Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Reportáž TV JOJ 7.4.2010

0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

mňa by zaujímalo či tato firma aj odvedie DPH
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lubocko
spadol si z višne ? Už si niekedy videl, aby nejaká podradná, podvodná firma platila DPH? Väčšinou to zahrajú do autu. Ale tú pokutu im zo srdca prajem, podvodníkom nenažratým. Jednoducho ponúkali za peniaze to, čo bolo pre voľné používanie - de facto podvádzali, kradli a predávali cudzie. (Na mnohé básne a poviedky už neplatí autorské právo - teda sú zadarmo.)
1 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

misoft Pozri príspevok
lubocko
spadol si z višne ? Už si niekedy videl, aby nejaká podradná, podvodná firma platila DPH? Väčšinou to zahrajú do autu. Ale tú pokutu im zo srdca prajem, podvodníkom nenažratým. Jednoducho ponúkali za peniaze to, čo bolo pre voľné používanie - de facto podvádzali, kradli a predávali cudzie. (Na mnohé básne a poviedky už neplatí autorské právo - teda sú zadarmo.)
no neviem ako sa dajú odvody dph zahrať do autu(možno v počiatku existencie firmy ,keď má naklady s rozbehom),ale dlhodobéjšie neplatenie dph má za následok daňovú kontrolu.Logicky ak firma neodvádza dph,tak nieje v zisku a nasledovať by mal krach.Ale súhlasím s Tebou,že na veci ,ktoré predavali určite nemali autorské práva
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

a ešte niečo,keďže su platcami dph,dostali sa mesačným obratom cez limit platcu.To znamená,že maju obrat a toznamená,že im niekto aj platí.Jedine,že platcami by boli dobrovolne
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lubocko Pozri príspevok
a ešte niečo,keďže su platcami dph,dostali sa mesačným obratom cez limit platcu.To znamená,že maju obrat a toznamená,že im niekto aj platí.Jedine,že platcami by boli dobrovolne
nemáš pravdu, u právnických osob (sro) sa počítajú vystavené faktúry, nie zaplatené
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

Dáša_ Pozri príspevok
nemáš pravdu, u právnických osob (sro) sa počítajú vystavené faktúry, nie zaplatené
platcom dph može byť aj fyzicka osoba
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

ale maš pravdu oni niesu fyzická osoba.Ale prave teraz im vznikne povinnosť platcu a nie malá,ktorú budú musieť prekryť nakladami.A to neverím,že sa im podarí doložiť tolko nákladov.A k tomu ta avizovaná pokuta....Naši západní susedia majú take porekadlo "na každou svini se nekde vaří voda".
Naposledy upravil lubocko : 07.04.10 at 20:14
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lubocko Pozri príspevok
ale maš pravdu oni niesu fyzická osoba.Ale prave teraz im vznikne povinnosť platcu a nie malá,ktorú budú musieť prekryť nakladami.A to neverím,že sa im podarí doložiť tolko nákladov.A k tomu ta avizovaná pokuta....Naši západní susedia majú take porekadlo "na každou svini se nekde vaří voda".
celé to je oveľa zložitejšie, ako si myslíš. Podľa zmien v zákone o dph si myslím, že tento Q ani veľmi dph platiť nemusia.
Naviac, mali by začať vystavovať zálohové faktúry.
Fakt by som rada videla nejakú faktúru, ktorá bola vystavená od 1. 3.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

nevieme či sú Q-platcami .Neviem,prečo si myslíš,že tento Q platiť nebudu?Skôr si myslím,že zhrabnu čo sa dá a ako s.r.o. zmiznú ako gáfor
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lubocko Pozri príspevok
nevieme či sú Q-platcami .Neviem,prečo si myslíš,že tento Q platiť nebudu?Skôr si myslím,že zhrabnu čo sa dá a ako s.r.o. zmiznú ako gáfor
podčiarknuté si myslím preto, lebo od 1.1. sa úplne inak pozerá na služby a den vzniku daňovej povinnosti.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

no dobre,ale ak im vznikne povinnosť hocikedy zaplatiť ju budú musieť.A čo ak su mesačnými platcami?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lubocko Pozri príspevok
no dobre,ale ak im vznikne povinnosť hocikedy zaplatiť ju budú musieť.A čo ak su mesačnými platcami?
v tomto prípade je jedno, či sú mesačný alebo Q platiteľ
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

vieramaria Pozri príspevok
Toto je ona.
Este si mohla uviest cislo OP a uz komplet by to mohol neikto zneuzit ... preco su ludia tak naivne dovercivy ... ? nuz keby neboli tak nevznikne ani tato tema ...
0 0
Radimeradim Radimeradim

Radimeradim je offline (nepripojený) Radimeradim

vieramaria Pozri príspevok
Toto je ona.
Kedze od 1.3.2010 su platcami DPH preco na fakture je ze nie su platcovia DPH ?
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Stavme sa, že nie lenže nezaplatia ani cent DPHčku, ale ešte si uplatnia nadmerný odpočet! Len vyčkajte času ----->
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vieramaria Pozri príspevok
Toto je ona.
Ďakujem, ale toto je web content a ja som hovorila, ze platitelom dph je firma pro content. Takze toto s dph nema nic spolocne.

mmch, prosim ta, vymaz tu svoju fakturu, su tam tvoje udaje.
0 0
federic federic

federic je offline (nepripojený) federic

Tú pokutu má dostať ktorá firma...WEB alebo PRO content? V reportáži to povedané nebolo... Asi najviac by ma potešilo keby dostali obe po 70.000€
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Nuz ja nerozumeim preco by mali vlastne dostat ? vsak vyuzili len tento trh . .len hlupost ludi, vsak to robi velmi vela ludi ... a nei len toto ... v dnesnom case sa da velmi jednoducho zbohatnut na hluposti ludi ... vsak napr .. kto si kontorluje ucet stym ze napriklad ze niekde na ucet posle urcitu sumu a dostene o par centou mensiu ... takto sa to da spravit xyz klientov niekto to nezisti .. lebo take male sumy si malo kto vsimen ale ten co to spravi denne moze ziskat zopar desiatok rtisic pri tych operaciach to je len zlomoktoho co sa v dnesnej dobe robi ...
0 1
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
??? to mas asi z filmu.....teda neviem si predstavit, ked sa robia uhrady cez IB, ze by niekde zmizli hoc aj nejake centiky. Mozno by vo filme vymysleli (alebo v nasich bankach... ) ako takto obrat ludi o peniaze,ale urcite nie tak ako pises ty na pohyboch....
ale zasa suhlasim, ze zial este stale je kopec ludi, ktori nerozmyslaju nad tym co robia, a potom to takto dopadne,ako pri tejto kauze
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať