Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

edvordo Pozri príspevok
btw. viem že to tu už bolo spomínané niekoľkoktát .. ale má aspoň NIEKTO šajnu, čo je v ZMLUVE ? Lebo všetci máte len VOP, ktoré (ako už bolo spomínané takisto niekoľkokrát) môžu byť len súčasťou zmluvy, nemôžu byť považované za zmluvu samotnú .. pokiaľ nevieme čo je v zmluve, je ťažko pokračovať .. to, že ste ju nepodpísali vlastnoručne (prípadne el. podpisom), ešte, teoreticky, v nejakom šialenom prípade, nemusí nevyhnutne tento problém riešiť, ak formu podpisu zmluvy určujú podmienky priamo na zmluve, ktorej obsah ale nikto (možno okrem pro/web-content-u) nepozná ..
V tomto pripade ziadna zmluva neexistuje.
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

tak tomu hovorím úder do čierneho. Tomu sa hovorí, zbaviť sa akejkoľvek zodpovednosti. Mali tam rovno napísať, nechajte nás na pokoji. Pre nás je tento spor neúnosný. Takto pekne si štát chráni svojich občanov. Asi to predsa len nebude taký ľahký oriešok,ako sa zdalo na začiatku. Vie niekto, či bola vôbec podaná nejaká žaloba voči danej firme? Stále je akosi ticho okolo Pro Content s.r.o..
Fezoj1964 Pozri príspevok
OZNÁMENIE SOI zo dňa 12.3. 2010

Oznámenie k stránkam prevádzkovaným spoločnosťou Pro Content s. r. o. a Web Content s. r. o.

K stránkam www.basne-portal.sk a www.downloads-portal.sk , ktoré prevádzkuje spoločnosť Pro Content s. r. o. a k stránkam www.basnici.sk, www.adventny-kalendar.sk a www.download-server.sk , ktoré prevádzkuje spoločnosť Web Content s. r. o. informujeme:

1. V rámci kompetencií Slovenskej obchodnej inšpekcie (ďalej SOI) vykonávame šetrenie dodržiavania ustanovení zákona č. 22/2004 Z. z. o elektronickom obchode, zákona č. 108/2000 Z. z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a pri zásielkovom predaji a zákona č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa. Podnikateľskému subjektu už bolo uložených niekoľko opatrení zabezpečiť, aby boli odstránené zistené nedostatky. Za zistené nedostatky bude voči podnikateľskému subjektu začaté správne konanie o uložení pokuty.
2. Akékoľvek požiadavky vo vzťahu k registrácii, prípadne k Vami neuskutočnenej registrácii, k úhrade faktúry, k zrušeniu zmluvy - registrácie, k odstúpeniu od zmluvy je potrebné adresovať na prevádzkovateľa webovej stránky.Kontaktné údaje sú zverejnené na príslušných stránkach v časti kontakty.
3. Ak došlo k zneužitiu Vašej mailovej adresy, prevádzkovateľ je schopný poskytnúť Vám identifikačné údaje o počítači, z ktorého bola registrácia uskutočnená. Do riešenia tohto sporu SOI nemá kompetencie vstupovať, túto situáciu je možné riešiť len v trestno – právnom konaní.
4. Takisto SOI nemá kompetencie rozhodovať o otázke platnosti, či neplatnosti zmluvy a z toho vyplývajúcich záväzkov o úhrade. Túto kompetenciu majú jedine súdy.
5. Z uvedených dôvodov SOI sa nemôže domáhať práv v mene spotrebiteľa! V takom prípade môže byť nápomocná niektorá zo spotrebiteľských organizácií (zoznam spotrebiteľských združení je dostupný na http://www.economy.gov.sk/kontakty-na-spotrebitelske-zdruzenia-5933/127618s), ktoré sú zo zákona o ochrane spotrebiteľa oprávnené sprostredkovať riešenie sporu medzi spotrebiteľom a predávajúcim. Taktiež môže združenie zastupovať spotrebiteľa pri uplatnení si práv na súde, a preto Vám odporúčame obrátiť sa so žiadosťou o pomoc na niektorú zo spotrebiteľských organizácií.

Zdroj: http://www.soi.sk/sk/Novinky-SOI.soi
http://www.soi.sk/files/documents/po...%20content.rtf
0 0
edvordo edvordo

edvordo je offline (nepripojený) edvordo

korduľa Pozri príspevok
ked si pozries vop na stranke adventny kalendar, tak je to v podstate zmluva
.. čítal som tie ich VOP .. oni sami rozlišujú pojem VOP a zmluva ..
Pokiaľ uzatvoríte s našou spoločnosťou zmluvu týkajúcu sa pristupu k uverejňovaným informáciam, sú tieto VOP počas trvania tejto užívateľskej zmluvy záväzné.
.. a nikde v texte neskôr som si nevšimol, že by bolo napísané niečo ako " tieto VOP sa považujú za zmluvu s našou spoločnosťou " alebo podobne + nie je tam nič, kde by sa dali podpísať alebo čokoľvek s tým .. ee, toto zmluva nie je ..
___________________________________
jx06 Pozri príspevok
V tomto pripade ziadna zmluva neexistuje.
Ako vieš ?
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

v podstate mas pravdu, aj ked v bode 3.4 je opisane ako sa realizuje uzatvorenie zmluvy. -co je v podstate registracia. logicky ked sa nad tym clovek zamysli, je to nelogicke. ked uzatvaram zmluvu suhlasim s VOP, no a vo VOP je opisana realizacia zmluvy.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

korduľa Pozri príspevok
v podstate mas pravdu, aj ked v bode 3.4 je opisane ako sa realizuje uzatvorenie zmluvy. -co je v podstate registracia. logicky ked sa nad tym clovek zamysli, je to nelogicke. ked uzatvaram zmluvu suhlasim s VOP, no a vo VOP je opisana realizacia zmluvy.
Problem je ale ze odkliknutim ziadny pravne zavazny vztah nevznika, ako dokazes ze ten od koho chces peniaze je naozaj ten kto sa registroval?
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

jx06 Pozri príspevok
Problem je ale ze odkliknutim ziadny pravne zavazny vztah nevznika, ako dokazes ze ten od koho chces peniaze je naozaj ten kto sa registroval?
to je taka polemizacia, takze berme to tak, ze sa niekto zaregistrovat, lebo je takych vela a nevedia co dalej. ci je to zmluvny vztah a maju platit, ci by ta spolocnost uspela pred sudom, pretoze su na pochybach, ked aj SOI sa k tomu postavila alibisticky a vlastne aj vyjadrenia pravnikou su take, ze nikto neda jasnu odpoved. to chcu myslim ti ludia vediet.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

korduľa Pozri príspevok
to je taka polemizacia, takze berme to tak, ze sa niekto zaregistrovat, lebo je takych vela a nevedia co dalej. ci je to zmluvny vztah a maju platit, ci by ta spolocnost uspela pred sudom, pretoze su na pochybach, ked aj SOI sa k tomu postavila alibisticky a vlastne aj vyjadrenia pravnikou su take, ze nikto neda jasnu odpoved. to chcu myslim ti ludia vediet.
Vychadzat treba hlavne z toho ze tato spolocnost sa chova neseriozne, a jej cinnost je vylozene zamerana na vydieranie ludi. Takze nemozeme odporucat aby sa ludia voci tejto spolocnosti chovali seriozne. Preto najlepsi postoj od poskodenych je popret registraciu a vobec neriesit VOP alebo ci vznikla zmluva alebo nie. Vychadzat treba z toho ze firma by musela riesit vymahanie takychto faktur cez sud a musela by dokazat na zaklade coho chce peniaze. Z technickeho hladiska ale takuto registraciu dokazat nie je mozne. Na sud by firma musela predlozit standardnu zmluvu a to podpisanu hodnoverne, ci uz vlastnorucnym alebo elektornickym podpisom. Bez takejto zmluvy je pohladavka skratka nevymahatelna.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

jx06 Pozri príspevok
Vychadzat treba hlavne z toho ze tato spolocnost sa chova neseriozne, a jej cinnost je vylozene zamerana na vydieranie ludi. Takze nemozeme odporucat aby sa ludia voci tejto spolocnosti chovali seriozne. Preto najlepsi postoj od poskodenych je popret registraciu a vobec neriesit VOP alebo ci vznikla zmluva alebo nie. Vychadzat treba z toho ze firma by musela riesit vymahanie takychto faktur cez sud a musela by dokazat na zaklade coho chce peniaze. Z technickeho hladiska ale takuto registraciu dokazat nie je mozne. Na sud by firma musela predlozit standardnu zmluvu a to podpisanu hodnoverne, ci uz vlastnorucnym alebo elektornickym podpisom. Bez takejto zmluvy je pohladavka skratka nevymahatelna.
no presne o to islo, ci je moznoe vymahat pohladavku sudnou cestou, ak to ludia nebudu platit
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak dnes úprisiel email z eee.basne.sk mne, necitala soim tu celu temu, lebo ma ide porazit. neprislo to ani na moje meno, ale na nezmyselne meno aj mesto a ulicu.
Ja som na tej stranke nebola, len dcera hladala basen na sutaz v skole, tak sa tam naklikla a vymyslela si bludnu registraciu. Mam napisat adstupenie od zmluvy? ja som ziadnu registracviu nerobila ani udaje v ich fakture nie su moje, ani nikoho z rodiny. neviem, ako firma postupuje, su to kreteni. Prosim o radu.
Napisat im list,? Email som uz poslala, ziadna odozva.Skusim pripojit tu fakturu
VSIMNITE SI MENO A ADRESU OBJEDNAVATELA? NEZMYSEL A AJ TAK TO POSLU
.Vážená pani I. Talkan,

Ďakujeme za prejavenú dôveru a využívanie služieb na našich online portáloch.
Dovoľujeme si Vám vyúčtovať prístup k databáze www.basnici.sk za prvý rok
(12.12.2009 - 06.12.2010) na základe Všeobecných obchodných a užívateľských
podmienok, všeobecných užívateľských informácií.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
1. basnici.sk - prístup k databáze - 55,00 EUR
-------------------------------------------------------------------------------------------------


Týmto Vás prosíme o uhradenie pohľadávky vo výške 55,00 EUR do dňa
splatnosti faktúry, t.j. do 31.03.2010. Pri platbe nezabudnite uviesť správny
variabilný symbol 2388262, aby mohla byť Vaša platba správne spracovaná.

Naše bankové spojenie:
č.ú. 400 957 5941 / 7500

Pri prevode zo zahraničia

Československá obchodná banka a.s.
IBAN: SK81 7500 0000 0040 0957 5941
SWIFT: CEKOSKBX


Pobočka:

Československá obchodná banka a.s.
Fraňa Mojtu 4
94901 Nitra
Slovensko


Faktúra je splatná do 14 dní odo dňa vystavenia.
Faktúru je možné uhradiť šekom, poštovou poukážkou,
prevodom, alebo priamym vkladom na náš bankový účet
v ktorejkoľvek pobočke ČSOB a.s..


Ďakujeme Vám za využívanie našich služieb.

V prípade, že ste zabudli prístupové heslo, môžete kedykoľvek požiadať
o zaslanie nového hesla na našom portáli www.basnici.sk.

V prípade, že máte otázky k danej faktúre, kontaktujte nás kedykoľvek
na emailovej adrese: support@web-content.sk.

V prílohe nájdete elektronicky podpísanú faktúru ako originál. Táto
slúži ako daňový doklad. Na jej otvorenie je nutné mať nainštalovaný
Adobe Acrobat Reader. Tento si môžete stiahnuť na nasledujúcej
adrese http://www.adobe.com/sk/

S pozdravom

Web Content s.r.o.
Hronského 7
951 41 Lužianky

Linka zákazníkom
+421 (0) 944 442 542
+421 (0) 907 271 669
+421 (0) 944 558 258
*po-pia 09.00 h - 17.00 h

IČO 45 287 538
DIČ 2022929722
Naposledy upravil alaya1 : 17.03.10 at 14:49
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alaya1 Pozri príspevok
Tak dnes úprisiel email z eee.basne.sk mne, necitala soim tu celu temu, lebo ma ide porazit. neprislo to ani na moje meno, ale na nezmyselne meno aj mesto a ulicu.
Ja som na tej stranke nebola, len dcera hladala basen na sutaz v skole, tak sa tam naklikla a vymyslela si bludnu registraciu.
Napisat im list,? Email som uz poslala, ziadna odozva.Skusim pripojit tu fakturu
VSIMNITE SI MENO A ADRESU OBJEDNAVATELA? NEZMYSEL A AJ TAK TO POSLU
.Vážená pani I. Talkan,

Ďakujeme za prejavenú dôveru a využívanie služieb na našich online portáloch.
Dovoľujeme si Vám vyúčtovať prístup k databáze www.basnici.sk za prvý rok
(12.12.2009 - 06.12.2010) na základe Všeobecných obchodných a užívateľských
podmienok, všeobecných užívateľských informácií.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
1. basnici.sk - prístup k databáze - 55,00 EUR
-------------------------------------------------------------------------------------------------


Týmto Vás prosíme o uhradenie pohľadávky vo výške 55,00 EUR do dňa
splatnosti faktúry, t.j. do 31.03.2010. Pri platbe nezabudnite uviesť správny
variabilný symbol 2388262, aby mohla byť Vaša platba správne spracovaná.

Naše bankové spojenie:
č.ú. 400 957 5941 / 7500

Pri prevode zo zahraničia

Československá obchodná banka a.s.
IBAN: SK81 7500 0000 0040 0957 5941
SWIFT: CEKOSKBX


Pobočka:

Československá obchodná banka a.s.
Fraňa Mojtu 4
94901 Nitra
Slovensko


Faktúra je splatná do 14 dní odo dňa vystavenia.
Faktúru je možné uhradiť šekom, poštovou poukážkou,
prevodom, alebo priamym vkladom na náš bankový účet
v ktorejkoľvek pobočke ČSOB a.s..


Ďakujeme Vám za využívanie našich služieb.

V prípade, že ste zabudli prístupové heslo, môžete kedykoľvek požiadať
o zaslanie nového hesla na našom portáli www.basnici.sk.

V prípade, že máte otázky k danej faktúre, kontaktujte nás kedykoľvek
na emailovej adrese: support@web-content.sk.

V prílohe nájdete elektronicky podpísanú faktúru ako originál. Táto
slúži ako daňový doklad. Na jej otvorenie je nutné mať nainštalovaný
Adobe Acrobat Reader. Tento si môžete stiahnuť na nasledujúcej
adrese http://www.adobe.com/sk/

S pozdravom

Web Content s.r.o.
Hronského 7
951 41 Lužianky

Linka zákazníkom
+421 (0) 944 442 542
+421 (0) 907 271 669
+421 (0) 944 558 258
*po-pia 09.00 h - 17.00 h

IČO 45 287 538
DIČ 2022929722
srandovna faktura - dodané minuly rok, fakturovane o dva mesiace, jc s dph, hoci nie su platitelia dph podla nich.

nic neplat a ani im nepis.

mam pocit, ze okrem iného porušújú zákon o dph, zákon o účtovníctve. A zaujímalo by ma, ako si zaúčtujú do roku 2009 výnosy z tejto faktury .

A ako zaplatia daň z príjmu za rok 2009. Alebo majú technický účtovný rok???

Vážne treba na ten DU do nitry napísať.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

naviac, na faktúre píšu, že služba dodaná 6.12. a firma zapísaná do OR až 12.12.

http://orsr.sk/vypis.asp?ID=167830&SID=9&P=1

neplať, nereaguj

doplním citát, nie môj, z inej podobnej diskusie
profesional Pozri príspevok
Spolocnost je sposobila vstupovat do kontraktualnych vztahov (s vynimkov vztahov najomnych) az po zapise do OR SR. Akonahle nemohla vstupit do zmluvnozavazkoveho kontraktualneho vztahu, zmluva je absolutne neplatna, tj. hladi sa na nu tak, ze nevznikla. Nakolko zapis do OR SR v tomto pripade ma konstitutivne ucinky navonok (nie deklaratorne).
Naposledy upravil Dáša_ : 17.03.10 at 15:00
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja som z toho tak vytocena. ved hocikto moze na moju email sa registrovat a ja mam platit? A neviem, ci nejakej sro-cke ma moj poskytovatel internetu poskytovat moju IP adresu a moju realnu adresu. Ma niekto s tym konkretnu uz vyriesenu skusenost?
------------------------------------------------
Vážená pani I. Talkan,

Ďakujeme za prejavenú dôveru a využívanie služieb na našich online portáloch.
Dovoľujeme si Vám vyúčtovať prístup k databáze www.basnici.sk za prvý rok
(12.12.2009 - 06.12.2010) na základe Všeobecných obchodných a užívateľských
podmienok, všeobecných užívateľských informácií.

------------------------------------------
Vemily pisu datum od 12.12., na fakrure od 6.12.
Naposledy upravil alaya1 : 17.03.10 at 14:58
0 0
Pangur Ban Pangur Ban

Pangur Ban je offline (nepripojený) Pangur Ban

Ignorovať a neplatiť v žiadnom pripade. A zbytočne sa neznervózňovať.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
Ja som z toho tak vytocena. ved hocikto moze na moju email sa registrovat a ja mam platit? A neviem, ci nejakej sro-cke ma moj poskytovatel internetu poskytovat moju IP adresu a moju realnu adresu.
Pokiaľ ti v rámci pripojenia tvoj provider poskytol aj e-mailovú schránku a z nej boli odoslané "falošné" maily, obráť sa na providera s tým, že niekto neoprávnene využíva tvoju schránku (resp. tvoju e-mailovú adresu) a žiadaj, aby okamžite zakročil a zistil, kto sa na ňu "napojil", pretože vstupom do tejto schránky neoprávnenou osobou (užívateľom) bola porušená (aspoň si myslím) ochrana osobných údajov (a to je - tiež si myslím - už trestné). V prípade, ak by provider neakceptoval tvoju požiadavku, môžeš na neho kľudne podať trestné oznámenie z porušenia ochrany osobných údajov.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Prepacte, ja nechcem nic podavat, ani trestne oznamenia, ani nechcem platit za nieco co som si neobjednla.
Bojim sa len jedneho, ze mi napocitaju nejake penale, ci co. Mne vlastne nie, nejakej inej osoby z neurciteho mesta a neurcitej adresy, no z mojho emalu. len neviem, ako zistia niekoho, kto sa im registroval napr. v praci, internet cafe..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya kľud! Aj tak prd zistia a pokiaľ si nič nepodpisovala, tak si nič neuzavrela (teda zmluvu). A ohľadom zisťovania: pokiaľ by bolo podané trestné oznámenie, tak naša slávna polícia si začne žiadať IP adresy (aj tie z internet-café) a tam sa niekedy z času podania dá zistiť aj konkrétna osoba (niekedy - ak pri platbe za použitie sa pýtajú základné údaje, prípadne kamerový záznam).

Pokiaľ si nič nepodpisovala, nič neposielala, tak neplať! Všetky tie ****Content , ***portál.sk a im podobné, sú podvodnícke garážové s.r.o. firmičky jedného grázla.
0 0
3neznamy3 3neznamy3

3neznamy3 je offline (nepripojený) 3neznamy3

Mam podobny problem s firmou web content. Neregistroval som sa a prisla mi faktura od 12.12 2009 do 2.12 2010. Nechapem. Pozeral som spatne maily a nasiel som prijaty mail od nich 2.12. 2009. Bol som na ich stranke a v podstate ma tam mohol prihlasit hocikto. A este jedna pikoska. Firma bola zapisana v obchodnom registri 12.12.2009 a ten potvrdzujuci mail ako som uz spominal mi prisiel 2.12.2009.
0 0
jankapol jankapol

jankapol je offline (nepripojený) jankapol

Ja mám podobný problém, akurát ja mám na faktúre dátum dodania 28.11. takže neviem ako mi mohli dodať niečo v čase, keď ešte daná firma neexistovala. Okrem toho ani neviem o tom, že som sa registrovala na ich stránke.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jankapol Pozri príspevok
Ja mám podobný problém, akurát ja mám na faktúre dátum dodania 28.11. takže neviem ako mi mohli dodať niečo v čase, keď ešte daná firma neexistovala. Okrem toho ani neviem o tom, že som sa registrovala na ich stránke.
a máš faktúru od web content alebo Pro content? Lebo druhá menovaná vznikla skôr.
0 0
Radimeradim Radimeradim

Radimeradim je offline (nepripojený) Radimeradim

Ja som dostal tiež faktúru a tam sa píše :

Dátum dodania: 14.02.2010
Dátum vystavenia: 09.03.2010
Dátum splatnosti: 23.03.2010
e-mail s faktúrou mi prišiel 10.3.2010

Aká zmluva ?
Kde je zmluva ?
A kde mám právo na odstúpenie do 14 dní keď jak sa píše citujem :

5. Odstúpenie od zmluvy
5.1 Užívateľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy v lehote do 14 dní odo dňa uzatvorenia tejto užívateľskej zmluvy a to bez uvedenia dôvodu. Lehota je zachovaná včasným odoslaním odstúpenia od zmluvy prevádzkovateľovi.
  • odstúpiť od zmluvy v lehote do 14 dní
  • tejto užívateľskej zmluvy


PODVOD,PODVOD PODVOD !!!!!!!!!!!!!!!!

citat z VOP

Všeobecné obchodné a užívateľské podmienky, všeobecné užívateľské informácie.

V nasledujúcom texte sú zverejnené Všeobecné obchodné a užívateľské podmienky, ako aj užívateľské
informácie spoločnosti Web Content s.r.o. (ďalej len ako „VOP“)
pre internetovú stránku www.download-server.sk. Pokiaľ uzatvoríte s našou spoločnosťou zmluvu týkajúcu sa prístupu k uverejňovaným informáciám sú tieto VOP počas trvania tejto užívateľskej zmluvy


absencia zmluvy - VOP nie sú zmluva VOP môžu byť iba ako súčasť alebo dodatkom k zmluve na základe ktorých iba upravujú povinnosti dvoch strán vyplývajúce zo zmluvy , ktorá nadobúda platnosť prostredníctvom dohody dvoch zmluvných strán ktoré zmluvu podpísali a tým uzatvorili dohodu o obchode. Podmienky VOP iba upravujú vzťah medzi dvoma obchodnými partnermi a nemôžu sa považovať alebo nadraďovať nad zmluvu ktorá keď ma splnené všetky podmienky podľa zákona a je podpísaná, takže až takýmto konaním sa stáva právne spôsobilá. Samozrejme táto zmluva musí obsahovať číslo OP alebo rodné číslo a vlastnoručný alebo elektronický podpis.

registrácia nie je zmluva - čo je to registrácia ? Registrácia je prihlásenie sa (vytvorenie účtu) pod nejakým menom ,alebo znamená zápis do zoznamu, záznam, zaznamenávanie. To znamená že registrácia sa nemôže považovať za vypisovanie zmluvy.
Naposledy upravil Radimeradim : 17.03.10 at 21:20
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať