Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

Fezoj1964 Pozri príspevok
"VTIPÁLKOVIA" Z PRO CONTENT s.r.o.

Dnes tj. 5.5.2010 mi prišlo zo spoločnosti Pro Content s.r.o. oznámenie:

Vážený pán .....................,

Dňa 31.12.2009 sme na základe zmluvy o postúpení pohľadávok
podľa § 524 - § 530 Občianskeho zákonníka a súvisiacich ustanovení
postúpili našu pohľadávku voči Vám vo výške 60,00 € a tiež budúcu
pohľadávku, ktorá nám vznikne na základe užívania databázy
www.basne-portal.sk na spoločnosť:

South Ocean Investment Corp.
Suite 508, Marina Towers
Newtown Barracks
Belize City, Belize

S postúpenými pohľadávkami prechádzajú na postupníka ich príslušenstvá
a s nimi spojené práva. Žiadame Vás o vykonanie tejto zmeny vo Vašich záznamoch.

Úhradu pohľadávky, resp. zápočet vykonajte novému veriteľovi na nasledujúce bankové spojenie:

Majiteľ účtu: South Ocean Investment Corp.

Číslo účtu: 4380025805 / 3100

IBAN: SK25 3100 0000 0043 8002 5805
BIC/SWIFT: LUBASKBX

Pobočka:

Volksbank Slovensko
Pobočka Zvolen
Námestie SNP 19
960 01 Zvolen
Slovenská republika

V spoločnosti Pro Content s.r.o. pracujú asi duševne chorí ľudia, keď ako píšu, že dňa 31.12.2009 odstúpili pohľadavku inej spoločnosti, ale dňa 13.1.2010 mi zaslali poslednú upomienku tj. 13 dní už po odstúpení pohľadavky inej spoločnosti + dokonca s tým, že pohľadávku môžem uhradiť do 7 pracovných dní, lebo ak nie tak bude vymáhaním pohľadávky poverená tretia osoba bla, bla, bla.... A navyše ešte 20.1. 2010 mám od nich mail, kde sa ma vypytovali ako mám zabezpečený počítač a ďalšie bla, bla, bla...

----- Originálna Správa -----
Od:
Komu:
Poslaná: 13.01.2010
Predmet: Posledná upomienka zaneuhradenú_faktúru_č........
>
> Vážený pán .........................,
>
> pri našej opätovnej kontrole prijatých platieb bolo zistené, že Vaša faktúra
> č. ......... zo dňa 02.11.2009 v sume 60,00 EUR nebola aj napriek
> 1. a 2. upomienke do dnešného dňa uhradená. Týmto Vás bezprostredne
> žiadame o uhradenie pohžadávky s udaním variabilného symbolu na náš
> bankový účet v lehote do 7 pracovných dní .
>
> ------------------------------------------------------------------------------------------
> basne-portal.sk - 12-mesačný prístup - 60,00 EUR
> Uhradené ku dňu splatnosti 0,00 EUR
> Úrok z omeškania 1,00 EUR
> ------------------------------------------------------------------------------------------
> Celkom k úhrade 61,00 EUR
>
>
> Obdobie 20.08.2009 - 20.08.2010 - platba podža VOP rok vopred.
> ------------------------------------------------------------------------------------------
>
> Týmto Vás žiadame o úhradu horeuvedenej pohžadávky najneskôr do
>
> 20.01.2010
>
> prevodom na náš bankový účet. Pri prevode nezabudnite zadať správny
> variabilný symbol ........ aby mohla byť Vaša platba správne
> zaúčtovaná.
>
> Naše bankové spojenie:
>
> č.ú. 4009015266 / 7500
>
> Pri prevode zo zahraničia
>
> Československá obchodná banka a.s.
> IBAN: SK 98 7500 0000 00400901 5266
> SWIFT: CEKOSKBX
>
> Informácie:
> Faktúra, ktorá Vám bola vystavená, sa vzťahuje na zmluvu o poskytnutí
> služby za sprístupnenie online databázy. K využívaniu tejto služby je
> nutná registrácia na našich portáloch, pod udaním Vášho mena, priezviska,
> bydliska a emailovej adresy. Ďalej ste potvrdili, že ste sa so Všeobecnými
> obchodnými a užívatežskými podmienkami, všeobecnými užívatežskými
> informáciami oboznámili, akceptovali ich a na základe tejto akceptácie
> ste dostali prístup na kompletnú databázu. Možnosť odstúpiť od zmluvy v
> zákonnej lehote do dvoch týždňov od uzavretia zmluvy ste nevyužili.
>
>
>
> V prípade, že v lehote do 7 pracovných dní nebude Vaša pohžadávka
> uhradená, bude vymáhaním bez akéhokožvek ďalšieho upozornenia
> poverená právnická kancelária a následne bude začaté exekučné
> konanie voči Vašej osobe. Týmto Vám vzniknú ďalšie náklady.
> Vezmite ďalej na vedomie, že sa nachádzate v omeškaní a v prípade,
> že Vaša pohžadávka nebude uhradená ani v poslednej nami stanovenej
> lehote, bude táto vymáhaná za celé obdobie platnosti tejto zmluvy,
> t.j. za 24 mesiacov.
>
>
> V prípade, že ste zabudli prístupové heslo, môžete kedykožvek požiadať
> o zaslanie nového hesla na našom portáli.
>
> V prípade, že máte otázky k danej faktúre, kontaktujte nás kedykožvek
> na emailovej adrese: support@pro-content.eu.
>
> V prílohe nájdete elektronicky podpísanú upomienku ako originál.
> Na jej otvorenie je nutné mať nainštalovaný Adobe Acrobat Reader.
> Tento si môžete stiahnuť na nasledujúcej adrese http://www.adobe.com/sk/
>
>
> S pozdravom
>
> Pro Content s.r.o.
> Hronského 7
> 951 41 Lužianky
>
> Linka zákazníkom
> +421 (0) 944 442 548 begin_of_the_skype_highlighting**************+421 (0) 944 442 548******end_of_the_skype_highlighting *
> +421 (0) 907 271 668 *
>
> * po-pia 09.00 h - 17.00 h

Tak, buď odstúpili pohľadávku 31.12.2009, alebo nie ?! V Pro Content s.r.o. asi nevedia kde je "sever", alebo nepoznajú kalendár....Alebo sa len sproste snažia vytĺcť peniaze z ľudí za každú cenu ! Ako ešte môžu posielať upomienky po odstúpení pohľadávky inej spoločnosti ? Navyše odvolávajú sa na § 524 - § 530 Občianskeho zákonníka, ale v § 526 Občianského zákonníka sa píše citujem:

"(1) Postúpenie pohľadávky je povinný postupca bez zbytočného odkladu oznámiť dlžníkovi. Dokiaľ postúpenie pohľadávky nie je oznámené dlžníkovi alebo dokiaľ postupník postúpenie pohľadávky dlžníkovi nepreukáže, zbaví sa dlžník záväzku plnením postupcovi."
Od 31.12. 2009 do 5.5.2010 je doba, ktorá určite nie je v súlade s vyššie uvedeným § 526 Občianského zákonníka (bez zbytočného odkladu).

Je to asi tým, že štatutárnym zástupcom spoločnosti Pro Content s.r.o. je bývalý policajt... Chudák, má to akési popletené... - ale on za to nemôže, stačí že vie písať. (Čítať asi nevie, lebo by nerozposielali takéto kraviny).
o tom,že je to učelový mail svedči aj toto citujem:"bude vymáhaním bez akéhokožvek ďalšieho upozornenia
> poverená právnická kancelária a následne bude začaté exekučné
> konanie voči Vašej osobe."-takto to predsa nefunguje.Exekuciu nariadi súd a nie tretí subjekt.Je to zjavne zastrašovanie bez pravnej opory.
0 0
luslavka luslavka

luslavka je offline (nepripojený) luslavka

ahojte,
mňa napadlo, čo tak poslať na nich daňový úrad, veď oni za r. 2009 museli dávať daňové priznanie, platiť nejaké preddavky, asi sa aj registrovať ako platcovia DPH- neviem. Čo získali tým, že postúpenie pohľadávok oznamujú až teraz? Vie- chce niekto urobiť nejaký návrh?
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

luslavka Pozri príspevok
ahojte,
mňa napadlo, čo tak poslať na nich daňový úrad, veď oni za r. 2009 museli dávať daňové priznanie, platiť nejaké preddavky, asi sa aj registrovať ako platcovia DPH- neviem. Čo získali tým, že postúpenie pohľadávok oznamujú až teraz? Vie- chce niekto urobiť nejaký návrh?
Ziskaju s tym to ze sa dalsich par ludi sa vystrasi a zaplati.
Tie s.r.o.-ky s DU zrejme komunikovat vobec nebudu, zodpovedny je konatel a ten je iba biely kon, a majitel firmy nie je zodpovedny za firmu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

uhradená, bude vymáhaním bez akéhokožvek ďalšieho upozornenia
> poverená právnická kancelária a následne bude začaté exekučné
> konanie voči Vašej osobe.
Toto - aspoň sa mi zdá - už napĺňa skutkovú podstatu trestného činu vyhrážania, alebo poškodzovania cudzích práv. Okrem toho tam lieta aj podvod.


§ 221
Podvod



(1) Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním väčšiu škodu.

(3) Odňatím slobody na tri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním značnú škodu,
b) z osobitného motívu, alebo
c) závažnejším spôsobom konania.

(4) Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu,
b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo
c) za krízovej situácie.

§ 226
Neoprávnené obohatenie



(1) Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že neoprávneným zásahom do technického alebo programového vybavenia počítača, automatu alebo iného podobného prístroja alebo technického zariadenia slúžiaceho na automatizované uskutočňovanie predaja tovaru, zmenu alebo výber peňazí alebo na poskytovanie platených výkonov, služieb, informácií či iných plnení dosiahne, že tovar, služby alebo informácie získa bez požadovanej úhrady alebo peniaze získa neoprávnene, a spôsobí tým na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až na tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním väčšiu škodu,
b) z osobitného motívu, alebo
c) závažnejším spôsobom konania.

(3) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním značnú škodu.

(4) Odňatím slobody na sedem rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu,
b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo
c) za krízovej situácie.
§ 360
Nebezpečné vyhrážanie



(1) Kto sa inému vyhráža smrťou, ťažkou ujmou na zdraví alebo inou ťažkou ujmou takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) závažnejším spôsobom konania,
b) na chránenej osobe,
c) preto, aby inému zmaril alebo sťažil uplatnenie jeho základných práv a slobôd,
d) z osobitného motívu, alebo
e) verejne.

Poškodzovanie cudzích práv

§ 375



(1) Kto inému spôsobí vážnu ujmu na právach tým, že

a) uvedie niekoho do omylu alebo
b) využije niečí omyl,
potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) závažnejším spôsobom konania,
b) na chránenej osobe, alebo
c) tak, že sa vydáva za verejného činiteľa.

(3) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a získa ním pre seba alebo pre iného značný prospech.
0 0
Radimeradim Radimeradim

Radimeradim je offline (nepripojený) Radimeradim

Môj názor z tohto všetkého je taký , že asi sa ľady konečne pohli .Toto je prvý krát čo sa tu spomína firma South Ocean Investment Corp. Z toho vyplíva že im dochádza dych a pomaličky sa začnú pakovať aj so zarobenými eurami preč. Dávam tomu pár mesiacov keď začne prvé súdne pojednávanie s poškodenými a po PRO CONTENTTE a WEB CONTENTTE nezostane ani smrad iba smútok ľudí čo sa naľakali a zaplatili a tým prišli o nie zanedbateľnú sumu. Toto celé dopadne podobne ako nebankovky ale na rozdiel od nich súd nebude mať koho odsúdiť .
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Radimeradim Pozri príspevok
Môj názor z tohto všetkého je taký , že asi sa ľady konečne pohli .Toto je prvý krát čo sa tu spomína firma South Ocean Investment Corp. Z toho vyplíva že im dochádza dych a pomaličky sa začnú pakovať aj so zarobenými eurami preč.
zarobene eura su uz davno prec, a ziadne sudne pojednavanie asi ani nebude.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

mňa len zaráža,že čo sa to tu deje v poslednom čase.Len nedavno som ukončil spor s jednou poisťovňou,ktorá radí" uvolniť sa a oddať sa životu"(chceli nás pripraviť o naše úspory vlastne aj nás pripravili)a už som naletel týmto podvodníkom,nehovoriac o roznych zasielkach hol.strojčekov atď.Nemal som rád minulý režim,ale toto by vtedy bolo skratka nemožné.Štat vyvíja všelijaké mechanizmy ako zdaniť a pokutovať občana,ale to,že je tu prijaznivé prostredie pre všelijakých podnikavcov to mu akosi uniká.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Štat vyvíja všelijaké mechanizmy ako zdaniť a pokutovať občana,ale to,že je tu prijaznivé prostredie pre všelijakých podnikavcov to mu akosi uniká.
To vieš, je demokracia, je sloboda podnikania, lenže nie sú určené pravidlá tohto podnikania a ani kontrola toho, ako a kto tu podniká. Štát je tu len v úlohe štatistu a zdierača formou daní, kontrolu nevykonáva (alebo len naoko), tak preto sa tu množia takéto podvodnícke firmy. Justícia je spomalená a vo veľkej miere skorumpovaná (česť výnimkám a poctivým sudcom a právnikom), vymožiteľnosť práva skoro žiadna, štátne kontrolné orgány, ktoré majú chrániť spotrebiteľov a občanov nemajú žiadne právomoci - de facto i de jure sú tu zbytočné.
V tejto republike sa asi čoskoro začne uplatňovať jednoduché právo - ručne stručne!
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

misoft Pozri príspevok
To vieš, je demokracia, je sloboda podnikania, lenže nie sú určené pravidlá tohto podnikania a ani kontrola toho, ako a kto tu podniká. Štát je tu len v úlohe štatistu a zdierača formou daní, kontrolu nevykonáva (alebo len naoko), tak preto sa tu množia takéto podvodnícke firmy. Justícia je spomalená a vo veľkej miere skorumpovaná (česť výnimkám a poctivým sudcom a právnikom), vymožiteľnosť práva skoro žiadna, štátne kontrolné orgány, ktoré majú chrániť spotrebiteľov a občanov nemajú žiadne právomoci - de facto i de jure sú tu zbytočné.
V tejto republike sa asi čoskoro začne uplatňovať jednoduché právo - ručne stručne!
plne s Tebou súhlasím,ale potom mi je na ho...o taky štát,kde som dobrý len na to,aby som financoval žabomyšie vojny politikov.Nechcem to tu už rozvíjať,ale už ma to v tomto štáte začína riadne štvať a chápem ľudi,ktorí sa po skúsenostiach vonku sem už nechcú vrátiť.
Naposledy upravil lubocko : 08.05.10 at 17:05
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

lubocko Pozri príspevok
plne s Tebou súhlasím,ale potom mi je na ho...o taky štát,kde som dobrý len na to,aby som financoval žabomyšie vojny politikov.Nechcem to tu už rozvíjať,ale už ma to v tomto štáte začína riadne štvať a chápem ľudi,ktorí sa po skúsenostiach vonku sem už nechcú vrátiť.
neprisli tieto podvody prave z vonku odkial sa ti ludia nechcu vratit? .
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

jx06 Pozri príspevok
neprisli tieto podvody prave z vonku odkial sa ti ludia nechcu vratit? .
možno áno to ťažko povedať.Keď sme prišli po revolucii do Viedne a ogabal nás tam nejaký obchodník,vždy sa z neho vykľul krajan(Maďar,Poliak,Slovak)nestretol som sa s Rakúskym obchodníkom-podvodníkom.Boli sme dôverčiví z minulého režimu a tak sme ľahko naleteli.Títo naši weboví podnikavci vraj niečo skúšali aj v Nemecku,ale tam nepochodili.Vieš možno nejde o to kde majú tie podvody korene,ale o to ,že ako pred nimi štát chráni svojích občanov
Naposledy upravil lubocko : 09.05.10 at 23:12
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Reportáž Markíza 9.5.2010

Faktúry budú vymáhať z Belize

0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

lubocko Pozri príspevok
Títo naši weboví podnikavci vraj niečo skúšali aj v Nemecku,ale tam nepochodili.Vieš možno nejde o to kde majú tie podvody korene,ale o to ,že ako pred nimi štát chráni svojích občanov
Ale pochodili, takisto ako u nas aj tam im spusta ludi tie faktury zaplatila.
A ako by si si predstavoval ochranu statu pre takymto podvodom?
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Nezľaknite sa postúpenia pohľadávky - 5.3.2010


Ak patríte medzi poškodených, ktorí vstúpili do údajného zmluvného vzťahu s firmou Pro Content s.r.o. alebo Web Content s.r.o. a dostali ste list vo veci postúpenia vašich údajných pohľadávok tajuplnej firme South Ocean Investment Corp., neľakajte sa. Aj takáto exoticky znejúca firma sa pri vymáhaní pohľadávok musí riadiť slovenskou legislatívou a disponovať najprv platobným rozkazom vydaným slovenským súdom. A to si vyžaduje zákonný postup.

Podľa ustanovenia § 251 Občianskeho súdneho poriadku, ak si povinný dobrovoľne nesplní svoju povinnosť, ktorá mu bola uložená vykonateľným rozhodnutím, môže oprávnený subjekt podať návrh na vykonanie exekúcie podľa zákona č. 233/1995 Z. z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti (Exekučný poriadok) v znení neskorších predpisov, za účelom dodatočného splnenia tejto povinnosti.

Exekučné konanie sa začína na návrh dňom, v ktorom bol exekútorovi doručený návrh na vykonanie exekúcie. Exekútor však môže začať vykonávať exekúciu až udelením poverenia súdu na jej vykonanie formou platobného rozkazu.
Platobný rozkaz
V prípade uplatnenia žaloby na zaplatenie finančnej čiastky, a to v akejkoľvek výške, podáva navrhovateľ žalobu na súd a žiada v zjednodušenom konaní vydať platobný rozkaz.
Na vydanie platobného rozkazu je potrebné uhradiť súdny poplatok 6% z hodnoty sporu, minimálne 16,50 €. V žalobe je potrebné popísať skutočnosti, ktorých sa žalobca domáha a dôvod vydanie platobného rozkazu. Ak súd uzná dôkazy, ktoré sú k žalobe predložené, za dôveryhodné a dostatočné, vydá v skrátenom konaní platobný rozkaz. Platobný rozkaz je následne súdom doručený odporcovi, ktorý má lehotu 15 dní, aby si proti nemu podal odpor a uviedol skutočnosti, ktoré on považuje za dôležité, a kvôli ktorým žalobu neuznáva. Je však povinný, rovnako ako žalobca pri podaní žaloby, svoje tvrdenia podporiť dôkazmi. Ak si odporca odpor nepodá alebo ho podá oneskorene po 15 dňoch od doručenia, má platobný rozkaz účinky právoplatného rozsudku a môže slúžiť ako podklad (exekučný titul) na vykonanie exekúcie.

Exekúciu možno vykonať len na návrh oprávneného alebo na návrh toho, kto preukáže, že naňho prešlo právo z rozhodnutia.

Zdroj: http://www.ombudspot.sk/aktuality.php#42
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

jx06 Pozri príspevok
Ale pochodili, takisto ako u nas aj tam im spusta ludi tie faktury zaplatila.
A ako by si si predstavoval ochranu statu pre takymto podvodom?
pochodili-nepochodili už tam niesu.Keď pozeráš relácie k tomuto prípadu všetci do jedného sucho tvrdia ,že ide o zjavný podvod.Legislatíva štátu nieje ešte dostatočne vypracovaná tak,aby slúžila ochrane spotrebiteľa česť výnimkam(oslobodenie od sud.poplatkov v spotr.sporoch,mimovládne združenia na ochranu spotrebiteľa atď)okrem iného tu všetko trvá nekonečne dlho chýba tu prevencia páky musia vytvoriť zákonodarcovia je to ich job a preto sú tam,dnes už vedia identifikovať pyramidové sporenia,tak prečo nie toto.Ešte by ma zaujimalo čo je za tým,že spoločnosť previedla svoje pohľadavky na tu exotickú firmu.
Naposledy upravil lubocko : 10.05.10 at 20:44
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak mne, vlastne tomu neexistujucemu cloveku v neexistujucom meste a ulici prisla na moj email druha upomienka, no v nej sa pise, ze ked sa neuhradi postupi sa to inej firme, ale nie je tam napisany nazov, ani sidlo tej firmy, len ze zacnu exekuciu.

Mna by ale zaujimalo, ze ked niekto ma doma napr.14-15 rocne dieta, ktore sa moze len tak registrovat, tak potom to budu vymahat od neho,ci rodiciov?
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

alaya1 Pozri príspevok
Tak mne, vlastne tomu neexistujucemu cloveku v neexistujucom meste a ulici prisla na moj email druha upomienka, no v nej sa pise, ze ked sa neuhradi postupi sa to inej firme, ale nie je tam napisany nazov, ani sidlo tej firmy, len ze zacnu exekuciu.

Mna by ale zaujimalo, ze ked niekto ma doma napr.14-15 rocne dieta, ktore sa moze len tak registrovat, tak potom to budu vymahat od neho,ci rodiciov?
može byť,že maš počitač pripojený na router nezabezpečený a v tom prípade môže byť ,že sa pripoji každý, kto zachytí signál(opravte ma ak sa mýlim).Ohľadom exekucie je to len strašenie musel by o tom rozhodnúť súd a nie nejaka bezmenna firma.Skúšaju,či niekto ešte "pustí perie"Drzosť týchto podnikavcov nepozná hraníc
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lubocko Pozri príspevok
može byť,že maš počitač pripojený na router nezabezpečený a v tom prípade môže byť ,že sa pripoji každý, kto zachytí signál(opravte ma ak sa mýlim).Ohľadom exekucie je to len strašenie musel by o tom rozhodnúť súd a nie nejaka bezmenna firma.Skúšaju,či niekto ešte "pustí perie"Drzosť týchto podnikavcov nepozná hraníc
No router mame, ci jezabezpeceny, to neviem, nejaky kod pri prohlasovani sme si vsetci zadavali.
No ja len polemizujem, ked by sa tam prihlasilo decko,napisalo bludy, ved ono nezodpoveda este v pravnych veciach, nie?
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

alaya1 Pozri príspevok
No router mame, ci jezabezpeceny, to neviem, nejaky kod pri prohlasovani sme si vsetci zadavali.
No ja len polemizujem, ked by sa tam prihlasilo decko,napisalo bludy, ved ono nezodpoveda este v pravnych veciach, nie?
jasne že dieťa nemôžu súdiť,ja len som chcel povedať,že cez router to mohol urobiť barz kto nemuselo to byť dieťa nehovoriac o absencii el.podpisu.U solidných poskytovateľov to funguje tak,že najprv zaplatíš(internet banking,sms)a potom dostaneš aktivačný kod.V tomto prípade išlo zjavne o uvedenie do omylu.Napr.čo urobia v prípade ak tam niekto zámerne udal neprave meno a adresu,to by museli žalovať celú rodinu asi
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lubocko Pozri príspevok
jasne že dieťa nemôžu súdiť,ja len som chcel povedať,že cez router to mohol urobiť barz kto nemuselo to byť dieťa nehovoriac o absencii el.podpisu.U solidných poskytovateľov to funguje tak,že najprv zaplatíš(internet banking,sms)a potom dostaneš aktivačný kod.V tomto prípade išlo zjavne o uvedenie do omylu.Napr.čo urobia v prípade ak tam niekto zámerne udal neprave meno a adresu,to by museli žalovať celú rodinu asi
No na mojej fakture je meno, ulica a mesto len zhluk nahodnych pismen, ktore nedavaju vyznam, keby sa tym fakturam venovali ludia, ani by taku hlupost nemohli poslat. maju to asi automaticky posielane.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať