Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korduľa Pozri príspevok
myslim, ze tie VOP su uz dost prespekulovane, takze v podstate trebe zaplatit,. zaujima ma jedna vec, podla zakona o uctovnictve sa musi vyhotovit faktura za poskytovanu sluzbu bezodkladne, no a ked poslu fa z datumom vystavenia o dva mesiace neskor, myslim, ze nesplnili podmienku toho zakona.
vo VOP maju v bode 4.3., ze po uzatvoreni zmluvy - /co je v podstate potvrdenie toho mailu, ktory zaslu po registracii/ vyhotovi prevadzkovatel fakturu. v bode 4.4. , ze ho doruci uzivatelovi.

zaujimalo by ma ci to mozu dat exekutorovi v pripade, ak sa zaplati cast faktury
ja si myslím, že hlavne porušujú zákon o DPH - už som to tu pár krát písala, ale stále sa nenašiel nikto, kto by napísal napríklad na DU do Nitry, kam patria.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Dáša_ Pozri príspevok
ja si myslím, že hlavne porušujú zákon o DPH - už som to tu pár krát písala, ale stále sa nenašiel nikto, kto by napísal napríklad na DU do Nitry, kam patria.
Lebo všetci sú dosr*tý, majú plno rečí, ale nikto nič nepodnikne.

Ja osobne už nič neporadím. Každý má svoj rozum a aj tak tu jeden napíše neplatiť a druhý platiť :/
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jusike Pozri príspevok
Lebo všetci sú dosr*tý, majú plno rečí, ale nikto nič nepodnikne.

Ja osobne už nič neporadím. Každý má svoj rozum a aj tak tu jeden napíše neplatiť a druhý platiť :/

vieš, mňa sa to osobne netýka, ja nemám dôvod na ten du pisať...
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

korduľa Pozri príspevok
zaujimalo by ma ci to mozu dat exekutorovi v pripade, ak sa zaplati cast faktury
Na to aby mohli zacat exekuciu potrebuju sudny prikaz, cize pohladavku musia "dat na sud" kde musia preukazat na zaklade coho pohladavka vznikla, v pripade ze by to sud akceptoval (velmi malo pravdepodobne), treba podat na sud odpor voci rozhodnutiu s tym ze treba registraciu popret, potom by firma musela dokazat fakt registracie, co ale nie je technicky mozne. Toto ale pani z ProContentu dobre vedia, takze cez sudy to riesit nebudu . Faktom je ze odkliknutim cohokolvek na internete ziadny vztah nevznika z dovodu ze nie je mozne identifikovat strany vztahu ktory by mal vzniknut takymto konanim, teda pokial taketo konanie jedna zo stran popiera.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Dáša_ Pozri príspevok
ja si myslím, že hlavne porušujú zákon o DPH - už som to tu pár krát písala, ale stále sa nenašiel nikto, kto by napísal napríklad na DU do Nitry, kam patria.
no neviem, nie su platcami DPH
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

jx06 Pozri príspevok
Na to aby mohli zacat exekuciu potrebuju sudny prikaz, cize pohladavku musia "dat na sud" kde musia preukazat na zaklade coho pohladavka vznikla, v pripade ze by to sud akceptoval (velmi malo pravdepodobne), treba podat na sud odpor voci rozhodnutiu s tym ze treba registraciu popret, potom by firma musela dokazat fakt registracie, co ale nie je technicky mozne. Toto ale pani z ProContentu dobre vedia, takze cez sudy to riesit nebudu . Faktom je ze odkliknutim cohokolvek na internete ziadny vztah nevznika z dovodu ze nie je mozne identifikovat strany vztahu ktory by mal vzniknut takymto konanim, teda pokial taketo konanie jedna zo stran popiera.
to by bolo super, len ked som citala tie VOP, myslim, ze to vyspekuloval nejaky pravnik, pretoze je to tak urobene, ze podla mojho nazoru, asi zaplatit bude treba. odhliadnuc od toho aky to ma dopad... ako jednoducho zarobene peniaze, na zaklade ludskej nepozornosti, to vymysleli dobre.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korduľa Pozri príspevok
no neviem, nie su platcami DPH
ale podľa množstva vystavených faktúr už dávno mali byť platiteľmi dph zo zákona. Ak vystavujú ostré faktúry.

Ak vystavujú zálohové faktúry, tak nie. Ale v tom prípade vás nemajú prečo naháňať, je to len záloha a to nikto nikoho nenúti platiť, to je dobrá vôľa.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

lenze kto vie kolko maju na jednu firmu vystavenych fa, pretoze tych firiem mozu mat tolko, aby si to osetril tak, aby sa tym platcom nestal
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korduľa Pozri príspevok
lenze kto vie kolko maju na jednu firmu vystavenych fa, pretoze tych firiem mozu mat tolko, aby si to osetril tak, aby sa tym platcom nestal
no ved to sa dá celkom ľahko zistit, podľa počtu faktúr vystavených len v novembri minulého roka sa stali platiteľmi zo zákona už k 1. januáru 2010. A vtedy bola firma len jedna, druhá sa registrovala až neskôr.

Kedysi v začiatkoch tejto diskusie som to aj počítala.

Hranica na registráciu je 49790€ za 12 kalendárnych mesiacov, čo je cca 830 faktúr. Myslím, že len na FB je viacej podvedených.

Naviac, faktúru môže podľa mňa vystavovať iba firma, ktorá je uvedená vo VOP, a tie sú len dve, pričom druhá bola zapísaná do OR tuším až niekedy koncom minulého roka, konkretne 12.12.2009 http://orsr.sk/vypis.asp?ID=167830&SID=9&P=1
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

len ci to je na jednu firmu, lebo viem, ze maju procontent, webcontent a bohvieco , takze ti ludia mozu mat faktury z troch firiem, no v kazdom pripade by to bol zaujimavy podnet na DU,
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Riešite tu somariny. Zapíšte si za uši, že žiadna zo spomínaných firiem nezaplatí DÚ ani jeden cent! Nikdy! Maximálne ak si uplatnia nadmerný odpočet. Zbytočne to tu riešite a nič z toho
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

neriesime, piseme, komunikujeme, snad to nechces zakazat
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

korduľa Pozri príspevok
to by bolo super, len ked som citala tie VOP, myslim, ze to vyspekuloval nejaky pravnik, pretoze je to tak urobene, ze podla mojho nazoru, asi zaplatit bude treba. odhliadnuc od toho aky to ma dopad... ako jednoducho zarobene peniaze, na zaklade ludskej nepozornosti, to vymysleli dobre.
Este raz opakujem, registraciou cez internet v takej forme ako to maju urobene v ProContent ziadny zmluvny vztah nevznika, teda nema ani zmysel spekulovat ako su navrhnute VOP. Cize odporucam v tychto pripadoch firmu ProContent ignorovat a v pripade ze by to chceli riesit cez sud a sud by vydal platobny rozkaz tak podat odpor s tym ze nie ste ucastnik danej veci kedze ste sa neregistrovali. Pokial sa nepriznate ze ste sa registrovali tak technicky nie je mozne dokazat opak. A navyse sud by nemal akceptovat navrh na takyto platobny rozkaz, kedze neexistuje riadna zmluva ktora identifikuje obidve zmluvne strany a je riadne podpisana vlastnorucne alebo elektronickym podpisom.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jx06 Pozri príspevok
Este raz opakujem, registraciou cez internet v takej forme ako to maju urobene v ProContent ziadny zmluvny vztah nevznika, teda nema ani zmysel spekulovat ako su navrhnute VOP. Cize odporucam v tychto pripadoch firmu ProContent ignorovat a v pripade ze by to chceli riesit cez sud a sud by vydal platobny rozkaz tak podat odpor s tym ze nie ste ucastnik danej veci kedze ste sa neregistrovali. Pokial sa nepriznate ze ste sa registrovali tak technicky nie je mozne dokazat opak. A navyse sud by nemal akceptovat navrh na takyto platobny rozkaz, kedze neexistuje riadna zmluva ktora identifikuje obidve zmluvne strany a je riadne podpisana vlastnorucne alebo elektronickym podpisom.
a naviac, aby súd vobec rozhodol o platobnom rozkaze, firma by najskôr musela zaplatitť súdny poplatok s neistým výsledkom. Nie je to sice veľa, tuším 16,60 za každý návrh, ale to som, ako to platia )
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Dáša_ Pozri príspevok
a naviac, aby súd vobec rozhodol o platobnom rozkaze, firma by najskôr musela zaplatitť súdny poplatok s neistým výsledkom. Nie je to sice veľa, tuším 16,60 za každý návrh, ale to som, ako to platia )
Len podotknem, že napr. invalidom môžu byť súdne poplatky odpustené. Počítajte s tým, že po dohode so sudcom budú odpustené aj cocotentu
0 0
federic federic

federic je offline (nepripojený) federic

ja sa tiež pripojím... na stránke adventný kalendár som sa registroval 7.12.09 a podla firmy vznikol medzi nami právny vzťah...ale firma sa podla OR registrovala až 12.12.09. Podľa mňa firma ktorá ešte neexistuje nemôže uzatvárať zmluvy...alebo sa mýlim?
0 0
siss siss

siss je offline (nepripojený) siss

ahojte, mam rovnaky problem, ako inak ale ja rovno duplovane
zaregistrovala som sa na adventny kalendar a ked som tu skumala tu firmu spomenula som si aj na downloads portal a rychlo prekontrolovala emaily -takze nemam fakturu len na 18,85 ale aj na60 eur a to je strasna suma :-(

som z toho dost mimo, chcem sa spytat ci uz niekomu kto dostal upomienky, pripadne oznam o tej tzv. exekuci- ci uz tato "firma" exekuovala majetok alebo tak podobne

a este by ma zaujimalo ci je mozne pridat sa k tomu hromadnemu TO alebo uz je neskoro

mam z toho nervy ale platit nechcem a popravde citim sa ako idiot :-/

vdaka
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

siss Pozri príspevok
ahojte, mam rovnaky problem, ako inak ale ja rovno duplovane
zaregistrovala som sa na adventny kalendar a ked som tu skumala tu firmu spomenula som si aj na downloads portal a rychlo prekontrolovala emaily -takze nemam fakturu len na 18,85 ale aj na60 eur a to je strasna suma :-(

som z toho dost mimo, chcem sa spytat ci uz niekomu kto dostal upomienky, pripadne oznam o tej tzv. exekuci- ci uz tato "firma" exekuovala majetok alebo tak podobne

a este by ma zaujimalo ci je mozne pridat sa k tomu hromadnemu TO alebo uz je neskoro

mam z toho nervy ale platit nechcem a popravde citim sa ako idiot :-/

vdaka
aby mohli posunut pohladavku exekutorovi museli by mat rozhodnutie sudu ale proti tomu sa mozes odvolat a osobne si neviem predstavit ktory sudca by im toto zozral. nemaju ti ako dokazat ze si sa registrovala ty. ako tu uz bolo milionkrat spominane niesu urcene zmluvne strany. meno a adresu si mozem pozret aj ja v telefonnom zozname a vymahat od ludi 60 eur nie?

k tym VOP neviem kto to tu dokola strasi ze ake su prespekulovane aneviem co. keby boli take uzasne skvelo postavene nieje to tam sama diera ako napriklad - web content ktora "uzatvara zmluvy" mesiac pred jej zapisom do orsr alebo definicia uzivatela ktorym sa stava len clovek co aj zaplati (cize kto nezaplati nieje uzivatel a defakto sa na neho nevztahuju tie ich trapne VOP). tie VOP vymyslali sami na kolene a tak to aj vyzera. pred sudom s tym neobstoja ani keby sa nakrajali. ak tam teda nebude sediet pan "justicia" a "pojdeme do basy hajzli"
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

matqo Pozri príspevok
aby mohli posunut pohladavku exekutorovi museli by mat rozhodnutie sudu ale proti tomu sa mozes odvolat a osobne si neviem predstavit ktory sudca by im toto zozral. nemaju ti ako dokazat ze si sa registrovala ty. ako tu uz bolo milionkrat spominane niesu urcene zmluvne strany. meno a adresu si mozem pozret aj ja v telefonnom zozname a vymahat od ludi 60 eur nie?

k tym VOP neviem kto to tu dokola strasi ze ake su prespekulovane aneviem co. keby boli take uzasne skvelo postavene nieje to tam sama diera ako napriklad - web content ktora "uzatvara zmluvy" mesiac pred jej zapisom do orsr alebo definicia uzivatela ktorym sa stava len clovek co aj zaplati (cize kto nezaplati nieje uzivatel a defakto sa na neho nevztahuju tie ich trapne VOP). tie VOP vymyslali sami na kolene a tak to aj vyzera. pred sudom s tym neobstoja ani keby sa nakrajali. ak tam teda nebude sediet pan "justicia" a "pojdeme do basy hajzli"


no asi tak
0 0
Avonamor Avonamor

Avonamor je offline (nepripojený) Avonamor

Vedel by mi niekto poradiť ako sa postupuje pri zaregistrovaní sa na platenej stránke? Chcem sa už dlho odhlásiť ale email od ktorého mi prišla faktúra mi hlási chybu siete keď naň spätne píšem. Ide o stránku basnici.sk a administrátora Web Content s.r.o..
Naposledy upravil Avonamor : 11.03.10 at 06:22 Dôvod: chyba v názve
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať