Zavrieť

Porady

dovolenka

ahojte... poprosila by som vás o radu...

ak má zamestnanec z viacerých rokov nakumulovanú zostatkovú dovolenku, je mozne aby si ju teraz naraz vybral a bude ju dva mesiace cerpat?
dakujem za odpoved...
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vierkat
a mozem to vyriesit tak, ze bude mat polovicu mesiaca dovolenku a polovicu mesiaca neplatene volno? takto si to predstavuje sef a zamestnanec s tym suhlasi...
LENžE OFICIáLNE NEPLATENé VOľNO SA MU MôžE VYPOMSTIť, DAVA SA TO DO VýKAZOV SP.
Radšej to riešte tak potichu, že ak ma pohyblivu zložku tak mu date len zakladny plat ale oficiálne bude mať odrobený celý mesiac.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

ja by som to urobila tak, že vyčerpe rok 2004 a 05 a zvyšok mesiaca tichou dohodou akože je v práci a bude doma
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

U mňa by, rovnako ako u emily, zamestnanec čerpal dovolenku za rok 2004 do 15 dní (max do počtu dní podľa vytvorenej rezervy) + alikvotný podiel dovolenky z nároku za rok 2005 (keď neviem ako to bude s UPP) + doma s tichým súhlasom zbytok podľa dohody. Tak by zamestnanec nemal dopady z titulu prerušenia poistenia, zamestnávateľ by nemal prip. položku a dohoda zam-zam by sa naplnila (čo napokon tiež by bolo žiadúce). Skrátka niečo ako to o tom vlčkovi a koze , ale riešení je určite viac.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj ja som pocula o takom rieseni v tomto roku s dovolenkou z roku 2003 a vyriesili to tak, ako pise emily- zamestnanci boli doma a vykazovalo sa im, ze su v praci. Ale boli skutocne doma, tym myslim to, ze neboli na Honolulu. To pre pripad, ze by prisla nejaka kontrola. Na stastie ziadna neprisla, zamestnanci si doma porobili co potrebovali a dovolenka bola vycerpana.
0 0