Zavrieť

Porady

Nemoc

Poraďte prosím skúšam zadať nemoc zamestnancovi,ktorý nastúpil 2.11.2009 a PN trvá od 3.11 do 5.11. t.j 3 dni. Zadala som to do odbobí neprítomnosti. Dala som výpočet mzdy, ale pýta odo mňa začiatok rozhod.odbobia, koniec rozhod.obdobia a dobu neplatenia poistného. Ako to mám správne zadať. PROGRAM: MRP
Naposledy upravil Miššička : 09.11.09 at 15:26
Usporiadat
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
bezradná Pozri príspevok
Nech počítam ako chcem, mne to vychádza na tých 47,62 - tak rozmýšľam, kde môže byť zrada, že ti to počíta tých 63,49

No nie som si istá tým výpočtom, tak to opravujem
Skúsila som zadefinovať tvoj príklad do MRP - nahodila som si údaje, ktoré uvádzaš a vyšlo mi 33,3333 - zatiaľ to neviem odôvodniť prečo, ale idem sa pozrieť a potom napíšem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Miššička Pozri príspevok
tých 47,62 to je DVZ. Ako si to vypočítala.
Je to takto? HRUBá mzda 857,15 / počet kal.dní bez pn 18 ??????????

Ak je to tak, tak ako zadať do MRP zač. a koniec rozh.obdobia a dobu neplatenia.
Nahodil som to do MRP, a presne to isté mi vyšlo.... Tých 47,62 je náhrada za tie tri dni.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
- tak ja radšej končím, nechcem ťa zmiasť - len nechápem, prečo mne to program vypočítal na 33,3333
Naposledy upravil bezradná : 09.11.09 at 20:52
0 0
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

Už som z toho debo, tak čo je dobre?

Nepočítame z pravdepodobného zárobku.
§ 54 Zákona o soc. poistení
Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu
2) Ak poistencovi vzniklo nemocenské poistenie
c) v kalendárnom mesiaci, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské, rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie od vzniku nemocenského poistenia do dňa predchádzajúceho dňu, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Nahodil som to do MRP, a presne to isté mi vyšlo.... Tých 47,62 je náhrada za tie tri dni.
47,62€ je DVZ pre výpočet náhrady pri DNP
náhrada je prvé 3 dni 25 % z tejto sumy

Hrubá mzda za 11/09 = 1000/147*126 =857,14|
HM= VZ za 1 kal. deň = 857,14€/18 = 47,62€.Keďže DVZ je vyšší ako max.VZ upraví sa na sumu 36,1517 € - ako 1/30 mesač. max. VZ 1084,55

Upravené na základe prísp. č. 42
Naposledy upravil veronikasad : 10.11.09 at 11:18
0 0
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

Už viem, ten pravdepodobný DVZ by sa použil vtedy, ked by nastúpil 2.11. a hned v ten deň by omaródoval čiže by nič neodrobil.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

§ 55 Zák. o soc.poistení
Denný vymeriavací základ na určenie výšky nemocenskej dávky
Denný vymeriavací základ na určenie výšky nemocenskej dávky je podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia. Denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.
1000 : 21 = 47,6191
47,6191 x 25 % = 11,904775 x3 dni = 35,714325
Náhrada za 3 dni dočasnej PN : 35,72 (zaokrúhľujeme na eurocenty nahor - viď nižšie uvedený §)
§ 10 zák. č. 462/2003
(1) Náhrada príjmu sa vypláca vo výplatných termínoch, ktoré sú určené na výplatu mzdy, platu, odmeny za prácu alebo služobného príjmu, najneskôr do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom si zamestnanec uplatnil nárok na náhradu príjmu.

(2) Suma náhrady príjmu sa zaokrúhľuje na celé eurocenty nahor.
–-
Hrubá mzda za 11/2009
1000:21x18 = 857,14
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Dobré ránko!

Včerajšie moje príspevky boli ovplyvnené faktom, že doma mám MRP - bez tohoročných upgradov, takže výpočty boli úplne zlé

Dnes som si v robote nahodila zadané údaje a výsledok:
Denný priemer : 63,4926
Náhrady : 63,4926*25%*3 = 47,62

Ale ako pozerám čo výpočet, to iný výsledok
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bezradná Pozri príspevok
Dobré ránko!

Včerajšie moje príspevky boli ovplyvnené faktom, že doma mám MRP - bez tohoročných upgradov, takže výpočty boli úplne zlé

Dnes som si v robote nahodila zadané údaje a výsledok:
Denný priemer : 63,4926
Náhrady : 63,4926*25%*3 = 47,62

Ale ako pozerám čo výpočet, to iný výsledok
K tomu dennému priemeru si sa ako dopracovala ?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

bezradná Pozri príspevok
Dobré ránko!

Včerajšie moje príspevky boli ovplyvnené faktom, že doma mám MRP - bez tohoročných upgradov, takže výpočty boli úplne zlé

Dnes som si v robote nahodila zadané údaje a výsledok:
Denný priemer : 63,4926
Náhrady : 63,4926*25%*3 = 47,62

Ale ako pozerám čo výpočet, to iný výsledok
A ja pozerám čo to za výpočet ?
Nikdy sa nespoliehajte na soft . ( legislatívu máme na čo ?)
0 0
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

Zase mám problém. Ked somto nahodila do programu tak mi to ale takto nevypočítalo. Čo tam nahadzujem zle.
Zač. rozh. obdobia: 2.11
Koniec.rozh.odbobia: 2.11
Doba neplatenia: 0
A ked som to takto nahodila tak mi vypočítalo DVZ: 63,4935 a náhradu príjmu 47,62 tak ako to mám nahodiť aby to vyšlo:
DVZ: 47,6191
a náhrada príjmu 35,72
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Nahodil som to do MRP, a presne to isté mi vyšlo.... Tých 47,62 je náhrada za tie tri dni.
Tak kde je pravda?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Miššička Pozri príspevok
Zase mám problém. Ked somto nahodila do programu tak mi to ale takto nevypočítalo. Čo tam nahadzujem zle.
Zač. rozh. obdobia: 2.11
Koniec.rozh.odbobia: 2.11
Doba neplatenia: 0
A ked som to takto nahodila tak mi vypočítalo DVZ: 63,4935 a náhradu príjmu 47,62 tak ako to mám nahodiť aby to vyšlo:
DVZ: 47,6191
a náhrada príjmu 35,72
nepoznám tvoj SW, ale skús tam zadať len nemoc a odpracovaný deň 2.11. Nezadávaj mzdu po návrate z PN-ky
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
veronikasad Pozri príspevok
nepoznám tvoj SW, ale skús tam zadať len nemoc a odpracovaný deň 2.11. Nezadávaj mzdu po návrate z PN-ky
Ja som to skúšala aj tak a vtedy vyšlo zhruba 2,6 EUR na 1 deň - tady cesta nevede
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bezradná Pozri príspevok
Ja som to skúšala aj tak a vtedy vyšlo zhruba 2,6 EUR na 1 deň - tady cesta nevede
neverím - potom vám nezostáva už nič iné len volať hot-line MRP.
0 0
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

Už som volala odpoved budem mať tak 9.30
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Skusila si priamo v mzde kliknuk na ikonu pri "nemoc" ? otvori sa ti tabulka, ktoru niekedy treba tiež opravit ak PN pokracuje aj dalsi mesiac ... tiež tam treba znova nahodit zaciatok a koniec PN
0 0
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

Odpoved mi dali takú, že ak maróduje hned prvý mesiac ktorý nastúpil do práce tak ja si musím vypočítať DVZ sama a prepísať ručne ten čo mi ponúka. Už nasledujúce mesiace by to malo rátať dobre. Čiže v mojom prípade si to prepíšem na 47,62
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ten DVZ tam doklikaj na 4 desat.miesta v zmysle zákona.
0 0
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

ok. Ďakujem Vám všetkým.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať