Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

aj keď sa ma tento problém netýka našla som na pripojenej stránke odpoveď právnika.

http://www.lawblog.sk/pravna-pomoc/p...pisomnej-formy
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Daľšia citácia:

Spoločnosť, ktorá požaduje údaje o zákazníkoch iba mailom bez dodatočného overenia v rozsahu akom je vyššie uvedené nebude schopná preukázať osobe, ktorá sa zaregistruje to, že sa skutočne registrovala ona. Údaje vo vyššie uvedenom rozsahu sa dajú nájsť v ktoromkoľvek telefónnom zozname a mailová adresa sa dá vytvoriť prakticky akákoľvek. Akýkoľvek súdny spor so zákazníkom by znamenal nutnosť preukázania , že tento zákazník sa skutočne zaregistroval a užíval nejaké služby. Toto musí v súdnom spore preukázať žalobca, čo na základe takýchto údajov nemá šancu.
Preto neodporúčam akokoľvek reagovať na upomienky vyššie uvedenej firmy a v žiadnom prípade pri písomnom styku neuznať žiadny nárok a poprieť akúkoľvek registráciu na servere. Práve písomná komunikácia , ktorou by ste reagovali na výzvy by mohla obsahovať to, po čom firma túži a do dôkaz proti zákazníkovi. Naďalej platí, že takto uzavretá zmluva je neplatnou bez ohľadu na ďaľšie skutočnosti, ale bez potvrdenia svojej identity firma nemá ani najmenšiu šancu niekomu dokázať, že sa registroval on sám.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Presne tak, pokial ste nepodpisali zmluvu vlastnorucne alebo elektornickym podpisom tak sa nemate coho obavat. Klinkutim na webe ziadna zmluva nevznika, takze narok na zaplatenie 60E faktury Adamco nema.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Bude to aj na Markíze:

http://www.markiza.sk/clanok-relacia...mparni-uvidite
0 0
jana2311 jana2311

jana2311 je offline (nepripojený) jana2311

mbielik Pozri príspevok
amen, ozavl sa webmaster predmetneho portalu
presne tak, pro-content sa nalogoval na poradu, že by priamo majiteľ?
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

no ved uvidime co bude dalej ... ale som sa docital ze niekomu uz volali ... moja odpoved im je jasna - budem sa s nimi bavit az na sude a to prostrednictvom pravnika ... a a bude sranda ked tam budem citat tie listy co som im ja pisal a oni mi odpisali uplne nieco ine, od veci ......
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

ale zaujima ma jedna vec chodia tieto uomienky aj tym co uz zaplatili???
0 0
svego svego

svego je offline (nepripojený) svego

jana2311 Pozri príspevok
Och ludia je mi do plaču, koľkých nás nachytali. Aj ja mam kvôli jednemu kliku vyčitky.
Dnes mi prišla už tretia a zároveň posledná upomienka. Že vraj mam 7 dní na zaplatenie, potom môžem očákavať už len exekučné správy.
Priznám sa, že som mala chuť im to ísť dnes zaplatiť, no potom ma napadlo kuknúť na túto super stránku (škoda že ma to skôr nenapadlo).
Stránku (downloads-portal.sk) už majú vynovenú aj telefónne čísla sú nové. Dokonca som sa im po troch mesiacoch dovolala.
Strašne ma zaskočila jedna vec. Že oni tam majú odo mňa len maily v ktorých som im písala že im to určite platiť nemienim a pod... Nič také že som som im zasielala návrh na zrušenie zmluvy. Dokonca mi poslali aj mail kde bolo napísané že ak im pošlem zrušenie do konca mesiaca (novembra), druhý rok mi odpustia. TO TAM ALE NEMAJÚ.
Ja som si kupovala v decembri novy počítač a akosi sa mi všetko po december vymazalo ((( Neviem to teda dokazať.
Janka, tu sa zorganizovalo 2300 poškodených tak, ako Ty. Pozri:http://www.cms-antonak.sk
0 0
antonak.miro antonak.miro

antonak.miro je offline (nepripojený) antonak.miro

j.benz Pozri príspevok
neboli nikde, len sa našli ďalší, ktorý sa na danej kauze chcú nabaliť. A hlavne posielajte plné moci, aby to nedopadlo tak, ako v podobnom prípade. Myslel som si na začiatku, že pán Antoňák to myslí vážne, ale ked vidim tú reklamu na jeho stránkach, no neviem kto sa tu ešte nenabaľuje na celej tejto kauze. Idem vymyslieť aj ja niečo. Ešte sa ozvem.
važeni, kedze sa jedna o moju osobnu stranku, ktora mala reklamu aj pred tym a o 60€ fakturach nebolo ani chyru ani slychu... tak si take poznamky odpustite. Dakujem
0 0
maricenka maricenka

maricenka je offline (nepripojený) maricenka

Zajtra-24.1.2010 si pozrite lamparen na markize o 13:30hod.Bude sa prejednavat tento problem.
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

ten co nema co pozitivne povedat na mira tak nech mlci ...
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Nové info z Nemecka:

http://www.financninerad.cz/download...mecko/neplatit
0 0
PetulikPeter PetulikPeter

PetulikPeter je offline (nepripojený) PetulikPeter

Je neuveriteľné,že podvodníci ktorí už dávno majú sedieť v base sa smejú a podvedení ľudia majú obavy z platenia.To SOI-ka,ktorú platíme z našich daní nevie s podvodníkmi"urobiť šor"(poriadok).To na jedno strohé vyhlásenie potrebuje mesiac?Kde je štát?Čo robí ministerstvo "spravodlivosti"?To akože vydá jedno vyhlásenie a koniec?!? Celá debata by tu mala byť o jednom a to je výška trestu pre podvodníkov a termín ich zatknutia.....Pred Mirom Antoňákom klobúk dole.
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

a presne to som hovoril...nebude to jednoduchý boj. Bude za tým asi niečo viac, ako len jednoduchá web stránka. Nikto nevie vydať riadne stanovisko, stránky bežia ďalej, firma posiela ďalšie upomienky. A kým súdy v tomto rozhodnú, to ešte pri slovenskom súdnictve potrvá. Som zvedavý čo príde ako ďalší ťah.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Presne tak, stále sa to pretriasa v médiach , a podvodníci si ďalej pokračujú s upomienkami, klobúk dolu naozaj pred Mirom Antoňákom, no človek nevie kam to všetko povedie..... Dnešná lampáreň tiež bola o tom, že nájdu sa aj takí ktorí sú toho názoru, že snáď to treba aj zaplatiť....
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Keď tak čítam túto tému, a ono je ozaj čo čítať, mám len jednu otázku. Kedy príde ten čas, keď sa Slováci konečne sa stanú svojprávnym národom, ktorý vie čítať, aj písať , aj klikať ? A kedy prestanú nadávať len na tých druhých, ak sú sami pohodlní a h...i ?
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

http://video.markiza.sk/archiv-tv-ma...lamparen/37675

no pan pravnik so sa tram vyjaruje asi necital VOP kde sa uzivatelom stavas az po zaplateni ... cize ak keby niekto prejavil volu tak musi zaplatit ...
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Lampáreň Markíza 24.1.2010


0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Petra Nová Pozri príspevok
Keď tak čítam túto tému, a ono je ozaj čo čítať, mám len jednu otázku. Kedy príde ten čas, keď sa Slováci konečne sa stanú svojprávnym národom, ktorý vie čítať, aj písať , aj klikať ? A kedy prestanú nadávať len na tých druhých, ak sú sami pohodlní a h...i ?
včetci nemôžu byť múdri... nemôžte stáť stále pri PC a sledovať všeky stránky ktoré deti navštívia, / to je tak ako keby aj stránka referáty , ktorá je u žiakov ubľúbená bola spoplatnená.../keď 10 ročné decko hľadá báseň nájde stránku,nezistí hneď , že je spoplatnená... samozrejme odklikne a je spokojné že má básničku , ktorú cez víkend nezoženie v knižnici... samozrejme, že v tom okamihu neprečíta licenčné podmienky a neuvedomí si čo stým napácha a na druhej strane ,určite keby to bola seriózna firma tak pošle fa do 15 dní od použitia v zmysle zákona za služby, aby mali dotyční v tomto prípade rodičia možnosť tiež sa odvolať a nie po dvoch mesiacoch,chlapec bol prihlácený 6.9. a fa mu prišla 3.11. ....
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Petra Nová Pozri príspevok
Keď tak čítam túto tému, a ono je ozaj čo čítať, mám len jednu otázku. Kedy príde ten čas, keď sa Slováci konečne sa stanú svojprávnym národom, ktorý vie čítať, aj písať , aj klikať ? A kedy prestanú nadávať len na tých druhých, ak sú sami pohodlní a h...i ?
Ine inet sluzby a obchody funguju tak ze najskor zaplatis a az potom dostanes tovar alebo ti umoznia vyuzivat sluzbu, a dopredu ti poslu tovar len vtedy ak je medzi subjektami dovera, ktora vznikne dlhodobym obchodovanim alebo normalnym podpisom papierovej zmluvy. a.t.d.
Odkliknutim cohokolvek na internete moze vzniknut zmluvny vztah ale len vtedy ked ho respektuju obidve strany. Pravnici radia napadat VOP a zmluvu na sude, moj nazor je ze takyto postup nie je vhodny lebo sa clovek moze dostat do problemov s tym ze prizna ze sa registroval a sluzbu vyuzil. V tomto pripade v spore s Pro Content s.r.o., treba registraciu a pouzitie sluzby kategoricky popret a tym padom ignorovat faktury aj upomienky od Pro Content s.r.o. alebo od vymahacich spolocnosti.
Ak by chcel Pro Content s.r.o. vymahat takuto fukturu cez sud musi preukazat na zaklade coho bola vystavena, a nic take co ta usvedcilo ze si sa registroval alebo pouzil sluzbu Pro Content s.r.o. nema. Cele toto je len hra na to kto ma silnejsie nervy a ide o to ze cast ludi podlahne a zaplati.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať