Zavrieť

Porady

Susedia nas ochladzuju

Dobry den, mame v dome celkom zaujimavy dlhodoby problem, nastahovali sa novi majitelia, ktori skoro vobec nekuria a dokonca dlhodobo vetraju, snad aj cely den, ked nie su doma. Maju tam taku zimu, ze na vrchnom poschodi pani ma urologicke problemy, z dovodov chladnej podlahy a nestaci jej pustene kurenie na plny vykon radiatora. Ako je mozne donutit tych ochladzovacov aby prestali ochladzovat susedov. Mame sa obratit na hygienu, alebo im zaviest nejake koeficienty za podchladenie bytu? Oni su asi v tom nazore, ze ked maju ochladeny byt, merac im nenamera odber tepla a tym padom sa vyhnu velkym uctom za teplo. Ja ako predseda SVB si s tym uz neviem rady, na dohovaranie nereaguju. Velmi pekne dakujem za nasich ostatnych obyvatelov bytovky.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

neviem ako ostatny ale som z toho jelenmozem sa spytat ako to je? mam dvojsnimacove merace.ked odcestujem na vikend mozem ich vypnut(to robim bezne)okrem obyvacky samozrejme necham vsetky dvere otvorene v byte a ono to stiha.lebo mam z vasej diskusie pocit ze najlepsie(najlacnejsie) je kurit o 100/6
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Záleží ako to máte v dome odsúhlasené ale vždy sa oplatí nechať temperovať aj keď odchádzaš z domu. Tým že necháš otvorené dvere na celom byte a kúriš len na jednom telese si zvyšuješ náklady práve na predmetnom telese a na iných, vypnutých nemáš nameranú spotrebu. To nemá logiku. Jednoducho panelákové bývanie je aj s prestupmi tepla. Práve preto je dobré a vhodné zateplenie. Aby neboli úniky tepla ale aby energia kolovala v dome. Ak máte pomer 60:40 tak vždy 60% z celkových nákladov na UK je rozdelených na m2 vykurovanej plochy bytu.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Záleží ako to máte v dome odsúhlasené ale vždy sa oplatí nechať temperovať aj keď odchádzaš z domu. Tým že necháš otvorené dvere na celom byte a kúriš len na jednom telese si zvyšuješ náklady práve na predmetnom telese a na iných, vypnutých nemáš nameranú spotrebu. To nemá logiku. Jednoducho panelákové bývanie je aj s prestupmi tepla. Práve preto je dobré a vhodné zateplenie. Aby neboli úniky tepla ale aby energia kolovala v dome. Ak máte pomer 60:40 tak vždy 60% z celkových nákladov na UK je rozdelených na m2 vykurovanej plochy bytu.
nuz nemam potuchy ako to je odsuhlasene,na schodze nemam cas tak len platim ale susedstvo nadava furt a ked tyzden nie som doma tak predsa nemoze sused nadomnou ziadat aby som mu vykuroval odspodu....tiez by ma nenapadlo nadavat susede podomnou ktora sa cely den modlí v kuchyni (vsetky radiatory zavrete)aby to pustila lebo mi je zima od spodu
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka


...juj, či som len rada, že už nebývam v bytovke...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok

...juj, či som len rada, že už nebývam v bytovke...
Danuš, ja som pol života býval a bývam momentálne v bytovke a pol života v rodinnom dome a poviem ti- je mi to jedno-aj tam , aj tam sú aj výhody a nevýhody-síce v rodinnom dome síce sadneš na zahradku v lete a vypiješ vonku kávičku pri vtáčikoch,ale v byte máš zasa veget,že žiadna práca okolo-prídeš z práce a máš veget...-takže je to tak pol na pol a mne sa páčilo bývať aj v domčeku na dedinke,ale nesťažujem sa ani teraz keď bývam v bytovečke...
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

danushka Pozri príspevok

...juj, či som len rada, že už nebývam v bytovke...
ale ono to ma aj vela vyhod, vesele prihody ako napr susedom utecie macka vybehnes rano o 4-tej tma ,kym dojdes k vypinacu stupis na nu rozospaty.. mensi infarkt ,slabsi jedinci sa p....u.nevies o co prichadzas
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok

...juj, či som len rada, že už nebývam v bytovke...
Len doplním, je pravda,že bytovka a najma panelák má jednu obrovskú nevýhodu a to je,že je tam všetko počuť-ale akosi sme si zvykli a naučili sa byť potichu...-aj keď nie vždy sa to tak ľahko dá...
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Danuš, ja som pol života býval a bývam momentálne v bytovke a pol života v rodinnom dome a poviem ti- je mi to jedno-aj tam , aj tam sú aj výhody a nevýhody-síce v rodinnom dome síce sadneš na zahradku v lete a vypiješ vonku kávičku pri vtáčikoch,ale v byte máš zasa veget,že žiadna práca okolo-prídeš z práce a máš veget...-takže je to tak pol na pol a mne sa páčilo bývať aj v domčeku na dedinke,ale nesťažujem sa ani teraz keď bývam v bytovečke...
podobne,ja tiez mam chalupu a ked mozem tak som tam ale keby som mal furt v byte ...nevjem-nevjem
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

vulxy Pozri príspevok
podobne,ja tiez mam chalupu a ked mozem tak som tam ale keby som mal furt v byte ...nevjem-nevjem
šak dobre, sa nechváľ toľko-ja za to nemožem,že ja chudobný chlapec...-ale bohatý duchom...
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

Stanislav 1975 Pozri príspevok
šak dobre, sa nechváľ toľko-ja za to nemožem,že ja chudobný chlapec...-ale bohatý duchom...
ja sa nechvalim ,ja len ci nechces kupit
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

vulxy Pozri príspevok
ja sa nechvalim ,ja len ci nechces kupit
Akože v dlhodobejšom horizonte rozmýšľam ale mám len svoju lokalitu- niečo okolo Banskej Štiavnice...-Štiavnicu totiž milujem...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Len doplním, je pravda,že bytovka a najma panelák má jednu obrovskú nevýhodu a to je,že je tam všetko počuť-ale akosi sme si zvykli a naučili sa byť potichu...-aj keď nie vždy sa to tak ľahko dá...
No Stanko, my sme svojho času bývali v bytovke so šiestimi rodinami. Boli sme dve rodiny mladé a štyri rodiny dôchodcovia. Večné naťahovanie pre teplo, pre kotolňu, svietenie na chodbe. Dokonca starším vadilo aj nočné splachovanie WC, ja by som teda nemenila...
Aj náš psík sa musel naučiť potichúčky cupkať po schodoch.
Pamätám si, ako som raz nebola doma a môj syn vytiahol v chodbe kolieskové korčule a dobrú hodinu si krátil čas do príchodu svojich rodičov, skoro nás ukameňovali.
Keď už nič iné by som si v tom rodinnom dome nepochválila, tak ten pocit, že si môžem pustiť práčku aj o polnoci a po polnoci dovoliť tráviace ťažkosti, kotol rozhajcovať - je to jednoducho na nezaplatenie.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Akože v dlhodobejšom horizonte rozmýšľam ale mám len svoju lokalitu- niečo okolo Banskej Štiavnice...-Štiavnicu totiž milujem...
to hej Stiavnicke hory su nadherne,asi sa nedohodneme ja to mam na juhu a najvyssia hora je asi 20m
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
No Stanko, my sme svojho času bývali v bytovke so šiestimi rodinami. Boli sme dve rodiny mladé a štyri rodiny dôchodcovia. Večné naťahovanie pre teplo, pre kotolňu, svietenie na chodbe. Dokonca starším vadilo aj nočné splachovanie WC, ja by som teda nemenila...
Aj náš psík sa musel naučiť potichúčky cupkať po schodoch.
Pamätám si, ako som raz nebola doma a môj syn vytiahol v chodbe kolieskové korčule a dobrú hodinu si krátil čas do príchodu svojich rodičov, skoro nás ukameňovali.
Keď už nič iné by som si v tom rodinnom dome nepochválila, tak ten pocit, že si môžem pustiť práčku aj o polnoci a po polnoci dovoliť tráviace ťažkosti, kotol rozhajcovať - je to jednoducho na nezaplatenie.
U nas našťastie také problémy niesú-vačšinou sme tu rodiny s malými deťmi( asi preto, je tak všetko počuť často-to je výsledok) a nemám tu vážnejšie problémy s nikým-síce tých pár dochodcov ma má v zuboch,lebo na schodzi som troška agresívny(ale to je iná kapitola),ale fakt nemam problém-máme tu čisto, drogistov tu nemáme(jeden tu bol vo vedlajšom vchode,ale pred dvoma rokmi ho zastrelili nešťastnou náhodou policajti),od domu máme 200metrov jazero a 500metrov máme obrovský les a to je prosím pekne petržalka-city...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

vulxy Pozri príspevok
to hej Stiavnicke hory su nadherne,asi sa nedohodneme ja to mam na juhu a najvyssia hora je asi 20m
ale zasa máš kopu paprík a rajčín,hmhm-zasa sa potvrdzuje to,že všetko má výhody aj nevýhody...
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ale zasa máš kopu paprík a rajčín,hmhm-zasa sa potvrdzuje to,že všetko má výhody aj nevýhody...
no ked si myslis ze ja tam chodim okopavat
only relax
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
No Stanko, my sme svojho času bývali v bytovke so šiestimi rodinami. Boli sme dve rodiny mladé a štyri rodiny dôchodcovia. Večné naťahovanie pre teplo, pre kotolňu, svietenie na chodbe. Dokonca starším vadilo aj nočné splachovanie WC, ja by som teda nemenila...
Aj náš psík sa musel naučiť potichúčky cupkať po schodoch.
Pamätám si, ako som raz nebola doma a môj syn vytiahol v chodbe kolieskové korčule a dobrú hodinu si krátil čas do príchodu svojich rodičov, skoro nás ukameňovali.
Keď už nič iné by som si v tom rodinnom dome nepochválila, tak ten pocit, že si môžem pustiť práčku aj o polnoci a po polnoci dovoliť tráviace ťažkosti, kotol rozhajcovať - je to jednoducho na nezaplatenie.
S tými tráviacimi ťažkosťami resp. podobných vecí mám takú úsmevnu príhodu,resp. to bola moja hanba poriadna- ja nepijem, veľmi málo,ale tak pred rokom som to troška prehnal s alkoholom a došlo mi troška zle...-a na druhý deň mi dolný sused vraví- kam ste o druhej v noci na wécku telefonovali???
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka


No ja som si v spomínanej bytovke tiež vyrobila hanbu...
Každoročne sme chodievali na Silvestra pod širák na Štrbské pleso, deti mali sánky, boby a my dospelí slivovicu a iné...
Ten kto sa obetoval ako šofér, ten bol zachránený.
Ono keď sa v chlade popíja, tak je všetko v najlepšom poriadku, horšie je to potom, keď sa človek vráti do tepla.
No a my sme v tej bytovke bývali akurát necelý rok, ako sme sa vrátili z tej Silvestrovskej zimy domov, mne to v tom teple akosi odrazu udrelo do celého tela a najviac do žalúdka.
Spamätala som sa až vtedy, keď som do záchodovej misy ručala ako lev.
Panebože, keď si na to spomeniem, taká hanba. A pritom ja skoro vôbec nepijem, lebo to neviem.
No budem ja susedom vysvetľovať, že mi nesadla večera.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok

No ja som si v spomínanej bytovke tiež vyrobila hanbu...
Každoročne sme chodievali na Silvestra pod širák na Štrbské pleso, deti mali sánky, boby a my dospelí slivovicu a iné...
Ten kto sa obetoval ako šofér, ten bol zachránený.
Ono keď sa v chlade popíja, tak je všetko v najlepšom poriadku, horšie je to potom, keď sa človek vráti do tepla.
No a my sme v tej bytovke bývali akurát necelý rok, ako sme sa vrátili z tej Silvestrovskej zimy domov, mne to v tom teple akosi odrazu udrelo do celého tela a najviac do žalúdka.
Spamätala som sa až vtedy, keď som do záchodovej misy ručala ako lev.
Panebože, keď si na to spomeniem, taká hanba. A pritom ja skoro vôbec nepijem, lebo to neviem.
No budem ja susedom vysvetľovať, že mi nesadla večera.
No moja, však to si opísala to isté,čo som ja písal-to ručanie do wc sa volá telefonovanie, chňapeš?
Nič si z toho nerob to je ľudské,alebo ako moj kamarát mi stále hovorí-Stano, keď nevieš piť-tak nepi...
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Akože v dlhodobejšom horizonte rozmýšľam ale mám len svoju lokalitu- niečo okolo Banskej Štiavnice...-Štiavnicu totiž milujem...
Akože, nič vzlom, do Štiavnici ísť raz za rok, pozrieť na tajchy, sfárať do bane, zdolať tisícovku Sitno, fajn, ale trvalo bývať nieje žiadna sranda, tomu ver
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať