Zavrieť

Porady

MRP a PN pretrvávajúca...

Prosím o radu...mám program MRP na mzdy a zamestnanec má PN od 29.9.2009, chce to odomna: začiatok rozhodného obdobia a koniec (to si myslím, že je obdobie od 1.1.2008-31.12.2008), ale neviem to presne, potom to chce Doba neplatenia poistného.....? tak tam neviem čo mám dať...
Prosím poradte mi...mám vyplatný termíííííín
Naposledy upravil Dav : 05.11.09 at 18:23
Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Babulica Pozri príspevok
Bezradná ďakujem pekne...hej, hej, chcem to nejako riešiť určite..len teraz nestíham máme termín 7. a mám 10 zamestnancov na HPP a 150 dohodárov a tí mi dávajú patrične zabrať, lebo šéfka chce okolo toho veľa tabuliek a blbosti podľa mňa ....mimochodom manžel mi išiel kúpiť do lekárne lieky a rúško na ústa aby som doma nenakazila syna a lekárnička mu povedala nech si kúpi radšej viac...lebo sa vraj blíži karantéééééna
poteší. Tak sa vylieč a nenakaz rodinu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Babulica Pozri príspevok
... lekárnička mu povedala nech si kúpi radšej viac...lebo sa vraj blíži karantéééééna

A takto sa šíria poplašné správy...
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

Zoltán Kovács Pozri príspevok
A takto sa šíria poplašné správy...
OK beriem späť....idem si uvariť cibulový čaj s medom
0 0
popoka34 popoka34

popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

Dav Pozri príspevok
Personalistika-zoznam pracovných pomerov-zamestnanec-mzdové údaje-nemoc : odkliknúť Denný priemer x-ko, aby bola nula, znovu mzdy, výpočet mzdy, znovu zadanie PN ( niekedy si "podrží" v systéme zlý priemer, resp. neprepočítaný na €)
Ako dostanem do programu MRP položku nemoc? V mzdových údajoch mám všetky položky okrem uvedenej nemoci/OČR. Keď chcem nahodiť PN v mzdách 10 dní, ihneď mi skráti počet odpracovaných dní o uvedený počet 10 dní (hoci 4 dni z toho boli soboty, nedele), čo je nepravda, lebo dotyčný odpracoval 16 dní a nie 12 ako mi ukáže po nahodení celej PN-ky (počet pracovných dni v X/09 22, PN 10, ale odpracoval 16).
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Máš robené mzdy cez dochádzku?
0 0
popoka34 popoka34

popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

lenkak Pozri príspevok
Máš robené mzdy cez dochádzku?
Nie nemám..doteraz som to tak nerobila.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
zadávaš do kolonky nemoc presné dátumy podľa pn?
0 0
popoka34 popoka34

popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

lenkak Pozri príspevok
zadávaš do kolonky nemoc presné dátumy podľa pn?
No..problém je práve v tej nemoci, ja tu mám len okienko na jedno číslo (napr. keď je PN 10 dní, tak tam len nahodím 10), žiadne dátumy v programe nemám...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
neviem prečo máš len jedno okienko, nemáš náhodou light verziu?
Ak máš takýto problém, potom skús to riešiť formou dochádzky.
0 0
popoka34 popoka34

popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

lenkak Pozri príspevok
neviem prečo máš len jedno okienko, nemáš náhodou light verziu?
Ak máš takýto problém, potom skús to riešiť formou dochádzky.
No, je to klasická multi verzia..tiež som z toho zaskočená, keď tu čítam rôzne príspevky, ako sa nahadzuje PN-ka....skúsim to cez tú dochádzku..to znamená, že každý deň zamestnanca mám v dochádzke vypísať?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
- áno.
0 0
popoka34 popoka34

popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

lenkak Pozri príspevok
- áno.
No a potom akým príkazom to dostanem do výpočtu miezd?
Naposledy upravil popoka34 : 08.11.09 at 22:23
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ak máš verzou win, tak po zadaní údajov do dochádzky mrp dni prepočíta sám bez zadania príkazu.
0 0
popoka34 popoka34

popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

lenkak Pozri príspevok
ak máš verzou win, tak po zadaní údajov do dochádzky mrp dni prepočíta sám bez zadania príkazu.
Ďakujem za radu, skúsim sa s tým potrápiť zajtra..dnes som nad tým sedela vyše troch hodín a k ničomu som nedospela...dúfam, že aspoň toto pomôže..:-)
0 0
popoka34 popoka34

popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

lenkak Pozri príspevok
a máš správne nastavené:
číselníky - práca so mzdovým čísleníkom - príplatky po zdanení nemoc- 2x kliknúť na náhrady za nemoc:
počet dní -náhrada 10dní
1koef. 25%
2koef 55%
max počet pre 1koef. 3
Ako sa dostanem do uvedeného číselníka v programe MRP, aby som si skontrolovala, či mám správne nastavené hodnoty? Ja keď kliknem na uvedený číselník 2 razy, absolútne sa mi nedá otvoriť a vypisuje mi: Túto položku nemožno upravovať.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Presne ako píše Lenkak: hore na vrchnej lište: číselníky - práca so mzd. číselníkom - príplatky po zdanení - nemoc - náhrada za nemoc.

Potom ešte priamo vo vystavenej mzde. Otvoriť mzdu a okno Nemoc rozkliknúť tlačítkom s ukazovákom.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
popoka34 Pozri príspevok
Ako sa dostanem do uvedeného číselníka v programe MRP, aby som si skontrolovala, či mám správne nastavené hodnoty? Ja keď kliknem na uvedený číselník 2 razy, absolútne sa mi nedá otvoriť a vypisuje mi: Túto položku nemožno upravovať.
Nastevenie - parametre miezd -hodnoty parametrov v aktuálnom období - r. 23-24
PS: Ale to je nastavené v zmysle legislatívy a tam by si chyby nemala mať
0 0
popoka34 popoka34

popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

Tamila Pozri príspevok
Presne ako píše Lenkak: hore na vrchnej lište: číselníky - práca so mzd. číselníkom - príplatky po zdanení - nemoc - náhrada za nemoc.

Potom ešte priamo vo vystavenej mzde. Otvoriť mzdu a okno Nemoc rozkliknúť tlačítkom s ukazovákom.
Už som túto rubriku čítala neraz..jednoducho keď chcem kliknúť (otvoriť) náhradu za nemoc, nedá sa mi...upozorňuje ma, že daný riadok sa nemôže meniť....a taktiež priamo v mzde mám síce okienko Nemoc, ale to sa mi taktiež nedá rozkliknúť, led doň napísať číslo, nič viac.
Jedná sa mi totiž o to, že chcem vypísať zamestnancovi PN 10 dní (pri 22 pracovných dňoch), ale program ma neustále upozorňuje, že nemôžem prekročiť počet pracovných dní. Tak som nútená tam dať 6 dní nemoci, 16 odpracovaných dní (čo aj skutočne odpracoval), aby to bolo v poriadku (čo podľa mňa nie je). Už som z toho zúfalá
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
popoka34 Pozri príspevok
Už som túto rubriku čítala neraz..jednoducho keď chcem kliknúť (otvoriť) náhradu za nemoc, nedá sa mi...upozorňuje ma, že daný riadok sa nemôže meniť....a taktiež priamo v mzde mám síce okienko Nemoc, ale to sa mi taktiež nedá rozkliknúť, led doň napísať číslo, nič viac.
Jedná sa mi totiž o to, že chcem vypísať zamestnancovi PN 10 dní (pri 22 pracovných dňoch), ale program ma neustále upozorňuje, že nemôžem prekročiť počet pracovných dní. Tak som nútená tam dať 6 dní nemoci, 16 odpracovaných dní (čo aj skutočne odpracoval), aby to bolo v poriadku (čo podľa mňa nie je). Už som z toho zúfalá
Odkedy - dokedy trvala presne PN ?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Je to položka v mzdovom čísleníku č. 1500? To je náhrada za nemoc.

Jedná sa mi totiž o to, že chcem vypísať zamestnancovi PN 10 dní (pri 22 pracovných dňoch), ale program ma neustále upozorňuje, že nemôžem prekročiť počet pracovných dní. Tak som nútená tam dať 6 dní nemoci, 16 odpracovaných dní (čo aj skutočne odpracoval), aby to bolo v poriadku (čo podľa mňa nie je). Už som z toho zúfalá
Toto troška rozpíš podrobnejšie. Pretože ak dáš do dochádzky 16 dní odpracovaných a 6 dní nemoci, tak to musí do mzdy preniesť. V mzde si môžeš rozkliknúť nemoc - tam klikni na pridať alebo opraviť - podľa potreby.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať