Zavrieť

Porady

šírka písmen

Zdravím.

Vie niekto poradiť, teda ak sa to dá spraviť, ako by som mohol v makre pomocou príkazu WIDTH zistiť šírku jedného alebo viacerých písmen (znakov) v bunke? Skúšal som to všelijako, ale vždy mi tam vyhadzuje, že tam nemám object alebo také niečo. Za pomoc vopred ďakujem.
Usporiadat
Palo235 Palo235

Palo235 je offline (nepripojený) Palo235

- alebo som skusal ze ho dam do bunky L2 a tam ho dam zobrazit doprava A prečo mu nevyhovuje tento spôsob? To by bolo najjednoduchšie.

Odpoved: Lebo nas zakaznik nas pan .))) keby bolo na mne tak ma NAZOV len na prvom liste a v ostatnych nech je orezany
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Palo235 Pozri príspevok
- alebo som skusal ze ho dam do bunky L2 a tam ho dam zobrazit doprava A prečo mu nevyhovuje tento spôsob? To by bolo najjednoduchšie.

Odpoved: Lebo nas zakaznik nas pan .))) keby bolo na mne tak ma NAZOV len na prvom liste a v ostatnych nech je orezany
To sa už opakuješ. Čo vlastne chce ten pán? Výstup na papieri alebo súbor v počítači? Nikto tu nebude vymýšľať makrá a potom povieš, že pánovi to nevyhovuje. Najprv zadefinuj presne zadanie ako si to pán predstavuje.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Palo235 Pozri príspevok
- staci jeden sheet kedze kazdy dalsi sheet je toho isteho charakteru
- to makro vobec nieje dokoncene a asi v nom ani pokracovat nebudem (sirka pismena nieje az tak jednoducho zistitelna ako som si myslel .))

makro pracuje na principe:
- zisti sirku A1 bunky
- postupne odsekava pismenka a odratava od celkovej sirky bunky A1 (zaroven ich zapisuje podseba)
- ked sa dostane k 0 hodnote tak pripocita jedno pismenko a zbyvajuci text dopli do B1 bunky A prečo to doplňuje do bunky B1, keď to zákazník nechce do dvoch riadkov?

to makro bolo len v skusobnom mode a niesu tam vsetky pismena doplnene kedze neviem ich sirku (makro je robene pre Excel2003)
V texte.
0 0
Palo235 Palo235

Palo235 je offline (nepripojený) Palo235

marjankaj Pozri príspevok
To sa už opakuješ. Čo vlastne chce ten pán? Výstup na papieri alebo súbor v počítači? Nikto tu nebude vymýšľať makrá a potom povieš, že pánovi to nevyhovuje. Najprv zadefinuj presne zadanie ako si to pán predstavuje.
- to makro nieje pre klienta ale pre mna aby som si ulahcil robotu .... Pan chce vystup v tabulkach a ked si to nahodou raz za uhorsky rok vytlaci tak aby to nemal orezane.
- nejedna sa o jednorazove makro ale pre vsetky tabulky co spracovavam
0 0
Palo235 Palo235

Palo235 je offline (nepripojený) Palo235

marjankaj Pozri príspevok
V texte.

- esteticnost .))
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Palo235 Pozri príspevok
- to makro nieje pre klienta ale pre mna aby som si ulahcil robotu .... Pan chce vystup v tabulkach a ked si to nahodou raz za uhorsky rok vytlaci tak aby to nemal orezane.
- nejedna sa o jednorazove makro ale pre vsetky tabulky co spracovavam
To som si mohol myslieť.
Takže nechce to do dvoch riadkov.
Nechce to ani do bunky L2 a zarovnať doprava.
Asi to ani nebude chceť tlačiť pomocou makra(tak ho ani nebudem robiť)

Pre teba bude najjednoduchšie rozdeliť text do dvoch buniek A2 a D2 manuálne a potom bunku D2:L2 skopírovať až do konca. Načo ti budú makrá? Keď budeš písať otázku, tak ju hneď rozdeľ tak aby to "esteticky" vyhovovalo. Takúto požiadavku ja do makra neviem zapracovať. Čo je estetické pre jedného, pre druhéhyo byť nemusí.

Možno aj pán bude spokojný.

Upravil som subor. Esteticky si ho doupravuj.
Naposledy upravil marjankaj : 12.11.09 at 17:41
0 0
Palo235 Palo235

Palo235 je offline (nepripojený) Palo235

takto to robim ) a chci to zmakrovat

- resp. to makro co som vyssie napisal je funkcne len treba vediet sirku pisma
- nastavit to makro aby to spravil na kazdom sheete uz viem (vdaka porada.sk .))

problem je ze neviem sirku pisma

hladal som aj na ang. forach ----- NIC
ani google nevedelo ----- a ten vie vsetko


nic zostava len mu to obuchat o hlavu alebo manualne robit (nerad robim manualne)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Palo235 Pozri príspevok
takto to robim ) a chci to zmakrovat

- resp. to makro co som vyssie napisal je funkcne len treba vediet sirku pisma
- nastavit to makro aby to spravil na kazdom sheete uz viem (vdaka porada.sk .))

problem je ze neviem sirku pisma

hladal som aj na ang. forach ----- NIC
ani google nevedelo ----- a ten vie vsetko


nic zostava len mu to obuchat o hlavu alebo manualne robit (nerad robim manualne)
Stále neviem o čo ti ide. Ja vyplním iba dve bunky, upravím text, a potom potiatnem myšou doprava pokiaľ mi treba. Netreba mi na to žiadne makro. Ale ak sa chceš pocvičiť v makrách, tak len tak ďalej. A stále neviem, čo si ty predstavuješ pod slovom "sheet". V ukážkach som vždy našiel iba jeden sheet.
0 0
Palo235 Palo235

Palo235 je offline (nepripojený) Palo235

pod Sheet si predstavujem list1 list2 alebo sheet1 sheet2

zalezi aky mate office

v ukazkach to nebolo potrebne davat kedze sa tu stale hovori o automatizacii (masivne spracovavanie)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať