Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
Žralok Žralok

Žralok je offline (nepripojený) Žralok

Pár riadkov k prispievateľovi Petra Nová:

Uvedomujete si, že sa domáhate spravodlisvosti a slušného zaobchádzania s ľuďmi zo podvodníckej spoločnosti Pro Content a ich pomáhačmi, ktorí traumatizujú spoločnosť svojími faktúrami a upomienkami od novembra 2009 ? Nepatríte tiež náhodou k ním, keď sa tak domáhate vymazania ich mien a adries ?! Áno, súhlasím s tým, že je potrebné vedieť s kým máme tú česť a je potrebné ich dôkladne poznať a to aj tým, že sa tu zverejnia ich mená a adresy ! Ľudia so spoločnosti Pro Content a ich pomáhači, ktorí sa neštítia za vidinou zisku rozposielať faktúry hlava-nehlava študentom, dôchodcom, maloletým, alebo takým ľuďom ktorí vôbec nemajú doma internet si NEZASLÚŽIA slušné zaobchádzanie ! A čo keď sa naštve pán advokát, alebo pani Andrea ? No čo ? Sú to takí istí prehnilí sluhovia spoločnosti Pro Content, ako ich chlebodarcovia !
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

26.1.10 SRo online upomienka


0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Žralok Pozri príspevok
Pár riadkov k prispievateľovi Petra Nová:

Uvedomujete si, že sa domáhate spravodlisvosti a slušného zaobchádzania s ľuďmi zo podvodníckej spoločnosti Pro Content a ich pomáhačmi, ktorí traumatizujú spoločnosť svojími faktúrami a upomienkami od novembra 2009 ? Nepatríte tiež náhodou k ním, keď sa tak domáhate vymazania ich mien a adries ?! Áno, súhlasím s tým, že je potrebné vedieť s kým máme tú česť a je potrebné ich dôkladne poznať a to aj tým, že sa tu zverejnia ich mená a adresy ! Ľudia so spoločnosti Pro Content a ich pomáhači, ktorí sa neštítia za vidinou zisku rozposielať faktúry hlava-nehlava študentom, dôchodcom, maloletým, alebo takým ľuďom ktorí vôbec nemajú doma internet si NEZASLÚŽIA slušné zaobchádzanie ! A čo keď sa naštve pán advokát, alebo pani Andrea ? No čo ? Sú to takí istí prehnilí sluhovia spoločnosti Pro Content, ako ich chlebodarcovia !
Myslím, že to nebolo domáhanie sa spravodlivosti. Iba upozornenie, aby sa niekto nedopustil ohovárania, keď nemá dôkazy. Mohlo by ho to vyjsť oveľa drahšie.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

jusike Pozri príspevok
Advokáta nikto nenúti, aby ich zastupoval. Seriózny advokát by to nezobral. Všetko je iba otázka peňazí a charakteru, nie zákonov a ani drístov.
Mozno tohto konkretneho advokata nikto nenutil, ale mam taky dojem, ze advokat nemoze odmietnut pripad, napr. ak ho vyberie stat a musi obhajovat aj najhorsieho hajzla. Opravte ma prosim, ak sa mylim.

Ano, v istom zmysle mas pravdu. Ale to uz sa dostavame k uvaham, ci sa "seriozny" ci skor "moralny" clovek vobec moze dat na drahu advokata, ci dokonca pravnika. Je to dost zlozita filozoficka otazka s nelahkou odpovedou, ja sam za seba som ju vyriesil tak, ze som sa rozhodol nikdy sa nestat pravnikom, a aj moje deti som od toho vzdy odhovaral.

Na druhej strane takych povolani je viac, ktore by som nikdy nerobil, ale na druhej strane tazko povedat, ako by vyzeral svet. ak by sa nenasil vobec nikto, kto by ich chcel robit.

Kazdopadne asi moc filozofujeme, ja si stojim za tym, ze ak ProContent vyhra co i len jeden sudny spor, tak je vina bud vo vas, alebo v zakone. Este je aj tretia moznost, ze bude nakoniec chyba vo fungovani nasej spravodlivosti, (ze im sud da zapravdu v rozpore so zakonom, alebo sa vyuzije najeke procesne pochybenie) ale ak by to aj bolo tak, tak opat to nebude chyba advokata, ktory ich zastupuje.
0 0
Twister10 Twister10

Twister10 je offline (nepripojený) Twister10

preesne taak, mne to iste prišlo už druha upomienka, že som nezaplatil fakturu, jaku fakturu omg, nič som nekupil od nikoho, za čo mam ja platiť ? nech sa spametaju lebo zle skončia.... !!!
0 0
lolina lolina

lolina je offline (nepripojený) lolina

V tretej upomienke je upozornenie ze mam pohladavku uhradit do 27 januara...som zvedava co bude po tomto datume ,,,
0 0
jana2311 jana2311

jana2311 je offline (nepripojený) jana2311

lolina Pozri príspevok
V tretej upomienke je upozornenie ze mam pohladavku uhradit do 27 januara...som zvedava co bude po tomto datume ,,,

hmmm aj mne to tak prislo
0 0
jana2311 jana2311

jana2311 je offline (nepripojený) jana2311

Ludia toto mi prislo z firmy ako odpoved na list o zrušení (tu bol vzor)

Vážená pani .............


Váš písomný dotaz nám bol doručený a chceme k nemu podať nasledujúce stanovisko.



Vyhlásenie Pro Content s.r.o. (IČO : 44 840 705)

zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Banská Bystrica odd. Sro, vl.č. 16729/S


V súvislosti s písomnými podnetmi jednotlivých účastníkov ohľadom plnenia povinností účastníka zo vzájomného dvojstranného právneho vzťahu s našou spoločnosťou, najmä čo sa týka plnenia záväzku účastníka uhradiť sumu vyplývajúcu z doručenej faktúry našou spoločnosťou Vám oznamujeme nasledovné :


1/ spoločnosť Pro Content, s.r.o. naďalej trvá na splnení záväzku každého účastníka dvojstranného právneho vzťahu, pretože je povinnosťou každého účastníka zmluvy, ktorému poskytujeme objednanú službu ( na ktorú sme sa zaviazali ), aby si splnil svoju povinnosť úhrady poskytnutej služby našej spoločnosti.

2/ vykonávanie činností orgánmi Policajného zboru SR vo vzťahu k predmetným zmluvám nemá za následok zmenu obsahu uzavretých dvostranných právnych vzťahov, či dokonca vyslovenie alebo určenie neplatnosti týchto právnych vzťahov, lebo napriek vykonávaniu činností orgánmi PZ SR je potrebné striktne dodržiavať zásadu prezumpcie neviny podľa § 2 ods.4 Trestného poriadku podľa ktorej každý, proti komu sa vedie trestné konanie, považuje sa za nevinného, kým súd nevysloví právoplatným odsudzujúcim rozsudkom jeho vinu. Tu pripomíname, že v nadväznosti na horeuvedené žiadnej osobe nebolo vznesené žiadne obvinenie.

3/ spoločnosť Pro Content, s.r.o. ďalej vyhlasuje, že uzavreté dvojstranné právne vzťahy s jednotlivými účastníkmi napriek snahe niektorých osôb a médií považuje za také, ktoré boli uzavreté na základe slobodnej vôle účastníkov, na základe ich určitého a zrozumiteľného prejavu, tieto uzavreté dvojstranné právne vzťahy nepovažuje za také, ktoré vykazujú zjavné znaky diskriminácie alebo zásadného vybočenia so vžitými obchodnými zvyklosťami a dobrými mravmi a za také, ktoré majú za následok výraznú nerovnosť zmluvných strán a zásadné porušenie zmluvnej slobody.

Toto vyhlásenie bolo vydané spoločnosťou Pro Content, s.r.o. dňa 22.01.2010 v Banskej Bystrici prostredníctvom splnomocneného právneho zástupcu JUDr. Jozefa Švarca, advokáta SAK.


S pozdravom

Peter Urban z Pro Content s.r.o.
0 0
jana2311 jana2311

jana2311 je offline (nepripojený) jana2311

Martin_Timko Pozri príspevok
Chcel by som vsetkych poprosit: http://www.booom.sk/rules.php Neregistrujete sa!! Nie ze tu bude tema problem s dalsim booom portalom. Zoderiete Antonaka

toto je uplne niečo ine (bola som tu registrovana a od začiatku som vedela že je booom spoplatneny).... myslim si že to vobec nie je na smiech. Skus kliknut na basne a potom pis komentare.....
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Som zistil, že už je pár dní v prevádzke http://x-mas.cz/ aj http://x-mas.sk/ čo je vlastne náš starý známy adventný kalendár
0 0
skjaninka skjaninka

skjaninka je offline (nepripojený) skjaninka

Túto diskusiu sledujem už nejakú dobu.

Nechodím sem pravidelne, ale po nejakej dobe si dočítavam nové príspevky.
Tiež som sa napálila na tento podvod, ale tak povediac som rezignovala a celý Pro content ignorujem.

Len mi nedá napísať, že pri čítaní o tomto veľkom podvode mi dvíha adrenalín a zastáva rozum nad tým, ako je možné, že slušní ľudia, ktorí nevedomky boli zatiahnutí do tohoto svinstva musia čeliť takému tlaku, ktorý určite vo veľa prípadoch vyvoláva strach a starosti ako to dopadne. A na druhú stranu, tí ktorí to majú na svedomí, sú pretriasaní vo všetkých možných médiách si spokojne chodia po svete a ďalej zastrašujú ľudí. Očividne si z trestných oznámení a podobných vecí Nič Nerobia. Tak kde sme????

A najvačšie svinstvo je keď ich preslávené faktúry a upomienky posielajú ľudom, ktorí Nemajú Internet, ktorí sú neplnoletí (tým pádom uzatvárať žiadne zmluvy nemožu) a Dokonca aj Takým čo ZAPLATILI...........naozaj mi to hlava neberie a je to proti zdravému rozumu.

Fandím p. Antoňákovi za jeho snahu a ochotu pomáhať.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

skjaninka Pozri príspevok
Len mi nedá napísať, že pri čítaní o tomto veľkom podvode mi dvíha adrenalín a zastáva rozum nad tým, ako je možné, že slušní ľudia, ktorí nevedomky boli zatiahnutí do tohoto svinstva musia čeliť takému tlaku, ktorý určite vo veľa prípadoch vyvoláva strach a starosti ako to dopadne. A na druhú stranu, tí ktorí to majú na svedomí, sú pretriasaní vo všetkých možných médiách si spokojne chodia po svete a ďalej zastrašujú ľudí. Očividne si z trestných oznámení a podobných vecí Nič Nerobia. Tak kde sme????
To sú podvodníci. Oni majú iný mozog. Oni to vidia úplne ináč ako my. Oni to berú tak, že ľudia im tie peniaze dlžia. Tak ako my "bojujeme" proti nim, tak oni proti nám.
Naposledy upravil nivarto : 28.01.10 at 12:17
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Mam taku otazku dnes prisla znamemu faktura cislo 2242822 (po splatnosti) sestre pred mesiacom 225769 (2. upomienka nikde sa nezaregistrovala a internet ani vtedy este nemala - dosla jej do schranky) za download-portal.sk predpokladam, ze cislo 22 je na fakture len pevne cislo a zvysok poradove cislo faktury. Ak dobre uvazujem pocet faktur presiahol 42 000 a najlacnejsia sluzba u tychto kretenov je za 19,90 - kalendar, ak dobre ovladam zakony su neplatcovia DPH a sumu 45000€ uz davno podla obratu prekrocili. Preco su potom stale neplatcovia DPH???????????????
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

MatoB Pozri príspevok
Mam taku otazku dnes prisla znamemu faktura cislo 2242822 (po splatnosti) sestre pred mesiacom 225769 (2. upomienka nikde sa nezaregistrovala a internet ani vtedy este nemala - dosla jej do schranky) za download-portal.sk predpokladam, ze cislo 22 je na fakture len pevne cislo a zvysok poradove cislo faktury. Ak dobre uvazujem pocet faktur presiahol 42 000 a najlacnejsia sluzba u tychto kretenov je za 19,90 - kalendar, ak dobre ovladam zakony su neplatcovia DPH a sumu 45000€ uz davno podla obratu prekrocili. Preco su potom stale neplatcovia DPH???????????????
Mato, toto iste som tu uz minimalne 2x konštatovala, druhý krát som dokonca pridala aj adresu miestne príslušného DU. Tak verím, že niekto z poškodených konečne na ten DU zavolá a napíše, aby sa poinformoval a posúril daňovú kontrolu
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Môj syn neplnoletý sa tiež zaregistroval. Povedal mi to na druhý deň. Tak im napísal email, nakoľko si neprečítal podmienky a je neplnoletý odstupuje od zmluvy. Bola som nahnevaná no vidím, že som nie sama. Syna som vykrstila ale je to len dieťa čo ešte nepozná zákony. No premýšľal som o tom a napadlo ma veď keď firma podpisuje zmluvy predkladá živnostenský list alebo obch. register. To je vlastne preukaz firmy alebo spoločnosti. Ak fyzická osoba tak jej preukazom je občianský preukaz no a pri tejto registrácií nič také nevyžadujú iba meno, adresa a email. Ja si myslým, že preukaz totožnosti pri zmluvach by mal figurovať. Ak nie tak je to podvod.
0 0
Tominiko Tominiko

Tominiko je offline (nepripojený) Tominiko

MatoB Pozri príspevok
Mam taku otazku dnes prisla znamemu faktura cislo 2242822 (po splatnosti) sestre pred mesiacom 225769 (2. upomienka nikde sa nezaregistrovala a internet ani vtedy este nemala - dosla jej do schranky) za download-portal.sk predpokladam, ze cislo 22 je na fakture len pevne cislo a zvysok poradove cislo faktury. Ak dobre uvazujem pocet faktur presiahol 42 000 a najlacnejsia sluzba u tychto kretenov je za 19,90 - kalendar, ak dobre ovladam zakony su neplatcovia DPH a sumu 45000€ uz davno podla obratu prekrocili. Preco su potom stale neplatcovia DPH???????????????

Možno neprekročil ich obrat( aj keď majú toľko zaregistrovaných ) tú výšku, aby sa stali platcami DPH. Kto vie koľkí zaplatili ? A všimnite si podmienky na registráciu na tom kalendári. Už si dávajú pozor na slovko užívateľ ( už tam nie je , že až po zaplatení ) a pri registrácií vyžadujú okrem mena aj napr. rok narodenia a pod. Zrejme vedia, že to sú jasné nedostatky ich ,,predošlej zmluvy´´
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tominiko Pozri príspevok
Možno neprekročil ich obrat( aj keď majú toľko zaregistrovaných ) tú výšku, aby sa stali platcami DPH. Kto vie koľkí zaplatili ? A všimnite si podmienky na registráciu na tom kalendári. Už si dávajú pozor na slovko užívateľ ( už tam nie je , že až po zaplatení ) a pri registrácií vyžadujú okrem mena aj napr. rok narodenia a pod. Zrejme vedia, že to sú jasné nedostatky ich ,,predošlej zmluvy´´

v pripade sro sa nehra na zaplatené faktury ale na vystavené faktúry - a vystavili ich a aj vymahajú iste viac ako je stanovená hranica. Stačí si len počet ľudi vo FB skupine vynásobiť x60€

Alebo v opacnom pripade sú to iba zálohové faktúry a tak je celé vymáhanie aj upomienky postavené na vode.
0 0
Tominiko Tominiko

Tominiko je offline (nepripojený) Tominiko

Dáša_ Pozri príspevok
v pripade sro sa nehra na zaplatené faktury ale na vystavené faktúry - a vystavili ich a aj vymahajú iste viac ako je stanovená hranica. Stačí si len počet ľudi vo FB skupine vynásobiť x60€

Alebo v opacnom pripade sú to iba zálohové faktúry a tak je celé vymáhanie aj upomienky postavené na vode.
S tým súhlasím. Je to celé na vode.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Tominiko Pozri príspevok
Možno neprekročil ich obrat( aj keď majú toľko zaregistrovaných ) tú výšku, aby sa stali platcami DPH. Kto vie koľkí zaplatili ? A všimnite si podmienky na registráciu na tom kalendári. Už si dávajú pozor na slovko užívateľ ( už tam nie je , že až po zaplatení ) a pri registrácií vyžadujú okrem mena aj napr. rok narodenia a pod. Zrejme vedia, že to sú jasné nedostatky ich ,,predošlej zmluvy´´
Myslim ze DU nevychadza od uhradenych faktur ale od vydanych faktur co sa tyka registracie na platitela DPH cize ak dobre ratam prisla faktura 42000 a keby ratame len adventny kalendar 19,90 to je obrat 835 800€ to je od sumy 45 000€ uz daleko. Nehnevajte sa ale mam pocit, ze tu zadny urad nekona!!!
Kamaratka mala firmu (zivnost) prisaham ale dosla jej kontrola 3 dni po tom ako dosiahla obrat mala zle s toho a taketo kur*y maju uz vyse 3 mesacoch obrat vyse 2 000 000€ a nerobi nic ani danovy, ani inspekcia a ni policajti ani nido len trapne televizne vyhovorky > vraj zhanaju dokazy. Jediny co sa pohol a volaco robi je Antonak a este aj za to, ze volaco roby ten chorobomyselny kreten nanho podal tresne oznameni. Keby to ja robim uz sedim. A mam pocit ze obrat davno presiahol aj sumu uhradenych faktur ved ked len 5% zlaknutych ludi uhradi to je kolko penazi. milion ma urcite uz vo vacku.

Ja som sa tu DPH pytal aj kvoli tomu, ze napisem na DU NR som z Nitry mozem to tam ist povedat aj osobne taky som nasraty.
Naposledy upravil MatoB : 28.01.10 at 13:23 Dôvod: Ospravedlňujem sa, ale neuvedomil som si, že som zahrešil tak som tam doplnil *
0 0
skjaninka skjaninka

skjaninka je offline (nepripojený) skjaninka

nivarto Pozri príspevok
To sú podvodníci. Oni majú iný mozog. Oni to vidia úplne ináč ako my. Oni to berú tak, že ľudia im tie peniaze dlžia. Tak ako my "bojujeme" proti nim, tak oni proti nám.


Keď bojovať, tak čestne a rovnakou "zbraňou", nie ako v tomto prípade.....to je ich "boj", do ktorého nás nevinných zatiahli, bez akéhokoľvek upozornenia....bez šance staviať sa na odpor, pretože odstúpiť od ich tzv. "zmluvy" nejde a ani nijak inak sa z tohoto vymaniť.

Ale chápem ako si to myslel.....toto je ako ísť hlavou proti múru.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať