Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
Dušan3 Dušan3

Dušan3 je offline (nepripojený) Dušan3

Dobrý večer
Ako rodič oklamaného syna priebežne sledujem diskusiu o predmetných faktúrach. Keď to cele zhrniem SOI-ka sa k tomu nevyjadrila, právnici tiež v tom nemajú jasno (ani náš rodinný právnik) a ako sledujem už sa našli aj taký ktorý zaplatili. Jednoznačne podľa etických mravov táto spoločnosť nemá nič spoločné so slušným podnikaním. Jej jediným cieľom je zbohatnúť na nepozornosti druhých. Nikdy im nezaplatím a neradím to nikomu. Je to obrovské množstvo oklamaných ak sa spoja dopadne to ako pri nedávnych nedoplatkoch na TV a ich obrovské úroky a pritom tieto úroky boli udobrené zákonom.
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

zakonom, no bavim sa tu dobre na tychto naivnych odpovediach. Zakonom ako pri BMG Invest a im podobym? Dostal niekedy niekto nieco naspat. Nie, a to je aj dobre, lebo ludia su chamtivi, a ked nevedia citat to ich od ich konania uz vobec neospravedlnuje !!!
Naposledy upravil j.benz : 08.11.09 at 20:49
0 0
Dušan3 Dušan3

Dušan3 je offline (nepripojený) Dušan3

Áno v BMG lúdia prišli o veľa lebo chceli nereálne peniaze. Ale tu je to naopak predmetná spoločnosť chce zase zarobiť na nepozornosti druhých a neverím tomu že všetci sa tam registrovali za účelom niečo vyhrať. A ohľadne úrokov odobrených zákonom som myslel nedoplatky poplatkov za TV z 30 SKK úroky po troch rokoch boli 300 000 SKK
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Pozerám, že sa tu čím ďalej tým viac tlačia ľudia blízky daným firmám
To si nikto nevšimol že už minimálne raz zmenili VOP bez toho, aby niekoho informovali aspoň telepaticky och tá vaša naivita ->
0 0
VAS0 VAS0

VAS0 je offline (nepripojený) VAS0

fuha ako si vsimam ludia to pomaly zacinaju platit, ci co? to dufam, ze nie ja to platit nemienim
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Možno je to tu spomenuté, neviem. Ak áno ospravedlňujem sa.
Všimol som si, že "Organizácia" priebežne mení VOP. Keď som na tému narazil, nemala IČO, teraz už má.
Ako je to s legislatívou? Môžu meniť VOP počas jazdy? Ja by som určite nepaltil už z tohto dôvodu. VOP sa menia, nemám s firmou zmluvu písomnou formou - takáto na Webe sa môže meniť v môj neprospech. Napr. Zmluva, ak nemá uvedené IČO, DIČ - je neplatná. Zmluva musí spĺňať určité zákonné podmienky, ak nie, je neplatná. Resp. musí byť spísaný dodatok, s ktorým musia obe strany súhlasiť. Dodatok spísaný bol ... ale nie s Vašou stranou. Preto si myslím, či sa nejedná ešte o podvod z ich strany (ak zmenia 60€ na 600€ a bude to v VOP tak budete platiť 600€ a aj tie budú od Vás súdne vymáhané?)!
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Súhlasím s Charonom!
Tí čo ste už zaplatili, tak ste sa doslova upísali diablovi, lebo teraz už nemáte cesty späť, všetko ste im to odobrili no ale to je vaša vec. Vôbec by som sa nečudoval, keby došlo ku zmene VOP a cena na ďalšej fa. by sa trošku zmenila, hoci aj na už spomenutých 600€.
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

neskodny - zase dalsi pan z danej srocky ?

uz to zacina byt smiesne ako sa vzdy objavi niekto iny co ma datum registracie v den kedy napise a zacne tvrdit ze je dobre zaplatit a neviem co. to si fakt neuvedomujete pani podvodnikavci ze ludia niesu az tak debilny?

keby ste vo VOP uzivatela nedefinovali tak by to este mohlo byt ako hovoris, ale vy ste ho tam jasne definovali na zaciatku ako osobu ktora sa zaregistruje a zaplati. vasa chyba, vas bordel. teraz s tym uz nic nenarobis.
Naposledy upravil matqo : 09.11.09 at 07:53
0 0
M6GAS M6GAS

M6GAS je offline (nepripojený) M6GAS

Ja som si práve všimol, že v mojej faktúre mi chcú vyúčtovať prístup na stránku downloads-portal (teda so s na konci slova download). Moja e-mailová adresa je ale zaregistrovaná na stránke download-portal (bez s na konci). Zaujímavé :-)

A poprosím užívateľa matqa, ak si naozaj myslí, že ja som niekto blízky tejto firme, nech neprepadá paranoji, pretože potom také vyhlásenia, či si myslím, že si debilný vyznievajú smiešne :-)
0 0
foxott foxott

foxott je offline (nepripojený) foxott

M6GAS Pozri príspevok
Ja som si práve všimol, že v mojej faktúre mi chcú vyúčtovať prístup na stránku downloads-portal (teda so s na konci slova download). Moja e-mailová adresa je ale zaregistrovaná na stránke download-portal (bez s na konci). Zaujímavé :-)

A poprosím užívateľa matqa, ak si naozaj myslí, že ja som niekto blízky tejto firme, nech neprepadá paranoji, pretože potom také vyhlásenia, či si myslím, že si debilný vyznievajú smiešne :-)
vidis to si asi nikto nevsimol to je dobry preklep pozeram ze podmienky maju pre oba rovnake, takze ten co sa regol na downloads-portal dostal len podmienky platne pre download-portal, cize podmienky, ktore sa ho vlastne netykaju

Kym sa to zacne rozoberat tak len doplnim, ze registraciou suhlasite s VP a tym padom suhlasite, ze registraciou na portal download-portal.sk sa zavazujete platit. Co je dost smola, kedze vacsina sa zaregistrovala na downloads-portal.sk, cize na iny ... nikdy tym padom nedostala VP pre spravny portal a ergo nemoze byt s nimi oboznamena a faktura je znova nevymahatelna ...

Takze ludia chce to klud a nohy v teple a hlavne uz ziadne stresovanie
Naposledy upravil foxott : 09.11.09 at 09:20
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

"Tieto VOP informujú o spôsobe a forme používania webovej stránky
www.download-portal.sk, ako aj o používaní k tejto doméne patriacich co-domén,ktoré obsahujú túto ponuku."


s tymto to bude asi dost tazke prejst. Skor s tym neexistujucim sidlom by sa nedalo nieco spravit???
0 0
foxott foxott

foxott je offline (nepripojený) foxott

j.benz Pozri príspevok
"Tieto VOP informujú o spôsobe a forme používania webovej stránky
www.download-portal.sk, ako aj o používaní k tejto doméne patriacich co-domén,ktoré obsahujú túto ponuku."


s tymto to bude asi dost tazke prejst. Skor s tym neexistujucim sidlom by sa nedalo nieco spravit???
co-doména je subdomena, nie domena s podobnym nazvom
to je rozdiel
co-domena je nieco.download-portal.sk
v tvojom vyklade by mi stacilo si zriadit vlastnu domenu, povedat ze to je co-domena pre download-portal.sk a uz mozem tahat peniaze.
tu je len osetrene, ze ak je cast stranky inde ako priamo na www.download-portal.sk, tak VP sa vztahuje aj na tie
pri co-domene musi zostat zachovana cela domena druhej urovne, co v tomto pripade je download-portal.sk
Naposledy upravil foxott : 09.11.09 at 09:49
0 0
Desi Desi

Desi je offline (nepripojený) Desi

Ahojte,

takze faktura dosla aj mne - platit samozrejme odmietam, chcem si len nechat otvorene zadne dvierka, pretoze asi nevieme co ti blbci vymyslia. Mam sformulovany nejaky ten list, ktory im chcem odoslat s dorucenkou. Myslite, ze bude stacit v liste uviest nieco v zmysle: Odmietam platit akekolvek zavazky voci ich firme z dovodu uvedenia mojej osoby do omylu a zmluvu beriem absolutne za nekorektnu vo viacerych bodoch + za ine ako kladne vybavenie mojej ziadosti budem nuteny vyuzit vsetky pravne formy?

Alebo mam presne rozviest kazdy bod, preco som sa vlastne nestal uzivatelom pripadne bola moja mailova adresa zneuzita neznamou osobou?

Dakujem za priame odpovede.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Pre Desi: napíš, že zmluvu považuješ za absolútne neplatnú. Nepíš niečo také ako: "zmluvu beriem absolutne za nekorektnu vo viacerych bodoch". Nehovor o bodoch atď. Maj jasné, stručné a výstižné stanovisko. "Nezaplietaj sa" do vysvetľovania a spochybňovania tej zmluvy atď prípadne jej bodov.

P.S: Tu máš vzor: http://www.cms-antonak.sk/audio/dekl...eplatnosti.doc
Naposledy upravil nivarto : 09.11.09 at 11:27 Dôvod: info
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

mh22 Pozri príspevok
zbytocne budete posielat nejake listy. zbytocne vyhodene peniaze za postovne. aj tak vam ho nemusi prevziat.
Presne. Stačí to poslať mejlom, veď aj oni posielajú všetko iba mejlom.
0 0
Desi Desi

Desi je offline (nepripojený) Desi

Na e-mail sa im mozem... aj tak mi odpovie len automat, ktory si pise svoje nezmysli. List, dorucenka a zabudnem na tuto vec.
0 0
Iron1968 Iron1968

Iron1968 je offline (nepripojený) Iron1968

Už to tu niekto spomínal, tak ja len potvrdzujem svoju skúsenosť. Na stránku download.sk sa nedá prihlásiť ani pri použití prihlasovacieho mena a hesla, ktoré mi oni mailom zaslali. Vyhlási to: heslo je neplatné. Takisto nie je možné vykonať novú registráciu. Pritom príčinou nemôže byť ešte nezaplatená faktúra, veď na zaplatenie mám ešte pár dní.
0 0
lolina lolina

lolina je offline (nepripojený) lolina

Iron1968 Pozri príspevok
Už to tu niekto spomínal, tak ja len potvrdzujem svoju skúsenosť. Na stránku download.sk sa nedá prihlásiť ani pri použití prihlasovacieho mena a hesla, ktoré mi oni mailom zaslali. Vyhlási to: heslo je neplatné. Takisto nie je možné vykonať novú registráciu. Pritom príčinou nemôže byť ešte nezaplatená faktúra, veď na zaplatenie mám ešte pár dní.
mozno sa tam bude dat prihlasit az po zaplatení....mne tiez neslo sa prihlasit po registracii a od vtedy som to uz neskusala....mozno ze to je ta formulka ze uzivatelom sa stavete po zaplateni a az po zaplateni budes moct vyuzivat ich sluzby...neviem no...uz som tu niekde citala ze na stranke bol, nic si na stranke nevybral, odhlasil sa a viac krat sa na tu stranku nevratil.

a tiez som posielala email ze odstupujem od zmluvy ale odpoved mi ziadna neprisla...aspon zatial.
Naposledy upravil lolina : 09.11.09 at 12:57
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Netreba mať obavy, oni na mejl odpíšu, ale treba ich chápať, majú teraz brutálne veľa reklamácií, ktohovie prečo asi -----
0 0
Iron1968 Iron1968

Iron1968 je offline (nepripojený) Iron1968

Hej, len zaujímavé je aj to, že som sa snažil opäť zaregistrovať,ale vypíše sa oznam, že na tejto stránke sa momentálne nie je možné registrovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať