Zavrieť

Porady

operácia bedrového kĺbu

truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Moja 74 ročná mama ide v decembri na operáciu bédrového kĺbu. Vie mi niekto poradiť, či má už teraz pred operáciou cvičiť a aké cviky a čo budeme potrebovať po operácii, keď ju dovezieme domov, aby sme jej čo najviac uľahčili rekonvalescenciu. Neviem si predstaviť ako napr. pôjde na záchod, alebo si ľahne, keď nebude môcť zaťažiť ten operovaný kĺb.
Usporiadat
hujer1 hujer1

hujer1 je offline (nepripojený) hujer1

jej nepriaznivý stav trvá už viac ako 2roky. Myslím, že to predsa len skúsime, zastavím sa na úp pre tlačivo a uvidíme čo na to povie jej obvodný lekár.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

hujer1 Pozri príspevok
jej nepriaznivý stav trvá už viac ako 2roky. Myslím, že to predsa len skúsime, zastavím sa na úp pre tlačivo a uvidíme čo na to povie jej obvodný lekár.
s preukazom ZŤP môže využívať aj iné výhody ...

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...l?page_id=1218
0 0
hujer1 hujer1

hujer1 je offline (nepripojený) hujer1

díky za info, len treba najprv získať preukaz zťp...
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

- komisia oboduje zdravotne postihnutie a podla poctu bodov bude zrejme, ze na co ma ziadatel narok
- moj konkretny priklad : pred operaciou bedroveho klba som mala malo bodov na ztp (nevedeli mi pridat body, lebo iny zdravotny problem som nemala), po operacii bedroveho klba som ziskala este menej bodov, lebo sa mi po operacii skvalitnil zivot, zdravotny problem som uz akoze nemala
0 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
ahoj Zdenka ja mám ntiež taký problém so svokrou operovali jej stehenný klb pred rokom ,ale ju to stále bolí hoci sme brali aj injekcie aj lieky ked ideme na kontrolu tam povedia že je to v poriadku hoci nohu má teraz o 2 cm. kratšiu jej sa stále zdá ako keby ten klb sa nejako pohol a začal jej vrzgat bolí ju pritom celé stehno s barlou ju nenaučili chodit ,chodí s nou ale nijako si s nou nepomáha tiež neviem či sa máme zase pýtat na rengen alebo čo mám nou robit keby mi niekto vedel poradit
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Nepíšeš, kde bola svokra operovaná. Takáto bolesť by sa nemala brať na ľahkú váhu. Skúste si dať urobiť rozbor krvi, či tam nie je nejaký zápal a určite by som zavolala na ortopédiu a pýtala sa znova na vyšetrenie, aj rtg. Obvodná lekárka by ju mohla poslať na rehabilitáciu, tam by jej ukázali, ako správne chodiť na barlách, ale je mi divné, že ju to v nemocnici nenaučili, lebo čo viem, učia po operáciách chodiť, dokonca aj po schodoch, správne si líhať do postele, sedieť a aj event. nastupovať do auta.
4 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
babka bola operovaná v trnavskej nemocnici štvrtok ju operovali v stredu mala jeden krát sestru čo jej povedala ako má chodit bola pri nej ani nie pol hodiny a vo štvrtok ju poslali domov teraz aj ked sme boli na krvi bola v poriadku ale už sme neboli pol roka teraz sme išli ale zase doktor tam nebol iba nám predpísali lieky ,ale babka bude mat 80 rokov tak sa o nu moc nezaujímajú ked povie aj doktorovi aké má problémi povie jej že sa stým musí naučit žit a je to to čo píšeš to absolutne nič neapsolvovala a ked som povedala KED MI VOLALI ,žE SI MáME PRíST PO NU ,som sa pýtala či tu nie je niečo nejaké odelenie kde by sa dala trochu do poriadku a naučili by ju chodit povedala mi sestrička ,že majú aLE TAM CHODIA IBA TAKý čO SA NEMá KTO O NICH STARAT A POTOM ICH ODTIAL DáVAJú DO DOMOVOU tak sme ju zobrali domov nosila som ju na wc to som jej urobila zo stoličky a dala som to bližšie k posteli potom ked sa trocha z toho dostala kúpili sme na wc také sedadlo s operkou to nám nikto nepovedal,že máme aj na to nárok postel sme dali tiž vyššie pomohla som jej ako som vládala no a doktori nám v ústrety nechodili hoci som si potom vybavovala na nu aj opatrovanie neschválili nám to
Naposledy upravil babicka1 : 01.11.10 at 20:28 Dôvod: chyby v písaní
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Čo píšeš, ma šokuje ...a je to veľmi neprofesionálny prístup menovanej nemocnice, resp. oddelenia. Rehabilitačná sestra chodí na izbu hneď ako privezú operovaného z JIS-ky, vyslovenie núti vstávať a začína učiť chodiť pod jej dozorom.
Pomôcky pri TEP /totálnej endoprotéze/ bedrovného kĺba mi automaticky predpísal ortopéd, keď som mu oznámila termín operácie.
Za pomôcky som nič neplatila.
Je mi to veľmi ľúto, pretože babička by si iste zaslúžila iný, lepší prístup, a to nehovorím o nijakom nadštandarte.
Bojím sa toho, že na staré kolená takto dopadne každý, kto nebude mať na úplatky.
Česť výnimkám - určite aj tie sú /moja skúsenosť/.
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať