestru zviazal hrubym povrazom. Alebo ocakavaju odpoved -- ano, zvolil som si ako heslo nahodny retazec specialnych znakov dlhsi ako 35 pismen?
Je prístupové heslo do Vašej emailovej schránky uložené v počítači a automaticky doplnené v prihlasovacom okne? Je Váš počítač používaný treťou osobou?
Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše e-mailové údaje boli použité treťou osobou pri prihlásení sa náš portál? Toto nik nemoze kategoricky vylucit, napisat tam email kohosi ineho je predsa velmi lahke...
Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše emailové údaje boli použité treťou osobou, vrátane príslušníkov rodiny pri prihlásení na náš portál? Ak sa nemylim, na otazky, ktorych odpoved by mohla poskodit blizku rodinu, nemusim odpovedat
Ak máte skutočne len vy prístup do Vašej emailovej schránky, je dôležité objasniť, ako je možné, že aktivačný link zaslaný na Vašu emailovú adresu bol spustený?


Dobrovoľné poskytnutie týchto informácií je vo Vašom, tak ako aj v našom záujme, pretože budeme aj naďalej presadzovať požiadavky vyplývajúce zo zmluvy. Súčasne bude podané trestné oznámenie voči osobe, ktorá zneužila vaše údaje k registrácii na našom portáli a tým nás prostredníctvom Vašich osobných údajov priviedla do omylu.
myslim, ze akekolvek odpovede na tieto smiesne otazky su hlavne v ich zaujme...
alebo druha alternativa je povedat, bol som v internet cafe, nechal som si tam zapamatat heslo do mejlu v prehliadaci, tak sa tam mohol dostat ktokolvek...
0 0
BLAZEJWRC BLAZEJWRC

BLAZEJWRC je offline (nepripojený) BLAZEJWRC

DA SA VAM NA TU STRANKU NA KTOREJ STE SA ZAREGISTROVALI PRIHLASIT?
LEBO MNE NIE.TAK POTOM ZACO MAM PLATIT?
0 0
macbeth8 macbeth8

macbeth8 je offline (nepripojený) macbeth8

Monika Kováčová Pozri príspevok
Vie mi niekto odpovedať na moju otázku?
niekto tu asi 40 stran dozadu citoval nieco o zodpovednosti (aj hmotnej) rodicov za ciny svojho dietata... ale neviem uz presne, ake z toho bolo ponaucenie...

aj ked sa mi zda dost zvlastne, ze by par kliknuti 10 rocneho dietata mohlo znamenat, ze toto dietko uzavrelo pravoplatnu zmluvu a rodic moze byt stastny, ked bude platit nie len 60eur, ale trebars 200 mesacne...
0 0
elizabet57 elizabet57

elizabet57 je offline (nepripojený) elizabet57

Už to tu kazdy omiela niekolko dni
a zda sa, ze mnohi z Vas si to este stale dokladne neprecitali:
citujem z VOP - "Užívateľ – fyzická osoba / nepodnikateľ,
alebo fyzická resp. právnická osoba podnikateľ, ktorá uzatvorila s poskytovateľom zmluvu,
prostredníctvom ktorej získa prístup na databázu programov, pričom užívateľom sa stáva po uzatvorení
zmluvy s prevádzkovateľom a zaplatení dohodnutej ceny služby."
Upozornujem na text za poslednou ciarkou - ...a po zaplateni... - t.j. ak si nezaplatil, nie si uzivatel. Inac sa mi to celkom paci, lebo je to pekna pasca na typickych "klikacov" - cca 95 peerc. uzivatelov pocitacov.
A este jedna poznamocka, alebo otazocka - Ak niekto z Vas uz nieco kupoval prostrednictvom internetu, pouzivali ste pri tom elektronicky podpis?
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

elizabet57 Pozri príspevok
Už to tu kazdy omiela niekolko dni
a zda sa, ze mnohi z Vas si to este stale dokladne neprecitali:
citujem z VOP - "Užívateľ – fyzická osoba / nepodnikateľ,
alebo fyzická resp. právnická osoba podnikateľ, ktorá uzatvorila s poskytovateľom zmluvu,
prostredníctvom ktorej získa prístup na databázu programov, pričom užívateľom sa stáva po uzatvorení
zmluvy s prevádzkovateľom a zaplatení dohodnutej ceny služby."
Upozornujem na text za poslednou ciarkou - ...a po zaplateni... - t.j. ak si nezaplatil, nie si uzivatel. Inac sa mi to celkom paci, lebo je to pekna pasca na typickych "klikacov" - cca 95 peerc. uzivatelov pocitacov.
A este jedna poznamocka, alebo otazocka - Ak niekto z Vas uz nieco kupoval prostrednictvom internetu, pouzivali ste pri tom elektronicky podpis?
ja tiez nechapem preco to tu furt rozoberaju. ocividne nikto nepspada pokial nezaplati do definicie "uzivatel" tym padom nic nemozu lebo vsetko sa tyka "uzivatela".

co sa tyka toho elektronickeho podpisu. eshopy vedia ze ten podpis ludia bezne nemaju a preto funguju v style platba predom, resp. pri prebrani. bud zaplatis alebo nie. a na zaklade toho mas sluzbu/tovar. s tejto afery tu vychadzaju ako dementi prave pani podvodnici ktory si ich VOP zle formulovali a napokon sa odrbali sami. len niektory ludia niesu schopny citat viac ako jeden riadok za sebou a furt tu tocia o nicom uz asi 60 stran diskusie. vsetko dolezite aj tak bolo uz davno povedane.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Jop, asi všetko tu už bolo povedané.
Aj o tých nákupoch v eshopoch, ja som to tu určite písal. Nakupujem v eshopoch bežne, nemám žiaden elektronický podpis a nikdy nebol problém. Ale vždy mi prišiel poriadny tovar, ktorý mal už pred mojou registráciou a aj objednávkou riadne vyznačenú cenu, pekne a zrozumiteľne rozpísané obchodné a všetky ostatné podmienky. Dokonca napr. pri opakovanom nákupe pneumatík som si pri objednávke zadal podmienku a keďže nevedeli či ju splnia, tak mi hneď napísali email - súhlasil som s ich požiadavkou, tovar mi dokonca zabezpečili expresne rýchlo (možno preto, že som už ich viac ročný zákazník), proste takto si predstavujem podnikanie na internete a nie drbnutím nejakých sk-rvených VOP na svoj portál a vydieračskými praktikami. Nerozumiem ako sa môže niekto zastávať takýchto hyen, jedine ak je aj on sám hyena
0 0
Iron1968 Iron1968

Iron1968 je offline (nepripojený) Iron1968

Presne tak. Súhlasím s Jusike. Ako sa môže niekto zastávať niekoho, kto minimálne pochybným spôsobom ťahá z ľudí peniaze? To sú tí "dokonalí" a "najmúdrejší", ktorí sú presvedčení o tom, že im sa nič podobné stať nemôže, lebo čítajú. A my ostatní sme podľa nich blbí, tak nech platíme. Je to zvrátený názor. Takýmto spôsobom vlastne obhajovať zdieračov.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Iba link:

http://www.zive.sk/spravy/kauza-popl...4/default.aspx
0 0
bushin bushin

bushin je offline (nepripojený) bushin

som skusal registrovat na download-portal, nejak to nejde ??
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Takže som mal pravdu s tou IP adresou. Chvála Bohu. Citujem:

"Firma vám totiž bez pomoci štátnych zložiek nemôže vašu registráciu dokázať. Zaznamenanú má len vašu IP adresu, ktorá je pri najväčších operátoroch zdieľaná a dynamická. Aj keby nebola, meno z nej zistiť nedokážete. Operátor ju bez povolenia súdu nemôže spárovať s menom a zaslať tretej strane. A súd príkaz vydá, len ak spoločnosť dokáže, že je jej požiadavka oprávnená."

Prebraté zo zive.sk.
0 0
ivana5 ivana5

ivana5 je offline (nepripojený) ivana5

jusike Pozri príspevok
Ale ináč si v poriadku?
Miešaš tu hrušky s jablkami. Objednaj si tovar z eshopu a skús prepravcovi povedať, nech ti tú plazmu nechá a že ty ju niekedy vyplatíš....ti takú pridrbe a zoberie ju späť. Asi si takto ešte nič nekupoval, ale nevadí. Funguje to asi takto:
- objednáš si tovar - na dobierku, vieš presne koľko za čo zaplatíš
- príde ti to domov
- pri jeho preberaní vyplatíš prepravcovi prachy (skontroluješ či zásielka nie je poškodená)
- alebo varianta dva - tovar neprevezmeš, nič nezaplatíš, nemáš žiadnu škodu, predávajúci musí zacvakať prepravu no tovar sa mu vráti, už nikdy viac ti na tvoju adresu nič nepošle, lebo budeš na black liste.
Pochopil ten rozdiel? Treba to nakresliť?
Konecne clovek , co nakupuje cez net,
0 0
jabud jabud

jabud je offline (nepripojený) jabud

Ako je to všeobecne s urokmi s omeškania,to sa môže bezhlavo určiť akakolvek vyška?A kedy ma byť vyška urokov uvedena,nemala by byť určena už pri uzatvarani zmluvy pri cene služby alebo stači ju napisať až vo fakture?Prosim o nazor odbornika,nie domnienky.
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

...
Naposledy upravil SVKmatej : 07.11.09 at 18:48
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať