Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
skjaninka skjaninka

skjaninka je offline (nepripojený) skjaninka

Taktiež som sa registrovala na Basne-portál.sk
Na facebooku prebiehala sútaz o el. čítačku, ked mi po nejakom čase prišiel email o zaplatení 60euro, skoro ma trafilo. Ale povedala som si ze im na to kaslem, a maily z ich adresy zablokovala. Vcera po mesiaci od daného emailu som si v schránke našla dopis do pro content. Druhá upomienka-popravde som sa zlakla a chcela to zaplatit, aby neboli problémy a napadlo ma niečo si o tejto firme zistit. Tak som sadla k netu a hladala info. Moje prekvapenie bolo velké, ani som netušila, že sa dozviem niečo také. Po prečítaní tejto aj ostatných diskusií, som sa rozhodla proste neplatiť.
A som bola blbá že ma to aj najprv napadlo. Nič im nedám. Takto oblbovat ludí.
Napísala som im včera email na obe adresy, čo majú uvedené na stránkach.
Zrusila som zákaz ich emailov v mojej schránke a oni mi na férovku poslali upomienku aj na email ale odpoved na to čo som písala neprišla.
Tak som dnes poslala dalsie dva maily, kde som dodala, že ich podvodu sa nemienim zúčastniť a na záver pripísala, že sa obraciam na obchodnú inšpekciu, v dosledku prešetrenia nezmyselnej 60eurovej faktúry.
Zo začiatku mi nahnali strach, ale teraz sa už nebojím a som rada, že nemusím pred vianocami vyhodit zbytočne do ľuftu tolko prachov. Radšej za ne nakúpim darčeky, no nie???
Svine sú to hnusné....a ktovie kolko ludí im na to skočilo.
0 0
buntasik buntasik

buntasik je offline (nepripojený) buntasik

no urcite im niekto na to skočil. Ja nebyvam z rodicmi, ale vcera mi mama volala, ze mi to prislo aj postou a hned na mna kricala aby som to zaplatila, lebo budu problemy.....tak som sa s nou pohadala(vyliala som som si na nej zlost.....jooj).
Ako a tie uroky nezmyselne to skade maju.......
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

no netreba podliehat panike ale sledovat stranku ... http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...uha-upomienka/
ja sa necitim pouzivatelom lebo nemam asi heslo ani som tam nikdy nebol a podla VOP sa nechem stat uzivatelom preto platit nejdem bol by som radej za sud nech sa chlapsi z firmy zapotia ... ale nech sa vyhrazuju ...

tak pevne nervy
0 0
maricenka maricenka

maricenka je offline (nepripojený) maricenka

Som z tej 2.upomienky uple na nervy.bojim sa ze sa uskutocni ten rozhodcovsky sud a ze uzna moj neprosech.a potom co.Budem platit ako zerava nie 60eur ale aj sudne naklady.A kto ma byt vlastne ta tretia osoba?A bolo vo VOP nieco spomenute ohladom posunutia osobnych udajov tretej osobe?Lebo ak nie a oni tak urobia tak to by bolo na 100procent trestne.
No nie?
0 0
RomcaRomulinek RomcaRomulinek

RomcaRomulinek je offline (nepripojený) RomcaRomulinek

jsem z ČR a presne takova fakrura mi dosla..ale problem je ze mi to doslo asi mesic po prihlaseni..a take sem si nevsimla źe se musi neco platit..a kdyz sem jim posilala mejl tam ani neodepsali..u nas je problem poslat penize do zahranici..ale nejak se nam to povedlo..a odelaslali jsme je..ale prisla dalsi upominka a firma opet nereaguje na emaily..co s tim delat prosim??
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

RomcaRomulinek Pozri príspevok
jsem z ČR a presne takova fakrura mi dosla..ale problem je ze mi to doslo asi mesic po prihlaseni..a take sem si nevsimla źe se musi neco platit..a kdyz sem jim posilala mejl tam ani neodepsali..u nas je problem poslat penize do zahranici..ale nejak se nam to povedlo..a odelaslali jsme je..ale prisla dalsi upominka a firma opet nereaguje na emaily..co s tim delat prosim??

správne chápem, že napriek tomu, že ste zaplatili, prišla vám dalsia upomienka?

Už tu bol jeden taký prípad popísané. Ak je to skutočne tak, tak je úplne jasné, že všetko treba ignorovať, až na výzvu zo súdu. Nič im neposielať, nepotvrdzovať, neodpovedať.
0 0
gonzi gonzi

gonzi je offline (nepripojený) gonzi

Ahoj KATARINA66,

kedze nie si sama kto PRO CONTENT naletel, je na mieste sa podelit so skusenostami, ci vedomostami (odporuceniami) ako v danom pripade postupovat. Ked sa ucime ako blbci na vlastnych chybach mozno to vyvaruje dalsich od podobnych "stresovych" zazitkov, a budu vediet coho sa v buducnosti vyvarovat.
Moja sukromna rada vsetkym (predtym odporucam precitat si vsetky prispevky, ktore najdu na stranke - LINK prikladam nizsie),
NIC NEPLATIT!!! NEPRISTUPIT NA ZIADNU DOHODU KTORU NAVRHNE firma PRO CONTENT (ak s niecim co Vam navrhnu budete suhlasit, alebo ste tak uz "stihli" urobit - je mi luto, ale v tom pripade asi budete musiet zaplatit vsetko k comu ste im dali suhlas). Este raz odporucam precitat si VSETKY prispevky (nie je ich az tak vela, a su pisane pre vsetkych ktori tak ako ja - NALETELI expertom, ktori si z nas planovali urobit dojne kravy a dopracovat sa vdaka nasej hluposti k peniazom "na kavu" )) , takze "prijemne citanie) na stranke (link prilozeny), nakolko Vam mozu aspon trochu ukludnit "strapenu mysel" a najst vychodisko z tejto prekernej situacie. Mozte na tejto stranke vyjadrit podporu p.Antonakovi (uz ked sa za nas postavil a snazi sa nam vsetkym pomoct) a tiez pripojit sa ku vsetkym ktori tiez sadli PRO CONTENT (resp. dalsej z niektorych ich variacii) v hromadnemu trestnemu stihaniu (ci zalobe).
Vsetkym "utrapenym a naletenym" prajem pekny vecer, G.

http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...uha-upomienka/
0 0
RomcaRomulinek RomcaRomulinek

RomcaRomulinek je offline (nepripojený) RomcaRomulinek

Ano chapete to dobre..Meli jsme s tim velke problemy protoze v bance nebyli schopni prevest penize do zahranici..a nevedeli jsme kolik a jak..kdyz sem psala firme mejl tak proste nereaguji na nic..jen posilaji upominky..Je mi lito ze sem si neproverila firmu driv nez sme zaplatili..ale s tim uz asi nic nenadelam..Takze radite ignorovat dalsi upominky ikyz sme jim castku uz zaplatili??
0 0
3vk4 3vk4

3vk4 je offline (nepripojený) 3vk4

Chcem sa spytat, ti, co dostali druhu upomienku, posielaju im este nieco dalsie okrem toho? Poslali uz niekomu nieco dalsie?
0 0
Zoeska Zoeska

Zoeska je offline (nepripojený) Zoeska

zdravím, také mi včera přišla 2.upomínka a dokonce si zřídili P.O. Box pro nás z Česka v Břeclavi, jak mile....
0 0
bluebell bluebell

bluebell je offline (nepripojený) bluebell

RomcaRomulinek Pozri príspevok
Ano chapete to dobre..Meli jsme s tim velke problemy protoze v bance nebyli schopni prevest penize do zahranici..a nevedeli jsme kolik a jak..kdyz sem psala firme mejl tak proste nereaguji na nic..jen posilaji upominky..Je mi lito ze sem si neproverila firmu driv nez sme zaplatili..ale s tim uz asi nic nenadelam..Takze radite ignorovat dalsi upominky ikyz sme jim castku uz zaplatili??
výcuc z dole pripojenej stránky:
Žiadam zároveň tých, ktorí spoločnosti Pro Content ZAPLATILI aby mi na email antonak.miro@gmail.com zaslali kópiu platobného dokladu (výpis z banky, prevodný príkaz, šek) a svoju faktúru. Do predmetu emailu uveďte: "zaplatil som"

http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...me-vam-novinu/
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

- Platnost zmluvy: Tato zmluva moze byt platna, ale len pokial ju dobrovolne uznaju obidve strany. Pokial ju ale vy za platnu nepovazujete (tym ze budete tvrdit ze ste to neboli vy kto sa tam registroval) zmluva platna nie je. Pokial by chcela firma Pro Content vymahat sumu na zaklade tejto "zmluvy" musi pred sudom preukazat kto bola druha strana. A tu je zasadny problem, z udajov ktore ma "Pro Content" o registracii totoznost osoby nie je mozne preukazat. (Chyba tam vas podpis) Firma ma k dispozicii verejne dostupne udaje ako meno a adresu, (e-mail adresu) a IP adresu z ktorej bola registracia uskutocnena. Prave IP adresu firma pouziva ako hlavny natlakovy argument, k tomu dodat len tolko ze tento argument neobstoji pretoze IP adresa nie je identifikator osoby ale je to identifikator zariadenia ktore bolo vo chvili registracie pripojene do internetu. A z tejto vedomosti sa technicky neda urcit osoba ktora v danej chvili pouzivala toto zariadenie.
- Ako postupovat ak ste sa zaregistrovali a platit nechcete: V kazdom pripade treba registraciu popret, ako som pisal vyssie Pro Content nema ako dokazat opak. S Pro Content netreba komunikovat pokial budu posielat maily alebo listy, v pripade ze by poslali doporuce nieco, mozete im doporucene odpisat ze ste sa na strankach neregistrovali a preto pokladate fakturu a upomienky za bezpredmetne. Pokial by chceli vymahat, musia podat podnet na sud ktory moze vydat platobny rozkaz, da sa ale pochybovat ze by takto postupovali, kedze nemaju zmluvu, a nie je znamy pripad ze by sud na zaklade takychto podkladov vydal platobny rozkaz. Ak by k takemuto niecomu doslo treba podat proti rozkazu odpor do 15dni po doruceni, inac je mozne vymahat sumu cez exekutora.
0 0
skjaninka skjaninka

skjaninka je offline (nepripojený) skjaninka

Myslím, že vyhrážanie exekútorom je z ich strany, len dosť dobrý ťah, ako nahnať strach.
Podľa mňa, keby to nebol podvod, tak na základe registrácie musia poslať písomnú zmluvu dotyčnej osobe, ktorá ju podpíše a zaplatí poplatok za služby, ktoré chce používať.
Obratom im pošle kópiu podpísanej zmluvy s dokladom o zaplatení daných služieb. A až potom by boli informácie na platených stránkach sprístupnené, no nie?????
Veď ak by sa jednalo o solídnu firmu, tak registračné údaje by neboli tak chabé.
Na základe toho, by som mohla prihlásiť kohokoľvek.
Oni sprístupňujú obsah stránky hneď po registrácii!!!!Veď už to je divné.....to sa proste nerobí.
A ďalšia zvláštnosť je forma doručenia upomienky!!!!
Veď to prišlo obyčajne poštou!!!!
Možme tvrdiť, že nám neprišlo nič Keby to bolo doporučené tak to je o niečom inom

NEPLATIŤ!!!! JE TO PODVOD!!!!
0 0
Tominiko Tominiko

Tominiko je offline (nepripojený) Tominiko

Ešte je zaujímavé, že oni vás neodpoja od ,,služby", hoci o to žiadate, ale na silu vám nechávajú prístup na ich stránkach. Iné firmy by dávno zablokovali prístupy, keď vedia, že im človek nezaplatí. Znamená to, že sa môžeme túlať po ich stránkach aj zadara. Im je to vlastne úplne jedno, kedže vlastne nič neponúkajú. Jediná ich ponuka je: zaregistruj sa a zaplať.
0 0
jaginka11 jaginka11

jaginka11 je offline (nepripojený) jaginka11

Túto faktúru si vôbec nevšímaj! Ja som prvú písomnosť od tejto podarenej firmy /vrátane elektronickej formy/ dostala hneď 2. upomienku. Tiež som sa najskôr zľakla, ale potom som zauvažovala a tiež si niečo o tejto firmičke prečítala na nete. Začala už voči nim konanie Obchodná inšpekcia a tuším aj polícia, adresa, ktorú tam majú uvedenú je len virtuálna /1 poštová schránka/, konateľ firmy je nezastihnuteľný a je stíhaný políciou v Nemecku za podobné podvodíky. Samotní právnici radia tieto faktúry NEPLATIŤ!!! Som rada, ak som Ťa aspoň trochu upokojila. Viac si môžeš prečítať na http://pocitace.sme.sk/c/5094753/kli...sestdesiat-eur ...
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Reportáž TV Joj 9. 12. 2009 (nová reportáž)

Naposledy upravil nivarto : 09.12.09 at 19:40
0 0
DANČEK DANČEK

DANČEK je offline (nepripojený) DANČEK

Tak isto sme dostali faktúru na 60 eur. Pripájame sa k názoru mnohých ktorým bola v poslednej dobe doručená podobná faktúra od spoločnosti Pro Content, s.r.o. Je to zavádzajúce, mala by to riešiť polícia.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

DANČEK Pozri príspevok
Tak isto sme dostali faktúru na 60 eur. Pripájame sa k názoru mnohých ktorým bola v poslednej dobe doručená podobná faktúra od spoločnosti Pro Content, s.r.o. Je to zavádzajúce, mala by to riešiť polícia.
Veď už aj rieši, ibaže to chvíľu trvá, keďže poškodených je viac ako tisícka
0 0
Denisa68 Denisa68

Denisa68 je offline (nepripojený) Denisa68

Chcem všetkých upozorniť pred nebezpečenstvom uzatvorenia zmluvy cez rôzne internetové portály napr. www.basne-portal.sk Na ktorej moja maloletá
dcera nevedomky uzatvorila zmluvu na dva roky na zaklade niekolkých odkliknutých " áno" Prišla nám domov 2 upomienka s upozornením na začatie exekučného konania Dodnes sme nevideli žiadnu zmluvu, faktúru ani upomienku/je možné že tieto prišli na nejakú mailovú adresu/Firma na telef.nereaguje a na mail zatial neodpovedá/Chcem Vás poprosiť ak máte podobné skusenosti o spôsob riešenia takejto situácie a ak je to v našom štáte vôbec možné upozorniť na takéto riziká!!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Denisa68 Pozri príspevok
Chcem všetkých upozorniť pred nebezpečenstvom uzatvorenia zmluvy cez rôzne internetové portály napr. www.basne-portal.sk Na ktorej moja maloletá
dcera nevedomky uzatvorila zmluvu na dva roky na zaklade niekolkých odkliknutých " áno" Prišla nám domov 2 upomienka s upozornením na začatie exekučného konania Dodnes sme nevideli žiadnu zmluvu, faktúru ani upomienku/je možné že tieto prišli na nejakú mailovú adresu/Firma na telef.nereaguje a na mail zatial neodpovedá/Chcem Vás poprosiť ak máte podobné skusenosti o spôsob riešenia takejto situácie a ak je to v našom štáte vôbec možné upozorniť na takéto riziká!!
Nie ste jediní, tu na porade už takto poškodení majú celú jednu tému. Tvoj príspevok presúvam do tej témy, snáď ti tie príspevky pomôžu, prečítaj si ju.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať