Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

profesional Pozri príspevok
Hrat mrtveho chrobaka je najvacsia hlupost aka existuje. Predpokladam, ze na to sa ta spolocnost spolieha. Ze vacsina slovakov neurobi nic a proste sa tym nicnerobenim dostanu do problemov.
Komunikovat s touto spolocnostou nema vobec zmysel, ak komunikovat tak jedine s oficialnymi organmi SR. Cize je zbytocne odpovedat na maily alebo listy od nich. Ak daco poslu doporucene, treba doporucene odpisat ze dany clovek sa neregistroval a tym padom poklada dalsiu komunikaciu za bezpredmetnu a dalej uz nereagovat. Ohladom podania takychto pohladaviek na sud mam velke pochybnosti ze by to sud akceptoval kedze chyba jednoznacna identifikacia osoby. Ak by to akceptoval nejaky sud a vydal platobny rozkaz, treba podat odpor a registraciu v kazdom pripade popret. Cele je to postavene na zastrasovani.
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

presne tak to je aj moj nazor ..
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

to by som chcel vidiet
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

jusike Pozri príspevok
Výpisy z účtu/-ov?
to by som chcel vidiet
0 0
gia77 gia77

gia77 je offline (nepripojený) gia77

Dobrý večer, pridávam sa k množstvu ľudí, ktorí sa nechali nachytať,men sa to podarilo včera, s dobrým úmyslom, že si pozriem nejakú poéziu som sa úspešne zaregistrovala
Dve hodiny som dnes strávila čítaním všetkých príspevkov na túto tému ale aj tak neviem čo mám vlastne v konečnom dôsledku urobiť. Ešte spadám do časového lilmitu, kedy by som mohla (teoreticky) písomne odstúpiť od zmluvy. Mám to urobiť? alebo sa tváriť že nič?...a čakať čo bude? Viem, omiela sa to tu stále dookola ale jasná z toho nie som.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

gia77 Pozri príspevok
Dobrý večer, pridávam sa k množstvu ľudí, ktorí sa nechali nachytať,men sa to podarilo včera, s dobrým úmyslom, že si pozriem nejakú poéziu som sa úspešne zaregistrovala
Dve hodiny som dnes strávila čítaním všetkých príspevkov na túto tému ale aj tak neviem čo mám vlastne v konečnom dôsledku urobiť. Ešte spadám do časového lilmitu, kedy by som mohla (teoreticky) písomne odstúpiť od zmluvy. Mám to urobiť? alebo sa tváriť že nič?...a čakať čo bude? Viem, omiela sa to tu stále dookola ale jasná z toho nie som.
Treba im presne podľa ich "aktuálnych" VOP poslať odstúpenie od zmluvy a keby čokoľvek a kedykoľvek napísali, alebo poslali, tak im to treba odoslať naspäť s odcitovaným odstúpením od zmluvy v termíne a podľa ich "v danom období platných VOP" a mať ich ináč na háku.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
VSETKYM CO SI MYSLIA ZE STACI NIC NEROBIT:

Existuje zauyivana justicna prax ktora hovori, ze ak nesuhlasite so zavazkom vyplyvajucim z faktury, tuto mate vratit odosielatelovi ako nedovodnu. Takye nicnerobenim riskujete, ze proti Vam bude vydany platobnz rozkaz s odovodnenim, ze ste fakturu nevratili a teda tym nerozporovali existenciu zavazku. Na sude samozrejme ak podate dovodnz odpor, mozte to cele lahko vyhrat ked sa bude pojednavat, avsak co ak nahodou budete na dovolenke alebo z nejakeho ineho dovodu nepreberiete postu?

PRE TYCH CO ROZMYSLATE NAD ODSTUPENIM OD ZMLUVY:

Licencna zmluva podla autorskeho zakona je platna len ak bola urobena zakonom predpisanym sposobom a teda pisomne, resp. pomocou elektronickych komunikacnych prostriedkov s vyuzitim zaruceneho elektronickeho podpisu. Tym ze nebola splnena podmienka pisomnosti, zmluve je absolutne neplatna a preto sa na nu hladi ako na ukon nulitny, tj. ako by neexistovala.
Od zmluvy ktora neexistuje nie je mozne odstupit.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

profesional Pozri príspevok
Existuje zauyivana justicna prax ktora hovori, ze ak nesuhlasite so zavazkom vyplyvajucim z faktury, tuto mate vratit odosielatelovi ako nedovodnu.
Ano ale v tomto pripade musis fakturu preukazatelne dorucit zakaznikovi. Asi jediny preukazatelny sposob dorucenia je osobne s tym ze si das podpisat kopiu faktury.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Neboj, to ze ti ju dorucili dokazu preukazat. staci si ponechat vhodnu cast logov z mailservera.
0 0
M6GAS M6GAS

M6GAS je offline (nepripojený) M6GAS

gia77 Pozri príspevok
Dobrý večer, pridávam sa k množstvu ľudí, ktorí sa nechali nachytať,men sa to podarilo včera, s dobrým úmyslom, že si pozriem nejakú poéziu som sa úspešne zaregistrovala
Dve hodiny som dnes strávila čítaním všetkých príspevkov na túto tému ale aj tak neviem čo mám vlastne v konečnom dôsledku urobiť. Ešte spadám do časového lilmitu, kedy by som mohla (teoreticky) písomne odstúpiť od zmluvy. Mám to urobiť? alebo sa tváriť že nič?...a čakať čo bude? Viem, omiela sa to tu stále dookola ale jasná z toho nie som.
Jednoznačne požiadaj o odstúpenie od zmluvy. Budú od teba žiadať 10 eur, ale myslím, že to stojí za to, aby si od toho mala pokoj. V skutočnosti totiž nemajú nijaké právo žiadať od teba čokoľvek za odstúpenie od zmluvy, ale tak..

Ak sa to rozhodneš zaplatiť, stornujú ti faktúru (ale samotnú storno faktúru ti v prílohe e-mailu nepošlú) a vymažú tvoje údaje z databázy.
0 0
foxott foxott

foxott je offline (nepripojený) foxott

profesional Pozri príspevok
Neboj, to ze ti ju dorucili dokazu preukazat. staci si ponechat vhodnu cast logov z mailservera.
z ktorych vycitas ze ti dorucili mail, nikde ale nie je co v tej sprave bolo ... rovnako mozem ja tvrdit ak im nieco napisem, ze to som im poslal fakturu, neposlali s5 takze ju prijali ako opravnenu ...
cize z logov mailoveho servera zistis velke ***
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Kto im zaplatí čo i len 1 cent je automaticky ich fanúšik a dobrodinec, už sa ich nikdy v živote nezbavíš, pretože budú ťa mať v evidencii ako dobrovoľného prispievateľa.
Veselé Vianoce
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Logy mailservera a svedectvo dalsich 2 co budu pod prisahou tvrdit a donesu vytlaceny email ze slo o FA by kazdemu sudu stacilo. Pamataj si, toto je obcianskopravny spor. Tu staci presvedcit sud ze ty mas pravdepodobnejsie pravdu. Nie ze ty mas pravdu nadovsetku pochybnost. Nadovsetku pochybnost sa sudi v trestnom prave.
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

profesional : dokaz mi ze si poslal fakturu mne. ak sa regnem s emailom email@email.sk ktory nemam tak predsa mne faktura neprisla. dorucenie formou emailu nieje preukazatelne.

btw : hadate sa tu uz 40 stran o nicom , podla VOP ktore vacsina odsuhlasila je uzivatel ten co sa registroval a zaplatil. kto nezaplatil je v suchu. s tymi ich podmienkami aj keby dokazali ze niekto sa registroval nespada do kategorie uzivatel lebo nezaplatil!!! a kto nieje uzivatel na toho sa nevztahuje ziadne ich vymyslene pokuty a platby (dokonca ani ta na 60 eur)
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
HALOOO, ludia.
Ako chcete odstupit o abosplutne neplatnej zmluvy?
Proste im staci napisat ze zmluva je neplatna pre porusenie kogentnych ustanoveni autorskeho zakona a obcianskeho zakonnika.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

profesional Pozri príspevok
HALOOO, ludia.
Ako chcete odstupit o abosplutne neplatnej zmluvy?
Proste im staci napisat ze zmluva je neplatna pre porusenie kogentnych ustanoveni autorskeho zakona a obcianskeho zakonnika.
A vieš dať aj odkaz na konkrétne ustanovenia, na ktoré sa odvolávaš?
0 0
jsomsak jsomsak

jsomsak je offline (nepripojený) jsomsak

Netreba im zaplatit a hotovo
0 0
maricenka maricenka

maricenka je offline (nepripojený) maricenka

neviete niekto co je so strankov miroslava antonaka?Neviem ci to zobrazuje chybu len mne albo aj inym.alebo uz ta stranka neexistuje???
0 0
Baky1975 Baky1975

Baky1975 je offline (nepripojený) Baky1975

maricenka Pozri príspevok
neviete niekto co je so strankov miroslava antonaka?Neviem ci to zobrazuje chybu len mne albo aj inym.alebo uz ta stranka neexistuje???
Nie robi to aj mne ale myslim si,že to bude len dočasni vypadok serveru. Cez sviatky.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Baky1975 Pozri príspevok
Nie robi to aj mne ale myslim si,že to bude len dočasni vypadok serveru. Cez sviatky.
Asi nemá zaplatenú doménu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať