Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Avonamor Pozri príspevok
Vedel by mi niekto poradiť ako sa postupuje pri zaregistrovaní sa na platenej stránke? Chcem sa už dlho odhlásiť ale email od ktorého mi prišla faktúra mi hlási chybu siete keď naň spätne píšem. Ide o stránku basnici.sk a administrátora Web Content s.r.o..
Už sa to tu rozoberalo v jednej téme. Dokonca som to raz zachytil i v televíznych novinách...

http://www.porada.sk/t123235-problem...ne-portal.html
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Podobne tema sa riesi aj tu:
http://www.porada.sk/t134564-vyuctov...-databaze.html
0 0
Radimeradim Radimeradim

Radimeradim je offline (nepripojený) Radimeradim

POZOR,POZOR

Chcem vás poprosiť o radu ohľadne firmy Web Content s.r.o.
Nie som si vedomí o tom že som sa niekde registroval no obdržal som faktúru mailom na 60 eur.To asi každý s nás čo sem píšeme. Ale čo ma šokovalo je že doma mám dva počítače a dostal som dve faktúry s tým istým dátumom , ale POZOR každá táto faktúra má iné číslo. Obidve faktúry prišli na rôzne maily s tým istým dátumom stým istým menom registrovaného a stými istými chybami ktoré sú v skomolenom názve názvu mesta adresáta a stou istou adresou čiže mojou .Používam pripojenie na internet to isté pre oba PC no maily sú na každom PC registrované na rôznych mailových kontách čiže jeden na centrume a druhý na azete. Čo je záhadou že na azete som registrovaný ja a na centrume moja mama . Obidvaja sme obdržali faktúru na svoj mail čiže jednu na azet a druhú na centrum no obe tieto faktúry sú vystavené iba na moje meno a nie aj na meno jej matky ktorá má svoj vlastný mail na ktorý jej došla táto faktúra z mojim menom. Jak je to možné keď každý počítač v našej domácnosti má rozdielnu IP adresu. Mám podozrenie že tato firma kradne sleduje dáta od poskytovateľov internetu ktorý vám pridelia IP adresu alebo sa nabúravajú na IP adresu provajdera ktorý poskytuje službu na pripojenie na internet alebo sa nabúrajú do databázy poskytovateľov internetu odkiaľ majú možnosť získať naše osobne údaje ako je adresa , meno a pod. Na zaver musím konštatovať že keď niekto má doma 10 PC a 10 mailov na rôznych portáloch dostane 10 faktúr na jedno meno ktoré prebehlo ako prvé cez registráciu u tejto firmy. Môže sa stať ,že keď máte v domácnosti 3 PC a sú všetky spustené a pripojené na internet a na jednom z nich prebehne registrácia je veľká pravdepodobnosť že ukradnuté dáta budú zo všetkých 3-PC preto ,že poskytovateľ IP je ten istý a to je váš poskytovateľ internetu a v danej situácii keď si otvoríte stránku download -server alebo download-portal a otvorí sa vám stránka pre registráciu všimnite si ,že dole na spodku stránky kde je poučenie o tom ,že táto služba je platená tam máte aj zobrazenú vašu IP adresu vášho poskytovateľa internetu. Keď si skontrolujete všetky PC v domácnosti kde sa vám otvorí tato ich stránka všade je tá IP rovnaká . A ako nachytávajú ľudí ? všimnite si keď kliknete na stránke downlad tak sa vám otvorí stránka pre registráciu ale POZOR VŽDY TAK ŽE NEVIDÍTE PODMIENKY O PLATENÍ tie sa zobrazia až keď si posuniete stránku kurzorom myši dole . Pomôžte mi prosím čo mám teraz urobiť . Ďakujem
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Radimeradim Pozri príspevok
POZOR,POZOR

Chcem vás poprosiť o radu ohľadne firmy Web Content s.r.o.
Nie som si vedomí o tom že som sa niekde registroval no obdržal som faktúru mailom na 60 eur.To asi každý s nás čo sem píšeme. Ale čo ma šokovalo je že doma mám dva počítače a dostal som dve faktúry s tým istým dátumom , ale POZOR každá táto faktúra má iné číslo. Obidve faktúry prišli na rôzne maily s tým istým dátumom stým istým menom registrovaného a stými istými chybami ktoré sú v skomolenom názve názvu mesta adresáta a stou istou adresou čiže mojou .Používam pripojenie na internet to isté pre oba PC no maily sú na každom PC registrované na rôznych mailových kontách čiže jeden na centrume a druhý na azete. Čo je záhadou že na azete som registrovaný ja a na centrume moja mama . Obidvaja sme obdržali faktúru na svoj mail čiže jednu na azet a druhú na centrum no obe tieto faktúry sú vystavené iba na moje meno a nie aj na meno jej matky ktorá má svoj vlastný mail na ktorý jej došla táto faktúra z mojim menom. Jak je to možné keď každý počítač v našej domácnosti má rozdielnu IP adresu. Mám podozrenie že tato firma kradne sleduje dáta od poskytovateľov internetu ktorý vám pridelia IP adresu alebo sa nabúravajú na IP adresu provajdera ktorý poskytuje službu na pripojenie na internet alebo sa nabúrajú do databázy poskytovateľov internetu odkiaľ majú možnosť získať naše osobne údaje ako je adresa , meno a pod. Na zaver musím konštatovať že keď niekto má doma 10 PC a 10 mailov na rôznych portáloch dostane 10 faktúr na jedno meno ktoré prebehlo ako prvé cez registráciu u tejto firmy. Môže sa stať ,že keď máte v domácnosti 3 PC a sú všetky spustené a pripojené na internet a na jednom z nich prebehne registrácia je veľká pravdepodobnosť že ukradnuté dáta budú zo všetkých 3-PC preto ,že poskytovateľ IP je ten istý a to je váš poskytovateľ internetu a v danej situácii keď si otvoríte stránku download -server alebo download-portal a otvorí sa vám stránka pre registráciu všimnite si ,že dole na spodku stránky kde je poučenie o tom ,že táto služba je platená tam máte aj zobrazenú vašu IP adresu vášho poskytovateľa internetu. Keď si skontrolujete všetky PC v domácnosti kde sa vám otvorí tato ich stránka všade je tá IP rovnaká . A ako nachytávajú ľudí ? všimnite si keď kliknete na stránke downlad tak sa vám otvorí stránka pre registráciu ale POZOR VŽDY TAK ŽE NEVIDÍTE PODMIENKY O PLATENÍ tie sa zobrazia až keď si posuniete stránku kurzorom myši dole . Pomôžte mi prosím čo mám teraz urobiť . Ďakujem

ked si prečítaš túto diskusiu, tak zistíš, že najrozumnejšie je ignorovať. Abolutne nereagovať, žiadne maily späť, nič.

Jedine, keby prišla obsielka zo súdu, keby chceli dať platobný rozkaz. Ale to nebude pre nich také jednoduché.
0 0
marcel99 marcel99

marcel99 je offline (nepripojený) marcel99

Ludia prosim Vas poradte mi som zufaly.Dosla mi faktura za registraciu na stranke adventny-kalendar 19,7 eur ja som sa zlakol a som to zaplatil co ma teraz velmi mrzi lebo sa bojim ci mi nebudu teraz pravidelne chodit dalsie a dalsie faktury.Myslite ze tym mojim zaplatenim faktury vsetko konci alebo naopak budu mi chodit dalsie faktury? Velmi pekne Vas prosim poradte mi som s nervami v koncoch.Dakujem
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

marcel99 Pozri príspevok
Ludia prosim Vas poradte mi som zufaly.Dosla mi faktura za registraciu na stranke adventny-kalendar 19,7 eur ja som sa zlakol a som to zaplatil co ma teraz velmi mrzi lebo sa bojim ci mi nebudu teraz pravidelne chodit dalsie a dalsie faktury.Myslite ze tym mojim zaplatenim faktury vsetko konci alebo naopak budu mi chodit dalsie faktury? Velmi pekne Vas prosim poradte mi som s nervami v koncoch.Dakujem
Hlavne sa ukľudni, zabudni na toto a rieš iné problémy (teda ak žiadne iné nemáš, tak si šťastný človek). Všetko sa dozvieš, aj tak by si si teraz nijako nepomohol nejakým trápením sa. Keď chceš, tak sa pridaj k hromadnému trestnému oznámeniu - info. nájdeš pár strán dozadu. A nabudúce už takto "nepodporuj" kriminálnikov!
0 0
Radimeradim Radimeradim

Radimeradim je offline (nepripojený) Radimeradim

. A ako nachytávajú ľudí ? Veľmi jednoducho ,všimnite si keď kliknete na stránke downlad tak sa vám otvorí stránka pre registráciu ale POZOR VŽDY TAK ŽE NEVIDÍTE PODMIENKY O PLATENÍtie sa zobrazia až keď si posuniete stránku kurzorom myši dole .
Toto je robené zámerne vedia , že sa budete sústrediť hlavne na registráciu a vôbec vás nenapadne túto stránku posúvať úplne na dol . Je to dobre vyšpekulované a zámerne vás týmto uvádzajú do omylu keďže podľa našich a európskych zákonných noriem všetko čo je spoplatnené na internetových stránkach musí byť transparentne znázornené - vyznačené veľkými písmenami alebo chránené ochrannými elektronickými certifikátmi ktoré vás upozornia pri kliknutí na registráciu že táto registrácia je platená a dajú vám možnosť si vybrať či chcete pokračovať v registrácii alebo nie.
Mám silné podozrenie ,že táto firma získava dáta do svojej databázy nelegálnym spôsobom a preto sa vôbec nečudujem ako niektorí poškodený deklarujú, že nie sú si vedomí , že by sa niekde registrovali. Na zaver ešte jeden postreh . VŠIMNITE SI NA VAŠEJ 60 EUROVEJ FAKTÚRE ŽE CHÝBA ČÍSLO OBJEDNÁVKY A ČÍSLO DODACIEHO LISTU. TO ZNAMENÁ ,ŽE STE SI NIČ NEOBJEDNALI A NIČ STE NEDOSTALI TAKŽE VAM NEMAJU ČO FAKTUROVAŤ

Ešte jeden postreh dokonca ani elektronický podpis na 60 eurových faktúrach NIE JE PLATNÝ !!!
Naposledy upravil Radimeradim : 12.03.10 at 16:52 Dôvod: doplnenie
neplatný el. podpis.jpg  
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

Podľa mňa sú to tu už len prázdne slová. Nikto zatiaľ neurobil žiadny pokrok v danej veci. Máme marec. SOI - nič. Hromadne trestne oznamenie - nič. Ombudspot - nič. Policia - nič. Pán Antoňák - napriek snahe je ticho. Miesto toho ďalší poškodení. Ja len čakám prečo je okolo Pro Content tak ticho. Čo sa tam chystá. Zatiaľ odolávam tlaku a nič som nezaplatil. Ale táto neistota je predsa len trochu znepokojujúca. Je vôbec Slovensko právny štát? A čo ak nie, kto bude ťahať za kratší koniec. Hmm.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

mám otázku na tých ľudí, ktorí sú registrovaní na FB. Dali by sa zistiť číselné rady faktúr z minulého roku na obe firmy?

T.j., chcela by som vediet, aké najnižšie a aké najvyššie číslo faktúry vystavila každá jedna firma v minulom roku?

Ja sa tuším pustím do toho podnetu na DU sama, ked sa nikomu z postihnutých nechce .

Stále som presvedčená, že oni sami by už mali byť platitelia DPH. Tuším fakturuje stále bez DPH.
A v momente, ked sú platitelia, nastupuje iný režim fakturovania služieb podľa novely zákona o DPH.
0 0
Radimeradim Radimeradim

Radimeradim je offline (nepripojený) Radimeradim

Otazka

Treba na písomné vyjadrenie k výzve na úhradu faktúry davať vlastnoručný podpis ? Nemôžu tento podpis zneužiť ?
0 0
Radimeradim Radimeradim

Radimeradim je offline (nepripojený) Radimeradim

Beuska86 Pozri príspevok
Dobrý večer prajem všetkým!
Bohužiaľ som sa nachytala aj ja na túto hlúposť, len ja mám niečo nové. Ja som tú stránku navštívila cez facebook.com, kde v pravom rohu mali reklamu, išlo o nejakú súťaž, už si ani nepamätám, no proste išla som tam a pri registrácii som si napísala meno priezvisko a adresu a potom som si to rozmyslela a vyšla som z tej stránky, takže som to vôbec nepotvrdila, na mail mi tiež nič nedošlo absolútne, lenže nato o mesiac mi došla faktúra ale poštou...vraj druhá, lebo že na mail mi malo už dojsť jedno, lenže nič som neobrdžala, ba dokonca ani zmluvu mailom- lebo mi mail ani nevedia.A faktúra ktorá mi poštou došla, znie na sumu 60,50 Eur, vraj 0,50 centov pokuta, mna s náď jebne. Veď ja som len na tú stránku išla, ale neregistrovala som sa tam,,,možu vedieť moje údaje s IP adresy PC bez registrácie, len tak že tam kliknem???,Ale mail nevedia lebo mi nič mailom nedošlo...Ja fakt nechápem. A vyhrážajú sa exekúciou, ale ja nič nezaplatím, veď nevyhodím len pre nič toľko peňazí. Ľudia prosím poradte, ako ste na tom vy, vyriešilo sa odvtedy niečo???Ako sa takéto môže stať?Nerozumiem. Ako mám postupovať, aj odstúpenie od zmluvy som poslala poštou doporučene 1 triedou. A odpoveď žiadna. :-(
Ano vašu IP adresu vedia hneď ako sa dostanete na ich stranku a nemusíte sa ani registrovať. Všimnite si na ich stránke uplne na spodu kde su napisane podmienky na spoplatnenie je aj vaša IP adresa. Takže vy sa nemusíte registrovať a oni maju vašu IP adresu a nazaklade tejto adresi si môžu zistiť vaše osobné údaje cez poskytovatela internetu.
0 0
eINSTee eINSTee

eINSTee je offline (nepripojený) eINSTee

"oni maju vašu IP adresu a nazaklade tejto adresi si môžu zistiť vaše osobné údaje cez poskytovatela internetu." - oni si ju nemozu dojst len tak vypytat. Vlastne mozu, ale poskytovatel internetu im ju nemoze len tak dat. Zakon o ochrane udajov este funguje. Aspon co ja viem.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

j.benz Pozri príspevok
Podľa mňa sú to tu už len prázdne slová. Nikto zatiaľ neurobil žiadny pokrok v danej veci. Máme marec. SOI - nič. Hromadne trestne oznamenie - nič. Ombudspot - nič. Policia - nič. Pán Antoňák - napriek snahe je ticho. Miesto toho ďalší poškodení. Ja len čakám prečo je okolo Pro Content tak ticho. Čo sa tam chystá. Zatiaľ odolávam tlaku a nič som nezaplatil. Ale táto neistota je predsa len trochu znepokojujúca. Je vôbec Slovensko právny štát? A čo ak nie, kto bude ťahať za kratší koniec. Hmm.
Tento system co oni prevadzkuju protizakonny nie je, policia ani SOI s tym nema co robit. Maximalne co sa im da vycitat je uvedenie zakaznika do omylu, co ale nie je trestne.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Radimeradim Pozri príspevok
Otazka

Treba na písomné vyjadrenie k výzve na úhradu faktúry davať vlastnoručný podpis ? Nemôžu tento podpis zneužiť ?
Pisat im je uplne zbytocne, ono tie listy a maily tam pravdepodobne ani nik necita, a upomienky a vyzvy vam budu chodit aj ked fakturu zaplatite.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Radimeradim Pozri príspevok
Ano vašu IP adresu vedia hneď ako sa dostanete na ich stranku a nemusíte sa ani registrovať. Všimnite si na ich stránke uplne na spodu kde su napisane podmienky na spoplatnenie je aj vaša IP adresa. Takže vy sa nemusíte registrovať a oni maju vašu IP adresu a nazaklade tejto adresi si môžu zistiť vaše osobné údaje cez poskytovatela internetu.
IP adresu nerieste, tato adresa neurcuje osobu ale identifikuje pocitac v sieti internet/intranet. To ze niekto vie ip adresu vasho pocitaca je uplne nepodstatne.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Dáša_ Pozri príspevok
mám otázku na tých ľudí, ktorí sú registrovaní na FB. Dali by sa zistiť číselné rady faktúr z minulého roku na obe firmy?

T.j., chcela by som vediet, aké najnižšie a aké najvyššie číslo faktúry vystavila každá jedna firma v minulom roku?

Ja sa tuším pustím do toho podnetu na DU sama, ked sa nikomu z postihnutých nechce .

Stále som presvedčená, že oni sami by už mali byť platitelia DPH. Tuším fakturuje stále bez DPH.
A v momente, ked sú platitelia, nastupuje iný režim fakturovania služieb podľa novely zákona o DPH.
Velmi pochybujem ze oni vedu nejake uctovnictvo
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

j.benz Pozri príspevok
Podľa mňa sú to tu už len prázdne slová. Nikto zatiaľ neurobil žiadny pokrok v danej veci. Máme marec. SOI - nič. Hromadne trestne oznamenie - nič. Ombudspot - nič. Policia - nič. Pán Antoňák - napriek snahe je ticho. Miesto toho ďalší poškodení. Ja len čakám prečo je okolo Pro Content tak ticho. Čo sa tam chystá. Zatiaľ odolávam tlaku a nič som nezaplatil. Ale táto neistota je predsa len trochu znepokojujúca. Je vôbec Slovensko právny štát? A čo ak nie, kto bude ťahať za kratší koniec. Hmm.
jx06 Pozri príspevok
Tento system co oni prevadzkuju protizakonny nie je, policia ani SOI s tym nema co robit. Maximalne co sa im da vycitat je uvedenie zakaznika do omylu, co ale nie je trestne.
Uvdenie zakaznika do omylu trestne je (teda "by bolo"), pretoze uvedenie do omylu = podvod. Ale dovod, preco s nimi zatial nikto nespravil poriadok je asi v tom, ze oni "podnikaju" v medziach zakona, alebo - minimalne nezakonnost ich praktik bude tazke dokazovat.

Ja osobne vidim nejvacsi problem v nie velmi dobrej legislative. Ved by uplne stacilo, ak by parlament odhlasoval novelu zakona, ktora by to riesila napr. tak, ze pri on-line nakupoch tovarov a sluzieb zakaznik musi odkliknut v osobitnom kroku cenu, a ze v tomto kroku (na tejto podstranke) nesmie byt okrem nazvu tovaru alebo sluzby a pozadovanej ceny nic ine, co by mohlo rozptylit jeho pozornost. Ake jednoduche by to bolo.

Lenze tento parlament sa stara o to, ci maju deticky v skole kazdy pondelok pocuvat slovensku hymnu, a nie o to, co naozaj ludi trapi.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

jx06 Pozri príspevok
Tento system co oni prevadzkuju protizakonny nie je, policia ani SOI s tym nema co robit. Maximalne co sa im da vycitat je uvedenie zakaznika do omylu, co ale nie je trestne.

uvedenie zakaznika/spotrebitela do omylu ma za nasledok neplatnost takehoto ukonu

podla mna "neplaticov" zalovat na sude ani nebudu, nakolko dokazne bremeno - dokazat, ze sa registrovala skutocne osoba, ktorej bola vystavena faktura, zalobca neunesie.

poskodeni v tejto kauze su podla mna definovani ako spotrebitelia a tu je zakon postaveny v prospech spotrebitela.
Naposledy upravil harleydavidson : 13.03.10 at 12:10
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

misomiso Pozri príspevok
Uvdenie zakaznika do omylu trestne je (teda "by bolo"), pretoze uvedenie do omylu = podvod. Ale dovod, preco s nimi zatial nikto nespravil poriadok je asi v tom, ze oni "podnikaju" v medziach zakona, alebo - minimalne nezakonnost ich praktik bude tazke dokazovat.

Ja osobne vidim nejvacsi problem v nie velmi dobrej legislative. Ved by uplne stacilo, ak by parlament odhlasoval novelu zakona, ktora by to riesila napr. tak, ze pri on-line nakupoch tovarov a sluzieb zakaznik musi odkliknut v osobitnom kroku cenu.
Umyslelne uvedenie do omylu by v tomto pripade bolo dost problematicke dokazat, aj ked vsetci vieme ze to tak je.
Vztah medzi dodavatelom a zakaznikom by v tomto konkretnom pripade 60 E faktur vznikol az zaplatenim takejto faktury. Registracia vo forme v akej ju maju ziadny vztah nezaklada, hlavne preto ze je nemozne identifikovat stranu zakaznika.
0 0
Radimeradim Radimeradim

Radimeradim je offline (nepripojený) Radimeradim

beruska29 Pozri príspevok
VAZENY OBCANIA, IP ADRESA SA NEDA ZISTIT ONI NEVEDIA NASU IP ADRESU, AK BY CHCELI ZISTIT TAK BY POTREBOVALI SUDNY PRIKAZ, NO ALE TO NEBUDU MAT NIKDY, A PODLA MNA BY FIRMA SI MALA SADNUT UZ FAKT NA ZADOK A ZATIAHNUT SI CHVOST NEZE NAKONIEC POJDU ZA MREZE ONI, LEBO NA FACEBOOKU JE UZ SKORO 600 POSKODENYCH

tvoju IP adresu maju a je vidno dole na spodku ich stránky. Ked si otvoris ich stranku tak sa pozri dole na uplny koniez tie male pismenka kde je aj to spoplatnenie tam je aj tvoja IP
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať