Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
Podľa vyjadrenie zástupcov SSI aj advokáta v TV-netreba platiť ani halier.Spoločnosť,ktorá pýta poplatok,nemá v predmete podnikania uvedenú službu,za ktorú by chcela! peniaze!
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Teraz som videl v TV, že a to klikol aj zámožný velkopán Robo Papp a tak sa rozhodol podať žalobu aj s ostatnými "obeťami" na prevádzkovateľa serveru. Nemyslím si ale, že reálne môže uspieť, veď všetci podpisovali zmluvu v plnom vedomí a nikto ich nenútil. Ale pridaj sa k nim, možno to vyhráte ak máte na strane takú celebritu, pretože slovenská justícia nepozná spravodlivosť
0 0
matulkam matulkam

matulkam je offline (nepripojený) matulkam

takže neplatiť? nemôže byť z toho problém? musím sa pridať k hromadnému trestnému oznámeniu?
0 0
Iron1968 Iron1968

Iron1968 je offline (nepripojený) Iron1968

Prečo tu píšu ľudia, ktorí keď majú iný názor, tak ho prezentujú štýlom urážania a osočovania? Prsty by som dolámal tomu, kto nevie slušne diskutovať a váhu svojich "argumentov" pretláča aroganciou a siláckymi rečami. Sporíme sa tu o niečo, v čom nemajú celkom jasné stanovisko ani právnici. Len viac menej sa prikláňajú k názoru, že faktúry platiť netreba. Ako sa hovorí: 10 právnikov má 11 rôznych názorov. A žiaľ pri vymožiteľnosti práva na Slovensku je celkom možné, že vyhrá nie sila argumentov, či nebodaj pravda, ale sila lobby správnych ľudí na správnom mieste. Chcel by som sa mýliť a aspoň raz za čas byť svedkom toho, že bude spotrebiteľ obhájený a špekulant potrestaný.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Už sa asi vyhrážajú. Zachytil som z Facebooku:



S poľutovaním Vám oznamujeme, že naďalej trváme na splatení plnej výšky danej pohľadávky.
Medzi Vašou osobou a firmou Pro Content s.r.o. vznikla právoplatná zmluva o poskytnutí služieb, ktorá je podložená už doposiaľ vyst...avenou faktúrou.
Ďalšie podrobnosti o právoplatnosti tejto zmluvy nájdete vo Všeobecných obchodných podmienkach, ktoré ste pri prihlásení čítali a s nimi súhlasili.
Chceli by sme Vás upozorniť na to, že v prípade meškania platby Vám môžu vzniknúť dodatočné náklady za vzniknuté škody.
To platí najmä v prípade, keď pri nedodržaní lehoty platby budeme nútený poveriť tretiu osobu k vykonaniu právnych krokov.
Preto Vás žiadame, aby ste danú sumu včas zaplatili a tak sa vyhli ďalším vzniknutým nákladom.

S pozdravom,

Andrea Tichá z Pro Content s.r.o.
0 0
mirro11 mirro11

mirro11 je offline (nepripojený) mirro11

Keby ste sa opýtali teraz tých diskutujúcich, kto z nich je ochotný, za teraz známych platobných a časových podmienok ,to jest 1+1 rok, platit´, asi by sa kladný výsledok blížil k nule. Z toho, podla sedliackeho rozumu vyplýva, že sme boli uvedení do omylu.
0 0
mirro11 mirro11

mirro11 je offline (nepripojený) mirro11

A ešte jedna otázka. Prečo si nestanovili časové obdobie platby zmluvy napr. 3+3 roky, alebo 9+9 rokov, alebo 50+12 rokov,alebo....................................... ................
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
nivarto Pozri príspevok
Už sa asi vyhrážajú. Zachytil som z Facebooku:



S poľutovaním Vám oznamujeme, že naďalej trváme na splatení plnej výšky danej pohľadávky.
Medzi Vašou osobou a firmou Pro Content s.r.o. vznikla právoplatná zmluva o poskytnutí služieb, ktorá je podložená už doposiaľ vyst...avenou faktúrou.
Ďalšie podrobnosti o právoplatnosti tejto zmluvy nájdete vo Všeobecných obchodných podmienkach, ktoré ste pri prihlásení čítali a s nimi súhlasili.
Chceli by sme Vás upozorniť na to, že v prípade meškania platby Vám môžu vzniknúť dodatočné náklady za vzniknuté škody.
To platí najmä v prípade, keď pri nedodržaní lehoty platby budeme nútený poveriť tretiu osobu k vykonaniu právnych krokov.
Preto Vás žiadame, aby ste danú sumu včas zaplatili a tak sa vyhli ďalším vzniknutým nákladom.

S pozdravom,

Andrea Tichá z Pro Content s.r.o.
Tento isty text som citala kdesi na prednych strankach tejto temy pred par dnami, takze to nie je novinka. Netrap sa s tym...
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

ajale : ved prave ze tu sa nerobi uz nic ine len sa dokola opakuje to iste. mal by to tu u niekto zamknut. od 30tej strany je to tu o len to iste dokola a nic nove.
0 0
Ivík32 Ivík32

Ivík32 je offline (nepripojený) Ivík32

Nikto z vás - nás sa nerozprával so žiadnym právnikom z mäsa a kostí?
Zatiaľ som tu nenašla žiadnu jasne formulovanú odpoveď.
0 0
JozkokozleJ JozkokozleJ

JozkokozleJ je offline (nepripojený) JozkokozleJ

Občiaský zákonník: "Písomná forma je zachovaná, ak je právny úkon urobený telegraficky, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ktoré umožňujú zachytenie obsahu právneho úkonu a určenie osoby, ktorá právny úkon urobila." - t.j. ze hoc maju tvoju e-mailovu adresu, odkial bola i potvrdena registracia, tak to nie je ziaden dokaz, adresa nemoze byt stotoznena s tvojou osobou, nakolko e-mailova schranka nenaplna formalnu nalezitost nejakeho dokladu (e-mail si neregistrujes podla nejakeho zakona) ako je tomu u elektoronickeho podpisu alebo v CR ponovom datova schranka.
Co vsak mne pride neuveritelne je pohlad ludi na media. Je az hrozostrasne, ze 99% z poskodenych caka co bude povedane na JoJke, ci Markize a to je povazovane za verdikt (snad este s vyssou hodnotu, nez ten sudny). Ta moc medii a ich vplyv na obyvatelstvo ma az desi! Az si spominam na rok 1998. Na jednej strane dav sfanatizovany Meciarom, na druhej strane dav sfanatizovany Markizou!
0 0
mirro11 mirro11

mirro11 je offline (nepripojený) mirro11

Ano TV, ale uvedom si jednu vec, že do tých VOP podmienok si mohli dat´ hocičo. A ked´to preženiem, tak ked´ odkliknem tzv.registráciu na ich portáli, tak teoreticky možem za nich robit´do konca života zadara.Lebo na ich stránke je velkými písmenami napísané, že registration, nie platit´ ich produkt na 1+1 rok.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

JozkokozleJ Pozri príspevok
Občiaský zákonník: "Písomná forma je zachovaná, ak je právny úkon urobený telegraficky, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ktoré umožňujú zachytenie obsahu právneho úkonu a určenie osoby, ktorá právny úkon urobila." - t.j. ze hoc maju tvoju e-mailovu adresu, odkial bola i potvrdena registracia, tak to nie je ziaden dokaz, adresa nemoze byt stotoznena s tvojou osobou, nakolko e-mailova schranka nenaplna formalnu nalezitost nejakeho dokladu (e-mail si neregistrujes podla nejakeho zakona) ako je tomu u elektoronickeho podpisu alebo v CR ponovom datova schranka.
Co vsak mne pride neuveritelne je pohlad ludi na media. Je az hrozostrasne, ze 99% z poskodenych caka co bude povedane na JoJke, ci Markize a to je povazovane za verdikt (snad este s vyssou hodnotu, nez ten sudny). Ta moc medii a ich vplyv na obyvatelstvo ma az desi! Az si spominam na rok 1998. Na jednej strane dav sfanatizovany Meciarom, na druhej strane dav sfanatizovany Markizou!
Mas pravdu, ja si tiez myslim, ze na vykadrenie v telke sa da spoliehat asi ako na informaciu sped 2 dni na Jojke, ze v BA zomrel rocky chlapec na 99% na prasaciu chripku.
0 0
Ivík32 Ivík32

Ivík32 je offline (nepripojený) Ivík32

Povinnosti predávajúceho pri zásielkovom predaji

Predávajúci je povinný pred uzavretím zmluvy na diaľku súčasne s ponukou tovaru alebo služby spotrebiteľovi oznámiť:
  • svoju totožnosť, trvalý pobyt a živnostenské oprávnenie, ak zásielkový predaj vykonáva fyzická osoba, obchodné meno a sídlo, ak zásielkový predaj vykonáva právnická osoba,
  • opis tovaru alebo služby,
  • cenu tovaru alebo poskytnutej služby,
  • dodacie podmienky a náklady na dodanie tovaru,
  • platobné podmienky,
  • poučenie o práve spotrebiteľa odstúpiť od zmluvy,
  • cenu za použitie prostriedkov komunikácie na diaľku, ak sa cena určuje inou ako základnou sadzbou,
  • lehotu, počas ktorej je predávajúci viazaný svojou ponukou vrátane ceny,
  • minimálnu lehotu, na ktorú možno zmluvu uzavrieť, ak ide o zmluvu o predaji tovaru alebo o poskytnutí služby, ktoré sa dodávajú alebo vykonávajú nepretržite alebo opakovane.
Tieto informácie je právajúci povinný doručiť spotrebiteľovi písomne najneskôr v deň dodania tovaru alebo začatia poskytovania služby, ak ide o tovar, ktorý nie je určený na dodanie tretím stranám. Zároveň najneskôr v deň dodania tovaru alebo začatia poskytovania služby je predávajúci povinný poskytnúť spotrebiteľovi
  • písomné informácie o podmienkach a postupoch pri uplatňovaní práva na odstúpenie od zmluvy, vrátane lehoty na odstúpenie od zmluvy alebo o nemožnosti odstúpenia od zmluvy (viď dole),
  • adresu predávajúceho, na ktorej môže spotrebiteľ uplatniť reklamáciu alebo sťažnosť,
  • informáciu o záruke a o servisných službách,
  • informáciu o možnosti zrušenia zmluvy uzavretej na dobu neurčitú alebo na čas dlhší ako jeden rok.
Čo znamená : doručiť písomne? Normálne poštou listom na adresu?
0 0
milan_k milan_k

milan_k je offline (nepripojený) milan_k

precital som vsetky prispevky, a neviem, ze by sa niekto pozastavoval nad neskorou fakturaciou. T.j. ked je FA vystavena podzejsie ako zakonom stanovene "do 15 dni" - co s tym spravi danovy, alebo iny urad? Nemali povinnost to fakturovat v tomto termine?
Alebo schvalne cakali, aby sa nemuseli skor stat platcami DPH? Alebo aby nevystrasili "potencionalnych" zakaznikov ???

Tak ako s tym terminom? Vie niekto odpoved?
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

milan_k Pozri príspevok
precital som vsetky prispevky, a neviem, ze by sa niekto pozastavoval nad neskorou fakturaciou. T.j. ked je FA vystavena podzejsie ako zakonom stanovene "do 15 dni" - co s tym spravi danovy, alebo iny urad? Nemali povinnost to fakturovat v tomto termine?
Alebo schvalne cakali, aby sa nemuseli skor stat platcami DPH? Alebo aby nevystrasili "potencionalnych" zakaznikov ???

Tak ako s tym terminom? Vie niekto odpoved?
Odpoveď je predsa jasná - ide tu o premyslený podvod, nič viac, nič menej
Apropo, úroky, pokuty, penále, atď. predsa musia byť známe vopred a nie až na faktúre, teda úroky - rovno to pomenujme tým správnym názvom - úžera!
0 0
milan_k milan_k

milan_k je offline (nepripojený) milan_k

jusike, prečitaj si moju otázku pozornejšie. Pýtal som sa, čo im môže daňový úrad, keď nevystavili FA v zákonom stanovenom termíne !!!
Všetko ostatné čo píšeš tu bolo omieľané 99x
0 0
tasa tasa

tasa je offline (nepripojený) tasa

jusike Pozri príspevok
Chce to aj trochu uvolniť atmošku:
Pýta sa klient p. Adamcu: "A budes tu ked sa vratim?" p. Adamca odpoveda: "Co si dement?, beriem 60€ a idem do nemecka!"
mna zase napada takato varianta vtipu

Pýta sa klient Adamcu: "A preco mam zaplatit tuto pofidernu fakturu?" Adamca odpoveda: "Prajeme Vám veľa zábavy na našom portáli."
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

milan_k Pozri príspevok
jusike, prečitaj si moju otázku pozornejšie. Pýtal som sa, čo im môže daňový úrad, keď nevystavili FA v zákonom stanovenom termíne !!!
Všetko ostatné čo píšeš tu bolo omieľané 99x
http://www.google.sk/search?hl=sk&so...meta=&aq=f&oq=
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
milan_k Pozri príspevok
jusike, prečitaj si moju otázku pozornejšie. Pýtal som sa, čo im môže daňový úrad, keď nevystavili FA v zákonom stanovenom termíne !!!
Všetko ostatné čo píšeš tu bolo omieľané 99x

Niesom si isty, ci si to nemylis s tym ze Fa musi byt vystavena, resp presnejsie, do 15 dni od obdrzania platby musi byt vystaveny danovy doklad. Popripade, neviem ci sa to netyka iba platcov DPH
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať