Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Regina55 Pozri príspevok
Uvedli č. účtu, na které se to má poslat, na fa pro mě je uvedeno převodním příkazem.
Byla jsem se v bance informovat na poplatky za převod do SR a zhrozila jsem se. Bylo mi sděleno, že si poplatek účtuje jak odesílací, tak přijímací banka a platím to oboje já. Jedině prý se s přijímací bankou domluvit, aby poplatek neúčtovala!!!!
Já mám platit 10 euro za odstoupení v rámci 14 dnů, kurz něco přes 30 Kč, takže podle banky bych zaplatila dohromady téměř tisíc korun, ne-li více.
Musite tlacit na vladu, aby prijali Euro. Potom budete mit zahranicni platby v ramci eurozony za stejne poplatky, jako domaci platby.
0 0
Regina55 Regina55

Regina55 je offline (nepripojený) Regina55

MatoB Pozri príspevok
Ja stale nechapem, preco niektory za toto platite. Ved je to podvod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Inak este som sa nestretol s exekutorom ktory sa hra so sumou mensou ako 200€
Na zaklade tohoto ony fajnove milioniky zarabaju, ze volakomu sprtne do gati a ide racej zaplatit 60€. Já nemam slov.
Mato, jen jsem se informovala o bankovních poplatcích, platit jim nic nehodlám.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Regina55 Pozri príspevok
Uvedli č. účtu, na které se to má poslat, na fa pro mě je uvedeno převodním příkazem.
Byla jsem se v bance informovat na poplatky za převod do SR a zhrozila jsem se. Bylo mi sděleno, že si poplatek účtuje jak odesílací, tak přijímací banka a platím to oboje já. Jedině prý se s přijímací bankou domluvit, aby poplatek neúčtovala!!!!
Já mám platit 10 euro za odstoupení v rámci 14 dnů, kurz něco přes 30 Kč, takže podle banky bych zaplatila dohromady téměř tisíc korun, ne-li více.
Bohužiaľ to je všade tak. Ide o zahraničnú platbu, ktorá je spoplatnená. Aj keď zo Slovenska platím do ČR v CZK, tak si banka zoberie poplatok cca 10 EUR za realizáciu platby. A to väčšinou dávam prevodné príkazy s platobnými inštrukciami SHA, čo znamená, že poplatky na SK platím ja, a poplatky prijímajúcej banky platí príjemca. Keby som dal OUR, tak mu zaúčtujú ešte aj poplatok banky príjemcu.
Preto si neviem v tomto ohľade vynachváliť zavedenie EUR. Takto môžem urobiť prevod do Nemecka, Rakúska, či inej EU krajiny , kde majú EUR za štandardný poplatok pre regulované platby 0,13 EUR.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Chobot Pozri príspevok
Bohužiaľ to je všade tak. Ide o zahraničnú platbu, ktorá je spoplatnená. Aj keď zo Slovenska platím do ČR v CZK, tak si banka zoberie poplatok cca 10 EUR za realizáciu platby. A to väčšinou dávam prevodné príkazy s platobnými inštrukciami SHA, čo znamená, že poplatky na SK platím ja, a poplatky prijímajúcej banky platí príjemca. Keby som dal OUR, tak mu zaúčtujú ešte aj poplatok banky príjemcu.
Preto si neviem v tomto ohľade vynachváliť zavedenie EUR. Takto môžem urobiť prevod do Nemecka, Rakúska, či inej EU krajiny , kde majú EUR za štandardný poplatok pre regulované platby 0,13 EUR.
Ano, presne tak - nech zije Euro !!
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Najnovšie informácie od pána Antoňáka z 25.1. 2010:

http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...erom-25012010/
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Chobot Pozri príspevok
Tak to sa sakramentsky mýliš. Bežne sa vymáhajú aj menšie sumy, ako 200 EUR. Napr. pokuty z DP sú okolo 50 EUR, spolu so súdnym poplatkom a odmenou pre exekútora to vyjde aj cez 300 EUR.

Nedávno som mal v ruke exekučný príkaz, kde klient poisťovne dlhoval poisťovni 78 EUR z roku 2004. Úrok z omeškania bol ďalších 80 EUR, súdne poplatky boli niečo okol 30 EUR a odmena exekútorovi cez 200 EUR. Suma sumárum tomu občanovi exekútor zobral z účtu cca 390 EUR. A to za pôvodný dlh 78 EUR!!!!!!
OK prepac. Tak to platte aj ked viete, ze je to podvod nech zarabaju a nadalej rozosielaju faktury a aj postou tym co internet vobec nemaju.

A exekucia od poistovni, statnych inst., uradov... ktory ich maju denne 2000 pravoplatnych a exekucia od srocky ktora ma denne milion a nepravoplatnych je velky rozdiel.

Regina55 - hovorim vseobecne, nemam na mysli prave teba aj ked to tak vyzeralo
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
MatoB Pozri príspevok
Ja stale nechapem, preco niektory za toto platite. Ved je to podvod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Inak este som sa nestretol s exekutorom ktory sa hra so sumou mensou ako 200€
Na zaklade tohoto ony fajnove milioniky zarabaju, ze volakomu sprtne do gati a ide racej zaplatit 60€. Já nemam slov.
Takže ty sa naťahuješ s exekútorom iba o vyššie sumy? To si potom veľký hráč.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Takže ty sa naťahuješ s exekútorom iba o vyššie sumy? To si potom veľký hráč.
Nie ja som neni taky pribrzdeny, ze budem najprv ludom poskytovat sluzbu a po mesiaci si zmyslim, ze uz je cas im poslat FA aj ked je to verny zakaznik aj s toho verneho zakaznika casom zostane namysleny neplatic.
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

no zajtra budu na mirovej strane nove info .... odkazuje nic neplatit ani 10€ viac na facebook v skupine
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

NAJNOVŠIE INFORMÁCIE OD p. ANTOŇAKA

http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...uar-info-z-ba/
0 0
Regina55 Regina55

Regina55 je offline (nepripojený) Regina55

Fezoj1964 Pozri príspevok
NAJNOVŠIE INFORMÁCIE OD p. ANTOŇAKA

http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...uar-info-z-ba/
Stále jen vyhrožují - psala jsem jim, že jsem s nimi žádnou smlouvu neuzavřela, že VOP není smlouva apod.:

Dnes jsem obdržela mimo jiné toto:

"Chceli by sme Vás upozorniť na to, že v prípade meškania platby Vám môžu vzniknúť dodatočné náklady.

To platí najmä v prípade, keď pri nedodržaní lehoty platby budeme nútení poveriť tretiu osobu k vykonaniu právnych krokov."
0 0
skjaninka skjaninka

skjaninka je offline (nepripojený) skjaninka

Regina55 Pozri príspevok
Stále jen vyhrožují - psala jsem jim, že jsem s nimi žádnou smlouvu neuzavřela, že VOP není smlouva apod.:

Dnes jsem obdržela mimo jiné toto:

"Chceli by sme Vás upozorniť na to, že v prípade meškania platby Vám môžu vzniknúť dodatočné náklady.

To platí najmä v prípade, keď pri nedodržaní lehoty platby budeme nútení poveriť tretiu osobu k vykonaniu právnych krokov."
Nič im netreba písať, proste ignorovať. Už len ich štýl posielania upomienok je zarážajúci. Buď to pošlú emailom, čo možete tvrdiť, že ste email nedostala, alebo pošlú dopis, obyčajne poštou, čo taktiež možete tvrdiť, že ste nedostala, pretože, upomienka by sa predsa mala posielať doporučene do vlastných rúk danej osobe a nie štýlom, akým to posielajú oni.
0 0
Regina55 Regina55

Regina55 je offline (nepripojený) Regina55

Právě jsem obdržela e-mail od společnosti OMBUDSPOT v Popradě, která rozesílá výzvu těm, kteří se se stížností obrátili na jejich společnost s upozorněním na nekalé praktiky Pro Content, s. r. o. I já jsem ji to poslala někdy v půli ledna.

Píší mimo jiné toto:

V nadväznosti na uvedenú skutočnosť OMBUDSPOT, profesionálna zložka Združenia na ochranu práv spotrebiteľov v Poprade (ZNOPS), v záujme promptného mimosúdneho urovnania vzniknutých spotrebiteľských sporov v spolupráci s komisiou na posudzovanie podmienok v spotrebiteľských zmluvách na Ministerstve spravodlivosti SR, vyzýva obchodnú spoločnosť Pro Content s.r.o. k mimosúdnemu rokovaniu, ktoré sa uskutoční dňa 5.2.2010 o 11:00 v priestoroch Centra právnej pomoci v Banskej Bystrici na Kukučínovej ulici č. 24 /v objekte Arkádie, pri starom Priore/.

Vyzývají poškozené k účasti, pokud to bude možné a přikládají návrh na mimosoudní urovnání celé záležitosti.

Určitě dají vědět, jak to dopadlo.
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Reakcia na predchádzajúci príspevok:

Neviem prečo by som sa mal mimosúdne vyrovnávať s darebáckou spoločnosťou Pro Content s.r.o., keď som s touto spoločnosťou neuzatvoril žiadnu zmluvu a ich tvrdenia o IP adrese, pripojení a registrácii sú totálne "na vode" a v žiadnom riadnom súdnom konaní nemôžu uspieť.
Ak pristúpim na mimosúdne rokovanie, tak nakoniec ešte darebáci s Pro Content s.r.o budú "na koni" a nakoniec aj tak niečo zo svojích podvodov získajú. Nechápem spoločnosť na ochranu práv spotrebiteľov OMBUDSPOT či toto považujú za právnu ochranu nevinných spotrebiteľov. S grázlami ako je spoločnosť Pro Content s.r.o. treba poriadne zatočiť a zrušiť ich nekalú činnosť na web stránkach a dosiahnúť anulovanie rozposielaných faktúr - a nie rokovať s nimi o mimosúdnom urovnaní sporu.
Na druhej strane aj tak som zvedavý aká bude reakcia darebákov z Pro Content s.r.o. na túto výzvu spoločnosti OMBUDSPOT. Osobne si myslím, že na to vôbec nebudú reagovať a na nejakom rokovaní 5.2.2010 o 11:00 v priestoroch Centra právnej pomoci v Banskej Bystrici na Kukučínovej ulici č. 24 /v objekte Arkádie, pri starom Priore/ ostanú len "právnici" z OMBUDSPOT a sklamaní podvedení ľudia, ktorí podaromnici prídu do Banskej Bystrice.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Tiež považujem za hlúposť mimosúdne sa vyrovnať. Dúfam, že na to skočí len minimum ľudí.
0 0
Regina55 Regina55

Regina55 je offline (nepripojený) Regina55

Ale tam se hovoří o mimosoudním urovnání a také to, pokud nebude firma na toto jednání reflektovat, OMBUDSPOT je požene k soudu.
Nejedná se přímo o vyrovnání, toho se na jednání těžko dočkáme, domnívám se, že se firma stejně ocitne před soudem. Myslím ale, že každé jednání a každé veřejné upozornění je správným krokem.
OMBUDSPOT se odvolává na cituji: "v zmysle Odporúčania komisie na posudzovanie podmienok v spotrebiteľských zmluvách zriadenej na Ministerstve spravodlivosti SR prijatom na jej zasadnutí dňa 18.01.2010 bol združeniam na ochranu práv spotrebiteľov daný podnet na zváženie prípadného podania na ochranu práv spotrebiteľov na súd, prípadne iné orgány, vo vzťahu k zmluvným podmienkam."

OMBUDSPOT se zabývá především mimosoudním urovnáním sporů, jak píší, ale v případě, že s firmou neuspějí, potkají se u soudu.
Já tu nechci celý jejich dopis kopírovat. Myslím, že to není správné. Je adresován těm, kteří se na OMBUDSPOT obrátili.
0 0
Regina55 Regina55

Regina55 je offline (nepripojený) Regina55

skjaninka Pozri príspevok
Nič im netreba písať, proste ignorovať. Už len ich štýl posielania upomienok je zarážajúci. Buď to pošlú emailom, čo možete tvrdiť, že ste email nedostala, alebo pošlú dopis, obyčajne poštou, čo taktiež možete tvrdiť, že ste nedostala, pretože, upomienka by sa predsa mala posielať doporučene do vlastných rúk danej osobe a nie štýlom, akým to posielajú oni.
Já jsem jim svůj názor nedarovala a odepsala. Zajímavé ale je, že na můj mejl odpoví vždy jiná osoba.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Regina55 Pozri príspevok
Já jsem jim svůj názor nedarovala a odepsala. Zajímavé ale je, že na můj mejl odpoví vždy jiná osoba.
Presne na toto som sa pri prispevkoch, kde pisu poradaci, ze ako im odpisovali na otazky pozeral. Tych pracovnikov maju uz aspon 30. Hmmm, lenze to su fiktivne osoby v tej firme pracuje len Adamca a Hlavac a esta nejaka ťava a niektory z nich odpoveda raz pod takym menom, raz pod takym. Pochybujem, ze by mali tolko pracovnikov respektive, ze by tolko pracovnikov robilo v podvodnickej firme!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

MatoB Pozri príspevok
Presne na toto som sa pri prispevkoch, kde pisu poradaci, ze ako im odpisovali na otazky pozeral. Tych pracovnikov maju uz aspon 30. Hmmm, lenze to su fiktivne osoby v tej firme pracuje len Adamca a Hlavac a esta nejaka ťava a niektory z nich odpoveda raz pod takym menom, raz pod takym. Pochybujem, ze by mali tolko pracovnikov respektive, ze by tolko pracovnikov robilo v podvodnickej firme!
Vieš, koľko zamestnancov mali BMG Invest, Horizont, Drukos a pod...?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

MatoB Pozri príspevok
Presne na toto som sa pri prispevkoch, kde pisu poradaci, ze ako im odpisovali na otazky pozeral. Tych pracovnikov maju uz aspon 30. Hmmm, lenze to su fiktivne osoby v tej firme pracuje len Adamca a Hlavac a esta nejaka ťava a niektory z nich odpoveda raz pod takym menom, raz pod takym. Pochybujem, ze by mali tolko pracovnikov respektive, ze by tolko pracovnikov robilo v podvodnickej firme!
a už si bol na tom daňovom úrade ohľadne platcovstva dph?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať