Zavrieť

Porady

Akým spôsobom vložiť peniaze

Dobrý deň poraďáci.

Potrebujem radu. Začínam podnikať a neviem akým spôsobom vložiť peniaze na podnikateľský účet. Či je možné previesť peniaze na môj PÚ zo súkromného účtu (manželovho, s ktorým môžem aj ja disponovať) cez IB, alebo musím peniaze vložiť v hotovosti na účet. Cez IB sa dajú peniaze previesť na 3x. Alebo musím peniaze vložiť jednorázovo priamym vkladom? Aby tam nefigurovalo manželove meno?

Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    keď by išla platba z manželovho účtu môže byť identifikovaná ako pôžička,
    ak napriamo, tak ako vklad podnikateľa / v každom prípade príjem bude neovplyvňujúci ZD
    Ďakujem za odpoveď.

    tie peniaze vlastne zobral manžel ako pôžičku pre mňa a ja to budem splácať. Pretože mne, ako začínajúcej podnikateľke nikde nedali pôžičku.

    Mám ešte otázku.
    Ak to bude ako pôžička, bude to pre mňa jednoduchšie to splácať ak si dám trvalý príkaz ? Dá sa to vôbec splácať na súkromný účet manželovi? Bude to identifikovateľné ako splátka pôžičky? Ako to potom mám zaúčtovať v účtovníctve?

    Ďakujem

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    áno, môže sa zadať trvalý príkaz,
    splácanie pôžičky je VNZD / príjem pôžičky bol PNZD /
    pôžička môže byť od kohokoľvek / v tomto prípade zmluvu o pôžičke nemusíte vypisovať, lebo v podstate sa jedná o peniaze, ktoré spadajú v konečnom dôsledku pod BSM - / iba ak by to bol výlučný majetok manžela nadobudnutý dedením alebo darovaním /

    Akým spôsobom vložiť peniaze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.