Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
Karolina.S Karolina.S

Karolina.S je offline (nepripojený) Karolina.S

Fezoj1964 Pozri príspevok
Odpoveď pre Chobot:

Vidím, že "vieš" o čo ide... Som zvedavý, ako by si si podľa čísla IP adresy hľadal poskytovateľa internetového pripojenia a chcel po ňom, aby ti lokalizoval PC z ktorého bola urobená registrácia a ešte aby ti poslal o tom potvrdenie. len poskytovateľ internetového pripojenia môže hodnoverne lokalizovať podľa IP adresy počítač (nie však osobu) a len na základe súdneho príkazu. Alebo ty mi vieš len tak lokalizovať PC ak si tu vymyslím (alebo pravdivo napíšem) nejakú IP adresu ? Vraj PORAĎÁK....- komu ty chceš radiť ?
Ja poviem len tolko, kazdy kto sa prihlasil vie o tom a nebude vo veci nic robit aby neposkodil sam sebe a u toho u koho boli data naozaj zneuzite pojde za tym. Nech poda trestne oznamenie ten kto sa citi byt vinny,ale nech si zvazi vsetky okolnosti kriveho podania TO.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Fezoj1964 Pozri príspevok
Odpoveď pre Chobot:

Vidím, že "vieš" o čo ide... Som zvedavý, ako by si si podľa čísla IP adresy hľadal poskytovateľa internetového pripojenia a chcel po ňom, aby ti lokalizoval PC z ktorého bola urobená registrácia a ešte aby ti poslal o tom potvrdenie. len poskytovateľ internetového pripojenia môže hodnoverne lokalizovať podľa IP adresy počítač (nie však osobu) a len na základe súdneho príkazu. Alebo ty mi vieš len tak lokalizovať PC ak si tu vymyslím (alebo pravdivo napíšem) nejakú IP adresu ? Vraj PORAĎÁK....- komu ty chceš radiť ?
Fezoj, poprosím ťa, aby si zvážil nabudúce slová, ktoré naťukáš do klávesnice. Myslím, že som poradil podstatne viac ľuďom, než ty a dobre. Neviem, prečo si nahodil takýto útočný tón, len som chcel poukázať, že ani SOI ti nemá ako pomôcť, ak ťa niekto cudzí zaeviduje za akýchkoľvek dôvodov.

Ja viem, že sa nedá nájsť konkrétna osoba, ak máš len IP (inak o tom sa tu neraz diskutovalo). Tak sa ťa pýtam, čo si očakával od SOI? Myslím, že urobili dosť toho, čo bolo v ich kompetencii - skonštatovali porušenie zákonov, ktoré vymenovali a uložili subjeku pokuty.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Okrem toho: IP určuje len stroj, nie osobu. A na svoju e-mailovú (alebo cudziu - hacknutú) sa dá pripojiť aj z iného PC a poslať "potvrdzujúci link". Pošta totiž - už som to spomínal - nie je uložená v počítači s tou IP, ale na poštovom serveri a počítač si ju len "vytiahne" (do svojej schránky sa môžeš kľudne prihlásiť aj z Austrálie, či Južnej Ameriky).
Čiže akékoľvek "lokalizovanie" počítača podľa IP o odoslaní pošty je úplne od veci a nezistí, kto poslal poštu.
0 0
edvordo edvordo

edvordo je offline (nepripojený) edvordo

.. nepáčia sa mi tri veci ..

1. keď ich dáme na súd my (OMBUDSPOT s našimi splnomocneniami), tým pádom bude dôkazné bremeno na nás + vezmime v úvahu, že by sa im nejakou zvláštnou náhodou podarilo vyhrať a na nás by boli súdne trovy .. čo potom ? zaplatíme súdne trovy + 61 eur .. a zaplatíme všetko do bodky .. a sme akurát tak .. viete kde .. alebo sa mýlim?

2. priveľmi krátky čas na poslanie splnomocnenia .. až podozrivo krátky .. nie je ani čas ho prebrať s právnikom (ja viem, že je písaný odborníkmi, ale aj tak sa mi to nepáči moc) .. neviem, proste MOC krátky čas a až príliš narýchlo .. nepáči sa mi to ..

3. na stránke cms-antonak.sk sa píše, že toto plnomocnenie NETREBA notársky overiť .. nie je toto nejaká blbosť ?! :shock:

.. + súhlasím s príspevkom od j.benz poslaným 25.3. o 12:18 .. neviem, prestáva sa mi to páčiť .. a možno som len paranoidný ..
Naposledy upravil edvordo : 26.03.10 at 06:47 Dôvod: .. pridaný tretí bod ..
0 0
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

edvordo:

Ombudspot asi potrebuje vykazovat cinnost a takto vas zatiahne do zbytocneho sudneho sporu.

Ak zmluva neexistuje a nikomu neprisla zasielka zo sudu tak je zbytocne a kontraproduktivne nieco podnikat dalej.

Nezabudaj ze plna moc ta neochrani pred sudnymi poplatkami a trovami ktore bude mozno treba zaplatit. Sice ta budu zastupovat ale zo zastupenia vznikaju povinnosti priamo tebe!

Na cms-antonak sa pise ze je to najrychlejsie riesenie problemu. Ako to moze byt najrychlejsie riesenie ked kazdy vie ze nase sudy su strasne pomale a rozhoduju nepredvidatelne.

Urcite by som tu plnu moc nepodpisoval.
0 0
Radimeradim Radimeradim

Radimeradim je offline (nepripojený) Radimeradim

Poskytovateľa nájdu veľmi ľahko podľa IP a to tak že keď sa dostaneš na ich web stránky tak úplne dolu sa ti zobrazí tvoja IP a taktiež poskytovateľ. To znamená že majú už dve veci tvoju IP adresu a tvojho poskytovateľa. A ako prišli na tvoj e-mail a tvoju adresu ? Stačí ,že si sa pred tým registroval na nejakej web stránke úplne zadarmo no pri tom si nevedel že tieto tvoje údaje pri registrácii môžu byť posunuté tretej osobe napr . pre štatistické údaje alebo nejaký prieskum vo verejnej databáze ,spôsobov je veľa ako sa ľahko dostať k týmto údajom. Stačí že si zmeriaš cez web rýchlosť tvojho pripojenia a data ktoré odchádzajú a prichádzajú z PC sa ukladajú niekde na server so všetkými tvojimi údajmi
0 0
edvordo edvordo

edvordo je offline (nepripojený) edvordo

mh22: presne moja pointa ..
.. súdne trovy v prípade prehry by rozhodili medzi nás ..
+ splnomocnenie každé na čokoľvek MUSÍ byť overené notárom pokiaľ viem .. inak je to bezcenný zdrap papiera ..
0 0
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

edvordo:

Trovy nie su najvacsi problem. V plnej moci je uvedene ze ombudspot je opravneny uzavriet aj zmier(!), uznanie naroku(!) alebo zmluvu(!) s firmou. Nerozumiem naco to tam je ak chcu ist dat zalobu na sud.

Na druhej strane tam nie je uvedene ze sa budu riadit nejakymi pokymi tych ktori im plnu moc dali. Ked im niekto tu plnu moc podpise oni mozu uznat zavazok v jeho mene. Dokonca mozu uzavriet v jeho mene aj zmluvu na 1000 eur ak chcu. To je podla mna velmi nevyhodna plna moc.

Netreba si robit iluzie. Podla stranky ombudspotu tam pracuje viacero mediatorov. Mediatori maju radi mimosudne vyrovnanie. Mimosudne vyrovnanie sa da dosiahnut len vtedy ak kazda strana nieco dostane. Aby niekto nebol prekvapeny ze namiesto 120 eur zaplati "len" napriklad 30 eur - za zmier ktory "vybavil" mediator a rovno aj podpisal zmluvu za neho.

Okrem toho nerozumiem preco stale nebola zverejnena zaloba. Ved toto nie je komplikovany spor. Ani priemernemu pravnikovi by nemalo trvat tyzdne a mesiace napisat vzor zaloby, tak aby kazdy videl o co sa neziskovka opiera a ake argumenty chce pouzit pred sudom - skor ako podpise plnu moc s rizikom ze bude platit trovy.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

http://www.cms-antonak.sk/doc/plnomocenstvo.pdf
To splnomocnenie v ziadnom pripade nepodpisujte, je tam: "uzavierania zmierov, uznávania uplatnených nárokov, vzdávania sa nárokov, uzatvárania zmlúv, vypovedania zmlúv, odstúpenia od zmlúv", netusim co chce "Združenie na ochranu práv spotrebiteľov" riesit, ked tam ma taketo veci?
0 0
zamestnankyna zamestnankyna

zamestnankyna je offline (nepripojený) zamestnankyna

Chcelo by to mediátora ráže 9mm.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

zamestnankyna Pozri príspevok
Chcelo by to mediátora ráže 9mm.
Lenže na toto nikto nemá gule, iba ak silné reči, žiaľ.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Radimeradim Pozri príspevok
Stačí že si zmeriaš cez web rýchlosť tvojho pripojenia a data ktoré odchádzajú a prichádzajú z PC sa ukladajú niekde na server so všetkými tvojimi údajmi
Pisete hluposti.
0 0
edvordo edvordo

edvordo je offline (nepripojený) edvordo

jusike Pozri príspevok
Lenže na toto nikto nemá gule, iba ak silné reči, žiaľ.
.. na podobných ľudí by bolo aj tej guľky škoda ..
0 0
Radimeradim Radimeradim

Radimeradim je offline (nepripojený) Radimeradim

Jedna nova skusenost . Registrova som sa na download-server.sk a dosla mi faktura na 60 eur.Po mesiaci mi dosla prva upomienka na nejaké basne na 26 eur no nje je to k smiechu ? Nic o tom neviem ze taketo nieco existuje. Vsak su trapny. Zaplatím ale chlapcom z ukrajiny aby sa s nimi troska pohrali a bude klud pre vsetkých.
Naposledy upravil Radimeradim : 01.04.10 at 19:21
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Aspon mate ponaucenie, ze nemate uvadzat svoje skutocne a pravdive info na webe .. ked sa niekde registrujem vzdy je vsetko falosne .. aby sa nieco podobne nestalo a aj keby sa stalo .. tak to je len na postrasenie vsak znama firma aj www.provea.sk ... otravovat budu dovtedy kym nezavolas nespravis bububu a potom daju aj oni pokoj ...
1 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

[hore]VIDEO: Faktúra na 60 eur. Platiť, či neplatiť?



http://www.aktuality.sk/clanok/16032...t-ci-neplatit/
1 0
foxott foxott

foxott je offline (nepripojený) foxott

len pre info
o chvilu prejde 6 mesiacov od registracie vacsiny uzivatelov. Po tejto dobe mzoe spolocnsot Pro Web a par dalsich Content strcit svoje IP adresy a mailove spravy do kosa.
Operator nema povinnost drzat tieto zaznamy dlhsie ako 6 mesiacov. po tejto dobe teda uz nemaju ako dokazat dorucenie mailovej spravy, ktora obsahovala VP, Akykolvek klikaci odkaz, fakturu a podobne. Rovnako im uz vacsina operatorov nevida informaciu, kto mal IP adresu v danomo case pridelenu. Cize pri rychlosti nasich policajtov a sudov je vacsina uzivatelov uz tazko za vodou
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dnes bolo v správach, že SOI zahájila správne konanie s Pro Content a nadelila im pokuty cca 66 000€ + 3 700€.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

misoft Pozri príspevok
Dnes bolo v správach, že SOI zahájila správne konanie s Pro Content a nadelila im pokuty cca 66 000€ + 3 700€.
Stavil by som sa, že tie pokuty nikdy nikto nezaplatí.

Osobne zostávam pri názore, že žiadnych 60 € nezaplatím.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tak, od 1.marca 2010 je pro content uz platiteľom dph. To by ma teda zaujímalo, ako vystavuje od toho marca faktury )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať