Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
foxott foxott

foxott je offline (nepripojený) foxott

je to automat, tento mail snad prisiel uz kazdemu
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

V živote mi neprišla faktúra ako email ani keď som žiadal o duplikát a o to aby to poslali emailom.
Ak som niekedy uzatváral zmluvu a odklikal som to na nejakej stránke vždy mi to prišlo poštou a tento výtlačok som podpísal a potom vrátil tej druhej strane.

To oháňanie sa § je len zastrašovanie a zrejme im na to dosť ludí skočilo. K vášmu počítaču sa môže dostať hocikto a naklikať to za vás, povedzne vaše 10 ročné decko. Myslíte si, že 10 ročné decko môže uzatvárať zmluvy? Ja nie.

10 ročné som napísal preto, že to mám overené, že tieto deti to už dokážu, na susedinom synovi, vedel to vyplniť v podstate na každého v dome. Mladý vedel emaily a heslá všetkých príslušníkov v rodine dokonca aj niektorých susedov.
Okrem toho sa v škole decká medzi sebou chvália komu sa dostali do schránky a podobne.
Naposledy upravil Orim : 10.11.09 at 23:28
0 0
skorec1 skorec1

skorec1 je offline (nepripojený) skorec1

ja by som nepovedal ze je to problem len s jednym portalom, nasiel som ich kopu, a najviac su na facebooku, mezdi kopu parti IQ testy, a dasie blbosti...

http://www.vyhrajhru.sk
0 0
TRANSPORT KAMION ITALIA TRANSPORT KAMION ITALIA
Skusali sme dnes volat na tie cisla co tam uverejnuju,takze oni podla toho,co nam ten blbecek vytraseny povedal v telefonatoch.Tak iba si zhromazduju udaje o ludoch,lebo sme sa ho jasne pytali,ze ci je mozne zmluvu povazovat za Neplatnu,lebo od nej odstupit a za Kazdu cenu chel vediet meno na koho ta faktura bola vystvena a ze na aky maiL im prisla.Ked sme hovorili,ze sme presne tak isto uzavreli zmluvu,ako aj dalsich tisic,ale stale len tocil okolo toho cilsa faktury a mena,alebo mailu.S randa este bude.Mate niekto nieco nove od soi?alebo bolo uz nejake vysetrovanie urobene?CO joj-ka,nejak sa odmlcali aj oni?Ja si myslim,ze treba cakat,ale tlacit na media ,soi atd...Pozrite sa ten urok mozu zabudnut v takej vyske,takze ci uz bude splatnost dnes ?alebo o mesiac,tak dat 60 ,alebo 70 euro uz to kaslat,ale neverim,ze to Len tak necha nasa soi a institucie spolupatriace.Neplatnu zmluvu si atial mozu napchat do ... az ked povie sud,alebo niekto z organov ano,tak potom mozme rozmyslat...Ale bude sranda,platca dph HAHAHA,to si vyzeru.ZDRAVIM A BOJUJEME DALEJ,NEDAJME SI POKAZIT NAS KLUDNY ZIVOT OD SPEKULANTOV.
0 0
erik.aragorn erik.aragorn

erik.aragorn je offline (nepripojený) erik.aragorn

no ja im volat nebudem....nebudem si minat kredit na takych blbcov
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Dobrá správa z FB:

NAZOR PRAVNIKA NA TUTO TEMU:
Zdravim Ta, precital som si to, co si mi poslal, aj niektore odkazy a moja odpoved je, aby si fakturu neplatil. To, ci podas trestne oznamenie, alebo sa k nejakemu pripojis, nie je rozhodujuce. Ak by ta firma chcela zalovat (rovnako ako ostatnych, ktori su v tejto situacii), jej sance na vymozenie sumy su mizive az... Viac ... ... ViacViacnulove. Zmluva pravdepodobne nebola vobec uzatvorena, a ak bola uzatvorena, tak je neplatna (bud absolutne - neurcitost, rozpor so zakonom, pripadne dobrymi mravmi, alebo relativne - konanie v omyle). Uroky vo vyske 1,08 % denne, co predstavuje takmer 400 % rocne, su nevymozitelne, pretoze su v rozpore s dobrymi mravmi. Ak by teda tato firma nieco mohla vymoct, tak jedine istinu 60 eur spolu so zakonnymi urokmi z omeskania, ktore predstavuju 12-14 % rocne (podla aktualnej sadzby ECB). Takze sa nemusis obavat ziadnych horibilnych sum. V tomto stadiu by som teda nic nerobil a hlavne nepodlahol tlaku vyplyvajuceho z vystavenej faktury (prave tymto tlakom firma aspon nieco zarobi). Tejto firme musi byt jasne, ze v sudnom konani sa nemoze zaplatenia tejto sumy a uz vobec nie horibilnych urokov domoct. V pripade, ak ti poslu dalsiu vyzvu, mozeme im poslat aj relevantne pravne stanovisko, zatial to podla mna nie je potrebne. Pokial ide o to, ze odkazuju na § 262 Obchodneho zakonnika, toto je len kamuflaz, pretoze toto ustanovenie upravuje moznost zmluvnych stran uzavriet pisomnu zmluvu podla Obchodneho zakonnika (fakultativny obchod) a nehovori vobec nic o uzatvarani zmluv elektronickymi prostriedkami.


Jeden internetista svojho právnika oboznámil so situáciou a ten mu poslal takúto odpoveď.
0 0
Zoeska Zoeska

Zoeska je offline (nepripojený) Zoeska

Sice tvrdíte, že jak mlčíte, tak že to znamená, že člověk souhlasí, ale není to tak úplně pravda, protože jak oni mohou vědět, že mail vam byl doručen a že jste ho už četli?
Takový důkaz NENI....
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Zoeska Pozri príspevok
Sice tvrdíte, že jak mlčíte, tak že to znamená, že člověk souhlasí, ale není to tak úplně pravda, protože jak oni mohou vědět, že mail vam byl doručen a že jste ho už četli?
Takový důkaz NENI....
A k tomu pripočítaj, že niekomu skončil mail v spamovom koši a všimol si ho len náhodou. Tá "firma" nemá šancu. To je jasné. Oni to mali vykonštruované od začiatku a "konštruujú" ďalej.
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

No mne dnes odpisali:
Vašu písomnú reklamáciu sme obdržali dnešným dňom.
Našou odpoveďou chceme upozorniť na nasledujúce body.


Naše záznamy poukazujú na dokázateľnosť Vašej registrácie prostredníctvom zadania Vašej e-mailovej adresy. Na túto adresu Vám bol zaslaný aktivačný link potrebný na prístup do našej databázy.
Naďalej tvrdíte, že žiadosť o registráciu nebola podaná Vašou osobou.

Na vyjasnenie tejto skutočnosti by sme Vás chceli požiadať aby ste nám zodpovedali nasledujúce otázky:
Boli ste v deň prihlásenia, ktorý nájdete na faktúre na internete? Ktorého poskytovateľa internetu používate?
Má ešte niekto okrem Vás prístup na zadanú e-mailovú schránku?
Vykonali ste potrebné opatrenia na ochranu Vašej emailovej schránky proti neoprávnenému prístupu inými osobami ( vrátane príslušníkov rodiny ) ? Je prístupové heslo do Vašej emailovej schránky uložené v počítači a automaticky doplnené v prihlasovacom okne? Je Váš počítač používaný treťou osobou?
Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše e-mailové údaje boli použité treťou osobou pri prihlásení sa náš portál?
Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše emailové údaje boli použité treťou osobou, vrátane príslušníkov rodiny pri prihlásení na náš portál?
Ak máte skutočne len vy prístup do Vašej emailovej schránky, je dôležité objasniť, ako je možné, že aktivačný link zaslaný na Vašu emailovú adresu bol spustený?


Dobrovoľné poskytnutie týchto informácií je vo Vašom, tak ako aj v našom záujme, pretože budeme aj naďalej presadzovať požiadavky vyplývajúce zo zmluvy. Súčasne bude podané trestné oznámenie voči osobe, ktorá zneužila Vaše údaje k registrácii na našom portáli a tým nás prostredníctvom Vašich osobných údajov priviedla do omylu.

Nasledujúce údaje boli uložené ako dôkaz prihlásenia sa do našej databázy
Tak toto uz je naozaj vrchol
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Pre xxxpower2: Je to len nátlak a psychológia. V žiadnom prípade neodpovedaj na takéto otázky. Nie si pred súdom!!! Nie je tvojou povinnosťou nič dokazovať!!! Nech sa dajú vypchať, si pomysli sám pre seba. Ak niečo s tebou chcú, nech dajú podnet na súd. Je ale jasné, že tak neurobia. Postupy tej "firmy" sú na smiech.

Samozrejme je to drzosť. Ale tak tá "firma" bude komunikovať. Drzo, bezohľadne a hlavne manipulatívne. Oni sa snažia vtlačiť človeku pocit viny a zodpovednosti. Nič iné. Takéto listy a texty navrhujú psychológovia a právnici. Sú to len polopravdy a právnicke sr*čky ha ha
Naposledy upravil nivarto : 11.11.09 at 19:52 Dôvod: joi
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Jj mne je to jasne...koho obvinia?Vsetkych 10 000 000 ludi ktori mohli prejst okolo nasho domu a pripojit sa na wifi?Alebo priatelkynho 7 rocneho synovca?Inak mail pisala daka Oravcova

Musíme podotknúť, že v prípade keď sa na základe uloženej IP adresy a s výslovným súhlasom užívateľa preukáže, že sa dané prihlásenie predsa len uskutočnilo z Vašeho počítača a IP adresa bude priradená ku Vašemu internetovému pripojeniu, budeme nútení požadovať náhradu nám vzniknutej škody.


S pozdravom,

Ivana Oravcová z Pro Content s.r.o.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Jasné, že by sa dalo dokázať, že sa pripojenie udialo z tvojho PC, ale to je možné jedine pred súdom. Už takto by to mali dosť ťažké a to ani nehovorím, že by museli dokázať, že si za internetom sedel konkrétne ty.

Som si všimol, že tie podvodné a pochybné firmy sa snažia presvedčiť ľudí, že IP adresa má takú váhu a hodnotu ako rodné číslo alebo číslo občianskeho preukazu. Prečítal som články aj ohľadom katalógových firiem, a tie sa tiež oháňali IP adresou akoby to bola "DNA" počítača. Srandisti sedia v tých "firmičkách" sa mi zdá
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Nová linka, tentokrát spoza hraníc. Nech sa páči dámy a páni:

http://www.spotrebitele.info/finance...html?x=2352278
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

nivarto Pozri príspevok
Jasné, že by sa dalo dokázať, že sa pripojenie udialo z tvojho PC, ale to je možné jedine pred súdom. Už takto by to mali dosť ťažké a to ani nehovorím, že by museli dokázať, že si za internetom sedel konkrétne ty.
Ani to oni dokazat nemozu logy z ich zariadeni nie su pre sud dokazovy material. Takze oni dokazat nemozu vobec nic.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

nivarto Pozri príspevok
Nová linka, tentokrát spoza hraníc. Nech sa páči dámy a páni:

http://www.spotrebitele.info/finance...html?x=2352278
Dobrý TIP!

Odcitujem to najpodstatnejšie:

„Na tomto místě je možné doporučit pouze jediný způsob obrany, a to dovolat se neplatnosti smlouvy z důvodu uvedení v omyl (§ 49a občanského zákoníku) a nedostatečného oznámení o zpoplatnění služby. Registrace se totiž netváří jako objednávka placených služeb a průměrného spotřebitele může tato situace zmást a učiní tak rozhodnutí, které by při znalosti všech skutečností neučinil. Uvedené jednání serveru by dokonce mohlo naplnit znaky nekalé obchodní praktiky s veřejnoprávními důsledky, a proto by měli slovenské dozorové orgány záležitost přinejmenším důkladně prošetřit,“ říká právník SOS Jiří Žůrek.

Je však nutné, aby si spotřebitelé uvědomili, že nyní jsou jejich smlouvy platné a to až do doby, dokud se neplatnosti sami nedovolají. Pokud tak neučiní vystavují se hrozbě, že po nich bude server částku úspěšně vymáhat. Zda byli zákazníci uvedeni v omyl či nikoliv a zda tedy má server právo na zaplacení částky nelze předjímat. S definitivní platností by se tak k věci vyjádřil až soud, a to s ohledem na sídlo subjektu, okresní soud v Banské Bystrici. Bude však nutné nejdříve vyčkat také rozhodnutí orgánu dozoru na Slovensku.

Nyní tedy nelze nic jiného než doporučit, aby takto oklamaný zákazník okamžitě namítnul neplatnost smlouvy a do budoucna pečlivě četl a důkladně prostudoval vše, s čím vyslovujeme svůj souhlas, zvláště pak, jde.li o obchodní záležitosti.

Toto som tu už nie raz napísal, ale zopakujem aj - rozhodnutie je na každom osobitne.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Opäť ďalšia nová linka:

http://www.zive.sk/spravy/kauza-regi...6/default.aspx
0 0
mnariana mnariana

mnariana je offline (nepripojený) mnariana

Ahoj Ivík, v prvom rade chcem upozorniť na to, že Obchodný zákonník sa na túto úpravu ,,akože zmluvy nevzťahuje" - neide totiž o absolútny obchod podľa § 261 a nas. ako to títo týpkovia tvrdia, ale zťahuje sa na ňu § 52 a nasledujúce Občianského zákonníka, kde chcem upriamiť pozornosť na § 53 a §53 ods.4 neprijateľné podmienky v spotrebiteľskýcb zmluvách - takmer všetky ustanvovania ich obchodných podmienok su protizákonné.

Tí, ktorí majú menej ako 18 rokov ani nemajú právnu spôsobilosť na uzatváranie právnych úkonov ( a teda nemajú ani spôsobilosť na prehlásenie, že som spôsobilý uzatvoriť túto ,, zmluvu" - podotýkam, že to vôbec nie je zmluva). Tieto zmluvy sú od začiatku neplatné, takže od Vás žiadajú plnenie bez pávneho dôvodu , čím dochádza k ich bezdovodnému obohateniu.

Ľudia, ktorí ešte nereagovali, ani nech neodpisujú, pretože tým, že sa im ozvete, iba potvrdíte, že ste obdržali faktúru. Nech oni dokazujú, že Vám ju zaslali, že ste ju obdržali a že ste to Vy, kto sa prihlásil z tohto pc na ich stránku.

A ešte jedna vec - užívateľom ich stránky sa stávate podľa ich podmienok registráciu a zaplatením poplatku súčasne - čo sú podmienky, ktoré musia nastať naraz, nie postupne - teda ak ste nezaplatili ihned do 2 týždňov, kedy Vam mali zaslať faktúru(to je ihned po registrácii), nie ste užívateľ ich domény, pretože ste nesplnili registračné podmienky

Pre budúcosť - nikdy neklikajte na nič bez prečítania.
0 0
Zoeska Zoeska

Zoeska je offline (nepripojený) Zoeska

je velmi zajímave, že SOI se k tomu vyjadřila stylem, že se to MUSI zaplatit. Asi jim nebyly předány VOP, protože kdyby je prostudovali, tak si myslím, že by jejich reakce na tuto kauzu bylo trošku jiná.
A dívali jste se tedkom na fb? Už se tam ani nedostanete do té skupiny.
Na jednu stranu je to fajn, ale na druhou stranu, jak se ví, že tu skupinu nezaložil přímo někdo z jejich firmy a teď jim budou chodit maily od Vás i s fakturou, takže budou mít jasný důkaz, že jste fakturu obdrželi...
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Zoeska Pozri príspevok
je velmi zajímave, že SOI se k tomu vyjadřila stylem, že se to MUSI zaplatit. Asi jim nebyly předány VOP, protože kdyby je prostudovali, tak si myslím, že by jejich reakce na tuto kauzu bylo trošku jiná.
A dívali jste se tedkom na fb? Už se tam ani nedostanete do té skupiny.
Na jednu stranu je to fajn, ale na druhou stranu, jak se ví, že tu skupinu nezaložil přímo někdo z jejich firmy a teď jim budou chodit maily od Vás i s fakturou, takže budou mít jasný důkaz, že jste fakturu obdrželi...
Nesúhlasím.
1, Na fb sa nedostane nikto tak ľahko, pretože včera sa vyskytli podozrivé osoby. Jeden sa vydával za zakladateľa tej skupiny a mal drzosť požiadať dokonca o členstvo.
2, Nie každý, kto je v tej skupine je aj poškodený. Napr. ja som tam kvôli tomu, že sympatizujem s dotknutými a vopred som povedal, že mi neprišla žiadna faktúra.
3, Drvivá väčšina odborníkov, právnikov a aj ľudí sa zhoduje na tom, že určite neplatiť !!!
0 0
M6GAS M6GAS

M6GAS je offline (nepripojený) M6GAS

Tak pridám svoj názor. Celý problém som konzultoval s viacerými ľuďmi, ktorí vyštudovali právo a úplne jasne povedali, že sa takéto faktúry platiť nemajú. V prípade súdu by museli jasne a nespochybniteľne dokázať, že ste to boli vy, kto sa zaregistroval a to je prakticky nemožné. Taktiež bolo vydané stanovisko EÚ, v ktorom sa hovorí okrem iného o tom, že všetky spotrebiteľské zmluvy (čo je aj táto) sa v prípade nejasností uznávajú v prospech spotrebiteľa.

Čo sa týka úroku, ktorý možno viacerých z vás vystrašil, v tomto prípade sa nedá hovoriť o vôbec žiadnom úroku z omeškania, pretože nič také nebolo napísané vo VOP a to, že ho spomenuli vo faktúre pre vás neznamená vôbec nič.

Doplním ešte, že som konzultoval aj deklaráciu, ktorá koluje prevažne na Facebooku. Na ňu mi bolo povedané, že nemá prakticky žiaden právny význam a preto je jej posielanie zbytočné, ale samozrejme nič sa s ňou ani nepokazí :-) Jediné, čo by možno bolo dobré zaslať tejto spoločnosti naspäť je faktúra. Tým dáte najavo, že ju nepovažujete za platnú. Bližšie info k tomuto ale budem mať až zajtra, tak ak to bude niečo veľmi zaujímavé, tak vám to tu napíšem :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať