Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
Pangur Ban Pangur Ban

Pangur Ban je offline (nepripojený) Pangur Ban

korduľa Pozri príspevok
predstav si, ze mam precitanu tuto temu a uz som sem prispievala, prave preto, ze ma tolko prispevkov a ked si pozries od kedy sa to riesi a nic z toho, tak zistis, ze vlastne sa nic nedeje, ludia, ktori sa zaregistrovali na strankach nevedia na com su, pretoze vlastne nikto nevie jasne povedat, ci ta zmluva je platna a ak nie, tak o ktory zakon sa opriet, preco sa SOi-ka vyjadrila tak alibisticky? pretoze tiez v tom nemaju jasno. je jednoduche povedat ludia neplatte, ak sa ta to netyka, alebo, ze ak sud rozhodne, ze treba platit tak hold so vsetkymi upomienkami. to je ten problem,ze ti nevie nikto kompetentny jasne napisat preco nemaju platit, nieto este obycajny clovek, aby vedel na com je.
Ale prosim ta, kto sa ma podla Teba vyjadrit, kto je dostatocne kompetentny? Sud? Preco by to robil, ked ziaden navrh na sud od danej spolocnosti nesiel a ani nepojde. Vyjadrilo sa tu XYZ pravnikov, jasne to opreli o ustanovenia zakona, jasne napisali, ze nie je mozne jednoznacne identifikovat druhu zmluvnu stranu, tak naco do nekonecna pisat to iste?
0 0
laco128 laco128

laco128 je offline (nepripojený) laco128

Dobry den.
dnes mi prisla upomienka na zaplatenie 60€ zo stranky download-server.sk adresa je spravna. v skutocnosti neviem ci som sa tam naozaj registroval alebo si to uz nepamatam ale chcel by som sa opytat ci by mi niekto nezhrnul v podstate tychto 184 stran rad do jednej komplexnej odpovede. podla vyjadrenia SOI by mal v kazdom pripade spotrebitel reagovat. ale podla tu spomenutych rad sa odporuca nereagovat a v ziadnom pripade ani neodpisovat. co teda vlastne robit???? ist na policiu a podat trestne oznamenie o tom ze ma registroval niekto iny alebo co vlastne urobit a ako postupovat???? prosim niekoho fundovaneho o radu. vopred velmi pekne dakujem.
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

v skratke ... nic neplat ... a ignoruj vsetky blbosti co ti poslu ... to je trik na hlupu Slovac ...
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
laco128 Pozri príspevok
Dobry den.
dnes mi prisla upomienka na zaplatenie 60€ zo stranky download-server.sk adresa je spravna. v skutocnosti neviem ci som sa tam naozaj registroval alebo si to uz nepamatam ale chcel by som sa opytat ci by mi niekto nezhrnul v podstate tychto 184 stran rad do jednej komplexnej odpovede. podla vyjadrenia SOI by mal v kazdom pripade spotrebitel reagovat. ale podla tu spomenutych rad sa odporuca nereagovat a v ziadnom pripade ani neodpisovat. co teda vlastne robit???? ist na policiu a podat trestne oznamenie o tom ze ma registroval niekto iny alebo co vlastne urobit a ako postupovat???? prosim niekoho fundovaneho o radu. vopred velmi pekne dakujem.
na strane 182 alebo 183 mam prispevok pod č.1820 som uviedol vyjadrenie jedneho pravnika k vzniknutej situacii ak chceš riad sa tym ak nie maš možnosť pridať sa k žalobe ktora sa organizuje blžšie na www.cms-antonak.sk
0 0
MIS MIS

MIS je offline (nepripojený) MIS

korduľa Pozri príspevok
ja sa vratim opat k teme, moja sestra sa mi priznala, ze sa tiez v 11. mesiaci registrovala na adventny kalendar, faktura jej prisla niekedy zaciatkom marca. Vsade citala, ze to nema platit a teraz jej prisla 1. upomienka. Je cela v strese a poziadala ich o moznost splatkoveho kalendara - aj ked je to na smiesnu sumu, ale oni maju doma taky rozpocet, ze keby jej muz zistil, ze 20 "evri" nesedi tak by mala snad "zaracha". No v kazdom pripade ich zaroven poziadala o moznost odpustenia upomienky. To co jej poslali to bolo pisane takou drzou a vyhraznou formou, ze sa radsej chysta to zaplatit cele, mna by zaujimalo, co by sa stalo,keby zaplatila len prvy fakturu a neuhradila upomienku. poslu jej upomienku na upomienku???
Ahoj,
som presne pripad tvojej sestry a celu diskusiu som si presla. Aj tak som mala zly pocit z toho, ze to mam len tak ignorovat. Tak som isla za pravnikom a tu je jeho rada (neviem, ci dobra, ale ja som ho posluchla): Fakturu poslalt spat s tym, ze nedoslo k uzatvoreniu zmluvy.... - vzor som si stiahla z linku v tejto diskusii. Aby som mala doklad, ze som sa k tomu vyjadrila a odmietla fakturu (v diskusii radia nereagovat, tak neviem). Nasledne mi prisla vyhrazka presne v zneni, v akom to tu uz niekto pripojil. Na to a na nic dalsie mi uz pravnik nekazal reagovat. Ak by naozaj doslo k nejakemu sudu z ich strany, tak pojde so mnou na sud s tym, ze:
- firma v novembri neexistovala
- zmluva nebola mnou vlastnorucne podpisana a elektronicky podpis nemam. Okrem toho meno a adresa bez cisla OP nic neznamenaju, je kopec rodicov a deti, ktori byvaju na tej istej adrese a maju rovnake meno a priezvisko.

Nevravim, ze som teraz kludna, ale rozhodla som sa neplatit. A uz tu niekto pisal, ze aj zaplatil a aj tak mu chodli upomienky.
2 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

MIS Pozri príspevok
Ahoj,
som presne pripad tvojej sestry a celu diskusiu som si presla. Aj tak som mala zly pocit z toho, ze to mam len tak ignorovat. Tak som isla za pravnikom a tu je jeho rada (neviem, ci dobra, ale ja som ho posluchla): Fakturu poslalt spat s tym, ze nedoslo k uzatvoreniu zmluvy.... - vzor som si stiahla z linku v tejto diskusii. Aby som mala doklad, ze som sa k tomu vyjadrila a odmietla fakturu (v diskusii radia nereagovat, tak neviem). Nasledne mi prisla vyhrazka presne v zneni, v akom to tu uz niekto pripojil. Na to a na nic dalsie mi uz pravnik nekazal reagovat. Ak by naozaj doslo k nejakemu sudu z ich strany, tak pojde so mnou na sud s tym, ze:
- firma v novembri neexistovala
- zmluva nebola mnou vlastnorucne podpisana a elektronicky podpis nemam. Okrem toho meno a adresa bez cisla OP nic neznamenaju, je kopec rodicov a deti, ktori byvaju na tej istej adrese a maju rovnake meno a priezvisko.

Nevravim, ze som teraz kludna, ale rozhodla som sa neplatit. A uz tu niekto pisal, ze aj zaplatil a aj tak mu chodli upomienky.
Konečne jedno poriadne riešenie!
0 0
edvordo edvordo

edvordo je offline (nepripojený) edvordo

jusike Pozri príspevok
Konečne jedno poriadne riešenie!
.. nie žeby som chcel byť hnusný, ale toto riešenie je známe už posledných asi 100 strán tejto diskusie dokola sa točí:

- poslať späť s tým, že aby ste mali doklad v prípade súdu
- na zvyšok nereágovať
- počkať, ako sa to vyvinie a podľa toho sa zariadiť

.. ono len vždy dojde nejaký podkušiteľ a vypichne niečo " nové " (iróniu si domyslite), aby z toho ľudia boli magori ..
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

MIS Pozri príspevok
Ahoj,
Fakturu poslalt spat s tym, ze nedoslo k uzatvoreniu zmluvy.... - vzor som si stiahla z linku v tejto diskusii. Aby som mala doklad, ze som sa k tomu vyjadrila a odmietla fakturu (v diskusii radia nereagovat, tak neviem).
Fakturu je uplne zbytocne posielat naspat, pretoze faktura dorucena mailom sa neda pokladat za preukazatelne dorucenu fakturu. Najlepsie je nereagovat vobec.
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

to tiež neni pravda, elektronicky poslaná pošta, teda emailom je v dnešnej dobe platná, tak to aspon bolo v reportáži jednej TV. http://video.markiza.sk/archiv-tv-ma...e-noviny/35828 V šiestom príspevku sa o tom hovorí, takže tohto by som sa moc nedržal.
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
edvordo Pozri príspevok
.. nie žeby som chcel byť hnusný, ale toto riešenie je známe už posledných asi 100 strán tejto diskusie dokola sa točí:

- poslať späť s tým, že aby ste mali doklad v prípade súdu
- na zvyšok nereágovať
- počkať, ako sa to vyvinie a podľa toho sa zariadiť

.. ono len vždy dojde nejaký podkušiteľ a vypichne niečo " nové " (iróniu si domyslite), aby z toho ľudia boli magori ..
ad1
nechcel som sa už zapajať do tejto debaty ale pri takomto prispevku mi to neda. takže čo ma firma web ma vaše meno, priezvisko ,email,adresu a ip adresu pre dokazanie vašej identity potrebuje o čosi viac pretože tieto udaje sa daju zohnať v tel.zozname alebo inde ip adresa je jediny dôkaz/ aj ked vašu ip adresu može niekto zneužiť/ a tento musi firma potvrdiť ,nasledna komunikacia potvrdzuje ip adresu ale pokial nebude prebiehať komunikacia nevie ju potvrdiť.na sude musi relevantnym spôsobom dokazať že dotyčny je osobou ktora uzavrela zmluvu.nevie mi dokazať že za počitačom som pri uzatvarani zmluvy sedel ja. ale to je nepodstatne pre tých ktori uzavreli zmluvu pred 12,12,09 pretože podla obcian,zakonnika §19 citujem "2) Právnické osoby, ktoré sa zapisujú do obchodného alebo do iného zákonom určeného registra, môžu nadobúdať práva a povinnosti odo dňa účinnosti zápisu do tohto registra, "

ad2. suhlasim

ad3. čiastočne suhlasim ponukaju sa rozne možnosti

ad zaver velmi zaujimave podla tvojich príspevkov

a pre všedkych oklamanych nazor pravnika/začiatok som vymazal lebo tam su udaje poškodeneho jedna sa o reakciu na web./
citujem " ale po preštudovaní zmluvných podmienok konštatujem, že zmluva vôbec nevznikla.Celé všeobecné zmluvné podmienky sú rozporuplné a z ich formulácie vyplýva, že sa raz odvolávajú na Obchodný zákonník, inokedy na Občiansky zákonník čo je jednoznačne neprípustné. Bez ohľadu na úpravu všeobecných zmluvných podmienok ide o spotrebiteľskú zmluvu, ktorá sa spravuje ustanoveniami § 53 a nasl. Občianskeho zákonníka zákon č. 40/1964 S.b. Dovoľujem si tvrdiť, že všeobecné zmluvné podmienky sú v rozpore minimálne ustanoveniami § 53 ods 4 písm
d) vylučujú alebo obmedzujú práva spotrebiteľa pri uplatnení zodpovednosti za vady alebo zodpovednosti za škodu
i) umožňujú dodávateľovi jednostranne zmeniť zmluvné podmienky bez dôvodu dohodnutého v zmluve,
k) požadujú od spotrebiteľa, ktorý nesplnil svoj záväzok, aby zaplatil neprimerane vysokú sumu ako sankciu spojenú s nesplnením jeho záväzku,
Ďaľší významný prvok a vo Vašom prípade je to, že zmluva nie je uzatvorená, pretože nebola uzatvorená písomne i keď vo všeobecných zmluvných podmienkach sa považuje za písomnú formu i email. Je pravdou, že i email je možné považovať za písomný právny úkon, ale musí byť jednoznačne určená osoba, ktorá ho robí citujem § 40 ods. 4 zákona č. 40/1964 S.b. - Občiansky zákonník.
(4) Písomná forma je zachovaná, ak je právny úkon urobený telegraficky, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ktoré umožňujú zachytenie obsahu právneho úkonu a určenie osoby, ktorá právny úkon urobila. Písomná forma je zachovaná vždy, ak právny úkon urobený elektronickými prostriedkami je podpísaný zaručeným elektronickým podpisom.

a odporučanie na zaver

Spoločnosť, ktorá požaduje údaje o zákazníkoch iba mailom bez dodatočného overenia v rozsahu akom je vyššie uvedené nebude schopná preukázať osobe, ktorá sa zaregistruje to, že sa skutočne registrovala ona. Údaje vo vyššie uvedenom rozsahu sa dajú nájsť v ktoromkoľvek telefónnom zozname a mailová adresa sa dá vytvoriť prakticky akákoľvek. Akýkoľvek súdny spor so zákazníkom by znamenal nutnosť preukázania , že tento zákazník sa skutočne zaregistroval a užíval nejaké služby. Toto musí v súdnom spore preukázať žalobca, čo na základe takýchto údajov nemá šancu.

Preto neodporúčam
akokoľvek reagovať na upomienky vyššie uvedenej firmy a v žiadnom prípade pri písomnom styku neuznať žiadny nárok a poprieť akúkoľvek registráciu na servere. Práve písomná komunikácia , ktorou by ste reagovali na výzvy by mohla obsahovať to, po čom firma túži a do dôkaz proti zákazníkovi. Naďalej platí, že takto uzavretá zmluva je neplatnou bez ohľadu na ďaľšie skutočnosti, ale bez potvrdenia svojej identity firma nemá ani najmenšiu šancu niekomu dokázať, že sa registroval on sám.
Naposledy upravil miky64 : 16.04.10 at 13:48
3 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

j.benz Pozri príspevok
to tiež neni pravda, elektronicky poslaná pošta, teda emailom je v dnešnej dobe platná, tak to aspon bolo v reportáži jednej TV. http://video.markiza.sk/archiv-tv-ma...e-noviny/35828 V šiestom príspevku sa o tom hovorí, takže tohto by som sa moc nedržal.
Elektronicka posta (mail) je na urovni klasickeho listu, cize nik ti nedokaze ze si postu naozaj dostal. Cize poslana fa. mailom je ako keby ani poslana nebola. Ak mas ale obchodny vztah s ktorym suhlasis tak samozrejme aj takto poslanu fa. zaplatis.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

jx06 Pozri príspevok
Elektronicka posta (mail) je na urovni klasickeho listu, cize nik ti nedokaze ze si postu naozaj dostal. Cize poslana fa. mailom je ako keby ani poslana nebola. Ak mas ale obchodny vztah s ktorym suhlasis tak samozrejme aj takto poslanu fa. zaplatis.
tiež si myslím,že mail nemôže byť na úrovni doporučeného listu,ktorý je v takýchto situaciach nevyhnutnosťou.Nie každý pravidelne otvara mailovú schránku,alebo jednoducho zabudne heslo a vytvori si novú.
Naposledy upravil lubocko : 16.04.10 at 16:52
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
lubocko Pozri príspevok
tiež si myslím,že mail nemôže byť na úrovni doporučeného listu,ktorý je v takýchto situaciach nevyhnutnosťou.Nie každý pravidelne otvara mailovú schránku,alebo jednoducho zabudne heslo a vytvori si novú.
nemožem s tebou plne suhlasit pokial splna všetky podmienky tak je to to iste ako doporučena pošta, v zakone sa o doporučenej pošte hovori že sa považuje za doručenu aj ked si ju neprevezmeš,ale nie som si isty či tam nieje nejaka špecifikacia.Ale netyka sa to tohto pripadu pretože tu nebola žiadna zmluva ani relevntne potvrdenie totožnosti iba nejake klikanie a vop ktore hrubo znevyhodnuju spotrebitela o elektronickom podpise už ani nehovorim.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

miky64 Pozri príspevok
nemožem s tebou plne suhlasit pokial splna všetky podmienky tak je to to iste ako doporučena pošta, v zakone sa o doporučenej pošte hovori že sa považuje za doručenu aj ked si ju neprevezmeš,ale nie som si isty či tam nieje nejaka špecifikacia.Ale netyka sa to tohto pripadu pretože tu nebola žiadna zmluva ani relevntne potvrdenie totožnosti iba nejake klikanie a vop ktore hrubo znevyhodnuju spotrebitela o elektronickom podpise už ani nehovorim.
súhlasím,že neprevzatie sa rovna úspešnému doručeniu,ale nedaval by som to za roveň el.forme.Neviem ako teraz,ale v minulosti ak občan neprevzal doporučený list bola možnosť doručiť ho policiou.Neviem potom ako hodnotiť SMS.Súčasťou prevzatia je môj podpis(dokazatelný),to mi pri el.forme chýba.Ale nejdem sa hádať je to len môj názor,možno to tak nieje.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

lubocko Pozri príspevok
súhlasím,že neprevzatie sa rovna úspešnému doručeniu,ale nedaval by som to za roveň el.forme.Neviem ako teraz,ale v minulosti ak občan neprevzal doporučený list bola možnosť doručiť ho policiou.Neviem potom ako hodnotiť SMS.Súčasťou prevzatia je môj podpis(dokazatelný),to mi pri el.forme chýba.Ale nejdem sa hádať je to len môj názor,možno to tak nieje.
ide o doporucene zasielky do vlastnych ruk zo statnej spravy, a v niektorych specialnych pripadoch sa povazuju za dorucene aj ked ich adresat nepreberie.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

zase mi poslali na email ten list o tom, co bude, ked nezaplatim a ako siom si mala zabezpecit schranku. ja som im poslala len raz email, hned, ked mi prisla faktura na ine meno, myslim, ze take ani neexistuje, blud ulicu a mesto.
Ja uz nereagujem.-
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1 - začni označovať e-maily od nich ako SPAM (nevyžiadaná pošta) a hotovo.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

http://www.nsoud.cz/rozhod.php?actio...+Tdo+31%2F2010

možno zaujímavý rozsudok, síce ide o najvyšší súd českej republiky, ale aj tak.

v skratke (snáď mi právnici prepáčia, alebo ešte lepšie doplnia), dovolanie bolo úspešné, lebo nebolo dokázané, že z daného PC mohol sťahovať dáta iba jeden jediný užívateľ.
t.j. ke´d majú iba IP adresu PC, ťažko dokázať, kto sa vlastne registroval. A či sa registroval, alebo iba niekto zneužil verejne prístupné údaje.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Konecne mi prisla upomienka, a tak som im napisal:
--------------------------------------------------------------
Dobry den,

upomienku si vytlacte, a potom si s nou mozete rit vytret, k*****i .
--------------------------------------------------------------

A ako odpoved mi prislo nasledovne:
Vážený pán Rehák,

Vašu písomnú reklamáciu sme obdržali.

Našou odpoveďou Vás chceme upozorniť na nasledujúce body:


Naše záznamy poukazujú na dokázateľnosť Vašej registrácie prostredníctvom zadania Vašej e-mailovej adresy. Na túto adresu Vám bol zaslaný aktivačný link potrebný na prístup do našej databázy. Naďalej tvrdíte, že žiadosť o registráciu nebola podaná Vašou osobou.

Na vyjasnenie tejto skutočnosti by sme Vás chceli požiadať aby ste nám zodpovedali nasledujúce otázky:

Boli ste v deň prihlásenia, ktorý nájdete na faktúre na internete? Ktorého poskytovateľa internetu používate?

Má ešte niekto okrem Vás prístup na zadanú e-mailovú schránku?

Vykonali ste potrebné opatrenia na ochranu Vašej emailovej schránky proti neoprávnenému prístupu
inými osobami ( vrátane príslušníkov rodiny ) ? Je prístupové heslo do Vašej emailovej schránky uložené v počítači a automaticky doplnené v prihlasovacom okne? Je Váš počítač používaný treťou osobou?

Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše e-mailové údaje boli použité treťou osobou pri prihlásení sa náš portál?

Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše emailové údaje boli použité treťou osobou, vrátane príslušníkov rodiny pri prihlásení na náš portál?

Ak máte skutočne len vy prístup do Vašej emailovej schránky, je dôležité objasniť, ako je možné, že aktivačný link zaslaný na Vašu emailovú adresu bol spustený?


Dobrovoľné poskytnutie týchto informácií je vo Vašom, tak ako aj v našom záujme, pretože budeme aj naďalej presadzovať požiadavky vyplývajúce zo zmluvy. Súčasne bude podané trestné oznámenie voči osobe, ktorá zneužila Vaše údaje k registrácii na našom portáli a tým nás prostredníctvom Vašich osobných údajov priviedla do omylu a spôsobila nám škodu.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

ono tie reklamacie naozaj nik necita, a na maily odpoveda len automat
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať