Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Farkaš Pozri príspevok
Áno, majú už pripravené ďalšie stránky na nachytávanie ľudí. Keď som dostala prvú faktúru na 120 €, takmer ma porazilo.
Poslala som im hneď mail. Jasné že zbytočné. Poslala som im doporučený list - prišla 1. upomienka. Poslala som im Deklaráciu o neplatnosti zmluvy - prišla II. upomienka. Dnes som dostala od nich čosti v obálke. Preškrtla som svoju adresu, dala šípku na ich adrestu, napísala "späť", nalepila známku a hodila do schránky. Už s nimi nebudem vôbec komunikovať. Myslím, že na nich by platíl /možno/ iba dlhý bič a krátky dvor...
TO je chybné správanie. Ty si v ničom nepomôžeš, písomnosť je aj tak doručená a nemáš ani potuchy, čo v liste bolo. Ak tak urobíš s platobným rozkazom, tak premrháš lehotu 15 dní na podanie odporu, platobný rozkaz sa tým stáva právoplatným a nastupuje exekútor. A nepomôže ti žiadne tvrdenie, že si s nimi nekomunikovala....

Korešpondenciu treba aspoň pozrieť, čo v nej je.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Tak toto je uz vrchol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tato tema ma od uplneho zaciatku ako napisal erik.aragorn prvy prispevok zaujima najviac zo vsetkych tem na porada.sk (vid aj niekolko mojich prispevkov v tejto teme) zatial som sa len smial na tom aka je firma Pro/Web Content s.r.o. a majitel s konatelom tejto firmy prij*bany (samozrejme som sa na to nenachytal) ale co je brutal fakt silna vec dnes som sa dozvedel, ze mojej tete tento vypatlany idiot poslal postou "2. upomienku" za vyuzivanie downloads-portal.sk. Ona to rozklepana skoro zaplatila. Stopol som ju hodinu pred tym ako isla na postu vypisat a podat poukazku. Zajtra ide podat na toho postihaka Adamča aj Hlaváča aj jeho pribrzdenu firmu TO.
Stale by nas ale zaujimalo (celu rodinu), ze od kial zobrali ty sku*venci adresu mojej tety -> ved ona nema ani PC ne to este internet. Teta patrala, ze to bude bud spinavost od Avonu, Quelle, Neckermana alebo Starkla lebo tam pokial nesuhlasite s tym, ze vase udaje budu poskytnute tretim osobam, s objednavkou sa mozete rozlucit.

Som teraz vugarny??? Sorry, ale mam asi dovod.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

MatoB Pozri príspevok
Tak toto je uz vrchol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tato tema ma od ........
A tá tvoja babka s dedkom neboli náhodou v novinách Markízy?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

MatoB Pozri príspevok
Tak toto je uz vrchol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tato tema ma od uplneho zaciatku ako napisal erik.aragorn prvy prispevok zaujima najviac zo vsetkych tem na porada.sk (vid aj niekolko mojich prispevkov v tejto teme) zatial som sa len smial na tom aka je firma Pro/Web Content s.r.o. a majitel s konatelom tejto firmy prij*bany (samozrejme som sa na to nenachytal) ale co je brutal fakt silna vec dnes som sa dozvedel, ze mojej tete tento vypatlany idiot poslal postou "2. upomienku" za vyuzivanie downloads-portal.sk. Ona to rozklepana skoro zaplatila. Stopol som ju hodinu pred tym ako isla na postu vypisat a podat poukazku. Zajtra ide podat na toho postihaka Adamča aj Hlaváča aj jeho pribrzdenu firmu TO.
Stale by nas ale zaujimalo (celu rodinu), ze od kial zobrali ty sku*venci adresu mojej tety -> ved ona nema ani PC ne to este internet. Teta patrala, ze to bude bud spinavost od Avonu, Quelle, Neckermana alebo Starkla lebo tam pokial nesuhlasite s tym, ze vase udaje budu poskytnute tretim osobam, s objednavkou sa mozete rozlucit.

Som teraz vugarny??? Sorry, ale mam asi dovod.
Tvoja teta nie je sama, takých listov poslali veľa dôchodcom, čo ani pomaly nevedia, čo to je internet a internetová stránka. Dávali to v TV v správach. Treba dať podnet na políciu. Inak už si vytvorili aj pobočku - niekde na južnom Slovensku s novou adresou, takže pozor na nich. Rieši to aj SOI, aj polícia.
0 0
matqa matqa

matqa je offline (nepripojený) matqa

Ahojte, čo sa vlastne deje ďalej s týmto problémom?? Vie mi niekto poradiť?? Minulý týždeň mi už domov na adresu prišla výzva na zaplatenie 60€..ide ma poraziť, lebo určite keď som sa registrovala nebolo tam nič také písané!!!! Díky
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
nivarto Pozri príspevok
A tá tvoja babka s dedkom neboli náhodou v novinách Markízy?
Krista!! nivarto a wagner poviete mi kde som v clanku pisal o dochodkini babke a dedkovi?????????? Hovorim teta = 32 rocna zena na materskej dovolenke s 2 detmi a jednym manzelom . nivarto babku ani nemam tak nabuduce ked budete citat prispevok od paradne vytoceneho chlapca ten prispevok si poriadne precitajte - toto je jak keby ste ma steli dobre odpisat a nie mi dat dobru radu, alebo ako keby vam islo len o "prispevok na porade".

Fakt neska super den.

Inak mam tu fakturu doma (len sken) a na fakture je Bratislavska adresa

Ta adresa na juznom slovensku je nasa zabrzdena susedna dedina Luzianky (fetaci na kazdom kroku) - adresa konatela

matqa - PLZ chod v najblizsom moznom case na policiu podat podnet odporucam kazdemu nikto nikdy nevie dnesne skorumpovane sudnictva. Neviete akych ludi maju za sebou a sam majitel tej firmy je byvali fizel a dobre ovladate ako konci sud o fizlov (aj byvalich) a ako u normalnych smrtelnikov.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

MatoB Pozri príspevok
Krista!! nivarto a wagner poviete mi kde ....
Len pokoj. Snažíme sa ti pomôcť, ale pochop, že pár otázok ťa nezabije...
Aj včera bolo v správach o jednom dedovi, čo mu prišla faktúra a nemá doma net. Samozrejme nech tí manželia nič neplatia. Ak na tej podvodnej stránke neboli tak sa nemusia ničoho báť.
A odkiaľ má "firma" adresu, sa môžeš len domnievať...
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
nivarto Pozri príspevok
A odkiaľ má "firma" adresu, sa môžeš len domnievať...
To mas pravdu, zajtra idem s tetou a aj s tou FA do Nitry policajtom. Som zvedavy ako to dopadne dam vam vediet.
0 0
3vk4 3vk4

3vk4 je offline (nepripojený) 3vk4

Mám len 15 rokov, tiež mi poslali druhú upomienku na 60 euro. Ako mám postupovať? Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

- Platnost zmluvy: Tato zmluva moze byt platna, ale len pokial ju dobrovolne uznaju obidve strany. Pokial ju ale vy za platnu nepovazujete (tym ze budete tvrdit ze ste to neboli vy kto sa tam registroval) zmluva platna nie je. Pokial by chcela firma Pro Content vymahat sumu na zaklade tejto zmluvy musi pred sudom preukazat kto bola druha strana. A tu je zasadny problem, z udajov ktore ma "Pro Content" o registracii totoznost osoby nie je mozne preukazat. (Chyba tam vas podpis) Firma ma k dispozicii verejne dostupne udaje ako meno a adresu, (e-mail adresu) a IP adresu z ktorej bola registracia uskutocnena. Prave IP adresu firma pouziva ako hlavny natlakovy argument, k tomu dodat len tolko ze tento argument neobstoji pretoze IP adresa nie je identifikator osoby ale je to identifikator zariadenia ktore bolo vo chvili registracie pripojene do internetu. A z tejto vedomosti sa technicky neda urcit osoba ktora v danej chvili pouzivala toto zariadenie.
- Ako postupovat ak ste sa zaregistrovali a platit nechcete: V kazdom pripade treba registraciu popret, ako som pisal vyssie Pro Content nema ako dokazat opak. S Pro Content netreba komunikovat pokial budu posielat maily alebo listy, v pripade ze by poslali doporuce nieco, mozete im doporucene odpisat ze ste sa na strankach neregistrovali a preto pokladate fakturu a upomienky za bezpredmetne. Pokial by chceli vymahat, musia podat podnet na sud ktory moze vydat platobny rozkaz, da sa ale pochybovat ze by takto postupovali, kedze nemaju zmluvu, a nie je znamy pripad ze by sud na zaklade takychto podkladov vydal platobny rozkaz. Ak by k takemuto niecomu doslo treba podat proti rozkazu odpor do 15dni po doruceni, inac je mozne vymahat sumu cez exekutora.
0 0
DoGy DoGy

DoGy je offline (nepripojený) DoGy

Ja som sa rozhodol takto. Nepodám na nich nič ani sa nepripojím k HTO.
Budem sa hrať na nemého, hluchého, slepého. A keď mi niekto zaklope na dvere poviem že o ničom neviem a pošlem ich poriadne hlboko a ďaleko.
0 0
Beuska86 Beuska86

Beuska86 je offline (nepripojený) Beuska86

Poslali mi takýto mail naspať tí darebáci:
Vážená pani xyz,

Radi by sme Vás upozornili na to, že vo všeobecnosti nie je potrebná žiadna žiadosť o odstúpení od zmluvy. Prístup k našej ponuke je časovo ohraničený na dva roky.
Po uplynutí tejto doby Vám nevznikajú žiadne ďalšie záväzky.
Po vyrovnaní všetkých záväzkov budú v súlade s právnymi predpismi všetky Vaše dáta z našej databázy vymazané.
Predčasné vymazanie Vašeho prístupu z našej databázy je samozrejme možné.
Upozorňujeme Vás však na to, že tento manuálny zásah do našej databázy je spoplatnený ďalším poplatkom vo výške 5 EUR (150,63 SKK).

Samozrejme týmto končí predčasne Vaše právo na prístup do našej databázy. Výslovne Vás upozorňujeme na to, že predčasné vymazanie Vašich prístupových dát na vlastnú žiadosť Vás neoslobodzuje od povinnosti uhradenia poplatku za naše služby.

Samozrejme je platba na splátky možná. Pohľadávku môžete splatiť v 3-och alebo 4-och splátkach. V prípade, že si prajete uhradiť pohľadávku prostredníctvom splátkového kalendára, napíšte nám krátky email so žiadosťou na uctovnictvo@pro-content.eu.


Dúfame, že sme vám s touto informáciou pomohli a prajeme Vám pekný deň.

S pozdravom,

Miloš Kolcún z Pro Content s.r.o.


Čo im mám na toto podľa Vás odpísať???
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Beuska86 Pozri príspevok
Poslali mi takýto mail naspať tí darebáci:
Vážená pani xyz,

Radi by sme Vás upozornili na to, že vo všeobecnosti nie je potrebná žiadna žiadosť o odstúpení od zmluvy. Prístup k našej ponuke je časovo ohraničený na dva roky.
Po uplynutí tejto doby Vám nevznikajú žiadne ďalšie záväzky.
Po vyrovnaní všetkých záväzkov budú v súlade s právnymi predpismi všetky Vaše dáta z našej databázy vymazané.
Predčasné vymazanie Vašeho prístupu z našej databázy je samozrejme možné.
Upozorňujeme Vás však na to, že tento manuálny zásah do našej databázy je spoplatnený ďalším poplatkom vo výške 5 EUR (150,63 SKK).

Samozrejme týmto končí predčasne Vaše právo na prístup do našej databázy. Výslovne Vás upozorňujeme na to, že predčasné vymazanie Vašich prístupových dát na vlastnú žiadosť Vás neoslobodzuje od povinnosti uhradenia poplatku za naše služby.

Samozrejme je platba na splátky možná. Pohľadávku môžete splatiť v 3-och alebo 4-och splátkach. V prípade, že si prajete uhradiť pohľadávku prostredníctvom splátkového kalendára, napíšte nám krátky email so žiadosťou na uctovnictvo@pro-content.eu.


Dúfame, že sme vám s touto informáciou pomohli a prajeme Vám pekný deň.

S pozdravom,

Miloš Kolcún z Pro Content s.r.o.


Čo im mám na toto podľa Vás odpísať???
NIČ
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Beuska86 Pozri príspevok
Poslali mi takýto mail naspať tí darebáci:
Vážená pani xyz,

Radi by sme Vás upozornili na to, že vo všeobecnosti nie je potrebná žiadna žiadosť o odstúpení od zmluvy. Prístup k našej ponuke je časovo ohraničený na dva roky.
Po uplynutí tejto doby Vám nevznikajú žiadne ďalšie záväzky.
Po vyrovnaní všetkých záväzkov budú v súlade s právnymi predpismi všetky Vaše dáta z našej databázy vymazané.
Predčasné vymazanie Vašeho prístupu z našej databázy je samozrejme možné.
Upozorňujeme Vás však na to, že tento manuálny zásah do našej databázy je spoplatnený ďalším poplatkom vo výške 5 EUR (150,63 SKK).

Samozrejme týmto končí predčasne Vaše právo na prístup do našej databázy. Výslovne Vás upozorňujeme na to, že predčasné vymazanie Vašich prístupových dát na vlastnú žiadosť Vás neoslobodzuje od povinnosti uhradenia poplatku za naše služby.

Samozrejme je platba na splátky možná. Pohľadávku môžete splatiť v 3-och alebo 4-och splátkach. V prípade, že si prajete uhradiť pohľadávku prostredníctvom splátkového kalendára, napíšte nám krátky email so žiadosťou na uctovnictvo@pro-content.eu.


Dúfame, že sme vám s touto informáciou pomohli a prajeme Vám pekný deň.

S pozdravom,

Miloš Kolcún z Pro Content s.r.o.


Čo im mám na toto podľa Vás odpísať???
Poplatok 5€ je opäť novota, vymyslená ako všetko ostatné. Je niekde v tých ich úžasných VOP? Nie je, tak odkiaľ ho berú? Musia ich vymazať zdarma a hotovo!
0 0
skjaninka skjaninka

skjaninka je offline (nepripojený) skjaninka

To snáď neni ani možné.....to sú, ale svine...:-O
Podľa mňa nereagovať na nič, taktiež nič neplatiť.
Firma je prešetrovaná SOI a je na ňu podané TO
Takže kým sa to neprešetrí tak ma Pro Content nezaujíma......tak ako bolo povedané v správach na JoJke či Markíze, už neviem, že takéto firmy za pár mesiacov zaniknú........hlavne neplatiť...!
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Reportáž Joj 18.12.2009

0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

uvidime co predlozia ...
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

SVKmatej Pozri príspevok
uvidime co predlozia ...
Výpisy z účtu/-ov?
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Podla toho co som videl ide o uzatvorenie zmluvy sposobom, ktory zakon neumoznuje. Nakolko oni ti davaju pristup k literarnemu dielu a teda ti poskytuju licencnu zmluvu. Licencnu zmluvu je mozne podla zakona uzatvorit iba pisomnou formou. Ina forma je mozna len v pripade pouzitia zaruceneho elektronickeho podpisu. Nakolko k nedoslo k uyatvoreniu zmluvy zakonom predpisanym sposobom, hladi sa na zmluvu ako na absolutne neplatnu. Preto nemusis platit. Iba im napis postou, ze nakolko neexistuje pravny titul na uhradu, kedze neexistuje medzi Vami pravoplatna licencna zmluva, nezaplatis, lebo by doslo k vzniku bezdovodneho obohatenia.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
INFORMACIA PRE VSETKYCH:

ZMLUVA KTORA MALA BYT UZATVORENA MEDZI VAMI CO STE SA TAM REGIDTROVALI A TOU SPOLOCNOSTOU JE ABSOLUTNE NEPLATNA. AK CHCETE ABY SI NETRUFLI NA VAS PODAT NA SUD NAVRH NA VYDANIE PLATOBNEHO ROZKAZU, NAPISTE MI NA JENCO@3E-INTERNATIONAL.SK A JA VAM POSLEM LIST KTORY IM TREBA POSLAT. A BUDETE MAT RAZ A NAVZDY PO PROBLEMOCH.

Ta spolocnost vychadza z toho ze:

A. Cast ludi zo strachu zaplati
B. Cast ludi nepoda dovodny odpor voci platobnemu rozkazu

Preto ak nechcete platit a nechcete ani aby na Vas podali zalobu, staci im poslat list, ktory Vam poslem na poziadanie. Nakolko ak tento list prilozia k zalobe, tak sud platobny rozkaz nevyda. A ak by ten list sudu pri podani zaloby zamlcali, dopustili by sa trestneho cinu.

NEMAJTE STRACH, STACI NA TO JEDNODUCHY LIST NA JEDNU A4-KU.

Viem o com pisem. V tychto veciach sa vyznam.

POZOR, AK STE PODALI TRESTNE OZNAMENIE, V ROZSAHU OBCIANSKOPRAVNEJ UPRAVY STE SA PROBLEMOV NEZBAVILI.

Hrat mrtveho chrobaka je najvacsia hlupost aka existuje. Predpokladam, ze na to sa ta spolocnost spolieha. Ze vacsina slovakov neurobi nic a proste sa tym nicnerobenim dostanu do problemov.

HLAVU HORE, PROBLEM JE RIESITELNY VELMI LAHKO.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať