Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Navrhujem jeden postup. Možno aj založiť skupinu na facebooku ... aby bolo ľudí viac ako tu na Porade.

Podľa typu prehliadača nahlásiť stránku ako Phishing. Ak to spraví jeden, dvaja ľudia, nič sa nestane, ak stránku nahlási ako Phishing 100, 1000 ľudí... prehliadače stránku zablokujú (aspoň tak by to malo byť)

Opera: "alt + Enter" + "Nahlásiť stránku" + rozumný text do zdôvodnenia (napr. skryté registračné poplatky, alebo nasledovný link http://www.zive.sk/vysledky-hledania...kauza&sp=60eur aby vedeli, čo sú to zač. Myslím, že odvolanie na Web je dôležitý, aby celá akcia nevyzerala ako úmyselné poškodenie dobrého mena (aj keď neviem, či stránka ako neživá vec môže mať dobré meno)

FireFox: Pomocník / Upozorniť na podvodnú stránku

ostatné prehliadače neviem...
Naposledy upravil Charon : 05.06.10 at 18:14
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Charon, prepáč, že som klikol "Zábavné", ale v okamihu, keď som chcel kliknúť "Užitočné", tak potvora stránka sa posunula tam, kde nemala.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Charon Pozri príspevok
Navrhujem jeden postup. Možno aj založiť skupinu na facebooku ... aby bolo ľudí viac ako tu na Porade.

Podľa typu prehliadača nahlásiť stránku ako Phishing. Ak to spraví jeden, dvaja ľudia, nič sa nestane, ak stránku nahlási ako Phishing 100, 1000 ľudí... prehliadače stránku zablokujú (aspoň tak by to malo byť)

Opera: "alt + Enter" + "Nahlásiť stránku" + rozumný text do zdôvodnenia (napr. skryté registračné poplatky, alebo nasledovný link http://www.zive.sk/vysledky-hledania...kauza&sp=60eur aby vedeli, čo sú to zač. Myslím, že odvolanie na Web je dôležitý, aby celá akcia nevyzerala ako úmyselné poškodenie dobrého mena (aj keď neviem, či stránka ako neživá vec môže mať dobré meno)

FireFox: Pomocník / Upozorniť na podvodnú stránku

ostatné prehliadače neviem...
Inak, firma zase masívne inzeruje cez etarget. Okrem vyklikávania by bolo možno vhodné napísať aj na etarget (ja som už písala, ale zjavne nestačí)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Poslal som hlásenie o podvodnej stránke ***.stahujme.sk
Ujo Gúgl mi poďakoval. Poraďáci, urobte to všetci, je nás tu dosť.
0 0
PanStres PanStres

PanStres je offline (nepripojený) PanStres

Hech. Ja som sa taktiež zaregistroval na ich portál ale nie na básne ale na download niečo. Prišli mi 2 alebo 3 papiere ktoré som hneď spálil na e-mail som im napísal že keď nieje môj podpis na papieri tak si stou ich "zmluvou" môžu vytrieť (vy viete čo) . A tým to pre mňa skončilo. Už len čakám kým príde ten Pán osobne ku mne alebo niekto z nich a potom Vám napíšem že ho držím v pivnici a potom bude mať peklo na zemi . A ešte môže byť jedna osoba tá ktorá tú firmu schválil aj tá ktorá je aj jej spoluvlastníkom ? Lebo podla mien to takto majú.
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Žaloba na súde

Dňa 8.júna 2010 mimosúdne spotrebiteľské centrum OMBUDSPOT, profesionálna
zložka Združenia na ochranu práv spotrebiteľov v Poprade, podalo žalobu v
občiansko-právnom konaní na spoločnosť Pro Content s.r.o., ktorá začiatkom
novembra 2009 rozoslala svojim klientom faktúry za prístup k inak voľne
šíriteľným básniam a počítačovým programom. "Príprava žaloby bola náročná a
trvala dlhšie než sme predpokladali, no nechceli sme ju podceniť. Dnes sme
žalobu podali na okresnom súde v Poprade v troch rovnopisoch," uviedla Mgr.
Helena Mezenská, predsedníčka ZNOPS.

"Na Pro Content s.r.o. a jej dcérsku spoločnosť Web Content s.r.o. už bolo
podaných niekoľko trestných oznámení na Prokuratúre v Banskej Bystrici a
Nitre. Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej
Bystrici začal voči spoločnosti Pro Content s.r.o. trestné stíhanie ešte v
decembri 2009. Vyšetrovanie naďalej pokračuje," uviedol Miroslav Antoňák,
zástupca poškodených spotrebiteľov.

Ako ďalej uviedol, na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Nitre
evidujú viac ako päťdesiat podaní trestných oznámení na spoločnosť Web
Content. Hromadné trestné oznámenie na uvedenú spoločnosť je v konaní.
Celkovo k dnešnému dňu eviduje takmer 4 400 poškodených spotrebiteľov.

M. Antoňák sa v záujme urýchlenia riešenia celej kauzy stretol aj so Zitou
Pleštinskou, bývalou poslankyňou Europského parlamentu (EP), ktorá bola
členkou výboru EP pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa. Na základe
svojich skúseností v Európskom parlamente Z. Pleštinská na margo tzv.
60-eurovej kauzy uviedla: "Za môjho pôsobenia Výbor pre vnútorny trh a
ochranu spotrebiteľa EP prijal správu súčasnej českej poslankyne EP Zuzany
Roithovej o dôvere spotrebiteľa v digitálnom prostredí. Stala sa jeho
prioritou. Pozmeňovacími návrhmi v tejto správe som vyslala signál Európskej
komisii vypracovať jasné pravidlá v tejto oblasti. Spoločnosť Pro Content
svojim konaním uviedla spotrebiteľov do omylu. Neinformovala ich o
spoplatnení ponúkaných služieb, a v tom vidím jasné a úmyselné porušenie
práv slovenských i českých spotrebiteľov. Uvedenú problematiku som
prediskutovala so Zuzanou Roithovou, ktorá celú záležitosť bude riešiť aj na
pôde EP."

Aj táto kauza ukázala, že internetové prostredie stále nie je pre
spotrebiteľov bezpečné. Práve táto kauza môže byť precedensom, ktorý spustí
lavínu legislatívnych procesov, a vyšle signál nepoctivým podnikateľom, že
aj v éterickom prostredí, akým internet je, platia určité pravidlá.


Mgr. Petra ČAKOVSKÁ

asistent pre publicitu a seminárne aktivity

OMBUDSPOT

Združenie na ochranu práv spotrebiteľov

Nábrežie Jána Pavla II. 439/16, 058 01 Poprad

tel.: +421 914 333 863

www.ombudspot.sk
0 0
PanStres PanStres

PanStres je offline (nepripojený) PanStres

Skúšal to z Vás niekto prepočítať sú tam neuveriteľné čísla no napr.
Poškodený je viac ako 4400 ľudí a každý musí (podľa nich samozrejme) zaplatiť 60€. 4400 x 60 = 264000€ prepočte 7.920.000 SK
Ale určite im každý nezaplatil ale čo takto napr. polovica to by bolo aj tak slušných 132000€ čo činí 3.960.000 SK ale ani polovica to nezaplatila.
Tak reálnych 25% 66000€ bez 20.000 je to 2.0000.000 korún. Povedzte či ste sa Vy niekedy tak rýchlo (1rok) dostali ku 66000€ ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

1 bankomat + 1 pevné oceľové lano + 1 silné terénne auto, trochu stresu, trochu odvahy.
0 0
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

preco je text zaloby utajeny?
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Reportáž Markíza 10.6.2010



0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dnes v správach oznámili, že sa opäť objavila stránka, ktorá za voľne dostupné výsledky pýta 39,95€. A opäť je to stránka, ktorá nie je na Slovensku, ale na Seychelach. Viac http://video.markiza.sk/archiv-tv-ma...e-noviny/43566
stránka http://www.ms-2010.sk/ (NEREGISTRUJTE SA!!!!!!) - tu sú ich tzv. VOP (Všeobecné Obchodné Podmienky):
http://www.ms-2010.sk/vop.html

nivarto ma predbehol, stránka Porady blbne!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nahlásil som ju ako podvodnú stránku. Urobte to aj Vy, poraďáci, nech je nás viacej.
0 0
ajva ajva

ajva je offline (nepripojený) ajva

Dobré ráno, včera som to pozerala v spravách a tak som zistila, že 8.júna som sa tam prihlásila. Samozrejme, je to moja chyba, neprečítala som si VOP. Len som chcela vedieť, kedy naši hrajú, no a keď google hodil túto stránku ako prvú, ani som nerozmýšľala. Áno, je to mojou chybou, a myslím, že poučenie dosť veľké. Ako môžem nahlásiť, že je to podvodná stránka? Ďakujem.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Charon Pozri príspevok
Navrhujem jeden postup. Možno aj založiť skupinu na facebooku ... aby bolo ľudí viac ako tu na Porade.

Podľa typu prehliadača nahlásiť stránku ako Phishing. Ak to spraví jeden, dvaja ľudia, nič sa nestane, ak stránku nahlási ako Phishing 100, 1000 ľudí... prehliadače stránku zablokujú (aspoň tak by to malo byť)

Opera: "alt + Enter" + "Nahlásiť stránku" + rozumný text do zdôvodnenia (napr. skryté registračné poplatky, alebo nasledovný link http://www.zive.sk/vysledky-hledania...kauza&sp=60eur aby vedeli, čo sú to zač. Myslím, že odvolanie na Web je dôležitý, aby celá akcia nevyzerala ako úmyselné poškodenie dobrého mena (aj keď neviem, či stránka ako neživá vec môže mať dobré meno)

FireFox: Pomocník / Upozorniť na podvodnú stránku

ostatné prehliadače neviem...
ajva Pozri príspevok
Dobré ráno, včera som to pozerala v spravách a tak som zistila, že 8.júna som sa tam prihlásila. Samozrejme, je to moja chyba, neprečítala som si VOP. Len som chcela vedieť, kedy naši hrajú, no a keď google hodil túto stránku ako prvú, ani som nerozmýšľala. Áno, je to mojou chybou, a myslím, že poučenie dosť veľké. Ako môžem nahlásiť, že je to podvodná stránka? Ďakujem.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Vyjadrenie Slovenskej obchodnej inšpekcie:
http://www.soi.sk/sk/Poradna/Rady-sp...10-sk.soi?ind=
vyzerá to tak, že firma má už VOP dobre ošetrené.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Najviac ma štve, že kde aký "grázlik" zarába na tom, že predáva zo siete voľne dostupné údaje a produkty. Na toto by sa mala zamerať SOI.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

srska Pozri príspevok
Vyjadrenie Slovenskej obchodnej inšpekcie:
http://www.soi.sk/sk/Poradna/Rady-sp...10-sk.soi?ind=
vyzerá to tak, že firma má už VOP dobre ošetrené.
Na VOP vobec nezalezi, podstatne je ze "odkliknutim cez internet" nie je mozne takouto formou uzavret pravoplatnu zmluvu. Cize tvrdenie SOI: "súhlasom pristupujete k užívateľskej zmluve so spoločnosťou ONLINE INVESTMENT GROUP Ltd." je zavadzajuce.
0 0
zamestnankyna zamestnankyna

zamestnankyna je offline (nepripojený) zamestnankyna

Nie je trochu divné, registrovať sa len kvôli zisteniu, že kedy hráme zápas? Veď to je skoro na každej 2. stránke. Napr tu.
Naposledy upravil zamestnankyna : 15.06.10 at 12:29
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

zamestnankyna Pozri príspevok
Nie je trohu divné, registrovať sa len kvôli zisteniu, že kedy hráme zápas? Veď to je skoro na každej 2. stránke. Napr tu.
Na tej stránke je to tak prešpekulovane urobené a zavádzajúce, že sa ľudia zaregistrujú preto, lebo si myslia, že môžu vyhrať televízor.
To udrie do očí ako prvé. Iba málohoho napadne preklikávať ďalej a čítať siahodlhý text, ktorý kdesi v strede píše o tom, že prihlásenie je spoplatnené.

ľudia sú skrátka nepoučiteľný!

Hned ako niekto od Vás pýta osobné údaje a adresu, tak spozornite a nedajte sa nachytať.
To je jediná rada, riešiť potom problémy je vždy horšie. Ved podobných prípadov v rôznych obdobách sa už riešili stovky- v TV, na nete a pod.
Ale pokiaľ sa nájdu ľudia , čo stále veria, že im niekto niečo dá zdarma, alebo podozrivo lacno, tak vždy tu budú aj podvodníci, ktorí to využijú...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať