Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

alaya1 Pozri príspevok
Mna by len zaujimalo, co mam robit, ked ta faktura neprisla na moje meno, ale bola v mojej emailovej schranke.
Vsetky udaje su bludne, neexistujuce.

posuvam
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alaya1 Pozri príspevok
Mna by len zaujimalo, co mam robit, ked ta faktura neprisla na moje meno, ale bola v mojej emailovej schranke.
Vsetky udaje su bludne, neexistujuce.
NEROB NIč
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Karolina.S Pozri príspevok
myslite si ze rozhodnutia sudov nejako nadväzuju na seba? myslim nemecke a slovenske...?
nie
0 0
Karolina.S Karolina.S

Karolina.S je offline (nepripojený) Karolina.S

Dáša_ Pozri príspevok
nie
ani na europskom sudnom dvore? ..bohvie kam to chcu az dotiahnut..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1 Pozri príspevok
Mna by len zaujimalo, co mam robit, ked ta faktura neprisla na moje meno, ale bola v mojej emailovej schranke.
Vsetky udaje su bludne, neexistujuce.
Vymazať, nezaoberať sa tým, označiť ako SPAM . Možností je veľa.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dostala som pisomnu odpoved na moju emailovu adresu, ked som im napisala, ze ja som od nich ziadnu sluzbu nechcela a ze ja ani nie som ta osoba, ktora sa k nim prihlasila.
Poslali to na meno, kt. je asi vymyslene, ja som ho nepisala, takze posudte, co teraz dalej.

Podotykam, ze vraj som sa k niím prihlasila 6.12.2009, no tato firma vznikla az 12.12.2009. Mozem ja na nich podat trestne oznamenie? ved vymahaju nieco, v dobe, ked este neexistovali.
Naposledy upravil alaya1 : 23.03.10 at 19:03
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

Asi to tu už nečíta veľa ľudí, ale nemá niekto informácie ako je to s tým trestným oznámením? Nemam prístup na facebook, a tak nemam prehľad čo sa presne deje, pp. ako to ďaleko postúpilo. Čo sa týka tej novej firmy, nepodával by som trestné oznamenie ale rovno by som to dal na súd. Asi jedine touto cestou sa dá postúpiť ďalej, lebo mám pocit že akosi je zrazu moc ticho okolo všetkého. Dokonca aj média sa stiahli, niesú taktiež žiadne nové informácie okolo toho.
0 0
MIS MIS

MIS je offline (nepripojený) MIS

alaya1 Pozri príspevok
Dostala som pisomnu odpoved na moju emailovu adresu, ked som im napisala, ze ja som od nich ziadnu sluzbu nechcela a ze ja ani nie som ta osoba, ktora sa k nim prihlasila.
Poslali to na meno, kt. je asi vymyslene, ja som ho nepisala, takze posudte, co teraz dalej.

Podotykam, ze vraj som sa k niím prihlasila 6.12.2009, no tato firma vznikla az 12.12.2009. Mozem ja na nich podat trestne oznamenie? ved vymahaju nieco, v dobe, ked este neexistovali.
Ja netusim. Ten nesulad datumov (vznik firmy, datum zdanitelneho plnenie, datum vystavenia faktury) je zrejmy. Tu v diskusii radia, aby sme nereagovali. Ja som bola za pravnikom, ten mi odporucil napisat list, v zmysle, ze nevyuzivam ich sluzby a teda faktura mi pisla omylom. Ale ta odpoved, co poslali tebe... neviem.
Mohol by niekto, kto dostal fakturu v novembri a nezaplatil napisat, co sa dialo dalej? Pomohlo by to.

Dakujem.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...-web-contentu/

Ja som sa riadila tymto, poslala som tu odpoved, ako radia tu.
No v mojom pripade je divne, ze mne faktura prisla na uplne ine meno, inu adresu a mesto, ako mam ja, len na moj email A to som zvedava, ci poskytovatel intern.sluzieb v mojom pripade je opravneny vydat moju adresu a meno podla IP, niekomu, kto na to nema rozhodnutie sudu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
No v mojom pripade je divne, ze mne faktura prisla na uplne ine meno, inu adresu a mesto, ako mam ja, len na moj email A to som zvedava, ci poskytovatel intern.sluzieb v mojom pripade je opravneny vydat moju adresu a meno podla IP, niekomu, kto na to nema rozhodnutie sudu.
Už len to, že faktúra prišla na iné meno, adresu a mesto dáva predpoklad, že:
a) s tvojou e-mailovou schránkou bolo "manipulované" - neoprávnený vstup (prípadne hacknutá); existujú web stránky, ktoré poskytujú tzv. fiktívne e-mailové adresy, ktoré po jednom použití jednoducho zaniknú (BTW: ak by si niečo potvrdzovala, mala by si mať aj potvrdzovací e-mail - ja si dôležité e-maily sťahujem a archivujem)
b) registráciu aktivovali priamo vo firme a len tvrdia, že bola aktivovaná linkom.

Poskytovateľ internetového pripojenia (na základe oćhrany osobných údajov - je na to zákon) bez súdneho príkazu, alebo bez prebiehajúceho policajného vyšetrovania NESMIE ich nikomu poskytnúť, inak by sa vystavil trestnému stíhaniu z trestného činu prezradenia osobných údajov podľa zákona 428/2002 Z.z. A to si asi provider (poskytovateľ) na triko nevezme.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft Pozri príspevok
alaya1


Už len to, že faktúra prišla na iné meno, adresu a mesto dáva predpoklad, že:
a) s tvojou e-mailovou schránkou bolo "manipulované" - neoprávnený vstup (prípadne hacknutá); existujú web stránky, ktoré poskytujú tzv. fiktívne e-mailové adresy, ktoré po jednom použití jednoducho zaniknú (BTW: ak by si niečo potvrdzovala, mala by si mať aj potvrdzovací e-mail - ja si dôležité e-maily sťahujem a archivujem)
b) registráciu aktivovali priamo vo firme a len tvrdia, že bola aktivovaná linkom.

Poskytovateľ internetového pripojenia (na základe oćhrany osobných údajov - je na to zákon) bez súdneho príkazu, alebo bez prebiehajúceho policajného vyšetrovania NESMIE ich nikomu poskytnúť, inak by sa vystavil trestnému stíhaniu z trestného činu prezradenia osobných údajov podľa zákona 428/2002 Z.z. A to si asi provider (poskytovateľ) na triko nevezme.
Dakujem, viac sa s tym zapodievat nebudem.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Kauza 60-eurových faktúr pokračuje

http://www.aktuality.sk/clanok/15955...okracuje/?i9=&
1 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Prečítajte si informáciu na stránke pána Antoňaka:
http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...pre-ombudspot/
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

veci sa opat pohli, Združenie na ochranu práv spotrebiteľa podáva trestne oznámenie na prevadzkovatela serveror. V odkaze je i splnomocnenie, tak kto to potrebujete, pridajte sa!!! Splnomocnenie treba zaslat do 30.3.2010, tak uz Vam moc casu nezostava!

http://www.zive.sk/kauza-registracie...8/default.aspx
1 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Dnes mi SOI - pobočka Banská Bystrica poslala e-mailom takýto list:

Slovenská obchodná inšpekcia
Inšpektorát Slovenskej obchodnej inšpekcie v Banskej Bystrici
pre Banskobystrický kraj, Dolná 46, Banská Bystrica
Tel.: 048/412 49 69, Fax: 048/412 46 93, e-mail: bb@soi.sk

Vážené dámy,
Vážení páni


č.j.: 90845/06/2010 vybavuje: právny odbor v Banskej Bystrici, 23.3.2010

Vážené dámy, vážení páni,

vo veci spotrebiteľských podaní smerovaných proti prevádzkovateľovi internetových stránok www.basne-portal.sk, www.downloads-portal.sk – spoločnosti Pro Content, s.r.o. so sídlom nám. SNP, Banská Bystrica (od 23.12.2009, Hronského 7, Lužianky, okr. Nitra), Vám poskytujeme nasledovnú informáciu.

Na základe väčšieho množstva podaní zameraných na registráciu na webových stránkach, úhradu faktúr, príp. neuskutočnenú registráciu, doručenie upomienok za nezaplatenie faktúry a pod.), sme vykonali šetrenie v rámci kompetencií Slovenskej obchodnej inšpekcie (ďalej SOI).

Vykonaným šetrením bolo zistené porušenie zákona č. 22/2004 Z. z. o elektronickom obchode, zákona č. 108/2000 Z. z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji v znení neskorších predpisov, vrátane poskytnutia nesprávnej informácie o odstúpení od zmluvy a zákona č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa. Podnikateľskému subjektu boli uložené opatrenia odstrániť zistené nedostatky.

Za porušenie zákonov bude voči podnikateľskému subjektu začaté správne konanie o uložení pokuty.

Akékoľvek požiadavky vo vzťahu k registrácii na webových stránkach spoločnosti Pro Content s.r.o. , k úhrade faktúry, zrušeniu zmluvy - registrácie, k odstúpeniu od zmluvy je potrebné adresovať na prevádzkovateľa webovej stránky.

V prípade podozrenia, že došlo k zneužitiu Vašich osobných údajov, príp. e-mailovej adresy, prevádzkovateľ je schopný poskytnúť Vám identifikačné údaje o IP adrese počítača, z ktorého bola registrácia uskutočnená. Do riešenia tohto sporu SOI nemá kompetencie vstupovať, túto situáciu je možné riešiť len v trestnoprávnom konaní.

Tiež SOI nemá kompetencie rozhodovať o otázke platnosti, či neplatnosti zmluvy(registrácie) a z toho vyplývajúcich záväzkov o úhrade faktúr. Takéto kompetencie prináležia výlučne príslušnému okresnému súdu v občianskoprávnom konaní.

Na základe vyššie uvedeného považujeme šetrenie vo veci Vášho podania na našom inšpektoráte za ukončené.

S pozdravom
Ing. Karol Šusták
riaditeľ inšpektorátu SOI
pre Banskobystrický kraj
v. r.
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Všimnite si v predchádzajúcom liste od SOI super radu:

V prípade podozrenia, že došlo k zneužitiu Vašich osobných údajov, príp. e-mailovej adresy, prevádzkovateľ je schopný poskytnúť Vám identifikačné údaje o IP adrese počítača, z ktorého bola registrácia uskutočnená.

Čo na to poviete ? Má podvedený občan plakať, alebo smiať sa ?
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

nerozumiem, načo sú im ďalšie plné moci, však pri rozhodnutí súdu to bude záväzné pre všetkých zaregistrovaných. Ja osobne takúto plnú moc nepošlem, hlavne čo ak sa na súde dohodnú inak. že zaplatiť za prvý rok a za druhý nie, plnou mocou vlatne budú oni konať za mňa bezo mňa. Dosť je tá plná moc na môj vkus všeobecná. Napr. SOI to ukončí pokutou, proste sa občanovi vysmiali do tváre. Tak isto to skončí pred súdom, to vidím už teraz. Prečo sa toho neujala právnická kancelária, pán Antoňák spomínal tiež že bude spolupracovať z nejakou kanceláriou v Bratislave. Odskočili od toho? Tresné oznámenia, tam sa nepohlo absolútne nič, začínam byť v tejto kauze skeptický, spomínali sa tu už aj kontakty na členov SNS, potom viem vopred, kam sa táto kauza vyvinie, a síce nikam, občan ostane podvedený a prevádkovateľovi sa nestane absolútne nič. To je slovenská realita. Zobudte sa ľudia. Nežijeme v právnom štáte. P L N O M O C E N S T V O .................................................. .................................................. ............................................... Trvale bytom . .................................................. .................................................. .......... Narodený/-a : .................................................. .................................................. ............ Rodné číslo : .................................................. .................................................. ............ splnomocňujem Združenie na ochranu práv spotrebiteľov v Poprade, Sídlo: Šrobárová 2676/30, 058 01 Poprad, IČO: 37 872 117, Registrácia : Register občianských združení vedený Ministerstvom vnútra SR, sekcia verejnej správy, č. reg. VVS/1-900/90-19404, konajúce prostredníctvom št. zástupcu - Mgr. Helena Mezenská, predsedníčka združenia (ďalej aj „združenie“) Na zastupovanie v právnej veci týkajúcej sa registrácie na internetovom portáli .................................................. .................................................. ........., prevádzkovanom spoločnosťou: ( X – označte spoločnosť ) Pro Content s.r.o. (IČO 44 840 705); Hronského 7, 951 41 Lužianky Web Content s.r.o. (ICO 45 287 538); Hronského 7, 951 41 Lužianky Pri vykonávaní všetkých úkonov týkajúcich sa predmetnej právnej veci, vrátane prijímania doručovania písomností, podávania návrhov a žiadostí, uzavierania zmierov, uznávania uplatnených nárokov, vzdávania sa nárokov, uzatvárania zmlúv, vypovedania zmlúv, odstúpenia od zmlúv, podávania riadnych ako aj mimoriadnych opravných prostriedkov a vzdávania sa ich, vymáhania nárokov, prijímania plnenia nárokov, potvrdzovania ich plnenia, zastupovania v plnom rozsahu v konaní pred súdmi, pred Ústavným súdom SR, pred orgánmi činnými v trestnom a priestupkovom konaní pred štátnymi orgánmi a orgánmi samosprávy, menovania rozhodcu a uzavierania rozhodcovských zmlúv, menovania a výberu mediátora a uzatvárania dohôd s mediátorom, to všetko i vtedy, keď je podľa právnych predpisov potrebné osobitné splnomocnenie. Toto splnomocnenie dávam i v rozsahu práv a povinností podľa Trestného poriadku, Občianskeho súdneho poriadku, Správneho poriadku. Súhlasím, aby si združenie ustanovilo za seba zástupcu, a ak ich ustanoví viac, súhlasím, aby každý z nich konal samostatne. V .................................................. ..., dňa .................................................. ...... Plnomocenstvo udeľujem ...........………………………………. Plnomocenstvo prijímam ..…….........………………………….
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Fezoj1964 Pozri príspevok
Všimnite si v predchádzajúcom liste od SOI super radu:

V prípade podozrenia, že došlo k zneužitiu Vašich osobných údajov, príp. e-mailovej adresy, prevádzkovateľ je schopný poskytnúť Vám identifikačné údaje o IP adrese počítača, z ktorého bola registrácia uskutočnená.

Čo na to poviete ? Má podvedený občan plakať, alebo smiať sa ?
A akú inú radu by si očakával?

Ak sa pod tvojim meno prihlásil niekto iný, tak jedinou možnosťou je hľadať IP toho PC, pod ktorým sa dotyčný prihlásil.
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Odpoveď pre Chobot:

Vidím, že "vieš" o čo ide... Som zvedavý, ako by si si podľa čísla IP adresy hľadal poskytovateľa internetového pripojenia a chcel po ňom, aby ti lokalizoval PC z ktorého bola urobená registrácia a ešte aby ti poslal o tom potvrdenie. len poskytovateľ internetového pripojenia môže hodnoverne lokalizovať podľa IP adresy počítač (nie však osobu) a len na základe súdneho príkazu. Alebo ty mi vieš len tak lokalizovať PC ak si tu vymyslím (alebo pravdivo napíšem) nejakú IP adresu ? Vraj PORAĎÁK....- komu ty chceš radiť ?
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

A keď teda náhodou zistíš, že IP adresa patrí nejakej internetovej kaviarni - tak čo potom ? Máš PC, ale nie osobu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať