Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

alaya1 Pozri príspevok
No na mojej fakture je meno, ulica a mesto len zhluk nahodnych pismen, ktore nedavaju vyznam, keby sa tym fakturam venovali ludia, ani by taku hlupost nemohli poslat. maju to asi automaticky posielane.
Vsetko to robi automat, aj ked im napisete na support odpoveda len automat,
v tej firme nepracuju ziadny ludia
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Nezľaknite sa postúpenia pohľadávky
18.5.2010
Ak patríte medzi poškodených, ktorí vstúpili do údajného zmluvného vzťahu s firmou Pro Content s.r.o. alebo Web Content s.r.o. a dostali ste list vo veci postúpenia vašich údajných pohľadávok tajuplnej firme South Ocean Investment Corp., neľakajte sa. Aj takáto exoticky znejúca firma sa pri vymáhaní pohľadávok musí riadiť slovenskou legislatívou a disponovať najprv platobným rozkazom vydaným slovenským súdom. A to si vyžaduje zákonný postup.
Upomienky, ktoré firmy rozposielajú spotrebiteľom, ktorí sa údajne registrovali na ich stránkach, považuje právna zástupkyňa mimosúdneho spotrebiteľského centra OMBUDSPOT ZNOPS za právne irelevantné. Najlepším riešením, kým o celej veci nerozhodne súd, je upomienky a výzvy zo strany Pro Content a Web Content jednoducho ignorovať. Práve súd rozhodne, či vôbec k vzniku zmluvného vzťahu a uzavretiu právoplatnej zmluvy došlo. Ak faktúru zaplatíte alebo údajnú dlžnú sumu začnete splácať postupne, podľa dohodnutého splátkového kalendára, akceptujete tým tento údajný zmluvný vzťah.

Mimosúdne spotrebiteľské centrum OMBUDSPOT v súčasnosti finalizuje prípravu žaloby, ktorou chceme obhájiť poškodené práva spotrebiteľov. Vo fáze prípravy nechceme podceniť ani jeden z faktorov, ktoré by mohli ovplyvniť jej kvalitu. Jedným z nich je aj množstvo relevantných príloh, svedectiev a dôkazov. Preto spotrebiteľov prosíme o trpezlivosť, aby sme kvôli časovému tlaku neohrozili úspech súdneho procesu. Priebežne prijímame plnomocenstvá od spotrebiteľov, ktorí sa o iniciatíve združenia podať žalobu na súd dozvedajú postupne. Záujem o naše zastupovanie prejavilo zatiaľ vyše 1300 osôb.
Ďakujeme za pochopenie a dôveru, budeme vás priebežne informovať.

Zdroj:http://www.ombudspot.sk/
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja mam ten problem, ze tie upomienky nechodia na moje meno, ani adresu, mesto, len na moj email. tak ako sa mozem pridat k zalobe? Asi nie.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Adresu odosielateľa označiť v SPAMovom filtri, aby to hádzalo do SPAMového koša. Potom len kôš vyprázdniť a basta.
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

Vážený pán XXXXXXXXX,



Na zodpovedanie Vašich otázok Vás chceme upozorniť na nasledovné.

Dňa 11.10.2009 11:21:52 ste uzavreli so spoločnosťou Pro Content s.r.o.
zmluvu o poskytnutí prístupu do online databázy na dobu dvoch rokov.

Dňa 31.12.2009 firma Pro Content s.r.o., so sídlom Hronského 7, 95141 Lužianky,
IČO: 44 840 705 postúpila Vašu nezaplatenú pohľadávku ako aj budúcu pohľadávku,
ktorá vznikne na základe užívania online databázy našej spoločnosti, ktorá sa od roku 2008
špecializuje vymáhaním nezaplatených pohľadávok v spolupráci s renomovanými advokátskymi
kanceláriami po celej Európe.

Naše záznamy, ktoré nám boli postúpené, dokladujú prihlásenie prostredníctvom
Vašej emailovej adresy. Pri prihlásení ste potvrdili, že ste sa so Všeobecnými
obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami
oboznámili, akceptovali ich a na základe tejto akceptácie ste získali prístup na kompletnú
databázu. Medzi Vami a spoločnosťou Pro Content s.r.o. vznikla právoplatná zmluva,
uzatvorená podľa právnych predpisov platných na území Slovenskej republiky.

Chceme Vás ďalej upozorniť, že sa s platbou faktúry za prvý rok prístupu do databázy
naďalej nachádzate v omeškaní.

Úhradu nezaplatenej faktúry môžete vykonať na nasledujúce bankové spojenie:

Produkt: basne-portal.sk
Suma: 60,00 EUR
Úrok z omeškania: 1,20 EUR
Spolu: 61,20 EUR

v.s.: xxxxxxxx


Majiteľ účtu: South Ocean Investment Corp.

Číslo účtu: 4380025805 / 3100

IBAN: SK25 3100 0000 0043 8002 5805
BIC/SWIFT: LUBASKBX

Pobočka:

Volksbank Slovensko
Pobočka Zvolen
Námestie SNP 19
960 01 Zvolen
Slovenská republika


Faktúru je možné uhradiť prevodom alebo priamym vkladom
na náš bankový účet v ktorejkoľvek pobočke Volksbank a.s.,Slovensko.
Pre úspešné priradenie platby nezabudnite udať správny variabilný symbol.

S pozdravom,

South Ocean Investment Corp.
Suite 508, Marina Towers
Newtown Barracks
Belize City, Belize



Je to stále viac a viac zaujimavé. Presne o tomto som hovoril v jednom z mojich posledných príspevkov, že je okolo firmy podozrivo dlho ticho. Neverím, že sa táto kauza skončila. Nikto si s nimy neporadil, SOI, p. Ant***, Polícia, Ombutspot, a pritom si spominam na tie vyjadrenia, aký to je podvod a ako sa rýchlo bude konať v tejto veci. Naďalej ostávam v tejto kauze skeptický, a stále viac a viac mám pocit, že podvedený občan bude ťahať za kratší koniec. Prišlo niekomu už niečo od právnickej kancelárie? Bude to ich ďalší krok? No necháme sa prekvapiť.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Momentálne okrem iných aj Volksbank Slovensko je im v tejto ich veci úspešne nápomocná Takže netvrdil by som, že sa nič nedeje, možno skôr naopak - každý, kto vidí šancu vyťažiť z toho niečo, tak sa k nim pridá (veď poplatky z tohto účtu nebudú na zahodenie)
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

jusike Pozri príspevok
Momentálne okrem iných aj Volksbank Slovensko je im v tejto ich veci úspešne nápomocná Takže netvrdil by som, že sa nič nedeje, možno skôr naopak - každý, kto vidí šancu vyťažiť z toho niečo, tak sa k nim pridá (veď poplatky z tohto účtu nebudú na zahodenie)
Takže i čítanie básní nie je lacná záležitosť, majú to riadne prešpekulované.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

j.benz Pozri príspevok
Medzi Vami a spoločnosťou Pro Content s.r.o. vznikla právoplatná zmluva, uzatvorená podľa právnych predpisov platných na území Slovenskej republiky.
To su ale srandisti , aku zmluvu to spominaju?. Neviem o tom ze by niekto z poskodenych podpisal nejaku zmluvu.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

j.benz Pozri príspevok
Vážený pán XXXXXXXXX,


Dňa 31.12.2009 firma Pro Content s.r.o., so sídlom Hronského 7, 95141 Lužianky,
IČO: 44 840 705 postúpila Vašu nezaplatenú pohľadávku ako aj budúcu pohľadávku,
ktorá vznikne na základe užívania online databázy našej spoločnosti, ktorá sa od roku 2008
By ma celkom zaujímalo, na základe akého právneho predpisu možno postúpiť budúcu pohľadávku

A čo keď napríklad daná osoba (ktorá vlastne ani nie je úplne tak istá) zomrie?

Fakt to bude renomovaná advokátska kancelária ....
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

tiež som dostal tento panflet,kde sa mi vyhražajú srandisti,že majú moju IP adresu.Podotýkam,že je to firemný počítač,ku ktorému ma prístup niekoľko mojích zamestnancov.Tak neviem chcú zažalovať celý personal?Bežný postup serioznych poskytovateľov je taký,že najprv zaplatíš a potom ti pošlu aktivačný kod.Nehovoriac o tom,že ponukajú bezplatný bezcenný softver,ktorý zjavne nieje ich majetkom.Myslím,že stále platí,že zmluva musí obsahovať podpis obidvoch strán(aj elektronický)ako prejav súhlasu s podmienkami zmluvy.Takto by nemohol fungovať ani napr internetbanking ak by k transakcii nebol potrebný el.podpis.Prejavom súhlasu s podmienkami dohody nemôže byť moja registrácia na ich stránke.Registraciu si bežne vyžaduje veľa iných stránok,bez trvania na zmluvnom vzťahu.Práve toto týto podvodnici zneužili dúfajúc,že registráciu klient vezme ako bežnú rutinu.Myslím,že sa na to vzťahuje aj zákon o uvedení klienta do omylu.Bombardovaním klienta vyhražkami s vedomím(asi to už vyskúšali),že kým sa organy činné rozhybu tak sa preskupi celý manšaft,chcú dosiahnúť,aby dostali čím viac peňazí na konto.Podľa mňa ak niekto zaplatí ,len podpori tento druh podnikania a ani v prípade súdnej výhry svoje peniaze viac neuvidí.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

jusike Pozri príspevok
Momentálne okrem iných aj Volksbank Slovensko je im v tejto ich veci úspešne nápomocná Takže netvrdil by som, že sa nič nedeje, možno skôr naopak - každý, kto vidí šancu vyťažiť z toho niečo, tak sa k nim pridá (veď poplatky z tohto účtu nebudú na zahodenie)
nemyslím,že im je volksbank napomocná,oni neskúmajú či je klient seriozny,alebo nie ,technicky by to bolo náročné.Na príkaz súdu môžu klientovi blokovať peniaze.Mňa štve akurát system,že je bezzuby,ako v pripade pyramidových firiem.Celý čas o nich vedeli,ale konali až keď bolo neskoro.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Banke je jedno, kto si tam založí účet. Môže to byť hoci aj mafián, podvodník atď. Ich jedinou povinnosťou voči štátu je odvádzať dane z úrokov a hlásiť podozrivé peňažné transakcie nad určitý finančný limit (myslím, že je to 15.000€). Ostatné ich už nezaujíma (maximálne poplatky za vedenie účtu).
Takto si teda aj tá podvodnícka firmička, prípadne podstupiteľ pohľadávky môže založiť účet a pekne hrabať od naľakaných ľudí.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Mýlite sa - banka má právo zrušiť účet. Neviem o tom, že by akákoľvek banka musela za každú cenu viesť niekomu účet. Takže je jasné, že vedením účtu so všetkým len ticho súhlasia
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

A máme tu klon www.download-portal.sk, stránku
www.stahujme.sk kuknite
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no, majiteľ domény je stále ten istý http://www.zoznamdomen.sk/vlastnik_domen/REKL-0026/1

Do obchodných podmienok pridali okrem iného zákaz zbverejňovania mailov, korešpodencie.
A firma, ktorá je údajne za tým je až na seychelských ostrovoch.

no ale stále by s vymáhaním musela ísť až na súd - aby mohol prísť exekútor, najskôr treba platobný rozkaz. A to by za každý jeden návrh museli zaplatiť cca 16€. A či by vyhrali na súde, nie je tak isté. Stále je problém povedať, kto sa vlastne za daným IP skrýva

mmch, tuším gimp je zadarmo - tak ak sa zase niekto nachytá na sľúbenú výhru, čo na to povedať.

Nemohli by ste niekto urobiť napriklad na FB varujúcu skupinu - kde sa nebude nikto na nič sťažovať, iba pôjde o upozornenie, nedajte sa im nachytať ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mrkol som sa na niektoré ich "stránky", podvodníci "ponúkajú" produkty, ktoré sú voľne dostupne na originálnych stránkach (napr. vlc.sk ponúka VideoLAN Player, ktorý na http://www.videolan.org/vlc/ je voľne dostupný). Už by im konečne naša slávna justícia a polícia mala klepnúť po klepetách.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

sú to babráci - ešte neexistovala firma a už chceli love v 12/2009 :-))
http://vladovalent.blog.sme.sk/c/212...em-zmluvu.html
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

PREČÍTAJTE SI A UPOZORNITE ĎALŠÍCH !!!
Najnovšie informácie od pána Antoňaka
zdroj:http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...#axzz0pU5C22Fy
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Fezoj1964 Pozri príspevok
PREČÍTAJTE SI A UPOZORNITE ĎALŠÍCH !!!
Najnovšie informácie od pána Antoňaka
zdroj:http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...#axzz0pU5C22Fy

Nemôžete niekto vytvoriť skupinu na FB a upozorňovať, upozorňovať, upozorňovať? Lebo inak sa nedá.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Vyzera to tak ze poniektory ludia zaplatili takze rozbiehaju aj dalsie stranky .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať