Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Pidgey Pozri príspevok
??? to mas asi z filmu.....teda neviem si predstavit, ked sa robia uhrady cez IB, ze by niekde zmizli hoc aj nejake centiky. Mozno by vo filme vymysleli (alebo v nasich bankach... ) ako takto obrat ludi o peniaze,ale urcite nie tak ako pises ty na pohyboch....
ale zasa suhlasim, ze zial este stale je kopec ludi, ktori nerozmyslaju nad tym co robia, a potom to takto dopadne,ako pri tejto kauze
Pozri sa ... niekto musi mat nastarosti databazy a spravca site v banke ... aj ked sa tieto informacie dobre sifruju ... ale urcita periodicita sa tam da odhalit .. uz len odhalit pozmenit par udajov a idet o
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
no, to uz holt zachadzame niekam uplne inam a myslim ze uz je to uplne . Ja som uctovnik, preto si myslim ze na pohyboch sa neda osalit nic, teda na platbach. Napada ma iba jedna vec, ktora sa neda skoro vobec skontrolovat a este jedna vec, kde sa to da velmi tazko skontrolovat, ktore su bezne na vypise z uctu. Nehovoriac, sice sa nevyznam,ale neviem si predstavit akym sposobom by tie peniaze "tiekli" na iny ucet, resp do inej banky, lebo ak by to boli jednotlive pohyby po par centoch, tak by tam musel vzniknut niekolko tisicovy (desatiticovy, milionovy) pohyb mesacne na danom ucte, co by sa asi niekde zobrazilo...nehovoriac o bankovych poplatkoch za pohyby v inej banke, nehovoriac o zahranicnych poplatkoch. Cize to uz asi nie je o tom naburat jednu banku.A ak by si vytvoril nejaky fiktivny ucet v danej banke, aby o nom nikto nevedel, a tam by sa tie peniaze ukladali..no neviem. Zda sa mi tam vela problemov. Ak by to aj niekto dokazal, asi by si rovno ulial jeden tucny balik, zahladil stopy a zduchol prec...
"niekto kto ma na starosti databazy, ...spravca siete v banke" - urcite by som nepouzival jednotne cislo

tot moj nazor, ako som spominal
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
a tu je upozornenie z nemecka kde tato firma širi "dobre meno
slovenska"

Německé ministerstvo spravedlnosti: neplaťte!

V Německu se po 4 letech působení "společností" jako je slovenský Pro Content s.r.o. k celé záležitosti vyjádřilo i tamní Ministerstvo spravedlnosti. A udělalo to jednoznačným způsobem: neplaťte!

Z celého prohlášení, které je dostupné na stránkách Spolkového ministerstva spravedlnosti (viz níže), jsou důležité některé body, které zde uvedu. Podotýkám, že uvedené skutečnosti se týkají německých uživatelů, ale myslím že je dobré vědět jak si p. Adamča se svým německým partnerem, p. Buratem, stojí.

Uvádí se, že právoplatná smlouva může být uzavřena pouze v případě jasné deklarace shody obou stran ve všech zásadních bodech smlouvy, včetně ceny. Stejně tak ustanovení obchodních podmínek jsou neplatné, pokud jasně znevýhodňují uživatele.

Pokud smlouvu uzavřely nezletilé osoby do sedmi let je smlouva automaticky neplatná. Je-li nezletilý starší sedmi let je smlouva platná pouze pokud její podmínky byly dohodnuty s jejich zákonným zástupcem (většinou rodiče). Výhružky poskytovatelů služeb ohledně podání oznámení pro podvod z důvodu uvedení nepravdivého údaje o věku jsou irelevantní vůči platnosti smlouvy.

Zpoplatněné stránky budící dojem, že jsou zdarma, porušují zákon o nekalé soutěži. Spotřebitel by se neměl smířit s takovým chováním. Může se, resp. by se měl, obrátit na Spotřebitelskou centrálu nebo na Ústředí boje proti nekalé soutěži.

Co dělat když jsem se chytil(a) do cenové pasti? V žádném případě neplatit! Pochybné firmy sázejí na strach spotřebitelů, který je donutí zaplatit ve snaze vyhnout se dalším problémům. Málokdy se ale celá záležitost dostane až k soudu.
Nenechat se dostat pod tlak. Na běžné faktury a upomínky nereagujte. Z opatrnosti můžete ale zaslat "firmě" odstoupení od smlouvy, doporučeně s doručenkou.

Původní prohlášení Spolkového ministerstva spravedlnosti
Překlad pomocí Google Translator

Článek uveřejněný serverem Computerbetrug.de
Překlad pomocí Google Translator
0 0
Radimeradim Radimeradim

Radimeradim je offline (nepripojený) Radimeradim

Dáša_ Pozri príspevok
Ďakujem, ale toto je web content a ja som hovorila, ze platitelom dph je firma pro content. Takze toto s dph nema nic spolocne.

mmch, prosim ta, vymaz tu svoju fakturu, su tam tvoje udaje.
ludia uz si konecne uvedomte ze firma web content a pro content je tá istá firma s tými istými ludmi.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Radimeradim Pozri príspevok
ludia uz si konecne uvedomte ze firma web content a pro content je tá istá firma s tými istými ludmi.
vidím, že sa vyznáš , každá firma je samostatná. Že sú to rovnakí ľudia, nie je rozhodujúce. Každá má samostatnú regitráciu, vlatné IČO, .
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Pidgey Pozri príspevok
??? to mas asi z filmu.....teda neviem si predstavit, ked sa robia uhrady cez IB, ze by niekde zmizli hoc aj nejake centiky. Mozno by vo filme vymysleli (alebo v nasich bankach... ) ako takto obrat ludi o peniaze,ale urcite nie tak ako pises ty na pohyboch....
ale zasa suhlasim, ze zial este stale je kopec ludi, ktori nerozmyslaju nad tym co robia, a potom to takto dopadne,ako pri tejto kauze
Joooo, "urcite" z filmu... vsetko je z filmu ... ak o pre teba aj filmu moze byt
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Pidgey Pozri príspevok
Ja som uctovnik, preto si myslim ze na pohyboch sa neda osalit nic, teda na platbach. Napada ma iba jedna vec, ktora sa neda skoro vobec skontrolovat a este jedna vec, kde sa to da velmi tazko skontrolovat, ktore su bezne na vypise z uctu. Nehovoriac, sice sa nevyznam,ale neviem si predstavit akym sposobom by tie peniaze "tiekli" na iny ucet, resp do inej banky, lebo ak by to boli jednotlive pohyby po par centoch, tak by tam musel vzniknut niekolko tisicovy (desatiticovy, milionovy) pohyb mesacne na danom ucte, co by sa asi niekde zobrazilo...nehovoriac o bankovych poplatkoch za pohyby v inej banke, nehovoriac o zahranicnych poplatkoch. Cize to uz asi nie je o tom naburat jednu banku.A ak by si vytvoril nejaky fiktivny ucet v danej banke, aby o nom nikto nevedel, a tam by sa tie peniaze ukladali..no neviem. Zda sa mi tam vela problemov. Ak by to aj niekto dokazal, asi by si rovno ulial jeden tucny balik, zahladil stopy a zduchol prec...
"niekto kto ma na starosti databazy, ...spravca siete v banke" - urcite by som nepouzival jednotne cislo

tot moj nazor, ako som spominal
Vidis ja som informatik a poviem ti ze sa to ta a velmi jednoducho ... ale nejdem zachadzat do podrobnosti .... tak pridu na to ... to je jasne ale ty uz budes davno za horami dolinami a spokojny cely zivot ... ale uz osm mimo temy uz nejdme rozvadzat .. necham temu temou
0 0
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

sfinks Pozri príspevok
Vidis ja som informatik a poviem ti ze sa to ta a velmi jednoducho ... ale nejdem zachadzat do podrobnosti .... tak pridu na to ... to je jasne ale ty uz budes davno za horami dolinami a spokojny cely zivot ... ale uz osm mimo temy uz nejdme rozvadzat .. necham temu temou
ked to je take jednoduche preco si to uz davno neurobil?
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

mh22 Pozri príspevok
ked to je take jednoduche preco si to uz davno neurobil?
Lebo len tára
Pamätám si jeden takýto, resp. podobný prípad v Tatra banke. Chalanisko po nejakej dobe odkráčal do chládku/lochu na pár rôčkov a tam si užíva pokojný "dôchodok"
Nie je to až také jednoduché. Minimálne to musí byť zamestnanec banky a všetky tie centíky musí preliať cez niekoľkonásobnú kontrolu. Ten mnou spomenutý príklad bol ešte vymakanejší - chalanisko si ulieval iba rozdiely v zaokrúhľovaní a aj tak ho čapli. Tož "Najlepší idú za nami.", možno tak ooti
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

jusike
Ten mnou spomenutý príklad bol ešte vymakanejší - chalanisko si ulieval iba rozdiely v zaokrúhľovaní a aj tak ho čapli.
Podobný prípad bol pred niekoľkými rokmi v USA. Tam tiež zamestnanec jednej banky (už neviem ktorej) upravil príjmy tak, že to automaticky zaokrúhľovalo na 5 centov a zvyšné centíky prevádzal na svoj účet. Pri veľkom množstve pohybov na účtoch si za niekoľko rokov nahrabal celkom slušnú sumičku , ale tiež mu klepli po prstoch.
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
sfinks Pozri príspevok
Vidis ja som informatik a poviem ti ze sa to ta a velmi jednoducho ... ale nejdem zachadzat do podrobnosti .... tak pridu na to ... to je jasne ale ty uz budes davno za horami dolinami a spokojny cely zivot ... ale uz osm mimo temy uz nejdme rozvadzat .. necham temu temou
No, pravdu povediac, uctovnik som asi posledne dva, tri roky.Pred tym, a este sucasne sa zivim tiez IT. Ked som s IT zacinal, tak som si po 1-2 rokoch myslel aky som dobry frajer, co vsetko viem, co kolegovia nie a tak....teraz po neviem asi 10 rokoch si myslim o sebe ze som tolko len nadpriemerny uzivatel, cize nic extra....neni to tym ze by som 10 rokov nic nerobil, len sa mi otvorili oci, a vidim co vsetko este neviem.

zachadzanie do podrobnosti aby na to neprisli? myslim si ze cokolvek napadne mna,alebo teba, ako by sa to dalo osalit, napadlo uz dalsich X ludi, co mali a maju na starosti bezpecnost banky.To spominane zaokruhlovanie bola ta druha moznost co som spominal co ma napadla, ta co sa dala tazsie skontrolovat-zaokruhlovanie a kurzove rozdiely a zahranicnych platbach (ja osobne sem tam skontrolujem zahranicnu platbu , ci ju banka dobre prepocitala...). To prve co ma napadlo by sa dalo podla mna este tazsie dopatrat -kreditne uroky na beznych uctoch
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ja sa vratim opat k teme, moja sestra sa mi priznala, ze sa tiez v 11. mesiaci registrovala na adventny kalendar, faktura jej prisla niekedy zaciatkom marca. Vsade citala, ze to nema platit a teraz jej prisla 1. upomienka. Je cela v strese a poziadala ich o moznost splatkoveho kalendara - aj ked je to na smiesnu sumu, ale oni maju doma taky rozpocet, ze keby jej muz zistil, ze 20 "evri" nesedi tak by mala snad "zaracha". No v kazdom pripade ich zaroven poziadala o moznost odpustenia upomienky. To co jej poslali to bolo pisane takou drzou a vyhraznou formou, ze sa radsej chysta to zaplatit cele, mna by zaujimalo, co by sa stalo,keby zaplatila len prvy fakturu a neuhradila upomienku. poslu jej upomienku na upomienku???
Naposledy upravil korduľa : 09.04.10 at 09:15 Dôvod: uprava textu
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

este jedna vec, riesi sa to strasne dlho, zaujimala by ma jedna vec, ked sa ludia registrovali v novembri a na orsr je datum zapisu a pri konatelovi vznik funkci 12.12. 2009, teda az po registracii - vzniku zmluvneho vztahu, to je bezpredmetne? uz sa to omielalov TV, novinach a teda chcem sa len uistit, ci tato skutocnost je v poriadku.Dakujem a prajem vsetkym zainteresovanym, aby sa to doriesilo v co najkratsom case
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Toto je kalsicky tlak na hlupu Slovac ... radsej zaplatim aby som nemal problemy, ako je dokazu ze ona sa registrovalaa ze ju neikto iny neregistroval, taktiez ako dokaze ze jej neico prislo alebo neprislo ... to iste je aj spodne pradlo zco chodi Provea... ako niekomu dokazu ze nieco prebrali neico si objednali alebo ? budu posielat vyhrazanie ... ale netreba nato jednoducho reagovat alebo zatelefonovat to spolocnosti spravit bu bu bu a daju pokoj .... osobne skusenosti .. takze nemusi si sestra robit starosti .a. osobne by som nic neplatil ... az nic zmluvne nepodpisala ... tak nech ani neplati
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

tak odhliadni od toho dokazovania registracie a pod, ber do uvahy, ze sa registrovala, prisla jej fa, kedze s nimi mailom komunikovala tak je jasne, ze jej faktura prisla a vie o co ide, takze neriesme dokazovanie registracie.Stale mi nie je jasne, ci sa odsuhlasenie VOP berie ako zmluvny vztah, ked sa zodpovie pravne tato otazka tak sa vela vyjasni. a ci je mozne,aby firma, ktora mala web stranku, kde sa ludia registrovali, vznikla neskor a fakturovala si sluzby o tri mesiace neskor od registracie,/podla zakona o uctovnictve, sa faktura za sluzby ma vystavit bezodkladne/. keby vsetko bolo take jasne, tak sa to neriesi tak dlho preboha, asi to take jednoduche nie je vybruslit z toho, jednoznacne sa vlastne k tomu nevyjadril nikto, ziadny pravnik, ani k tomu, ci je mozne to vymahat exekutorom, treba na to myslim sudny prikaz, ale ak teda vznikol zmluvny vztah odkliknutim tych VOP, tak je to vlastne platne a mozu to vymahat, je to cele take chore, najhorsie na tom je, ze vlastne upomienky budu posielat dalej, ludom budu dlhy narastat a ked to raz skonci pred sudom, ktory uzna stranu tej firme, tak dakujem pekne. ked pocujem ako sa niekto k tomu vyjadruje formou: nemyslim, nemalo by to byt platne, podla mojho nazoru a pod tak ma nervy. mame predsa zakony, tak bud je to platne ale nie. na vsetko mame zakony, vsetci sme tu pod kontrolou, vyuzivame pravne sluzby, tak ked sa na to niekto kto sa v zakonoch vyzna pozrie tak jasne musi povedat, ze je to bezpredmetne, alebo ze su v prave a ludia maju platit.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Korduľa - na čo máme zákony? No predsa na to, aby sa porušovali!

Ja som tiež názoru, že by nemala nič platiť. Nemá žiadnu záruku, že keď dnes zaplatí, tak že o mesiac jej nepríde aj tak upomienka. Táto firma je totižto absolútne neseriózna, tak čo môže človek očakávať? Ja si myslím, že nič dobré!
Nik by nemal podporovať takýchto darmožráčov! Ak súd rozhodne inak, tak hold - povedzme si na rovinu - nikto nie je nepodplatiteľný, všetko je len otázka výšky "honoráru", potom to bude treba zaplatiť. Ale dobrovoľne by som im nedal ani vindru!!!!!!!!!!
0 0
Pangur Ban Pangur Ban

Pangur Ban je offline (nepripojený) Pangur Ban

To je uplne smiesne, to ma clovek do kazdeho druheho prispevku pisat, aby to ludia neplatili? Tak teda pre ludi, co nie su schopni prehodit o dve-tri stranky dozadu - neplatte, co Vam poslu zahodte a cele to ignorujte. A uzite si pekny weekend.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

predstav si, ze mam precitanu tuto temu a uz som sem prispievala, prave preto, ze ma tolko prispevkov a ked si pozries od kedy sa to riesi a nic z toho, tak zistis, ze vlastne sa nic nedeje, ludia, ktori sa zaregistrovali na strankach nevedia na com su, pretoze vlastne nikto nevie jasne povedat, ci ta zmluva je platna a ak nie, tak o ktory zakon sa opriet, preco sa SOi-ka vyjadrila tak alibisticky? pretoze tiez v tom nemaju jasno. je jednoduche povedat ludia neplatte, ak sa ta to netyka, alebo, ze ak sud rozhodne, ze treba platit tak hold so vsetkymi upomienkami. to je ten problem,ze ti nevie nikto kompetentny jasne napisat preco nemaju platit, nieto este obycajny clovek, aby vedel na com je.
Naposledy upravil korduľa : 09.04.10 at 14:39 Dôvod: uprava textu
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
korduľa Pozri príspevok
tak odhliadni od toho dokazovania registracie a pod, ber do uvahy, ze sa registrovala, prisla jej fa, kedze s nimi mailom komunikovala tak je jasne, ze jej faktura prisla a vie o co ide, takze neriesme dokazovanie registracie.Stale mi nie je jasne, ci sa odsuhlasenie VOP berie ako zmluvny vztah, ked sa zodpovie pravne tato otazka tak sa vela vyjasni. a ci je mozne,aby firma, ktora mala web stranku, kde sa ludia registrovali, vznikla neskor a fakturovala si sluzby o tri mesiace neskor od registracie,/podla zakona o uctovnictve, sa faktura za sluzby ma vystavit bezodkladne/. keby vsetko bolo take jasne, tak sa to neriesi tak dlho preboha, asi to take jednoduche nie je vybruslit z toho, jednoznacne sa vlastne k tomu nevyjadril nikto, ziadny pravnik, ani k tomu, ci je mozne to vymahat exekutorom, treba na to myslim sudny prikaz, ale ak teda vznikol zmluvny vztah odkliknutim tych VOP, tak je to vlastne platne a mozu to vymahat, je to cele take chore, najhorsie na tom je, ze vlastne upomienky budu posielat dalej, ludom budu dlhy narastat a ked to raz skonci pred sudom, ktory uzna stranu tej firme, tak dakujem pekne. ked pocujem ako sa niekto k tomu vyjadruje formou: nemyslim, nemalo by to byt platne, podla mojho nazoru a pod tak ma nervy. mame predsa zakony, tak bud je to platne ale nie. na vsetko mame zakony, vsetci sme tu pod kontrolou, vyuzivame pravne sluzby, tak ked sa na to niekto kto sa v zakonoch vyzna pozrie tak jasne musi povedat, ze je to bezpredmetne, alebo ze su v prave a ludia maju platit.
nehovoriš pravdu pretože ak nie je uzatvorena jednoznačna zmluva tak baviť sa o platnosti faktur je zbytočne pretože pre zmluvné vzťahy je veľmi dôležité ustanovenie § 43 Občianského zákonníka," ktoré ukladá účastníkom povinnosť dbať nato, aby sa pri úprave zmluvných vzťahov odstránilo všetko čo by mohlo viesť k vzniku rozporov.V tomto ustanovení je uložená zmluvným partnerom prevenčná povinnosť, aby sa usilovali už pri dojednávaní zmluvných vzťahov o odstránenie nejasností, ktoré by mohli viesť k rozporom a aby nedochádzalo zbytočne k prípadným súdnym sporom".A to uvedena firma neurobila pretože zmluva nie je písana samostatne alebo na začiatku vop takže je to dosť zavadzajuce a neobsahuje všetky naležitosti. Dovoľujem si povedať, že identifikácia osoby ( nepodnikateľa ) iba menom, priezviskom a adresou pobytu je nedostatočná. Podľa môjho právneho názoru jednoznačná identifikácia fyzickej osoby vyžaduje mimimálne dátum narodenia a na zaver citujem radu pravnika k danej situacii Spoločnosť, ktorá požaduje údaje o zákazníkoch iba mailom bez dodatočného overenia v rozsahu akom je vyššie uvedené nebude schopná preukázať osobe, ktorá sa zaregistruje to, že sa skutočne registrovala ona. Údaje vo vyššie uvedenom rozsahu sa dajú nájsť v ktoromkoľvek telefónnom zozname a mailová adresa sa dá vytvoriť prakticky akákoľvek. Akýkoľvek súdny spor so zákazníkom by znamenal nutnosť preukázania , že tento zákazník sa skutočne zaregistroval a užíval nejaké služby. Toto musí v súdnom spore preukázať žalobca, čo na základe takýchto údajov nemá šancu.
Preto neodporúčam akokoľvek reagovať na upomienky vyššie uvedenej firmy a v žiadnom prípade pri písomnom styku neuznať žiadny nárok a poprieť akúkoľvek registráciu na servere. Práve písomná komunikácia , ktorou by ste reagovali na výzvy by mohla obsahovať to, po čom firma túži a do dôkaz proti zákazníkovi. Naďalej platí, že takto uzavretá zmluva je neplatnou bez ohľadu na ďaľšie skutočnosti, ale bez potvrdenia svojej identity firma nemá ani najmenšiu šancu niekomu dokázať, že sa registroval on sám.
Naposledy upravil miky64 : 09.04.10 at 15:24
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

korduľa Pozri príspevok
ci ta zmluva je platna a ak nie, tak o ktory zakon sa opriet, preco sa SOi-ka vyjadrila tak alibisticky? pretoze tiez v tom nemaju jasno. je jednoduche povedat ludia neplatte, ak sa ta to netyka, alebo, ze ak sud rozhodne, ze treba platit tak hold so vsetkymi upomienkami. to je ten problem,ze ti nevie nikto kompetentny jasne napisat preco nemaju platit, nieto este obycajny clovek, aby vedel na com je.
Ludia zo SOI tomu poriadne nerozumeje, toto je skor IT problematika ako ekonomika alebo pravo. Ide o to ze nie je mozne dokazat ze osoba od ktorej chcu peniaze sa registrovala, pouzila sluzbu, alebo ze jej vobec bola dorucena faktura. Tieto veci firma jednoducho dokazat nevie, takze toto je vsetko len stasenie. A neviem si predstavit s cim by isla firma na sud , na taketo veci treba mat standardnu vlastnorucne podpisanu zmluvu, a nic take tato firma nema.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať