Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jusike Pozri príspevok
Opakovanie matka múdrosti, tak dajme tomu že do tretice
http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...t-nie-nebudem/
a napriek tomu sa nájdu takí, čo podpíšu
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Toto je nový "problémový portál" http://www.zive.sk/bleskovky/kauza-p...4/default.aspx Nedajte sa nachytať.
0 0
eINSTee eINSTee

eINSTee je offline (nepripojený) eINSTee

Oni tam ozaj nechaju zaregistrovat kazdeho.
Mail uz za 5 min. nebude existovat, tak som zvedavy, ako sa s tou fiktivnou osobkou skontaktuju.

Ked chcete, mozte pouzit tieto prihlasovacie udaje a kuknut sa o com vlastne ten kalendar je

HTML Code:
Vážená pani Krava Sprosta, 

Vitajte na portáli adventny-kalendar.sk

Na aktiváciu vášho prístupu kliknite prosím na nasledovnú adresu: 

http://www.adventny-kalendar.sk/a/13918/005af31526aa634ff684ef9ca84289fe

V prípade, že adresa bude rozdelená na dva riadky, skopírujte celú adresu do vášho prehliadača. 

Vaše prístupové údaje: 

Užívateľské meno: a2805163@uggsrock.com
Heslo: 439FAFb 

Prajeme Vám veľa zábavy na našom portáli. 

Váš team z www.adventny-kalendar.sk
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

A ešte tvrdia, že takto uzavretá zmluva je v poriadku..... Podľa mňa tie registračné údaje nikto nekontroluje. Už vidím ako budú urgovať váženú pani Kravu Sprostu alebo váženého pána Hraboša Poľného.....

Naposledy upravil nivarto : 04.12.09 at 12:14
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

eINSTee Pozri príspevok
Oni tam ozaj nechaju zaregistrovat kazdeho.
Mail uz za 5 min. nebude existovat, tak som zvedavy, ako sa s tou fiktivnou osobkou skontaktuju.

Ked chcete, mozte pouzit tieto prihlasovacie udaje a kuknut sa o com vlastne ten kalendar je

HTML Code:
Vážená pani Krava Sprosta, 

Vitajte na portáli adventny-kalendar.sk

Na aktiváciu vášho prístupu kliknite prosím na nasledovnú adresu: 

http://www.adventny-kalendar.sk/a/13918/005af31526aa634ff684ef9ca84289fe

V prípade, že adresa bude rozdelená na dva riadky, skopírujte celú adresu do vášho prehliadača. 

Vaše prístupové údaje: 

Užívateľské meno: a2805163@uggsrock.com
Heslo: 439FAFb 

Prajeme Vám veľa zábavy na našom portáli. 

Váš team z www.adventny-kalendar.sk
ved toto hra tak proti nim to sa bude sudca smiat ... nemaju najmensiu sancu ...
0 0
gonzi gonzi

gonzi je offline (nepripojený) gonzi

Ahoj,
ak ked si precitas ich VOP nebudes tomu poriadne rozumiet,
pokial aj vyuzijes moznost odstupenia od zmluvy (mas na to necele 2 tyzdne - zavisi kedy Ti dojde z ich strany potvrdzujuci email vratane ich "specifickych" VOP), budu si narokovat na zaplatenie 2/24 (AJ NAPRIEK TOMU ZE SI OKREM REGISTRACIE A AKTIVOVANIA KONTA NIKDY NIC Z ICH STRANKY NESTAHOVAL).
Komunikacia bude z ich strany s velkymi casovymi premlkami, raz bude pisat nejaka pani T. (bude dokazovat ze si sa tam prihlasil), inokedy zas nejaky pan - prosto na striedacku.
Pokial budes mat to stastie, a stihnes zaslat odstupenie od zmluvy v priebehu 2 tyzdnov, budu podmiebovat stornovanie 60€ faktury a uznanie odstupenia od zmluvy zaplatenim 10€ (t.j. 2/24 - bod 5 a bod 5A ich VOP).
Pokial si im vsak "sadol na lep" a registroval sa len kvoli sutazi, a nevyuzil si z ich portalu okrem toho nic viac (rozumej nic si nestahoval, resp. nic si nepublikoval) - dopadol si ako kopec dalsich ludi (maju totiz viacero podobnych stranoch na software, basne atd.).
Odporucam Ti preto radsej nic neplatit, dat si vyhladat tu firmu cez GOOGLE a pripojit sa ku skupinovej zalobe, ktora bola na tuto firmu podana v Banskej Bystrici (jednak kvoli tomu, ze to co spoplatnuju je vsade inde vo svete podmienene volnym sirenim - FREEWARE, alebo na uverejnovanie nemaju pravo - v pripade portalu s basnami). Naviac ich VOP su dost zavadzajuce, po zbeznom precitani sa v podstate nedopracujes k poplatkom, FA ktore boli zaslane nesplnali vsetky nalezistosti ktore po uctovnej stranke mali splnat atd., je toho proste viac. Obdobne podvodne firmy boli registrovane v Nemecku, ale aj v inych statoch EU.
0 0
Katarina66 Katarina66

Katarina66 je offline (nepripojený) Katarina66

Kam sa mam pridat k tej skupine poskodenych v BB? poslite link.
Tiez sa mi to stalo.... Vobec si ani nepamatam ze som sa tam vobec registrovala.... Napisala som mail ze o nicom neviem, a ze to rusim, ze nikde som sa neregistrovala.....
Oni mi napisali:

Vazena pani XY,

Vašu písomnú reklamáciu sme obdržali dnešným dňom.
Našou odpoveďou chceme upozorniť na nasledujúce body.


Naše záznamy poukazujú na dokázateľnosť Vašej registrácie prostredníctvom zadania Vašej e-mailovej adresy. Na túto adresu Vám bol zaslaný aktivačný link potrebný na prístup do našej databázy.
Naďalej tvrdíte, že žiadosť o registráciu nebola podaná Vašou osobou.

Na vyjasnenie tejto skutočnosti by sme Vás chceli požiadať aby ste nám zodpovedali nasledujúce otázky:
Boli ste v deň prihlásenia, ktorý nájdete na faktúre na internete? Ktorého poskytovateľa internetu používate?
Má ešte niekto okrem Vás prístup na zadanú e-mailovú schránku?
Vykonali ste potrebné opatrenia na ochranu Vašej emailovej schránky proti neoprávnenému prístupu inými osobami ( vrátane príslušníkov rodiny ) ? Je prístupové heslo do Vašej emailovej schránky uložené v počítači a automaticky doplnené v prihlasovacom okne? Je Váš počítač používaný treťou osobou?
Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše e-mailové údaje boli použité treťou osobou pri prihlásení sa náš portál?
Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše emailové údaje boli použité treťou osobou, vrátane príslušníkov rodiny pri prihlásení na náš portál?
Ak máte skutočne len vy prístup do Vašej emailovej schránky, je dôležité objasniť, ako je možné, že aktivačný link zaslaný na Vašu emailovú adresu bol spustený?


Dobrovoľné poskytnutie týchto informácií je vo Vašom, tak ako aj v našom záujme, pretože budeme aj naďalej presadzovať požiadavky vyplývajúce zo zmluvy. Súčasne bude podané trestné oznámenie voči osobe, ktorá zneužila Vaše údaje k registrácii na našom portáli a tým nás prostredníctvom Vašich osobných údajov priviedla do omylu.

Nasledujúce údaje boli uložené ako dôkaz prihlásenia sa do našej databázy:

IP: XX.XXX.XXXXXXXXXX
Host: xxx.xxxxxx.sk

Dátum registrácie: 23.08.2009 cas
Dátum aktivácie: 26.11.2009 cas
Last Login: 23.08.2009 cas


Musíme podotknúť, že v prípade keď sa na základe uloženej IP adresy a s výslovným súhlasom užívateľa preukáže, že sa dané prihlásenie predsa len uskutočnilo z Vašeho počítača a IP adresa bude priradená ku Vašemu internetovému pripojeniu, budeme nútení požadovať náhradu nám vzniknutej škody.


S pozdravom,

Miloš Kolcún z Pro Content s.r.o.


Co treba odpisat na takyto mail, aby som sa nedopustila nejakej chyby?

Samozrejme ze IP adresu maju spravnu a aj svoje udaje - meno priezvisko, adresu som udala spravnu, takze mam asi smolu.... Ale odmietam im platit....

Takze komunikovat s nimi? a Ako? Alebo ignorovat a cakat na listy zo sudu? :-( Momentalne nie som na SK, ale zijem v zahranici nemam ani cas chodit po sudoch v SK....
Naposledy upravil Katarina66 : 05.12.09 at 15:57 Dôvod: nezverejnit osobne informacie
0 0
gonzi gonzi

gonzi je offline (nepripojený) gonzi

NAOZAJ sa nemusis nicoho obavat, a HLAVNE NIC NEPLAT!!!
precitaj si vsetky clanky z tohto linku

http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...-na-upomienku/

to by Ta mohlo trosku ukludnit a ak to uznas za vhodne, mozes sa pripojit k hromadnemu trestnemu stihaniu / zalobe.
Tiez som naletel nemusis mat teda obavy, ze si sam. Takych ludi je viacero, kazdeho isto oslovi moznost zapojit sa do sutaze o citacku, iPhone ci inu elektroniku, hlavne ak je takato moznost uverejnena na niektorej z dobrych stranok (napr. FACEBOOK atd.).
Hlavne nestrat hlavu!!! Nepodpis zo strachu ziadnu dohodu na splatkovy kalendar, lebo ak to urobis budes musiet zaplatit ci chces alebo nie.
Pekny vecer Ti prajem, a tiez nutnu davku trpezlivosti kym sa cela kauza s tymito podvodnymi strankami uzavrie.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Aj e-maily sú pošta

0 0
Katarina66 Katarina66

Katarina66 je offline (nepripojený) Katarina66

Gonzi,

dakujem za ukludnenie, ano uz som sa dostala na pana Antonaka a jeho super web, hned som vypisala tu hromadnu staznost - trestne oznamenie na tu firmu, a zapojila sa aj do skupiny na facebooku....

Ja som prispevky zacala citat vsetky od zaciatku, az potom som vlastne zistila ze je tu okolo 129 stran, co asi zaberie dost casu precitat, takze po nejakych 11 stranach citania som isla radsej na tie posledne a to mi teda pomohlo najviac, a pridala sa k tomu hromadnemu trestnemu oznameniu....

a teraz teda mam len cakat? alebo este nieco spravit? Kdesi radili ze mam napisat pisomnu ziadost ze chcem zrusit tu registraciu... ze je to dobry dokaz na sud ak by bol.... Tak aj to by som mala poslat?

Dakujem za pomoc.... ze ste sa tu vsetci ozvali a nie len bezhlavo zaplatili tie peniaze zo strachu.... Vyse 1600 ludi na facebooku v skupine skutocne dokazuje o tom, ze je to velmi velky podvod... a to existuje urcite viac podvedenych co sa este nepridali na Facebook....
Je to neskutocne ake svine mozu byt ludia, a chamtivost aka je nekonecna....
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Reportáž 6.11.09 (Markíza) staršie video



V tejto reportáži som počul prvý a posledný krát, že zmluvy sú platné.
Naposledy upravil nivarto : 06.12.09 at 17:47
0 0
foxott foxott

foxott je offline (nepripojený) foxott

ako sa vola ten pravnik? ze by mu prislo par faktur na platne zmluvy ktore uzatvoril
0 0
gonzi gonzi

gonzi je offline (nepripojený) gonzi

ZIADEN SPLATKOVY KALENDAR!!!
Akonahle totiz poziadas a budes suhlasit so splatkovym kalendarom, uznas opravnenie ich poziadavky - a budes musiet komplet celu sumu uhradit ci chces alebo nie. Ak podpises suhlas s uznanim dlhu (splatkovy kalendar), a nebudes suhlasit so zaplatenim, nebudes moct ist na "klasicky" sud, PRO CONTENT ako veritelovi v pripade, ze pristupis na splatkovy kalendar, bude postacovat ak poda ziadost o rozhodnutie rozhodcovskemu sudu a ten rozhodne v Tvoj neprospech, nakolko uznanie dlhu sa bude riadit obchodnym zakonnikom, a uznanie dlhu bude de facto nova zmluva na 60€, TAKZE ZIADNE UZNANIE DLHU A ANI SPLATKOVY KALENDAR!!!
Napisat ziadost odstupenia od zmluvy - podla ich VOP (bod 5 a bod 5A - v dvojtyzdnovej lehote)!!!
V odstupeni od zmluvy postacuje ak napises, ze k tomu a tomu dnu (napises datum kedy to posielas) odstupujes od zmluvy podla ich VOP bod 5, a hotovo (samozrejme musi to but do 14dni od Tvojej registracie, resp. aktivacie konta na ich stranke).
HLAVNE SI PRECITAJ / PRECITAJTE tento link (vratane ostatnych clankov, ktore su k dispozicii nizsie)!!!


http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...-na-upomienku/
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

foxott Pozri príspevok
ako sa vola ten pravnik? ze by mu prislo par faktur na platne zmluvy ktore uzatvoril
no teda, ktovie, či by príslušné orgány nezačali pracovať rýchlejšie, keby dané faktúry začali chodiť do ich verejne známych mailových schránok aj s ich nacionále - niektoré sú predsa bežne dostupne ))

len teda keby tie registrácie chodili najlepšie z nejakej kaviarne, školy ... kde ťažko identifikovať dodavateľa
0 0
Katarina66 Katarina66

Katarina66 je offline (nepripojený) Katarina66

No ale ved ta reportaz z Markizy je zo 6.11.2009!!!!

Ved to bolo uz davno....

Novsia reportaz je na JOJke z 27.11.2009 a tam hovoria insie:

0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Katarina66 Pozri príspevok
Kam sa mam pridat k tej skupine poskodenych v BB? poslite link.
Tiez sa mi to stalo.... Vobec si ani nepamatam ze som sa tam vobec registrovala.... Napisala som mail ze o nicom neviem, a ze to rusim, ze nikde som sa neregistrovala.....
Oni mi napisali:

Vazena pani XY,

Vašu písomnú reklamáciu sme obdržali dnešným dňom.
Našou odpoveďou chceme upozorniť na nasledujúce body.


Naše záznamy poukazujú na dokázateľnosť Vašej registrácie prostredníctvom zadania Vašej e-mailovej adresy. Na túto adresu Vám bol zaslaný aktivačný link potrebný na prístup do našej databázy.
Naďalej tvrdíte, že žiadosť o registráciu nebola podaná Vašou osobou.

Na vyjasnenie tejto skutočnosti by sme Vás chceli požiadať aby ste nám zodpovedali nasledujúce otázky:
Boli ste v deň prihlásenia, ktorý nájdete na faktúre na internete? Ktorého poskytovateľa internetu používate?
Má ešte niekto okrem Vás prístup na zadanú e-mailovú schránku?
Vykonali ste potrebné opatrenia na ochranu Vašej emailovej schránky proti neoprávnenému prístupu inými osobami ( vrátane príslušníkov rodiny ) ? Je prístupové heslo do Vašej emailovej schránky uložené v počítači a automaticky doplnené v prihlasovacom okne? Je Váš počítač používaný treťou osobou?
Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše e-mailové údaje boli použité treťou osobou pri prihlásení sa náš portál?
Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše emailové údaje boli použité treťou osobou, vrátane príslušníkov rodiny pri prihlásení na náš portál?
Ak máte skutočne len vy prístup do Vašej emailovej schránky, je dôležité objasniť, ako je možné, že aktivačný link zaslaný na Vašu emailovú adresu bol spustený?


Dobrovoľné poskytnutie týchto informácií je vo Vašom, tak ako aj v našom záujme, pretože budeme aj naďalej presadzovať požiadavky vyplývajúce zo zmluvy. Súčasne bude podané trestné oznámenie voči osobe, ktorá zneužila Vaše údaje k registrácii na našom portáli a tým nás prostredníctvom Vašich osobných údajov priviedla do omylu.

Nasledujúce údaje boli uložené ako dôkaz prihlásenia sa do našej databázy:

IP: XX.XXX.XXXXXXXXXX
Host: xxx.xxxxxx.sk

Dátum registrácie: 23.08.2009 cas
Dátum aktivácie: 26.11.2009 cas
Last Login: 23.08.2009 cas


Musíme podotknúť, že v prípade keď sa na základe uloženej IP adresy a s výslovným súhlasom užívateľa preukáže, že sa dané prihlásenie predsa len uskutočnilo z Vašeho počítača a IP adresa bude priradená ku Vašemu internetovému pripojeniu, budeme nútení požadovať náhradu nám vzniknutej škody.


S pozdravom,

Miloš Kolcún z Pro Content s.r.o.


Co treba odpisat na takyto mail, aby som sa nedopustila nejakej chyby?

Samozrejme ze IP adresu maju spravnu a aj svoje udaje - meno priezvisko, adresu som udala spravnu, takze mam asi smolu.... Ale odmietam im platit....

Takze komunikovat s nimi? a Ako? Alebo ignorovat a cakat na listy zo sudu? :-( Momentalne nie som na SK, ale zijem v zahranici nemam ani cas chodit po sudoch v SK....
komunikacia je zbytocna, na sud to nemozu dat, chyba im vas podpis
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

nivarto Pozri príspevok
Reportáž 6.11.09 (Markíza)



V tejto reportáži som počul prvý a posledný krát, že zmluvy sú platné.
Tieto zmluvy mozu byt platne ale ich platnost musia uznat obidve strany.
Pokial ale jedna strana bude tvrdit ze takuto zmluvu neuzatvarala tak zmluva platna nie je. V tomto pripade pokial by doslo k rieseniu rozhodnutia o platnosti zmluvy a jedna strana by tvrdila ze u uzavreti takejto zmluvy registraciou na webe nevie, tak nie je mozne dokazat opak. Udaje ktore zbiera tato firma nie su dostatocne pre urcenie konkretnej osoby. Tento biznis je zalozeny cisto na vyvolavani strachu s tym ze cast ludi to nevydrzi a zaplati.
0 0
harryy harryy

harryy je offline (nepripojený) harryy

Dnes mi domov postou od nich prisla upomienka...Vec: 2 Upomienka ( neviem kedy som dostala prvu).....oni nedaju pokoj? Neplatite to,ze??
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
harryy Pozri príspevok
Dnes mi domov postou od nich prisla upomienka...Vec: 2 Upomienka ( neviem kedy som dostala prvu).....oni nedaju pokoj? Neplatite to,ze??
nikto normálny neplatí. Kým nezaplatíš, tak si OK. Platit je nebezpečnejsie než neplatit.
0 0
harryy harryy

harryy je offline (nepripojený) harryy

Dantess Pozri príspevok
nikto normálny neplatí. Kým nezaplatíš, tak si OK. Platit je nebezpečnejsie než neplatit.
prečo je platit nebezpecnejsie ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať