Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

nivarto Pozri príspevok
Ja som použil výraz "relatívne málo". Vzťahoval som to na fakt, že niekto tu hovoril o státisícových pohľadávkach. Chcel som a chcem tým povedať, že suma 60 eur nie je "málo", ale bolo by pre inkasnú spoločnosť málo výhodné, málo zaujímavé a málo rentabilné, aby sa toho pustila. Súdila sa a pod. Nikde nie je zaručené, to neurobí, ale asi by sa jej to moc nevyplatilo. To je môj názor.
inkasna spolocnost to moze zobrat takyto balik pohladaviek, ale pojde cisto len o vyhrazanie, na sud sa s tym neda ist, tam treba pohladavku ktora vznikla na zaklade nejakej zmluvy (normalne podpisanej).
0 0
neskodny neskodny

neskodny je offline (nepripojený) neskodny

radop14 Pozri príspevok
Presne tak,oni vlastne predávajú a zakazujú nakladať s materiálom,ktorého duševným vlastníkom a pôvodcom je niekto celkom iný a ten to dal dobrovolne na web na verejné použitie,tým pádom súhlasil s ďalším šírením a sťahovaním.Bolo by veľmi zaujímavé,keby sa to dozvedeli skutoční tvorcovia dotknutých programov,respektíve básní.
Oni sa to aj dozvedeli ale nemozu proti nim nic, maximalne taketo oznamenia na stranke:
Aktuelle Warnung vor Download-Abzockern
(filezilla)

Ty platis za pristup na databazu a nie za programy v nej.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Dušan3 Pozri príspevok
Váš podnet nám bol dnes doručený formou emailu.

Vo Vašom písomnom dotaze tvrdíte, že prihlásenie na našich portáloch bolo uskutočnené Vašim maloletým dieťaťom. Na zodpovedanie Vašich otázok Vás chceme upozorniť na nasledujúce body.....
Tak toto je fakt drzosť. Neplnoletý nemôže uzatvoriť žiadnu zmluvu. To by sudca nakopal do zadku toho, kto by ho chcel presvedčiť o opaku. Nič iné Dušan, len právnická manipulácia a polopravdy.
0 0
liliputan liliputan

liliputan je offline (nepripojený) liliputan

Pekny den prajem vsetkym,
nejdem pisat o tom ci je zmluva platna, ci bola spravne uzatvorena (aj ked myslim ze nebola) alebo dana spol. neporusuje autorsky zakon.

Prave mi totiz svitlo co malo hned pri obdrzani elektronickej faktury. Kde v predmetnych VOP je uvedene ze vyslovene suhlasim so zasielanim elektronickej faktury?

Je tam sice uvedene "Písomná forma dokumentov – forma listu, elektronickej pošty, t.j. E-mail." , ale nikde nie je uvedene ze udeleujem vyslovny suhlas na zasielanie faktury touto formou.

§ 75 ods. 6 Zákona č. 222/2004
(6) Faktúra môže byť vyhotovená písomne alebo so súhlasom zákazníka elektronicky.Vierohodnosť pôvodu a neporušenosť obsahu elektronicky vyhotovenej faktúry musí byť zaručená elektronickým podpisom podľa osobitného predpisu.29)

Este viac ma v tom utvrdzuje fakt ze takto dostavam fakturu od mobilneho operatora
tu su podmienky s ktorymi som suhlasil, vsimnite si čl. 2, bod 2.2
http://www.t-mobile.sk/portal/dt?pro...=60&last=false

A samozrejme ako uz bolo poukazane na VOP, ktore su na novych strankach basnici.sk a download-server.sk, ktore prevadzkuje neexistujuca spol Web content, tak tam uz zasielanie el faktury maju osetrene v bode 4.4
http://basnici.sk/register/Show/showPdf/true/t/agb

Ja osobne som rozhodne toho nazoru ze mi nebola dorucena faktura ktoru by som mohol akceptovat, az mi dojde papierova budem riesit.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

liliputan Pozri príspevok
az mi dojde papierova budem riesit.
Čo sa týka mňa, tak až mi dôjde papierová NEbudem riešiť ani tú
0 0
neskodny neskodny

neskodny je offline (nepripojený) neskodny

s tym nezajdes daleko. skor ci neskor ju urcite poslu v pisomnej forme. Maximalne dostanu od nejakej soi pokutu.
a zaoberat sa tym treba. treba sledovat media. (nie len televiziu, ale aj tlac)
0 0
Zoeska Zoeska

Zoeska je offline (nepripojený) Zoeska

ad liliputan:
to jsou nové VOP? Oni v nich mohou uvést neúplné údaje, vždyť tam nemaji IČO a pod....

nenapadlo vas někoho, že jim krásně pomáháme do budoucna - vychatat chyby, protože od té doby, co tento kolotoč začal,
tak si firmička vylepšila své VOP a jistě i další věci, ještě pár stránek v diskuzích a budou mít vše právně podložené a doslova neprůstřelné, takže ti další, co se tam registrují a ještě bohužel neví o těchto diskuzích, tak budou mít pěkný průser....

Škoda jen,že diskuze se nedají vyselektovat na poškozené a druhou stranu, ktera zdarma získává cenné informace....
0 0
M6GAS M6GAS

M6GAS je offline (nepripojený) M6GAS

Chcel by som sa opýtať, na Váš názor. Patrím k tým, ktorým prišla faktúra na 60 eur. Som si vedomý chyby, beriem to ako poučenie, nemám problém zaplatiť 60 Eur, ani na druhý rok druhých 60 Eur. Bude to ale všetko? :-)

Je teoreticky možné, aby zmenili nejaké podmienky vo VOP tak, že sa napríklad zvýši cena za poskytovanie služby? Viem, že ma o tom musia informovať, ale nikde sa nepíše o možnosti vypovedania zmluvy ak zmenia VOP.

Ďakujem za Vaše názory :-)
P.S.: Nepatrím ku rodinným príslušníkom ani kamarátom prevádzkovateľov, len som ochotný za poučenie zaplatiť a nenaťahovať sa, aj keď to určite nie je genlemanské chovanie zo strany prevádzkovateľov.
0 0
Zoeska Zoeska

Zoeska je offline (nepripojený) Zoeska

to M6GAS:
to je sice milé, že píšeš, že k nim nepatříš, ale proč píšeš ať teďkom? Registrovaný jsi už od 3.11....
0 0
adhoc adhoc

adhoc je offline (nepripojený) adhoc

ja som vystupil z kolotoca uz asi pred dvoma dnami tym ze som zaplatil ... sice sa este par jednotlivcov zhodlo na tom ze som urcite nejaky z danej firmy .. ale ved nech sa zabavaju ... pravnik ma ubezpecil ze sa moze stat ze by zmenili podmienky avsak ta musia upovedomit mailom,aj ked pochybujem ze taka firma sa udrzi az dva roky na trhu ...
0 0
M6GAS M6GAS

M6GAS je offline (nepripojený) M6GAS

:-) to ma chceš ako vyšetrovať? Doteraz som si čítal Vaše postrehy a nebol som rozhodnutý ako budem postupovať. Teraz zisťujem Váš názor, čo si myslíte o tom, či sa budú platobné podmienky meniť, pretože som tu takúto otázku ešte nepostrehol :-)

Edit: @adhoc no áno, pošlú mi e-mail, že sa menia podmienky, ale to mi nepomôže keď sa od tej zmluvy nedá odstúpiť :-) Takže by som mohol zaplatením aj viac stratiť ako získať.
0 0
Zoeska Zoeska

Zoeska je offline (nepripojený) Zoeska

ne ne, nemám důvod nikoho vyšetřovat, bo byl jen dotaz, který je docela na místě, když se nad tím trochu zamyslíš.

Já si myslí, že si mohou měnit podmínky jak chtěji, ty jsi dostal v potvrzovacím mailu VOP,které byly platné ke dni registrace, takže se nemáš důvod obávat změny...
0 0
adhoc adhoc

adhoc je offline (nepripojený) adhoc

nebudem ta prehovarat ani nic .. kazdy rozhoduje sam za seba,no pri uzatvarani bolo v podmienkach ze zmluva je na 2 roky ohranicena,myslim si ze aj skusenejsi z tohto fora mozu potvrdit ze tuto skutocnost nemozu zmenit ... uvidim co bude ..podla mna bude panov skor zaujimat skupina ludi co nezaplatila ako co zaplatila ... ale moze platit aj obratena psychologia..uvidime hop alebo trop...
0 0
M6GAS M6GAS

M6GAS je offline (nepripojený) M6GAS

Áno, máš pravdu, vlastne som sa registroval kvôli tomu, že som si odtiaľto sťahoval VOP, inak by som si to čítal ako neprihlásený :-)

No logicky to tak sedí aj mne, že ich môžu meniť, ale mňa sa to netýka, zaujímalo ma to ale skôr po právnej stránke.
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

m6gas : zaplat , stanes sa uzivatelom a mozu si menit podmienky ako chcu a ty to musis akceptovat lebo vypovedna lehota je podla nich len 14 dni p registracii.

alebo nezaplat, niesi uzivatelom a nemozu ti nic.
0 0
Zoeska Zoeska

Zoeska je offline (nepripojený) Zoeska

to matqo: to máš pravdu,že bude uživatelem.
A tam je vlastně psáno, že si mohou VOP měnit,že? Což je docela drsné se k něčemu takovému upsat.
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

zoeska asi tak prave by som sa viac bal zaplatit ako nezaplatit. oni si to zmenia ze sluzba sa meni s dvojrocnej viazanosti an automaticku celozivotnu a posielaj im 60 eur kazdy rok. alebo este lepsie zdvihneme aj cenu , ved zdrazuje sa vsetko.

rozhodne by som nikomu neradil platit. pokial sa date zastrasit a zaplatite uz sa ich podla mna nezbavite vobec.
0 0
neskodny neskodny

neskodny je offline (nepripojený) neskodny

matqo Pozri príspevok
zoeska asi tak prave by som sa viac bal zaplatit ako nezaplatit. oni si to zmenia ze sluzba sa meni s dvojrocnej viazanosti an automaticku celozivotnu a posielaj im 60 eur kazdy rok. alebo este lepsie zdvihneme aj cenu , ved zdrazuje sa vsetko.

rozhodne by som nikomu neradil platit. pokial sa date zastrasit a zaplatite uz sa ich podla mna nezbavite vobec.
Ja si myslim, ze toto este pred sudom presadia. Ale zmenu VOP bez toho aby dakoho informovali a nevyziadali suhlas, asi uz nie.
0 0
t1ny t1ny

t1ny je offline (nepripojený) t1ny

macbeth8 Pozri príspevok
myslim, ze akekolvek odpovede na tieto smiesne otazky su hlavne v ich zaujme...
alebo druha alternativa je povedat, bol som v internet cafe, nechal som si tam zapamatat heslo do mejlu v prehliadaci, tak sa tam mohol dostat ktokolvek...

vies, tak mi mozu povedat , ze to bola moja vinne nemam mat ulozene heslo... nehra to velmi v prospech mna
0 0
neskodny neskodny

neskodny je offline (nepripojený) neskodny

Zoeska Pozri príspevok
to matqo: to máš pravdu,že bude uživatelem.
A tam je vlastně psáno, že si mohou VOP měnit,že? Což je docela drsné se k něčemu takovému upsat.
Preco sa tu este nezamyslel nikto nad tym ze preco pani z pro content nepouzili slovo zakaznik, ale pouzivatel? Pretoze uzivatel je siroky pojem a moze byt definovany akokolvek. Ako viem ze pouzivaju vo VOP uzivatel podla definicie alebo podla vseobecneho oznacenia uzivatela pocitaca alebo daneho portalu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať