Zavrieť

Porady

dovolenka

ahojte... poprosila by som vás o radu...

ak má zamestnanec z viacerých rokov nakumulovanú zostatkovú dovolenku, je mozne aby si ju teraz naraz vybral a bude ju dva mesiace cerpat?
dakujem za odpoved...
Usporiadat
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Ako "z viacerých rokov"?
0 0
vierkat vierkat

vierkat je offline (nepripojený) vierkat

no od roku 2000 sa tak nakumulovala nevycerpana dovolenka. to bolo tak dohodnute so zamestnavatelom.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zamestnávateľ asi niečo neustrážil. Nevyčerpanú dovolenku si zamestnanec do r.2005 mohol preniesť len z roku 2004. Alebo sa mýlim?
0 0
vierkat vierkat

vierkat je offline (nepripojený) vierkat

okrem 25 dni v tomto roku ma este 33 dni z ostatnych rokov. to znamena, ze nemôzem vykazat 2 mesiace dovolenky pre tohto zamestnanca?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Podľa mňa si môže vyčerpať len nevyčerpané z r.2004...ostatné padlo za vlasť....
0 0
vierkat vierkat

vierkat je offline (nepripojený) vierkat

cize keby som to uplatnila, tak z toho môze byt problem?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Účtuješ JÚ alebo PÚ?....V PÚ sa tvoria rezervy na nevyčerpané dovolenky....to môže byť ďalší problém.
0 0
vierkat vierkat

vierkat je offline (nepripojený) vierkat

pu - ale u nas je taky bordel, ze velmi pochybujem, ze nieco take bolo v minulych rokoch vytvorene... je to mala firma - co ti budem hovorit... :-)
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Skúste pozrieť aj toto: http://www.porada.sk/showthread.php?...n%E1+dovolenka
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Predpokladám, že si ten neporiadok zdedila v tomto roku a nemusí ťa trápiť. Na tvojom mieste by som "povolila" čerpanie len za rok 2004 a 2005. Majiteľ firmy nech si zaplatí daňového poradcu alebo schopného právnika, ktorý mu to patrične vysvetlí (poslednou vetou som sa ťa ani troška nechcela dotknúť ).
0 0
vierkat vierkat

vierkat je offline (nepripojený) vierkat

jasné, ze som to zdedila. ale konatel to povolil tomu zamestnacovi. ak by som to teda spravila tak, ze mu dam ten druhy mesiac cast dovolenku a cast neplatene volno - ako by som mala postupovat, co sa tyka úradov - socialka a zdravotna? staci tam len zaniest odhlasku alebo ako to je...
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

vierkat
jasné, ze som to zdedila. ale konatel to povolil tomu zamestnacovi. ak by som to teda spravila tak, ze mu dam ten druhy mesiac cast dovolenku a cast neplatene volno - ako by som mala postupovat, co sa tyka úradov - socialka a zdravotna? staci tam len zaniest odhlasku alebo ako to je...
Neplateným volnom by som to v tomto prípade neriešila. Zamestnanec za to nemôže, že mu prepadol nárok na dovolenku, aj keď by mal vedieť o svojich nárokoch.
Je predpoklad, že bude zamestnanec u Vás do konca roka?
Naposledy upravil Denda : 30.08.05 at 15:44
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tak, ako píše Denisa. Neplatené voľno s tým nesúvisí. Zostáva len doriešenie celkového počtu dní za rok 2004 a 2005.
0 0
vierkat vierkat

vierkat je offline (nepripojený) vierkat

no ved ani to sa presne nevie, ci bude zamestnancom do konca roka... co by ste teda spravili vy?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vierka, moje obľúbené heslo: Zabiť a zakopať! Majiteľa aj zamestnanca. Takto ti ťažko poradíme Teda aspoň ja sa vzdávam.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Pokus o dohodnutie sa zo zamestnancom o preplatenie už neplatnej dovolenky formou odmeny, s tým že si ju nemôže čerpať ako dovolenku.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Formou dohody a odmeny, to by išlo...lenže sa môžme zamotať do problému rovnako, ako keď sme pred časom riešili stravné lístky (ak ich zamestnanec nechce). Po čase niekto múdry povie zamestnancovi, aby sa bránil, aby povedal, že ho nik neupozornil, že si nemôže donekonečna kumulovať dovolenku....Slovo proti slovu a paragrafy sú tak pekne zakrútené, asi vedia prečo.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Ešte skúsim hodiť do diskusie par.116 odst.3 Zákonníka práce .
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Denda
Ešte skúsim hodiť do diskusie par.116 odst.3 Zákonníka práce .
Ten bod 3 (za nevyčerpanú dovolenku patrí náhrada v sume priemerného zárobku) má náväznosť na bod 2 (možno ju - náhradu - poskytnúť len ak si dovolenku nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia prac.pomeru).
0 0
vierkat vierkat

vierkat je offline (nepripojený) vierkat

a mozem to vyriesit tak, ze bude mat polovicu mesiaca dovolenku a polovicu mesiaca neplatene volno? takto si to predstavuje sef a zamestnanec s tym suhlasi...
0 0
Načítať ďalšie