Zavrieť

Porady

zrušenie pracovného miesta

Poprosila by som o názory na nasledovný prípad. Mám pracovné miesto X, z ktorého mi odišla zamestnakyňa X na materskú dovolenku ( už je na rodičovskej). Na dobu určitú ( pokiaľ je na materskej) som zobrala zamestnakyňu Y( ktorá je už dôchodkyňa)do PP. Teraz toto miesto potrebujem zrušiť k 31.12.2009. So zamestnakyňou Y by som chcela rozviazať PP dohodou k 31.12.2009, s tým že nárok na odchodné už nemá, lebo dostala z predchádzajúceho zamestnania a odstupné podľa môjho názoru by mala dostať zamestnakyňa X, po uplynutí rod. dovolenky. Je to takto správne? Ako postupovoť a aké dátumy použiť vo výpovediach.Organizačné zmeny nastanú k 01.01.2009 a ona by nastúpila možno až v roku 2011.
Vopred dakujem za názory.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

erika.ep Pozri príspevok
ak nastúpi na 1 deň, napr. 31.12.2009 - za ten deň jej musím dať plat, však?
Myslím, že sa to dá spraviť aj bez toho, aby si platila mzdu. Dohodnete nástup na 1.1.2010, 31.12. ukončí RD. Zároveň dohodnete ukončenie PP dohodou k 31.12.2009, takže 1.1.2010 nemusí pracovať.

Tým, že ona nahlási nástup k 1.1.2010 budeš môcť tej Y ukončiť PP dohodou k 31.12.2009 dôvodu návratu zastupovanej zamestnankyne k 1.1.2010.
0 0
erika.ep erika.ep

erika.ep je offline (nepripojený) erika.ep

veľmi pekne ďakujem za vyčerpávajúvce odpovede a ospravedlňujem sa ak som sa viackrát pýtala na to isté, ale radšej sa uistím dvakrát ako by som spravila niečo nesprávne. ešte raz vrelá vďaka
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

erika.ep Pozri príspevok
veľmi pekne ďakujem za vyčerpávajúvce odpovede a ospravedlňujem sa ak som sa viackrát pýtala na to isté, ale radšej sa uistím dvakrát ako by som spravila niečo nesprávne. ešte raz vrelá vďaka
V pohode, lepšie je 2x sa spýtať, ako raz urobiť niečo zle a potom je z toho problém.
0 0
Megi3 Megi3

Megi3 je offline (nepripojený) Megi3

Viete mi poradit, ze do akeho casu jej zamestnávatel povinny ponuknut zamestnankyni ktora sa vracia do prace po rodicovskej davke tu istu poziciu ? Dakujem za odpoved.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Megi3 Pozri príspevok
Viete mi poradit, ze do akeho casu jej zamestnávatel povinny ponuknut zamestnankyni ktora sa vracia do prace po rodicovskej davke tu istu poziciu ? Dakujem za odpoved.
Po nástupe z RD nárok na pôv. pozíciu nemá ,nárok má len pri návrate z MD.
1 0
Megi3 Megi3

Megi3 je offline (nepripojený) Megi3

Prosom Vas a kde to najdem v ZP ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Megi3 Pozri príspevok
Prosom Vas a kde to najdem v ZP ?
§ 157


Ak sa zamestnanec vráti do práce po skončení výkonu verejnej funkcie alebo činnosti pre odborovú organizáciu, po školení alebo po skončení mimoriadnej služby alebo alternatívnej službyalebo zamestnankyňa (zamestnanec) po skončení materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky (§ 166 ods. 1) alebo ak sa zamestnanec vráti do práce po skončení dočasnej pracovnej neschopnosti alebo karantény (karanténneho opatrenia), je zamestnávateľ povinný zaradiť ich na ich pôvodnú prácu a pracovisko. Ak to nie je možné preto, že táto práca sa nevykonáva alebo pracovisko je zrušené, musí ich zamestnávateľ zaradiť na inú prácu zodpovedajúcu pracovnej zmluve.
3 0
Megi3 Megi3

Megi3 je offline (nepripojený) Megi3

Dakujem za pomoc
0 0