Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Preto všetkým vravím: je to podvod, chcú silou mocou vytiahnuť od Vás peniaze! NEPLAŤTE!
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

vážení,

nepíšete tu absolútne nič nové. To že to je podvod, tu vieme už všetci. Ale akosi mám pocit, že tento podvod im asi celkom dobre prechádza a majú to asi dobre podchytené. Je to tu úplne biedne, píšu tu ľudia, ktorí nemajú absolútne žiadne právnické vzdelanie, píšu veci, o ktorých nemajú absolútnu šajnu. Zaoberal sa niekto tým zákonom ktorý SOI Nitra prešetruje?

Ja som sa na toto pýtal jedného známeho, pýtal som sa ho na chýbaúcu zmluvu v písomnej forme. Povedal mi, že keď si kúpim v v obchode niečo, neuzavriem tiež žiadnu písomnú zmluvu, len mi vystavia faktúru za daný tovar a v podstate vznikol taktiež obchodný vzťah medzi danou osobou a danou firmou. Mali by sa tu podaktorý zamyslieť a nepísať tu drísty, tieto tu nikto naozaj nepotrebuje a nijako to nerieši vzniknutú situáciu. Radšej by sa mali troška zapojiť ľudia s právnickým vzdelaním, pp. tí ktorí požiadali o radu pravnika, aby túto zdielali aj s ostatnými.
0 0
Radimeradim Radimeradim

Radimeradim je offline (nepripojený) Radimeradim

keď si kúpim v v obchode niečo, neuzavriem tiež žiadnu písomnú zmluvu, len mi vystavia faktúru za daný tovar a v podstate vznikol taktiež obchodný vzťah medzi danou osobou a danou firmou


Toto sú drísty čo píšeš preto, že keď kupujem niečo v obchode tak asi to chcem kúpiť preto aj zaplatím na rozdiel od tohto prípadu keď som dostal faktúru za niečo čo nechcem a ani som nikdy nechcel kupovať .
To znamená , že keď ten tvoj známi pôjde do obchodu si kúpiť 10 rožkov pred tým si musí prečítať VOP a potom sa zaregistrovať ? Nie . Každý človek ktorí ide kupovať sa riadi obchodným a spotebiteľským zakonom a toto už sa učia dedi na základnej škole.
Naposledy upravil Radimeradim : 18.03.10 at 00:34
0 0
Radimeradim Radimeradim

Radimeradim je offline (nepripojený) Radimeradim

Pár postrehov z VOP pre Web Content s.r.o.
Všeobecné obchodné a užívateľské podmienky, všeobecné užívateľské informácie.
V nasledujúcom texte sú zverejnené Všeobecné obchodné a užívateľské podmienky, ako aj užívateľské informácie spoločnosti Web Content s.r.o. (ďalej len ako „VOP“)
pre internetovú stránku www.download-server.sk. Pokiaľ uzatvoríte s našou spoločnosťou zmluvu týkajúcu sa prístupu k uverejňovaným informáciám sú tieto VOP počas trvania tejto užívateľskej zmluvy záväzné.

· nikto žiadnu zmluvu neuzavrel

Čl. I.
Vymedzenie subjektov zmluvného vzťahu a základných pojmov


1.2 Záujemcom je fyzická alebo právnická osoba, ktorá je spôsobilá uzatvoriť zmluvu s
prevádzkovateľom, prostredníctvom ktorej môže získať prístup k databáze programov na stiahnutie poskytovanej prevádzkovateľom (ďalej len „záujemca“).

· maloleté deti sú spôsobilé ?

2.1VOP sú súčasťou zmluvy uzatvorenej medzi prevádzkovateľom a užívateľom a tvoria neoddeliteľnú časť jej obsahu.

· to znamená ,že VOP nie sú zmluva

2.3Tieto VOP určujú podmienky existencie a realizácie zmluvných vzťahov medzi prevádzkovateľom a užívateľom. VOP zároveň informujú o spôsobe a forme používania internetovej stránky www.download-server.sk, ako aj o používaní k tejto doméne patriacich co-domén.

· nemôžu nič určovať žiadne podmienky lebo zmluva neexistuje

2.4 Písomnou formou dokumentov je listová zásielka doručovaná prostredníctvom poštového
doručovateľa ako aj elektronická pošta (e-mail).

· Písomná forma je zachovaná, ak je právny úkon urobený telegraficky, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ktoré umožňujú zachytenie obsahu právneho úkonu a určenia osoby, ktorá právny úkon urobila . Vy ste pri registrácii žiadny elektronický podpis neposielali tejto firme.


Ochrana osobných údajov

Pri registrácií sa vyžadujú od užívateľa osobné údaje v rozsahu a obsahu uvedenom v registračnom formulári. Užívateľ registráciou súhlasí s uložením svojich osobných údajov pre uvedený účel a je oprávnený kedykoľvek do nich nazrieť.
Užívateľ uzatvorením užívateľskej zmluvy s prevádzkovateľom súhlasí, aby prevádzkovateľ, ak nebude mať inú možnosť, poskytol osobné údaje užívateľa tretej osobe, za účelom vymáhania plnenia povinností užívateľa, ktoré vyplývajú zo zmluvného vzťahu a tretia osoba je na takéto úkony oprávnená.

· pri registrácii sa vyžadujú vaše osobné údaje iba na rozsah vypísania registrácie a nie na vypísanie zmluvy
· vy ste z nikým neuzavreli užívateľskú a ani inú zmluvu vy ste sa iba registrovali za účelom prístupu
· v zmluve ktorú ste nikdy neuzavreli nemôžete súhlasiť aby prevádzkovateľ poskytol vaše osobné údaje tretej osobe

Čl. III.
Užívateľská zmluva

1. Zmluvné strany

1.1 Zmluvnými stranami užívateľskej zmluvy sú prevádzkovateľ a užívateľ tak, ako je uvedené v bode I. týchto VOP.

· bod 1 je ,že užívateľom je fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá uzatvorí s prevádzkovateľom zmluvu - vy ste žiadnu zmluvu s nikým neuzavreli vy ste sa len registrovali


2. Predmet zmluvy
2.1 Predmetom užívateľskej zmluvy je poskytnutie služby, ktorá spočíva v sprístupnení databázy programov vytvorenej prevádzkovateľom v prospech užívateľa. Rozsah predmetu zmluvy záleží od aktuálneho rozsahu databázy programov a ostatnej ponuky na internetovej stránke www.download-server.sk vrátane výherných súťaží.

· nepodpísal som užívateľskú zmluvu o poskytnutí žiadnej služby a ani nechcem využívať žiadne služby

2.2 Detailné informácie o predmetnej službe sú záujemcovi a užívateľovi prístupné jednak na hlavnej stránke internetového portálu www.download-server.sk a zároveň sú zahrnuté v týchto VOP.

· na hlavnej stránke nie sú žiadne informácie o platenej službe ,tieto informácie sa nachádzajú až na podstránke registrácie a to v takej podobe ,že pri kliknutí na túto podstránku sa vám úmyselne nezobrazia ,lebo sa nachádzajú na spodku stránky kde sa musíte kurzorom prepracovať- úmyselné zavádzanie ľudí do omylu


3. Realizácia zmluvy

3.1Prevádzkovateľ svojou ponukou na internetovom portáli www.download-server.sk poskytuje záujemcovi možnosť využívať službu, ktorá tvorí predmet užívateľskej zmluvy a je uverejnená na portáli www.download-server.sk; a to podľa vzájomne dohodnutých podmienok ustanovených v týchto VOP.

· nikto pri registrácii si neobjednal a ani nemal záujem využívať nejakú službu
· tým .že som sa zaregistroval mal som záujem iba o konkrétnu vec a nie o žiadnu službu

3.2 Prihlásením dohodnutým spôsobom záujemca oznamuje prevádzkovateľovi svoj záujemvyužívať službu poskytovanú prostredníctvom internetového portálu www.download-server.sk a zároveň svojím súhlasom s podmienkami prevádzkovateľa prejaví záväznú vôľu uzatvoriť túto užívateľskú zmluvu. Užívateľská zmluva je uzatvorená spôsobom uvedeným v bode 3.4 tohto článku VOP. Okamihom uzatvorenia užívateľskej zmluvy medzi prevádzkovateľom a záujemcom vzniká právny vzťah užívateľa a prevádzkovateľa tak, ako sú tieto subjekty vymedzené v čl. I. bod 1.1 a 1.3 týchto VOP. Prevádzkovateľ potvrdí uzatvorenie zmluvy tým, že zašle užívateľovi e-mailovú správu potvrdzujúcu vznik zmluvného vzťahu.

· po registrácii nikam som sa neprihlasoval a nič som nesťahoval to znamená, že žiadnu službu som nevyužíval a tým som neprejavil žiadnu vôľu zaväzovať sa no aj napriek tomu mi bola zaslaná faktúra

3.4 Uzatvorenie užívateľskej zmluvy medzi záujemcom a prevádzkovateľom sa realizuje nasledujúcim postupom:
a) Kliknutím na ktorúkoľvek z položiek menu, položiek odkazujúcich na konkrétne programy alebo

· kliknutím sa nemôže uzatvárať žiadna zmluva


5. Odstúpenie od zmluvy

5.1 Užívateľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy v lehote do 14 dní odo dňa uzatvorenia tejto užívateľskej zmluvy a to bez uvedenia dôvodu. Lehota je zachovaná včasným odoslaním odstúpenia od zmluvy prevádzkovateľovi.

· nemôže preto, že faktúru dostal až za mesiac

5.2Pre platnéodstúpenie od zmluvy vyžaduje prevádzkovateľ písomnú formu tak, ako je uvedené v čl. I. bod 2.4 týchto VOP.

· nemôže vyžadovať preto, že vy sním nemáte uzatvorenú žiadnu zmluvu v písomnej forme

Naposledy upravil Radimeradim : 18.03.10 at 00:48
0 0
Pangur Ban Pangur Ban

Pangur Ban je offline (nepripojený) Pangur Ban

j.benz Pozri príspevok
vážení,

nepíšete tu absolútne nič nové. To že to je podvod, tu vieme už všetci. Ale akosi mám pocit, že tento podvod im asi celkom dobre prechádza a majú to asi dobre podchytené. Je to tu úplne biedne, píšu tu ľudia, ktorí nemajú absolútne žiadne právnické vzdelanie, píšu veci, o ktorých nemajú absolútnu šajnu. Zaoberal sa niekto tým zákonom ktorý SOI Nitra prešetruje?

Ja som sa na toto pýtal jedného známeho, pýtal som sa ho na chýbaúcu zmluvu v písomnej forme. Povedal mi, že keď si kúpim v v obchode niečo, neuzavriem tiež žiadnu písomnú zmluvu, len mi vystavia faktúru za daný tovar a v podstate vznikol taktiež obchodný vzťah medzi danou osobou a danou firmou. Mali by sa tu podaktorý zamyslieť a nepísať tu drísty, tieto tu nikto naozaj nepotrebuje a nijako to nerieši vzniknutú situáciu. Radšej by sa mali troška zapojiť ľudia s právnickým vzdelaním, pp. tí ktorí požiadali o radu pravnika, aby túto zdielali aj s ostatnými.
Som pravnik a o danom probleme som sa bavil aj s niekolkymi kolegami a hovorim neplatte, jednoducho to ignorujte. To ze tvoj znamy ta poucil ze nakupom v obchode vznika vztah medzi predajcom a kupujucim je fajn, ale toto je ina situacia, daneho kupujuceho nie je mozne jednoznacne identifikovat. Tie peniaze su realne nevymozitelne.
0 0
alibernet alibernet

alibernet je offline (nepripojený) alibernet

Pangur Ban Pozri príspevok
Som pravnik a o danom probleme som sa bavil aj s niekolkymi kolegami a hovorim neplatte, jednoducho to ignorujte. To ze tvoj znamy ta poucil ze nakupom v obchode vznika vztah medzi predajcom a kupujucim je fajn, ale toto je ina situacia, daneho kupujuceho nie je mozne jednoznacne identifikovat. Tie peniaze su realne nevymozitelne.
Tiez som pravnik a tiez hovorim neplatte. Vobec tomu uz nevenujte pozornost. E-maili ktore vam z casu na cas mozno pridu vymazte a ignorujte.
Zmluva sa nemusi uzavriet pisomne (kupa v obchode, telefonicka objednavka a nasledne prevzatie tovaru, tankovanie na cerpacej stanici) - taketo zmluvy uzavierame kazdy dennodenne.
V kazdom pripade vsak mame volu takuto zmluvu uzavriet.
V pripade basne portalu takato vola chybala - teda uzavriet zmluvu ktorej obsahom bude zavazok umoznit pristup k databaze oproti zavazku platit odplatu. Kliknutim na danej stranke bezny uzivatel internetu myslel (a to dovodne), ze pristup je bezplatny. Cela tato strategia je postavena na ocakavani takehoto omylu (to je tiez dovod toho, ze ak by aj bolo mozne uvazovat o tom, ze zmluva mohla vzniknut - co vylucujem pre chybajucu volu - islo zo strany poskytovatela o konanie v rozpore s dobrymi mravmi, co je opat dovodom neplatnosti).
K vyssie uvedenemu (pravne dovody) sa pripajaju prakticke problemy (teda skutkove dovody) prevadzkovatela preukazat, ci konkretna osoba, ktorej udajmi disponuju, skutocne sedela za kompom a ona "uzavrela zmluvu".
Toto sa nikdy na ziadny sud nedostane (zbytocne vyhodene peniaze). Ignorujte ich.
1 0
foxott foxott

foxott je offline (nepripojený) foxott

j.benz Pozri príspevok
Ja som sa na toto pýtal jedného známeho, pýtal som sa ho na chýbaúcu zmluvu v písomnej forme. Povedal mi, že keď si kúpim v v obchode niečo, neuzavriem tiež žiadnu písomnú zmluvu, len mi vystavia faktúru za daný tovar a v podstate vznikol taktiež obchodný vzťah medzi danou osobou a danou firmou.
ked sme pri tom tak ten obchodny vztah v obchode je potvrdeny zaplatenim dohodnutej ciastky, co sa v tomto pripade nestalo (teda vo vacsine pripadov). nikto ma nenuti zaplatit za nieco co som si sice dal do kosika ale potom polozil zasa do regalu ze to nechcem ked som uvidel cenu
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja tu od úplného začiatku diskusie omieľam tiež to isté - neplatiť. Ja síce nie som právnik, ale mám to prediskutované s manželom - právnikom. Naviac, ja sa zase vyznám v ekonomickým veciach a tak mi je viac menej jasné, že firma porušuje niekoľko daňových zákonov.

A tiež viem, že keby chceli dať na súd návrh na platobný rozkaz, tak za každý jeden návrh by museli zaplatiť cca 16€ s neistým výsledkom. Vymôcť to môžu od vás len v tom prípade, že súhlasite z rôznymi ich právnymi doložkami, kde priamo priznávate svoj dlh - aj také sa tu vykytlo s uvedením rozhodcovského súdu. Naozaj opakujem, neplatiť, nereagovať.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Inak, je to poriadne svinstvo. Preco si vybrali prave basne? Vela deti hlada na nete basnicky do skoly, zeby to bol jeden z dovodov?
0 0
helicka helicka

helicka je offline (nepripojený) helicka

beruska29 Pozri príspevok
JA SOM TIEZ NASLA JEDNU ZAUJIMAVOST S KTOROU SA VYTIAHNEME BOHUZIAL TUTO MAJU ZAUJIMAVOST SEM NENAPISEM ABY TO NEODHALILI, ALE AK MATE ZAUJEM TAK MOJ NICK JE 07DANKA A TAM BY SME SA MOHLI PISAT RP-CKA PROSIM OZVYTE SA
zdravím ,potrebujem poradiť ohladom tej "úžasnej firmy" aj ked je to už dávnejšie čo ste o tom písala,dúfam že o tom viete viac,resp.ako to skončilo..Myslela som že nás sa to netýka,pretože som sa na tej stránke nikdy neregistrovala,ale dnes prišiel priatelovi mail,kde ho vyzvali k zaplat.55Eur.je to web content.sr.o.Lužianky...na fakt.je uvedené len že prístup na stránku.Som si istá,že priatel sa tam nikdy neregistrovala ani si nesťahoval žiadne básničky,pretože tie nečíta,ani ich nepotrebuje,a kedže je momentálne v zahraničí tak to chcem riešiť .Jediné kam sa zaregistroval,je na server a odber noviniek z automob.sveta,...Poradíte mi?dakujem Helka
0 0
helicka helicka

helicka je offline (nepripojený) helicka

ahoj...prave som si prečítala aj mmôj problém...mne to prišlo ale až teraz...ako sa to vyriešilo? budem rada ak si najdeš čas na odpoved alebo mi odpovieš mailom...helicka@centrum.sk
0 0
edvordo edvordo

edvordo je offline (nepripojený) edvordo

ľudia .. prečítajte si posledných pár strán dozadu .. nemusíte čítať celú diskusiu, aby ste vedeli aký je stav .. prípadne cms-antonak.sk tam je to zhrnuté ..



btw. tá zľava na " faktúre ", že 5€ ma rozosmiala
0 0
federic federic

federic je offline (nepripojený) federic

Priatelia ako to vypadá z hromadným trestným oznámením? nejako dlho je ticho... nemal sa už vyjadriť prokurátor?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

síce trochu odbočím,ale pre milovníkov peknej slovenskej literatúry sú úplne zdarma poviedky na tejto stranke http://www.praveorechove.com/news1.i...Dbehy%20%3A%3A kto ma čas na dlhe čitanie stači hore prekliknut na poviedky
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

mne len neda nezareagovat na ten vypocet asi 30 "faktov" . vacsina je pravdiva , ale su tam bludy. napriklad firma nemusi mat nutne prevadzkaren. sidlo firmy je jedna vec a prevadzkaren druha.
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

narazil som pri hľadaní na túto stránku, mohol by sa niekto na to pozrieť a preložiť to, čo presne sa tam píše? http://www.op-online.de/nachrichten/...ug-665987.html Píšu tam niečo o stránke Adamču, niečo o Premium Content. Vie niekto niečo o tom hromadnom trestnom oznamení ?? Niesom bohužial na facebooku, tak neviem či sa tam niečo pohlo.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Ten preklad nie je bohviečo. Moc som nepochopil, čo písali: http://translate.google.sk/translate...ug-665987.html
0 0
veronika188 veronika188

veronika188 je offline (nepripojený) veronika188

Nie každá Abo-pasca je podvod.
no úvod článku hovorí: Abzocke (to je ten ich výraz pre to čo robí pro content) na Internete neni vždy automaticky trestné. Prokuratúra v Darmstadt-e sa chystá pozastaviť konanie z podozrenia páchania tresného činu podvodu proti Premium Content GmbH.
Tento článok je celý o tom, ako bude pozastavené konanie, pretože navštevníci stranky mohli vidiet cenu za službu. To nám na tejto porade moc nepomôže. Treba skôr hladať články iného charakteru.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mna by len zaujimalo, co mam robit, ked ta faktura neprisla na moje meno, ale bola v mojej emailovej schranke.
Vsetky udaje su bludne, neexistujuce.
0 0
Karolina.S Karolina.S

Karolina.S je offline (nepripojený) Karolina.S

myslite si ze rozhodnutia sudov nejako nadväzuju na seba? myslim nemecke a slovenske...?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať