Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
Milacik666 Milacik666

Milacik666 je offline (nepripojený) Milacik666

Petra Nová Pozri príspevok
Keď tak čítam túto tému, a ono je ozaj čo čítať, mám len jednu otázku. Kedy príde ten čas, keď sa Slováci konečne sa stanú svojprávnym národom, ktorý vie čítať, aj písať , aj klikať ? A kedy prestanú nadávať len na tých druhých, ak sú sami pohodlní a h...i ?
Milá Petra, ty rozumieš všetkému? Naozaj si taká ostražitá a za každým rohom očakávaš podvodníka a preto všetko pozorne čítaš? A predstav si, že ja viem čítať, písať aj klikať. Od zmluvy s basne-portal som v zákonnej lehote odstúpila a napriek tomu som dostala faktúru na 60€ aj upomienky.
Nemyslíš si, že na Slovensku treba skôr bojovať proti podvodníkom a zlodejom a nie nadávať podvedeným ľuďom do h-neviemčoho?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Milacik666 Pozri príspevok
Milá Petra, ty rozumieš všetkému? Naozaj si taká ostražitá a za každým rohom očakávaš podvodníka a preto všetko pozorne čítaš? A predstav si, že ja viem čítať, písať aj klikať. Od zmluvy s basne-portal som v zákonnej lehote odstúpila a napriek tomu som dostala faktúru na 60€ aj upomienky.
Nemyslíš si, že na Slovensku treba skôr bojovať proti podvodníkom a zlodejom a nie nadávať podvedeným ľuďom do h-neviemčoho?
Milý Miláčik666, myslíš, že sa dá rozumieť všetkému? Určite nie. Veľa veciam nerozumiem, som vo veľa veciach nedokonalá, nie som dostatočne ostražitá a poriadne ma to štve. Ale ak som v živote doplatila na svoju nevedomosť, hlúposť, pohodlnosť a ľahostajnosť, mala som na tom rovnaký podiel ako tí, čo tieto moje nedokonalosti využili. Ak sa dalo, tak som sa bránila, ak sa nedalo, nechala som tak.
Podvodníci boli, sú, aj vždy budú. A nielen na Slovensku. Bojovať proti nim samozrejme treba a to veľmi tvrdo. Ale jedným z prostriedkov tohoto boja je aj to, že im nedáme šancu práve tým, čo som farebne vyznačila.

A môj súkromný názor na to, ako to dopadne? Z hľadiska trestného sa pánom podnikateľom nič nestane. A z hľadiska občiansko-právneho, podvodníci žiadnych 60 € nevysúdia. Takže búrka, pri ktorej sa síce nad Tatrou zablýska, ale hromy nikomu neublížia. Zostane aspoň poučenie.
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

[hore]Exekúcia


Vo všeobecnosti a teda i vo Vašom prípade je potrebné na nariadenie exekúcie právoplatné rozhodnutie súdu (neuvažujúc o osobitných exekučných tituloch ako sú platobné výmery , notárske zápisnice a pod).

V prípade sporu bude musieť najprv rozhodnúť súd a až po právoplatnom rozhodnutí súdu je možné uvažovať nad podaním návrhu na exekúciu.

Žalobca však bude musieť preukázať svoje tvrdenia a teda vo Vašom prípade, že:
a) ste uzatvoril zmluvu o používaní služieb
b) že došlo k reálnemu plneniu

Pokiaľ je však objednávka realizovaná výlučne elektonickou formou bez
zaručeného elektronického podpisu potom dokázať, že uvedenú objednávku urobila konkrétna osoba je v praxi nemožné.

Preto všetky firmy, ktoré takto poskytujú služby - typicky on line prístup
k novinám, databázam, hrám vyžadujú pred poskytnutím služby zaplatenie zálohovej faktúry, ktorú zašlú na uvedenú adresu. Ak je táto zaplatená je to v podstate potvrdenie o tom, že osoba, ktorá si službu objednala je reálna.

Pokiaľ nejestvuje iný dôkaz len mailom odoslané údaje tak šanca na úspech je mizivá.

Zároveň je potrebné povedať, že súčasne s návrhom na súd by musel byť zaplatený súdny poplatok, takže pochybujem, že by k takémuto kroku bolo pristúpené.
0 0
Ally76 Ally76

Ally76 je offline (nepripojený) Ally76

hena22 Pozri príspevok
pošli to osdtúpenie aj tak, zdôrazni, že si zmluvu uzatvoril omylom, do ktorého ťa uviedli oni nejasnými formuláciami a že ich služby si vôbec nevyužíval a ani nemieniš využívať. Ak sú slušná firma, budú so zrušením zmluvy súhlasiť, poplatok za tie 3-4 mesiace čo prešli ale asi budeš musieť zaplatiť. Prípadne, ak nie, prilep sem ich odpoveď, uvidíme čo ďalej
cafte, mam ten isty problem.... prosim prosim mohli by ste mi poslat vzor listu na odstupenie od zmluvy.... a je pravda, ze okrem pro content s.r.o je aj firma web content s.r.o registrovana v OR, zaujimave je ze konatel a spolocnik su v oboch firmach rovnaky.zrejme to nie je cestne...hmm a co dalej?! platit a mat pokoj a cakat kym dojde za rok faktura zasa, alebo ....
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

SPOZNAJME ICH, ICH MENÁ, FIRMY, ADRESY:

http://foaf.sk/firmy/204129
0 0
Beuska86 Beuska86

Beuska86 je offline (nepripojený) Beuska86

Dobrý deň! Ja som dostala ďalší list od nich už ani neviem koľkatý, no dačo hrozné, už ani nereagujem!
Vyhlásenie Pro Content s.r.o. (IČO : 44 840 705)

zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Banská Bystrica odd. Sro, vl.č. 16729/S


V súvislosti s písomnými podnetmi jednotlivých účastníkov ohľadom plnenia povinností účastníka zo vzájomného dvojstranného právneho vzťahu s našou spoločnosťou, najmä čo sa týka plnenia záväzku účastníka uhradiť sumu vyplývajúcu z doručenej faktúry našou spoločnosťou Vám oznamujeme nasledovné :


1/ spoločnosť Pro Content, s.r.o. naďalej trvá na splnení záväzku každého účastníka dvojstranného právneho vzťahu, pretože je povinnosťou každého účastníka zmluvy, ktorému poskytujeme objednanú službu ( na ktorú sme sa zaviazali ), aby si splnil svoju povinnosť úhrady poskytnutej služby našej spoločnosti.

2/ vykonávanie činností orgánmi Policajného zboru SR vo vzťahu k predmetným zmluvám nemá za následok zmenu obsahu uzavretých dvostranných právnych vzťahov, či dokonca vyslovenie alebo určenie neplatnosti týchto právnych vzťahov, lebo napriek vykonávaniu činností orgánmi PZ SR je potrebné striktne dodržiavať zásadu prezumpcie neviny podľa § 2 ods.4 Trestného poriadku podľa ktorej každý, proti komu sa vedie trestné konanie, považuje sa za nevinného, kým súd nevysloví právoplatným odsudzujúcim rozsudkom jeho vinu. Tu pripomíname, že v nadväznosti na horeuvedené žiadnej osobe nebolo vznesené žiadne obvinenie.

3/ spoločnosť Pro Content, s.r.o. ďalej vyhlasuje, že uzavreté dvojstranné právne vzťahy s jednotlivými účastníkmi napriek snahe niektorých osôb a médií považuje za také, ktoré boli uzavreté na základe slobodnej vôle účastníkov, na základe ich určitého a zrozumiteľného prejavu, tieto uzavreté dvojstranné právne vzťahy nepovažuje za také, ktoré vykazujú zjavné znaky diskriminácie alebo zásadného vybočenia so vžitými obchodnými zvyklosťami a dobrými mravmi a za také, ktoré majú za následok výraznú nerovnosť zmluvných strán a zásadné porušenie zmluvnej slobody.

Toto vyhlásenie bolo vydané spoločnosťou Pro Content, s.r.o. dňa 22.01.2010 v Banskej Bystrici prostredníctvom splnomocneného právneho zástupcu JUDr. Jozefa Švarca, advokáta SAK.


S pozdravom

Andrea Tichá z Pro Content s.r.o.
Podľa mňa taká osoba ako Andrea Tichá ani neexistuje. :-D
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nemôžem si pomôcť, ale mne stále vychádza, že daná firma by mala byť platiteľom DPH, na prekročenie limitu jej podľa mňa stačilo vystaviť cca 830 faktúr. A ja mám pocit, že ľudí v skupinách je určite viac.
Skúšala som, hľadala som na stranke dr, ale veru nenašla som, žeby táto firma bola registrovaná.
Ak však vystavovala ostré faktúry a nie predfaktúry, musí sa registrovať a odvádzať dane. Naviac, za chvíľu je t aj termin pre daň z príjmu.
Skúšal to už niekto cez príslušný daňový úrad?
Pre istot aj adresa príslušného DU Daňový úrad Nitra II Coboriho 2 P.O.BOX 17B 94901 Nitra II
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Ally76 Pozri príspevok
cafte, mam ten isty problem.... prosim prosim mohli by ste mi poslat vzor listu na odstupenie od zmluvy.... a je pravda, ze okrem pro content s.r.o je aj firma web content s.r.o registrovana v OR, zaujimave je ze konatel a spolocnik su v oboch firmach rovnaky.zrejme to nie je cestne...hmm a co dalej?! platit a mat pokoj a cakat kym dojde za rok faktura zasa, alebo ....
Este raz si precitaj prispevok odo mna a prispevok od Fezoj1964 ohladom exekucie, od zmluvy v ziadnom pripade neodstupujete, treba registraciu aj vyuzitie sluzby popret a nic neplatit a kompletne tuto firmu ignorovat.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Zaujímavá citácia:

na registracni strance sice je uvedeno, ze sluzba je placena, nicmene stranky jsou koncipovane tak, aby uzivatele jejich vzhled zmatl a dale ho ani nenapadlo rolovat na konec strany a cist text tam uvedeny. Na prvni pohled je zrejme, ze v tomto je zamer zmast uzivatele (dle §4 o ochrane spotrebitele "nekala obchodni praktika", kterou odstavec 3 stejneho § zakazuje), protoze vsechny stranky maji polozky (viz nize) uvedene v pate strany takto

Všeobecné obchodné podmienky Ochrana dát a Informácie pre užívateľa Kontakt Impressum
Download-portal si vyhradzuje právo na modifikáciu technických parametrov. Copyright © 2009.

kdezto jedina strana s registraci je rozdelena tak, aby se tvarila jako konecna (informace o platbe a ostatnim jsou uvedeny mezi Vseobecnymi podminkami atd.. a Copyrightem a navic odsazene o 100px, aby deziluze o konci stranky byla verohodnejsi, cehoz bylo docileno stylem "padding-bottom: 100px;" nikoli definovanym tridou nebo id jako v v pripade ostatnich bez registrace pristupnych stranek (Homepage, Lexikon, Login, zaslani noveho hesla), ale rucne primo v definici divu. Vsechny ostatni strany maji nastaveno id="footer", coz je neco naprosto jineho a zadny padding-bottom se v definici tohoto id nevyskytuje a prave naopak, padding ma nastaveny na 0:

#footer {
background:#fff none repeat scroll 0 0;
border-top:1px solid #D8D8D8;
clear:both;
margin:0;
padding:0;
text-align:center;
padding-top: 5px;
}

a definovany v externim scriptu download.css!
0 0
Tominiko Tominiko

Tominiko je offline (nepripojený) Tominiko

To máš aj zistené, alebo len hádaš? Zaujimalo by ma či o tom ten JUDr aj vie, že sa naňho odvolávajú. Možno ani nemá tušenie.
0 0
veronika188 veronika188

veronika188 je offline (nepripojený) veronika188

nechapem co vam tu nemo a adresa ich advokata pomoze.. co ho chces ist navstivit, ci co?! smiesne..
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Tominiko Pozri príspevok
To máš aj zistené, alebo len hádaš? Zaujimalo by ma či o tom ten JUDr aj vie, že sa naňho odvolávajú. Možno ani nemá tušenie.
Prosím vás pekne, pre prachy mnohí obetujú aj vlastnú mater
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Odkaz pre moderátorov:
Bolo by asi vhodné vymazať všetky príspevky, kde sa uvádzajú mená konkrétnych ľudí v súvislosti s kauzou "Básne". Myslím tým advokáta a tej pani z Pro Content s.r.o..

Lebo keď sa pán advokát naštve, ale aj pani Andrea...., tak bude naštvaných aj zo pár ľudí na Porade. A potom tu bude ďalšia plačlivo-rozhorčená téma.

A treba si uvedomiť, že advokát žije z toho, že poskytuje právne služby. Podľa toho, čo tu čítam, tak advokáti, ktorí obhajujú vojnových zločincov, tých by mali obesiť s nimi?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Petra Nová Pozri príspevok
Odkaz pre moderátorov:
Bolo by asi vhodné vymazať všetky príspevky, kde sa uvádzajú mená konkrétnych ľudí v súvislosti s kauzou "Básne". Myslím tým advokáta a tej pani z Pro Content s.r.o..

Lebo keď sa pán advokát naštve, ale aj pani Andrea...., tak bude naštvaných aj zo pár ľudí na Porade. A potom tu bude ďalšia plačlivo-rozhorčená téma.

A treba si uvedomiť, že advokát žije z toho, že poskytuje právne služby. Podľa toho, čo tu čítam, tak advokáti, ktorí obhajujú vojnových zločincov, tých by mali obesiť s nimi?
Súhlasím s tebou. Ale potom nezávidím moderátorom túto prácu v tejto téme.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

marjankaj Pozri príspevok
Súhlasím s tebou. Ale potom nezávidím moderátorom túto prácu v tejto téme.
Neviem, nečítala som celú tému, ale tie mená advokáta a Andrei ....... sa vyskytujú v niekoľkých príspevkoch. Identifikácia vlastníkov a konateľov firmy je trochu iná vec, aj keď .... kto vie, ako to s nimi dopadne. Žaloba na ochranu osobnosti alebo obchodného mena je o výrokoch. Pravdivý-nepravdivý.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Petra Nová Pozri príspevok
Odkaz pre moderátorov:
Bolo by asi vhodné vymazať všetky príspevky, kde sa uvádzajú mená konkrétnych ľudí v súvislosti s kauzou "Básne". Myslím tým advokáta a tej pani z Pro Content s.r.o..

Lebo keď sa pán advokát naštve, ale aj pani Andrea...., tak bude naštvaných aj zo pár ľudí na Porade. A potom tu bude ďalšia plačlivo-rozhorčená téma.

A treba si uvedomiť, že advokát žije z toho, že poskytuje právne služby. Podľa toho, čo tu čítam, tak advokáti, ktorí obhajujú vojnových zločincov, tých by mali obesiť s nimi?
čo som videl, som vymazal. Nechal som zatiaľ znenie listu v príspevku 1507. Hádam keď ten list písali, tak sa tam skutočne uviedli a stoja si za ním.

Celú tému sa mi nechce prehrabávať (cez 1500 príspevkov), preto ak niekto nájde príspevok na vymazanie, tak mi ho nahláste.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Petra Nová Pozri príspevok
Odkaz pre moderátorov:
Bolo by asi vhodné vymazať všetky príspevky, kde sa uvádzajú mená konkrétnych ľudí v súvislosti s kauzou "Básne". Myslím tým advokáta a tej pani z Pro Content s.r.o..

Lebo keď sa pán advokát naštve, ale aj pani Andrea...., tak bude naštvaných aj zo pár ľudí na Porade. A potom tu bude ďalšia plačlivo-rozhorčená téma.

A treba si uvedomiť, že advokát žije z toho, že poskytuje právne služby. Podľa toho, čo tu čítam, tak advokáti, ktorí obhajujú vojnových zločincov, tých by mali obesiť s nimi?
Presne tak. Treba si uvedomit, ze aj advokat moze obhajovat iba v medziach zakona. Teda ak sa advokatovi podari zabezpecit, ze ten ProContent, ci ako sa volaju, vyhra sud, a ludia to budu platit aj so sudnymi trovami, tak jestvuju iba dve moznosti: bud je chyba vo vas - zakaznikoch, alebo je zly (nedostatocny) zakon (resp. zakony, ktore upravuju ochranu spotrebitela). A ak je zly zakon, tak za to tiez nemoze nejaky advokat, ale my vsetci, pretoze volime do parlamentu castokrat alkoholikov, ktorych zaujimaju iba auta, motorky a lietadla.

Teda tam by som zacal - nejakou snahou o skvalitnenie ochrany spotrebitela, ak mate dojem, ze je nedostatocna.
0 0
veronika188 veronika188

veronika188 je offline (nepripojený) veronika188

Konečne tu napísal niekto niečo normálne.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Advokáta nikto nenúti, aby ich zastupoval. Seriózny advokát by to nezobral. Všetko je iba otázka peňazí a charakteru, nie zákonov a ani drístov.
0 0
Martin_Timko Martin_Timko

Martin_Timko je offline (nepripojený) Martin_Timko

Chcel by som vsetkych poprosit: http://www.booom.sk/rules.php Neregistrujete sa!! Nie ze tu bude tema problem s dalsim booom portalom. Zoderiete Antonaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať